Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Ωραια δωσε γκαζι Μαρτον-Εστερχαζι....:p

Να σουπω εχεις βαλει και το fb εκει υπαρχει περιπτωση να σου κοπουν οι ειδοποιησεις .Εκτος και εαν δεν θες να ερχονται.Μη το βαζεις αδρανεια αυτο.

Επισης βλεπω οτι εχεις πολλες μαμα εφαρμογες εαν τις δουλευεις καλα κανεις εαν ομως οχι διεγραψε τες για να μην μπαινεις στην διαδικασια να κοιτας εαν σου τρωνε πορους στο παρασκηνιο.Καλο παντα ειναι σε γενικες γραμμες να μην αφηνουμε στην συσκευη εγκατεστημενες εφαρμογες που δεν προκειται να εργαστουμε πανω σαυτες Γιατι μπορει να λενε ελα μωρε ασε να υπαρχουν αλλα αυτες να κανουν κολπακια στο παρασκηνιο

Edit:

Αυτα τα διπλα messege σου χρειαζονται ολα αυτα για Sms?

Ποσα εικονιδια (Icon) της Google εχεις τι ειναι ολα αυτα?

Βλεπω εβαλες και την καμερουλα της google η μου φαινεται?

Η καμερα αυτη που γινεται ντορος προοριζεται κανονικα για σναπ επεξεργαστες σε exynos θα δημιουργησει προβληματα σε Ram , battery drain κτλ .Μη κοιτας δηθεν τις ζητωκραυγες του xda...

Κανεις δεν λεει να μη δοκιμαζουμε αλλα να προσεχουμε τι βαζουμε για "Μονιμα"στη συσκευη μας για μερες-βδομαδες.

Το ενα MESSENGER ειναι του Facebook και το αλλο ειναι της Google (Android) Messenger.

Εχω και την GCamera εγκαταστημενη οπου την εβαλα και αυτη στις αδρανειας εφαρμογες.

Το δευτερο εικονιδειο της Google (Αναζητηση και τα δυο ειναι) ειναι απο τον ασφαλεις φακελο.

Τα εβαλα ολα με βαση τι καταναλωνε την μπαταρια μου αυτες τις δυο μερες που περασα την Pie.

Επισης περασα και ενα μαυρο θεμα: high contrast:

 

High-Contrast-Theme-II-theme-seller.jpg

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ενα MESSENGER ειναι του Facebook και το αλλο ειναι της Google (Android) Messenger.

Εχω και την GCamera εγκαταστημενη οπου την εβαλα και αυτη στις αδρανειας εφαρμογες.

Το δευτερο εικονιδειο της Google (Αναζητηση και τα δυο ειναι) ειναι απο τον ασφαλεις φακελο.

Τα εβαλα ολα με βαση τι καταναλωνε την μπαταρια μου αυτες τις δυο μερες που περασα την Pie.

Επισης περασα και ενα μαυρο θεμα: high contrast:

 

High-Contrast-Theme-II-theme-seller.jpg

 

Βάλε το κλασικό θέμα και βάλε νυχτερινή λειτουργία, πολύ ποιό ωραίο από το high contrast theme.. ασε που εμένα κάποια πράγματα δεν μου τα έδειχνε σωστά. Ήταν άσπρα γράμματα σε άσπρο φόντο..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το κλασικό θέμα και βάλε νυχτερινή λειτουργία, πολύ ποιό ωραίο από το high contrast theme.. ασε που εμένα κάποια πράγματα δεν μου τα έδειχνε σωστά. Ήταν άσπρα γράμματα σε άσπρο φόντο..

Οκ εγινε παντως τα εκανα ολα οπως στo αρχικο θεμα σου @s_wind δες και εικονες:

 

1.jpg 10.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραια .Μια λεπτομερια:στις συνθετες λειτουργιες ενεργοποιησε την μειωση κινησης μειωνει κιαλλο τον ρυθμο των slide up animation του λειτουργικου.

Συνεχιζουμε . . .:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραια .Μια λεπτομερια:στις συνθετες λειτουργιες ενεργοποιησε την μειωση κινησης μειωνει κιαλλο τον ρυθμο των slide up animation του λειτουργικου.

Συνεχιζουμε . . .:rolleyes:

Την ενεργοποιησα κατι αλλο που θα μπορουσε να βοηθησει την εξοικονομιση μπαταριας ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Την ενεργοποιησα κατι αλλο που θα μπορουσε να βοηθησει την εξοικονομιση μπαταριας ;

 

Τα παρακατω τα εχεις κανει ?

