Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Είμαι ψωναρα ώστε να πάω σε mind range κινητό. Χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι ψωναρα ώστε να πάω σε mind range κινητό. Χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα...

Κοιτα....

Δεν ειναι και τοσο "Midrange" οπως παλιοτερα...

Εδω το μικροτερο απο το Α90 το Α60 βγαινει με οικονομικο επεξεργαστη αλλα εχει "Τερας" Hardware" και ειναι πολυ ομορφο εμφανισιακα .Γιαυτο θα δουμε τι θα κανει με το Α90 ---->>>> https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a60-ampp-9616.php

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Άκη έχεις ασχοληθεί με καστομ και στο s9? Είμαι έτοιμος να τραβήξω σκανδάλη κι αν πεις ναι θα είναι ένα συν...

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Άκη έχεις ασχοληθεί με καστομ και στο s9? Είμαι έτοιμος να τραβήξω σκανδάλη κι αν πεις ναι θα είναι ένα συν...

 

Same Sh1t...Different Day

 

:shock: Karajim...Καλα που εισαι εσυ ρε ψυχη ;

Εχω ανοιξει στο pc το λειτουργικο αλλα οχι δεν φτιαχνω .

Φοβουνται ολοι τις εγγυησεις δεν κανουν κινηση για root κανεις επεσε μνημονιο:lol:

Περιμενε λιγο μην παρεις ακομα το S9 να δουμε κατι καινουργια κολπα που επικαλειται η Sammy θα βγαλει στο 10ημερο του Απριλη.Αμα δεν μας αρεσουν θα παραμεινουμε στο S9 μια και ειναι αριστο.

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα είναι πολύ μεγάλα για μένα Άκη .Δεν τα μπορώ τα πολύ μεγάλα και γύρισα ξανά ......μάντεψε που....Στο νοτε μέχρι να δω αν θα πάρω το s9.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα είναι πολύ μεγάλα για μένα Άκη .Δεν τα μπορώ τα πολύ μεγάλα και γύρισα ξανά ......μάντεψε που....Στο νοτε μέχρι να δω αν θα πάρω το s9.

 

Same Sh1t...Different Day

Εχεις το Note 2 ?

Α ρε θηριο...

Αξεχαστες εποχες....

Ναι το S9 ειναι η καλυτερη συσκευη της αγορας.

Το επομενο σκαλοπατι ειναι απο το Note 10 και μετα μια και θα ενσωματωσει τις καινουργιες τεχνολογιες απο την σειρα Α που θα βγει τον απριλη.Εαν παρεις S9 θα μεινεις πολυ ικανοποιημενος καθως εχει πολυ δυνατους core στα 2,7 και τα υπολοιπα τα κανει ολα πολυ καλα εως αριστα .Φυσικα και χαμηλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πουλάω με τίποτα...Δοκίμασα ένα HTC με μεγάλη οθόνη αλλά δεν με βόλεψε καθόλου. Σε όλα ήταν ανώτερο από το νοτε αλλά το μέγεθος δεν το συνήθισα. Φώτο τέλεια ταχύτητα σφαίρα και μου κακοφαινεται τώρα που γύρισα πίσω.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πουλάω με τίποτα...Δοκίμασα ένα HTC με μεγάλη οθόνη αλλά δεν με βόλεψε καθόλου. Σε όλα ήταν ανώτερο από το νοτε αλλά το μέγεθος δεν το συνήθισα. Φώτο τέλεια ταχύτητα σφαίρα και μου κακοφαινεται τώρα που γύρισα πίσω.

 

Same Sh1t...Different Day

 

Ωραια ειναι τα Htc.

Απο οτι καταλαβαινω δεν θες πανω απο 6 ιντσες ε?

Νταξει το Note το εχεις για μπακαπ....

Ε χμμμ σε S9 θα πας ειναι κουκλα και σφαιρα....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το βλέπω και σε τιμη χώμα..

Μου βγαίνει κατω απο 350 κι αν βάλω αυτα που πήρα απο το htc που έδωσα δεν θα βάλω πολλα.Γι αυτο το τηλ ειναι τσάμπα...

