Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φλασαρετε την προηγούμενη παιδιά.Η τελευταία απαγορεύει την συνύπαρξη microSD με δυο sim ταυτόχρονα και αν μάλιστα σας τρώει και μπαταρια δεν έχετε λόγο να την κρατάτε.Εγω γύρισα άμεσα στην προηγούμενη και όλα OK!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ έχω χειρότερη μπαταρία με τη τελευταία αναβάθμιση. Χειρότερη στο standby. Αν το χρησιμοποιώ δεν έχει αλλάξει κάτι.

 

Εμένα σε 6-7 ώρες standby μου έφαγε 3-4%.

Στο μικρό S9 πάντα.

Εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όπως και πριν έτσι και μετά την αναβάθμιση η μπαταρία είναι κομπλέ .στο τέλος της ημέρας έχω σίγουρα 40% και άνετα 4 ώρες οθόνη . Χωρίς καθόλου μαύρο στην οθόνη με full hd. Δε ξέρω ίσως φταίει το fb και το instagram που δεν έχω ? Ίσως κάποιες εφαρμογές που έρχεται και τρέχουν από πίσω ? Τι να πω.

Το μόνο που δε μου αρέσει σε αυτό το κινητό και με κάνει να γλυκοκοιταζω xiaomi και one plus είναι το λειτουργικό και τα άπειρα άχρηστα futures για εμένα .

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξεις απειρες φορες καρτα με ενα απλο copy paste. Ασε που κανεις ξεκαθαρισμα, αλλα ειναι το πιο σιγουρο και σωστο. Και οπως ειπε ο φιλος πιο πανω, πρωτα φορματ στη νεα με το κινητο.

 

Οκ, θα το δοκιμάσω μόλις φτάσει η κάρτα. Ευχαριστώ πολύ!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όπως και πριν έτσι και μετά την αναβάθμιση η μπαταρία είναι κομπλέ .στο τέλος της ημέρας έχω σίγουρα 40% και άνετα 4 ώρες οθόνη . Χωρίς καθόλου μαύρο στην οθόνη με full hd. Δε ξέρω ίσως φταίει το fb και το instagram που δεν έχω ? Ίσως κάποιες εφαρμογές που έρχεται και τρέχουν από πίσω ? Τι να πω.

Το μόνο που δε μου αρέσει σε αυτό το κινητό και με κάνει να γλυκοκοιταζω xiaomi και one plus είναι το λειτουργικό και τα άπειρα άχρηστα futures για εμένα .

 

Ναι. Το ινσταγκραμ και το messenger συγκεκριμένα ρουφάνε αρκετή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρετε την προηγούμενη παιδιά.Η τελευταία απαγορεύει την συνύπαρξη microSD με δυο sim ταυτόχρονα και αν μάλιστα σας τρώει και μπαταρια δεν έχετε λόγο να την κρατάτε.Εγω γύρισα άμεσα στην προηγούμενη και όλα OK!

Αυτό πως γίνετε φίλε; με πατέντα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ για χειρότερη μπαταρία. 3 ώρες so και 28% υπόλοιπο.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Shot and more mode στην κάμερα δεν έχει το s9; Αυτό που περιλάμβανε μέσα το drama shot δηλαδή όπου τραβούσες φώτο ενός κινούμενου αντικειμένου και μετά ενώνονταν όλες οι φωτο σε μία.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασες; Δε μπορώ να το δω με τίποτα μέσα στα themes. Ότι κι αν έχω κάνει που γράφει στο πρώτο ποστ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασες; Δε μπορώ να το δω με τίποτα μέσα στα themes. Ότι κι αν έχω κάνει που γράφει στο πρώτο ποστ.

Nαι, το δοκίμασα.

Κι εγώ στην αρχή παιδεύτηκα λίγο...το έκανα 4-5 φορές εγκατάσταση, έκανα fc τα θέματα...Στο τέλος μου το εμφάνισε.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα βάλε να έχεις το default θέμα της συσκευής.

Μετά εγκατέστησε όποιο θέλεις από τα 3 που έχει στους xda.

Μπορεί όντως να χρειαστεί να το κάνεις εγκατάσταση 2 με 3 φορές όπως λέει και ο φίλος elthis.

 

Προσοχή εάν τα έχετε και τα 3 , Bodhisattva, EnvJanjaken, Terpsichora,

 

Μην κάνετε εναλλαγή από το Ένα στο άλλο μπορεί να πέσετε σε boot loop το οποίο διορθώνεται με επαναφορά.