 

(ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ Νο1) απενεργοποιουμε απο τις ρυθμισεις/ειδοποιησεις , ολες εκτος απο αυτες που θελουμε ,gmail , fb κτλ. Δωστε προσοχη σ'αυτο γιατι εαν εχετε τα παντα ενεργα τα οποια στο συνολο δεν τα θελετε η συσκευη "ΞΥΠΝΑΕΙ" συνεχεια.Επισης Οταν βαζουμε τριτες εφαρμογες να πηγαινουμε να απενεργοποιουμε τις ειδοποιησεις τους .Οτι κανουμε εγκατασταση ενεργοποιειται αυτοματα γιαυτο πηγαινουμε και το κλεινουμε.Αφηνουμε ΜΟΝΟ αυτες που θελουμε να ερχονται.

 

(ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ Νο3)Στις ρυθμισεις/εφαρμογες/τρεις τελειες πανω δεξια /εμφανιση εφαρμογων συστηματος μπαινουμε και βαζουμε Off τα παρακατω :

Facebook app Installer.

Facebook app manager.

facebook service.

 

Δεν λειτουργουμε ποτε το φωτισμο στο Auto(Διπλασια Nits).Στην χειροκινητη ρυθμιση το βαζουμε μεγιστα εως 50% η ποιο κατω μια και ειναι ιδανικη για ολες τις συνθηκες φωτιαμου.Μονο στην περιπτωση "κοντρα στον Ηλιο" θα χρειαστει παραπανω.Συμπερασμα:Αχρηστη καταναλωση μπαταριας.

 

 

Παμε google play στις ρυθμισειs και:

 

απενεργοποιουμε το play protect απο το google play.

 

Διαγραφουμε τις εφαρμογες που περιμενουν να εγκατασταθουν μεσο wifi απο το Google play.

 

απενεργοποιουμε τις αυτοματες ενημερωσεις-ειδοποιησεις απο το google play

-------------------------------------------------------------------------------------------

Παταμε παρατεταμενα σε ενα κενο στην κεντρικη οθονη πηγαινουμε αριστερα και απενεργοποιουμε το bixby home

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως s9 με μερικές ρυθμισεις του s wind πάει μπάλα ανεβάζω κ μια φώτο τώρα. Για να δουμε πόσο θα φτάσει σήμερα 3fabc4493c49373f44da7ae1d67f51af.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως s9 με μερικές ρυθμισεις του s wind πάει μπάλα ανεβάζω κ μια φώτο τώρα. Για να δουμε πόσο θα φτάσει σήμερα 3fabc4493c49373f44da7ae1d67f51af.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολυ καλα για να το αναφερεις προφανως πριν ειχες χειροτερο.Μπραβο μπορεις και καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα διαρροη στην εφαρμογη "φροντιδα"....Θα τα γραψω με την σειρα.

 

1) στις ρυθμισεις μπαταριας :

Λαβετε ειδοποιησεις σχετικα με τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο.ΟFF αμεσα.

2)Θεστε εφαρμογες οταν δεν τις χρησιμοποιειτε για καποιο χρονικο διαστημα.OFF αμεσα(Ολη την ωρα τρεχει στο παρασκηνιο και μετρα αντιστροφα να βρει εφαρμογες . Δηλαδη Ενεργο χρονομετρο αντιστροφης μετρηαης συνεχεια...ΠΟΥΛΟ...

3)Απενεργοποιηστε εφαρμογες που δεν εχουν χρησιμοποιηθει για 30 μερες.OFF αμεσα.(Και εδω αντιστροφη στο παρασκηνιο ψαχνοντας εφαρμογες...ΠΟΥΛΟ...

4) Συνεχιζεται ...Το ερευνω για την ωρα....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ πήρε φόρα

;)

 

Όντως κι εγώ αναρωτήθηκα αφού τις βάζουμε μόνοι μας, γιατί να έχεις κι αυτό το μενού;

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ πήρε φόρα

;)

 

Όντως κι εγώ αναρωτήθηκα αφού τις βάζουμε μόνοι μας, γιατί να έχεις κι αυτό το μενού;

 

SM-G965F

Και πολυ καλα τα λες...