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το βλέπω και σε τιμη χώμα..

 

 

Same Sh1t...Different Day

Ναι ειναι οτι πρεπει.Μην παρεις κανα μεταχειρισμενο παλιο αρχες του 18 να κοιταξεις να ειναι παρτιδα απο τα "τελη" του 18 εχουν διορθωσει πολλα και δουλευει αψογα.

Ειχα παει Γερμανια στην samsung και πηρα 4 των 256Gb στην τιμη των 64Gb τι να σε κανω τα εδωσα δεν σε προλαβα...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο θα το πάρω Ακη.4χ64 και δεν με ενοχλεί η χωρητικότητα όσο εχεις την sd.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο θα το πάρω Ακη.4χ64 και δεν με ενοχλεί η χωρητικότητα όσο εχεις την sd.

 

 

Same Sh1t...Different Day

 

Να το παρεις και μια καλη Sd μην εχεις καμια κουφια απο το παρελθον γιατι η βασικη μνημη του S9 ειναι πολυ γρηγορη με αποτελεσμα να θελει και γρηγορη Sd. Την Sandisk για την ωρα να προτιμησεις εαν χρειαστεις να παρεις η τεχνολογια "Α2" που εχει ειναι πολυ καλη- μη παρεις αλλες ειναι τα ζωα μου αργα ---->>> https://www.skroutz.gr/s/15808372/Sandisk-Extreme-Pro-microSDXC-128GB-U3-V30-A2.html

Link to comment
Share on other sites

Να το παρεις και μια καλη Sd μην εχεις καμια κουφια απο το παρελθον γιατι η βασικη μνημη του S9 ειναι πολυ γρηγορη με αποτελεσμα να θελει και γρηγορη Sd. Την Sandisk για την ωρα να προτιμησεις εαν χρειαστεις να παρεις η τεχνολογια "Α2" που εχει ειναι πολυ καλη- μη παρεις αλλες ειναι τα ζωα μου αργα ---->>> https://www.skroutz.gr/s/15808372/Sandisk-Extreme-Pro-microSDXC-128GB-U3-V30-A2.html

 

Και η evo plus με 25 ευρώ μια χαρά είναι, ιδιο write έχουν.. Και read δεν χρειάζεται παραπάνω. Αν τρέξεις ένα bench εξάλλου δεν πιάνει καμία τις μέγιστες ταχύτητες γιατί δεν έχουν τα κινητά τη δυνατότητα αυτή, αρα το να κυνηγάμε specs είναι υπερβολή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλα...

Κοιτα....

Δεν ειναι και τοσο "Midrange" οπως παλιοτερα...

Εδω το μικροτερο απο το Α90 το Α60 βγαινει με οικονομικο επεξεργαστη αλλα εχει "Τερας" Hardware" και ειναι πολυ ομορφο εμφανισιακα .Γιαυτο θα δουμε τι θα κανει με το Α90 ---->>>> https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a60-ampp-9616.php

Δεν άντεξα έκλεισα (λογικά) note 9. Την Τετάρτη θα γίνει η αλλαξοκωλια! Μετά ξεκινάω τον οδηγό σου ελπίζω να είναι όλα εκεί ώστε να κάνουμε άριστο στήσιμο στο θεριό το ανημερο.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες μια σιγουρη επιλογη.

Αλλα....

Τα νεα σκανε ενα - ενα .....

Ειμαστε πανω στο μεταιχμιο αλλαγης πολιτικης της Sammy....

Φρεσκα κουλουρια σημερινα υπερτουμπανο αλλο ενα απο την σειρα Α το Α-70:blink:----->>> https://www.sammobile.com/2019/03/26/samsung-galaxy-a70-official-32mp-cameras-super-fast-charging

Αρα....

Το Α90 μαλλον θα ψηνει καφε....:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δίνει πόνο η sammy σε specs.. Θα κάνουν τα s9 που έχουμε να φαίνονται mid range..

