Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Στο Γερμανό ένα hard reset θα σου κάνουνε και τίποτα παραπάνω, Smartec η μόνη λύση που πιθανότατα θα έχεις πίσω το κινητό σου με καινούργια μπαταρία, ώστε να δεις τελικά και συ με σιγουριά αν έφταιγε η μπαταρία ή η κακή αυτονομία της συσκευής

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καβάλα είμαι πσυχουλα μου! Θα το στείλουν Αθήνα θα περάσουν πόσες μέρες!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θεσσαλονικη 2 εξουσιοδοτημενα σερβις εχει,,ερχεσαι πρωι το αφηνεις πας πινεις καφε τρως κατι και μεσημερι ετοιμο! καμια μερα δεν θα περασει

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφερει Σαλονίκη θέλει 50€ βενζινες. Δουλεύω κιόλας . Θα επικοινωνήσω με smartec αύριο το πρωί... Αν βολεύει να το στείλω Δευτέρα πρωί με κουριερ και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να βαλω και εγω

 

32987315248_e2b5025b17_c.jpgScreenshot_20190124-173323_Settings by george aravantinos, on Flickr

50722807_1061924447313033_6950546751937839104_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=3a2eee9c175e0bf12aba1f06f843fdd2&oe=5CF5ADA3

ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΙΣΟΝ ΔΙΩΞΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΕΙΛΤΗΝ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι αγορασμένο Αύγουστο.. άρχισα τις κανονικές φορτίσεις προχθές που το διάβασα..

https://imgur.com/a/sx4YV51

https://imgur.com/a/9nQO3zm

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφερει Σαλονίκη θέλει 50€ βενζινες. Δουλεύω κιόλας . Θα επικοινωνήσω με smartec αύριο το πρωί... Αν βολεύει να το στείλω Δευτέρα πρωί με κουριερ και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελα τωρα μην εισαι σφικτος:p...Αντε και με το καλο οταν το παρεις θα ετοιμασουμε εδω ενα Event στησιματος βημα-βημα για το καλως το δεχθηκες:p

Link to comment
Share on other sites

Ελα τωρα μην εισαι σφικτος:p...Αντε και με το καλο οταν το παρεις θα ετοιμασουμε εδω ενα Event στησιματος βημα-βημα για το καλως το δεχθηκες:p

 

Παιζει να κανουμε live μεταδοση (youtube) για να σας δούμε κ εμεις απο Γερμανια ??

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να κανουμε live μεταδοση (youtube) για να σας δούμε κ εμεις απο Γερμανια ??

 

Χαχαχαχαχ σωστος.....

Την βλεπω την δουλεια σε λιγο καιρο να μπαινει ο καθενας και να λεει:

"Καλησπερα σας!Ειμαι ο Κωστας και Ειμαι Καλα":rotfl:

50534632_1061991657306312_1935822003181191168_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=b340c6158aabc16c8c40b9a8305c6bb5&oe=5CBB3004

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν 5 μέρες το update του Ιανουαρίου. Έχω δει ότι η μπαταρία χειροτέρεψε περίπου κατά 20%. Έχει δει κανείς το ιδιο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, όταν μου ήρθε η ενημέρωση και πέρασα την pie η φροντίδα συσκευής δούλευε κανονικά. μετά που το έκανα factory reset.. γτ σαν να είχε κάποια μικρά lagakia. η φροντίδα συσκευής κάνει κανα λεπτό για να κάνει Βελτιστοποίηση, γυρνάει καμια 20 30 φορες ... το κανει και σε άλλους ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα πριν 5 μέρες το update του Ιανουαρίου. Έχω δει ότι η μπαταρία χειροτέρεψε περίπου κατά 20%. Έχει δει κανείς το ιδιο;

 

Και εμένα περίπου 15 20 % χειροτέρεψε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, όταν μου ήρθε η ενημέρωση και πέρασα την pie η φροντίδα συσκευής δούλευε κανονικά. μετά που το έκανα factory reset.. γτ σαν να είχε κάποια μικρά lagakia. η φροντίδα συσκευής κάνει κανα λεπτό για να κάνει Βελτιστοποίηση, γυρνάει καμια 20 30 φορες ... το κανει και σε άλλους ??

 

Και σε μενα κ γενικα σε παρα πολλους....

Μην ασχολεισαι καθολου... Θα το φτιαξουν στα επόμενα update.

Link to comment
Share on other sites

50722807_1061924447313033_6950546751937839104_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=3a2eee9c175e0bf12aba1f06f843fdd2&oe=5CF5ADA3

ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΙΣΟΝ ΔΙΩΞΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΕΙΛΤΗΝ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ....

 

ακολουθησα συμβουλες σου(φωτεινοτητα, απενεργοποιηση καποιων ειδοποιησεων κλπ) και μπηκα στον σωστο δρομο

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα συμβουλες σου(φωτεινοτητα, απενεργοποιηση καποιων ειδοποιησεων κλπ) και μπηκα στον σωστο δρομο

 

Πες κ ενα αμην.... ΑΜΑΡΤΩΛΕ ..... !!

Link to comment
Share on other sites

S_wind ... Ερώτηση....

Εψαξα να βρω σπιτι τι εχω απο παλιους φορτιστες.... Ανακαλυψα ενα usb καλωδιο που συνδεεται με τον φορτιστη... Το εβαλα στο μαυρο φορτιστη μας κ απο 32% μου ελεγε 7 ωρες κ 40 λεπτα για ολόκληρωση...