Link to comment
Share on other sites

Αν πάτε στην καταναλώσει μπαταρίας και δείτε το σύστημα android ανεβασμένο μπείτε και κάντε το περιορισμένο σε μένα βελτίωσε πολυ την μπαταρια .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αν πάτε στην καταναλώσει μπαταρίας και δείτε το σύστημα android ανεβασμένο μπείτε και κάντε το περιορισμένο σε μένα βελτίωσε πολυ την μπαταρια .

Ποσο ποσοστο περιππου ειχε οταν σε προβληματισε και ποσο εχεις τωρα ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν το έβλεπα πρωτο η δευτερο σε κατανάλωση ειμουν σταθερά 6-7 ωρες sot και μερικές φορές αν δούλευα πιο πολύ wifi και παραπάνω .μολις εμφανίστηκε κατέβηκα 5 ωρες sot.να πω ότι έχω s9plus τωρα ανέβηκα παλι.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω ν πω πως έχω κάνει όλα τ βήματα που προτείνατε αλλά το φορτίζω 2 φορές τη μέρα... Έχω απελπιστεί.... Δε χρησιμοποιώ φβ ούτε μεσσεντζερ.. Λίγο Ινστα βαιμπερ κανένα τηλέφωνο κ λίγο Chrome... Δε ξέρω τι άλλο να κάνω...
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω ν πω πως έχω κάνει όλα τ βήματα που προτείνατε αλλά το φορτίζω 2 φορές τη μέρα... Έχω απελπιστεί.... Δε χρησιμοποιώ φβ ούτε μεσσεντζερ.. Λίγο Ινστα βαιμπερ κανένα τηλέφωνο κ λίγο Chrome... Δε ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

:shock:Χωρις Fb και messenger... Και σχετικα λιγη χρηση...Και 2 φορες την μερα φορτιση....Και εχεις κανει λες και οτι εχουμε προτεινει...Και S9 plus. Αυτο τωρα πως γινεται? Πολυ x-Files κατασταση....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω ν πω πως έχω κάνει όλα τ βήματα που προτείνατε αλλά το φορτίζω 2 φορές τη μέρα... Έχω απελπιστεί.... Δε χρησιμοποιώ φβ ούτε μεσσεντζερ.. Λίγο Ινστα βαιμπερ κανένα τηλέφωνο κ λίγο Chrome... Δε ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

Έφυγες για service, αντικατάσταση μπαταρίας.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κ γω... Μου φαίνεται παράξενο... Μάλλον θ το στείλω για αλλαγή..
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Έφυγες για service, αντικατάσταση μπαταρίας.

 

Διαβασα διαφορα για το viber .... Το είχα κ το χρησιμοποιουσα.. Ελαχιστα την εβδομάδα αλλα το ειχα.... Παραπονα πολλα για battery drain σε s7-s8-s9 που δεν τα εβλεπες στο status της μπαταρίας... Το ξηλωσα μιας κ κατα τυχη, όλες οι επαφές μου είχαν κ whatapp ...

 

 

S_wind.... Κατα ποσο ειναι σωστο να περιορίσεις την μπαταρια στο Android system ...

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα Hard reset και το έστησα από την αρχή ακολούθησα αρκετά βήματα του s wind ο τύπος είναι γκουρού της σταθερότητας. Κλείνω χθες το wifi να κοιμηθώ και είχε 86% μπαταρία σήμερα το πρωί είχε 84% αναμένω να δω πόσο θα βγάλει σήμερα. Πάτησε καλα η pie και έστρωσε ee68cf1d148a2ba297df0ea12034c592.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα Hard reset και το έστησα από την αρχή ακολούθησα αρκετά βήματα του s wind ο τύπος είναι γκουρού της σταθερότητας. Κλείνω χθες το wifi να κοιμηθώ και είχε 86% μπαταρία σήμερα το πρωί είχε 84% αναμένω να δω πόσο θα βγάλει σήμερα. Πάτησε καλα η pie και έστρωσε ee68cf1d148a2ba297df0ea12034c592.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις πόσες ωρες σου εφαγε 2% ?

Link to comment
Share on other sites

Στις πόσες ωρες σου εφαγε 2% ?
8 ώρες περίπου

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να βλεπω το ποσοστο μπαταριας στην αρχικη οθονη?Με την αναβαθμιση φαινεται μονο η μπαταρια
Ρυθμίσεις ειδοποιήσεις γραμμή κατάστασης

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...