Καμία πληροφορία σχετικά με το αν θα πάρουμε κανένα αξιόλογο feature από το s10?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν εχουν και πολλες διαφορες.

Μετα το τριμηνο λιγα-λιγα στα Ota να μη χανει πωλησεις δεν γινεται αμεσως τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι...

RED PILL η BLUE PIILL ?:p

Το μενου εφαρμογων συστηματος το βρισκουμε στις εφαρμογες 3 τελειες πανω δεξια...

 

Οταν φθανουμε στο μενου εφαρμογων συστηματος βλεπουμε ενα χαος απο πολλα apk.

 

Ολος ο τεραστιος καταλογος ειναι χωρισμενος σε 3 υποσυνολα...

 

1)Καποιες εφαρμογες απο αυτες ενω απο εξω γραφει το ονομα τους εαν μπουμε μεσα βλεπουμε να γραφει android-system.Αυτο το βλεπουμε Εαν πατησουμε το Tab μπαταρια.

 

2)Καποιες εφαρμογες απο αυτες ενω απο εξω γραφει το ονομα τους εαν μπουμε μεσα βλεπουμε να γραφει Ui συστηματος..

 

3)Καποιες εφαρμογες Απο αυτες ενω απο απο εξω γραφει το ονομα τους εαν μπουμε μεσα βλεπουμε να παραμενει.

 

4)Υπαρχει και μια τεταρτη που εαν μπουμε μεσα δεν εχεις καμια επιλογη....Δεν μας ενδιαφερει...

 

 

ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ:

<<<Μπαινοντας σε καθε apk παμε στο tab μπαταρια παταμε και τοτε βλεπουμε εαν η εφαρμογη ανηκει:>>>

 

Η στο android-system.

Η στο Ui συστηματος.

Η ειναι καθε αυτου αυτονομη.

 

Εαν ειναι αυτονομη την θετεις σε περιορισμο....

Εαν οχι δεν την βαζεις και ας εχει επιλογη....

Εαν βαλεις ενα apk σε περιορισμο που ανηκει στο android system η στο Ui

συστηματος καταλαθος τοτε μπαινουν ολες οι εφαρμογες που ανηκουν σαυτο με αποτελεσμα να μη λειτουργουν σωστα...

Εαν πιστευεις οτι τα εκανες μπαχαλο υπαρχει λυση :τρεις τελειες πανω δεξια εχει επαναφορα προεπιλογων.....

 

Και θετουμε το εξης ερωτημα:

 

Εσυ φιλε χρηστη πιο χαπι θα παρεις ?

 

Εαν παρεις το Μπλε θα συνεχισεις να πιστευεις οτι εισαι ευτυχισμενος οτι ολα πανε καλα η συσκευη σου θα εχει το γνωστο "ταλαιπωρο" σοτ..Θα ερχεσαι εδω και θα γκρινιαζεις....Να ξερεις οτι ουτε με 5000mAh "δεν σε κανουμε καλα"....:p Παντα θα γκρινιαζεις γιατι διαλεγεις τον ευκολο δρομο...

 

Εαν παρεις το κοκκινο θα κανεις τα παραπανω πεφτοντας στο λακκο του φιδιου....

Φευγω τωρα γιατι με κυνηγανε κατι πρακτορες της google:rotfl::rotfl::rotfl:

Ρε ...τι πλακα εχουμε....

Περα απο το χιουμορ...Αυτες οι ρυθμισεις δεν ειναι για καθημερινους απλους χρηστες.Ειναι γιαυτους που στο παρελθον εχουν ασχοληθει με λειτουργικα και ξερουν τι ενεργειες να κανουν.Γιαυτο οσοι δεν καταλαβαινουν προσπεραστε τα παραπανω....

Αυτό εννοείς φίλε μου? Κομπλέ είμαι? Γτ βλέπω όλες σχεδόν έτσι είναι μετά το αρχικό στήσιμο. 4c68d31596fa1fac7f797b0a047cd82a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @s_wind ευχαριστώ πολύ για τον οδηγό..

