Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και που μπουταρε πάλι καλά.

Πάρε ένα μπακαπ και κάνε καθαρή να ξεμπερδεύεις. Και μακάρι στην επόμενη να μην υπάρχει περιορισμός γιατί η τελευταία έκδοση έχει κ καλή μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και που μπουταρε πάλι καλά.

Πάρε ένα μπακαπ και κάνε καθαρή να ξεμπερδεύεις. Και μακάρι στην επόμενη να μην υπάρχει περιορισμός γιατί η τελευταία έκδοση έχει κ καλή μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά ήταν το φλασαρισμα. Σε 5 λεπτά ολοκληρώθηκε. Κανένα πρόβλημα στο boot.Υπηρχε πιθανότητα να μη μπουταρει?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ετούτη εδώ που έβαλα είναι σίγουρα dual VoLTE. Ενδέχεται μάλλον να έχει πρόβλημα το extension sim slot. Μάλλον ταπαιξε η καλωδιοταινια του.Δεν είναι φαίνεται για πολλά βάλε βγάλε. Θα παραγγείλω 5-6 να έχω μάλλον. Το έβαλα το extension χωρίς την micro sd και πάλι δε δούλευε. Αν βάλω κανονικά τη sim χωρίς την micro sd δουλεύει κανονικά. Το πιο πιθανό είναι να χάλασε η κινεζοextension...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά χάθηκε( εξαφανίστηκε ) η δυνατότητα βιντεοκλήσης .

καμμιά ιδέα κανείς??????

 

Εμένα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε αναβάθμιση;

Μου ήρθε πριν λίγο και συμπεριλαμβάνει μεσα Γενικό κανονα για την προστασία των δεδομένων...τι εί αι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε αναβάθμιση;

Μου ήρθε πριν λίγο και συμπεριλαμβάνει μεσα Γενικό κανονα για την προστασία των δεδομένων...τι εί αι αυτό;

 

το λεγόμενο GDPR που έγινε τόσος ντόρος..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Guys υπαρχει σταθερη έκδοση της gcam για το s9 plus?

Να εχει και το selfie portrait. Στο note 8 υπηρχε εκδοση που λειτουργουσε άψογα

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Guys υπαρχει σταθερη έκδοση της gcam για το s9 plus?

Να εχει και το selfie portrait. Στο note 8 υπηρχε εκδοση που λειτουργουσε άψογα

Όχι, δεν υπάρχει δυστυχώς.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι firmware φορας; σε καποια firmwares branded εξαφανιζονται μετα απο απαιτηση παροχων που μπορει να μην το υποστηριζουν

Είναι unbranded με sim της Wind και μέχρι προχθές υπήρχε λειτουργικη η δυνατότητά

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω αντικαταστήσω την 64άρα SD με μία 128. Ξέρουμε τι πρέπει να κάνω; Backup της κάρτας μέσω Smart Switch και μετά επαναφορά έχοντας τοποθετήσει τη νέα; Υπάρχει άλλος τρόπος;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνεις κλώνο της υπάρχουσας καρτας στην καινούργια.

Τουλάχιστον στο note Edge που έχω την έχω κάνει τη διαδικασία 4 φορές χωρίς πρόβλημα

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω αντικαταστήσω την 64άρα SD με μία 128. Ξέρουμε τι πρέπει να κάνω; Backup της κάρτας μέσω Smart Switch και μετά επαναφορά έχοντας τοποθετήσει τη νέα; Υπάρχει άλλος τρόπος;

Ένα copy paste δεν αρκεί ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω αντικαταστήσω την 64άρα SD με μία 128. Ξέρουμε τι πρέπει να κάνω; Backup της κάρτας μέσω Smart Switch και μετά επαναφορά έχοντας τοποθετήσει τη νέα; Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Εγώ θα έκανα backup την παλιά κάρτα στο PC. Μετά θα έβαζα την καινούργια microSD στο κινητό και θα την έκανα format από το κινητό. Στη συνέχεια copy paste μέσω PC τα αρχεία που θέλω στην καινούργια κάρτα. Δεν χρειάζεσαι κάποιο πρόγραμμα. Μόνο το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα δοκιμάσω το copy paste και θα δούμε. Ευχαριστώ πολύ!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα δοκιμάσω το copy paste και θα δούμε. Ευχαριστώ πολύ!