Παιζει αν δεν ειναι αυθεντικό καλωδιο κ ειναι κανα μουφα να κανουμε καμια ******* στην μπαταρια ??

Επειδη βρηκα κ ενα μαυρο τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι ψηλό αλλαγές το κινητό έγινε αθάνατο πλέον η μπαταρία κοιμάται κανονικά. Το βράδυ το άφησα με 51% κ ξύπνησα 7 30 ώρες μετά και ήταν 49% νομίζω τώρα πάει μια χαρά περίπου θα μου βγάλει μέχρι 15% πάνω από 5 30 ώρες. S wind να σαι καλά.6e3fc4b74f14cc7df441c55755203f9b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σεs9 το απλό έκανα και εγώ τις ρυθμίσεις του φίλου S Wind και είδα και εγώ το φως το αληθινό καθώς και με την αλλαγή του προσωπικού dns που προτείνει γλύτωσα μια για πάντα από τις διαφημίσεις που σκαγανε μέσα στις εφαρμογές.Με την ίδια χρήση με πριν που έκανα έβγαζα μισή μέρα και τώρα κάποιες μέρες με σκληρή χρήση βγάζω σχεδόν πάντα την μέρα και σε κάποιες περιπτώσεις φτάνω και στην δεύτερη με πιο απλή χρήση.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί να έχει απαντηθεί ήδη αλλά γενικά πώς τα πάει η μπαταρία του s9 plus με την pie. Έχω το s8 plus και σκέφτομαι να πάω σε s9 plus τώρα που έπεσε και η τιμή του. Υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το note 9; Edited by Jim353
Link to comment
Share on other sites

Πενάκι και μπαταρία ανεβάζουν ψηλά τον πήχη, εφόσον δεν σε προβληματίζει το μέγεθος του Ν9 και δουλεύεις πενάκι τότε αξίζει πολύ η μετάβαση. Η 4αρα μπαταρία ότι πρέπει για βαριά επαγγελματική χρήση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ένα μήνα περίπου με το s9 plus ερχόμενος από s8 plus....αξίζει και με το παραπάνω πιστεύω, όσον αφορά την μπαταρία συνολικά κάνα μισάωρο λιγότερο του 9 από του 8.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες σοτ νομίζω μια χαρά βγάζει μια μέρα + με αρκετή χρήση 0b8ed962b33c21e3bcc611ec1c1b1fec.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τι χρηση ομως ?? Fb ? Insta? Browsing ??

Wifi? 4g? Κ καλο ειναι να μην το αφηνεις να πεφτει τοσο.... Στο 20% να το βάζεις για φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Με wifi και 4g αρκετό FB insta browsing λίγο παιχνίδι και τηλέφωνα.. Ναι δεν το αφήνω συχνά να πάει τόσο χαμηλά. Γενικά όταν είμαι σε φορτιστή πάντα το βάζω να είναι μόνιμα στο 100%

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με wifi και 4g αρκετό FB insta browsing λίγο παιχνίδι και τηλέφωνα.. Ναι δεν το αφήνω συχνά να πάει τόσο χαμηλά. Γενικά όταν είμαι σε φορτιστή πάντα το βάζω να είναι μόνιμα στο 100%

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο ειναι ακομα χειροτερο.. το 100% διαλυει τη μπαταρια.

επειδη η αποσταση απο την καλη χρηση, μεχρι το να γινεις ψυχαναγκαστικος, δεν απεχει πολυ..απλα δουλευε το κανονικα. Ουτε να το αφηνεις στο ρευμα αφου φορτισει, ουτε να το πηγαινεις στο 0% και να μενει εκει.

Εγω προσωπικα καθε κινητο μου το φορτιζα το βραδυ οπου και να ειναι, εκτος αν ειναι αρκετα ψηλα ωστε να με βγαλει και 2η μερα...

τωρα το να παει λιγες ωρες στο 5 και 10% δεν παθαινει κατι, ετσι και αλλιως οι μπαταριες οταν πανε 0% εχουν κι αλλο μεσα γιαυτο ακριβως το λογο, για να μην χαλανε, ομοιως οταν ειναι στο 100% δεν ειναι τελειως γεματες αλλα σταματουν πιο πριν παλι για προστασια. Ομως η ιδανικη χρηση ειναι 80-20-80, ααλλα αν ειναι να ζουμε με τη μιση αυτονομια απο αυτη που μας προσφερουν καλα κρασια...εγω το βαζω το βραδυ κλειστο, το βγαζω το πρωι και πλεον με Note 9 που ειμαι, σταθερα παω 2η μερα ανετα με υπολοιπο 20-30%. με s9+ ημουν στο οριο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι sot έχεις με to note 9 και πόσο μεγαλη είναι η διαφορα αυτονομίας με το s9/s9+.?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με τους φορτιστές.

Ο φορτιστής που είχε στη συσκευή δίνει 5V/2A.

'Εχω έναν Samsung wall charger adapter (από παλιότερο τηλέφωνο) που δίνει 5.3V/2A.

Αν βάλω σε αυτόν καλώδιο usb type-C και φορτίσω το S9, θα έχω κάποιο θέμα με την ψηλότερη τάση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...