 

Εγκυκλοπαιδικά και μόνο έχω 3 απορίες:

1)Πώς και βάζουμε την ανάλυση οθόνης στο τέρμα; βοηθάει στην αυτονομία ή να επιλέξω FHD αν θέλω περαιτέρω εξοικονόμηση;

2) η ευαισθησία αφής για εμάς που δε φοράμε tempered είναι απαραίτητη; γλιτώνει πόρους;

3) ποια η λογική πίσω από την απενεργοποίηση fast charging τη στιγμή που άλλες εταιρίες διαθέτουν φόρτιση με ακόμα πιο δυσμενείς τάσεις ρευματος;;

 

Ευχαριστω πάρα πολύ για όλα!

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @s_wind ευχαριστώ πολύ για τον οδηγό..

 

Εγκυκλοπαιδικά και μόνο έχω 3 απορίες:

1)Πώς και βάζουμε την ανάλυση οθόνης στο τέρμα; βοηθάει στην αυτονομία ή να επιλέξω FHD αν θέλω περαιτέρω εξοικονόμηση;

2) η ευαισθησία αφής για εμάς που δε φοράμε tempered είναι απαραίτητη; γλιτώνει πόρους;

3) ποια η λογική πίσω από την απενεργοποίηση fast charging τη στιγμή που άλλες εταιρίες διαθέτουν φόρτιση με ακόμα πιο δυσμενείς τάσεις ρευματος;;

 

Ευχαριστω πάρα πολύ για όλα!

Καλησπερα.

1)Στη μεση αναλυση θα εχεις μια μειωμενη καταναλωση.Εαν δεν καλομαθεις στην υψηλη φυσικα αφησε τη εκει.

2)Την ευαισθησια την εβαλα on γιατι σχεδον οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν οτι υπαρχει μια και οταν βαζουν τζαμακι παρατηρουνται καποιες δυσκολιες.Εανν δεν βαλεις οχι δεν εχεις προβλημα.

3) Απενεργοποιωντας την γρηγορη φορτιση η μπαταρια σου θα εχει καλυτερη συμπεριφορα απο το 50% και κατω.Θα ειναι πιο γεματη και θα αισθανεσαι περισσοτερο ασφαλης.Με την γρηγορη μετα την παροδο μερικων εβδομαδων παρατηρειται το φαινομενο πολυ γρηγορη καταρρευση κατω του 50% .

Link to comment
Share on other sites

Μη το γελας , καλα ειναι αυτα για καποιον που βεβαια δεν τον ενδαφερει η αυξηση παχους της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

1)Στη μεση αναλυση θα εχεις μια μειωμενη καταναλωση.Εαν δεν καλομαθεις στην υψηλη φυσικα αφησε τη εκει.

2)Την ευαισθησια την εβαλα on γιατι σχεδον οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν οτι υπαρχει μια και οταν βαζουν τζαμακι παρατηρουνται καποιες δυσκολιες.Εανν δεν βαλεις οχι δεν εχεις προβλημα.

3) Απενεργοποιωντας την γρηγορη φορτιση η μπαταρια σου θα εχει καλυτερη συμπεριφορα απο το 50% και κατω.Θα ειναι πιο γεματη και θα αισθανεσαι περισσοτερο ασφαλης.Με την γρηγορη μετα την παροδο μερικων εβδομαδων παρατηρειται το φαινομενο πολυ γρηγορη καταρρευση κατω του 50% .

 

σε ευχαριστώ φίλε μου πάρα πολύ.πρώτη φορά στη ζωή του σ9+ μου, βιωσα 5μιση ωρες σοτ και 4+ ωρες τηλφωνική κλήση. Επίσης, ανοιξα και για ένα μεγάλο διάστημα το AOD έτσι για να δειχτούμε λίγο μέσα στη νύχτα ότι έχουμε S9+ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος Αγγελε δαμασες το θηριο . . .:p

 

η μόνη μου φοβία τώρα είναι σε μελλοντικό update (patch απριλιου) αν θα έχουμε θέματα και τι διαδικασίες θα πρέπει να ξανακάνουμε για να ειμαστε κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...