 

εχω αλλαξεις απειρες φορες καρτα με ενα απλο copy paste. Ασε που κανεις ξεκαθαρισμα, αλλα ειναι το πιο σιγουρο και σωστο. Και οπως ειπε ο φιλος πιο πανω, πρωτα φορματ στη νεα με το κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς αλλαγές στην μπαταρία μετά το καινούργιο update? Επίσης βλέπω και lag ξαφνικά που δεν είχα με την προηγούμενη κάνεις άλλος? Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

S6 - s7 edge -s7 edge duos - s8 duos και τωρα s9+ duos, ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος οσο εμεινα και με τα κινητα που ανεφερα , πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες, και πως να μην ειναι αλλωστε :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά θα ήθελα να σταθώ στο θέμα που ανέφερε ο φίλος πριν απο αρκετά posts.

Το θέμα με την ένταση στις ειδοποιήσεις. Θεωρώ πως σε κινητό αυτής της τιμολογιακής κατηγορίας δεν θα έπρεπε να συμβιβαζόμαστε με 3rd party εφαρμογές για να ακούμε τις ειδοποιήσεις μας. Αν είναι απλα δυνατών!!!

Παίζουν από το ενα ηχείο μόνο και ειδικά σε Viber και FB Messenger ισα που ακούγεται. Αν το έχεις σε τσάντα η είσαι κάπου έξω, δεν ακούς τίποτα. Στα φόρουμ γίνετε χαμός με αυτό το θέμα παγκοσμίως και ειδικά στην Samsung Community και απάντηση απο την Samsung καμία καθώς το πρόβλημα υπάρχει από τοτε που κυκλοφόρησε η συσκευή.

Σήμερα μίλησα τηλεφωνικά με το τεχνικό τμήμα της Samsung Hellas και μου είπαν πως πρώτη φορά ακούνε για το πρόβλημα αυτό (μιλάμε για εκατοντάδες tickets στην Samsung Community/Support) και με παρέπεμπαν να παω σε ένα Samsung Service....

Πήγα λοιπόν και ο ιδιος ο υπάλληλος είχε S9+ για προσωπικό του τηλέφωνο και δεν το ειχε προσέξει λεει. Και αφού τον έβαλα να ακούσει ποσο χαμηλά ακούγετε, τσέκαρε και το δικό του και ήταν το ίδιο πράμα λέγοντας μου πως έχω δίκιο -_-

Παρ' όλα αυτά μου είπε να περιμένω μπας και βγει κανένα update και το φτιάξουν αλλιώς να τους το αφήσω να το στειλει στο Service να το δουν.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; Θα φτιάξει η έτσι θα μας μείνει μπρελόκ το κινητό με τα ηχεία της AKG που δεν ακούγονται οι ειδοποιήσεις;

Τι λέτε να το πάω για Service, η τζάμπα θα μείνω 10+ μερες χωρίς κινητό και θα μου το σκαλίσουν χωρίς λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα το update παρατήρησα οτι μου κανει συνεχεια reload τις εφαρμογες...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς αλλαγές στην μπαταρία μετά το καινούργιο update? Επίσης βλέπω και lag ξαφνικά που δεν είχα με την προηγούμενη κάνεις άλλος?

 

Έγραψα και εγώ πριν λιγα post και κανείς δεν μπήκε στον κόπο να απαντήσει...Ναι είδα διαφορά στη μπαταριά προς το χειρότερο δυστυχως...Και μάλιστα αρκετά χειρότερα θα έλεγα...Lag δεν έχω, στα ίδια με πριν...

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και εγώ πριν λιγα post και κανείς δεν μπήκε στον κόπο να απαντήσει...Ναι είδα διαφορά στη μπαταριά προς το χειρότερο δυστυχως...Και μάλιστα αρκετά χειρότερα θα έλεγα...Lag δεν έχω, στα ίδια με πριν...
Παιδιά κάθε συσκευή είναι.διαφορετική ανάλογα με.το.πόσες εφαρμογές έχει φορτώσει ο καθένας ,ποιες χρησιμοποιεί και διάφοροι άλλοι παράγοντες.εμένα προσωπικά μετά την τελευταία ενημέρωση η μπαταρία έγινε ακόμα καλύτερη σε αυτονομία

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάθε συσκευή είναι.διαφορετική ανάλογα με.το.πόσες εφαρμογές έχει φορτώσει ο καθένας ,ποιες χρησιμοποιεί και διάφοροι άλλοι παράγοντες.εμένα προσωπικά μετά την τελευταία ενημέρωση η μπαταρία έγινε ακόμα καλύτερη σε αυτονομία

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Από μας πάντως με τα G960F Αka απλό S9, η μπαταρία έγινε μακράν καλύτερη.

Και στο xda τα ίδια λένε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα το update παρατήρησα οτι μου κανει συνεχεια reload τις εφαρμογες...
Έχουν κάνει μεγάλη πατάτα. Και σε εμένα τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ έχω χειρότερη μπαταρία με τη τελευταία αναβάθμιση. Χειρότερη στο standby. Αν το χρησιμοποιώ δεν έχει αλλάξει κάτι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...