 

Εάν έχετε το Ένα και θέλετε να βάλετε το άλλο πρώτα γυρίστε το σε default θέμα και μετά βάζετε το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εσείς παιδιά στην gallery σας, τα έχετε όλα χύμα? Γιατί προσπαθώ να περάσω παλιές φωτο από παλιά κινητά μου και να τις βάλω σε σειρα, και αυτο τις βαζει πρώτες. από ότι κατάλαβα τις τακτοποιεί με βάση την ημερομηνία που έχει τραβηχτεί η φωτο, αλλά σε όσες δεν έχουν ημερομηνία ( δηλαδή από viber κτλ) τότε αυτές τις πετάει μπροστά μπροστά, οπότε είναι πρώτα αυτές, μετά οι φωτο της κάμερας του s9,και μετά οι παλιές, οπότε γίνεται ένας κακος χαμός, εσείς πως το κανατε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εσείς παιδιά στην gallery σας, τα έχετε όλα χύμα? Γιατί προσπαθώ να περάσω παλιές φωτο από παλιά κινητά μου και να τις βάλω σε σειρα, και αυτο τις βαζει πρώτες. από ότι κατάλαβα τις τακτοποιεί με βάση την ημερομηνία που έχει τραβηχτεί η φωτο, αλλά σε όσες δεν έχουν ημερομηνία ( δηλαδή από viber κτλ) τότε αυτές τις πετάει μπροστά μπροστά, οπότε είναι πρώτα αυτές, μετά οι φωτο της κάμερας του s9,και μετά οι παλιές, οπότε γίνεται ένας κακος χαμός, εσείς πως το κανατε;

 

φτιαξε φακελο βαλτες μεσα και ετσι να ειναι ξεχωριστα στη συλλογη.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση?

μετα την τελευταια αναβαθμιση αφου εγινε και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και στησιμο απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε βρε παλικάρια, το μέγεθος από το s9+ θα το συνηθίσω; τελευταία είχα το s8 , δεν λέω, χορταστική οθόνη, γ@ματο κινητό, το έχω τώρα δύο μέρες

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως γίνετε φίλε; με πατέντα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι μια παρα πολύ λεπτή καλωδιοταινία που εχει στη μια ακρη ενα connector σαν nano sim που μπαινει στη θεση της δευτερης sim ακριβως κατω απο την microSD και στην αλλη ακρη ενα nano sim card slot που αναδιπλώνεται ευκολα και τοποθετείται αναμεσα στην πλατη του κινητου και στην ευκαμπτη προστατευτική θηκη της συσκευής που ουτως ή αλλως χρησιμοποιείς.Yπαρχει σε αφθονία στο ebay...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια παρα πολύ λεπτή καλωδιοταινία που εχει στη μια ακρη ενα connector σαν nano sim που μπαινει στη θεση της δευτερης sim ακριβως κατω απο την microSD και στην αλλη ακρη ενα nano sim card slot που αναδιπλώνεται ευκολα και τοποθετείται αναμεσα στην πλατη του κινητου και στην ευκαμπτη προστατευτική θηκη της συσκευής που ουτως ή αλλως χρησιμοποιείς.Yπαρχει σε αφθονία στο ebay...

Ok ευχαριστώ, προς το παρών δεν υπάρχει θέμα χωρητικότητας, 64 GB μου φτάνουν και μου έφταναν μέχρι σήμερα και με τα προηγούμενα κινητά

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ την εφαρμογή Navigation Gestures από το Play Store!!

Με το σημερινό update δουλεύει υποδειγματικά και πρόσθεσαν gestures όπως στο OnePlus 6.

Το οποίο βολεύει πολύ περισσότερο και από το default pill που έχει (όπως θα είναι στο Android P).

Το δουλεύω από το πρωί και ρολάρει υποδειγματικά.

Σαφέστατα θα κάνετε το βήμα με adb shell για να κρύψετε εντελώς τη navigation bar.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε βρε παλικάρια, το μέγεθος από το s9+ θα το συνηθίσω; τελευταία είχα το s8 , δεν λέω, χορταστική οθόνη, γ@ματο κινητό, το έχω τώρα δύο μέρες

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιστεύω πως θα ξετρελαθείς στην πορεία κ δεν θα μπορείς να ξαναπάς σε μικρότερη οθόνη... Όλα θα σου φαίνονται μικρά..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως θα ξετρελαθείς στην πορεία κ δεν θα μπορείς να ξαναπάς σε μικρότερη οθόνη... Όλα θα σου φαίνονται μικρά..

Μακάρι φίλε, μάλλον θέμα συνήθειας είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...