Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιες φορές όταν αρχίζουν και παραδίδουν πνεύμα οι sd δε μπορούν να κάνουν εγγραφή σε υψηλές ταχύτητες.

Επίσης, αν ξαναβάλεις όλο το firmware από αρχή μπορεί να διορθωθεί.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι πιθανότατα κάτι γίνεται με τη κάρτα σου και θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις πρώτα με άλλη κάρτα πριν πας στο service.

Δοκίμασε κι ένα format στη κάρτα αρχικά. Με μεταφέρεις τα αρχεία φυσικά πρώτα.

 

Θα το προσπαθήσω (άντε να μεταφέρεις 55GB αρχεία τώρα...).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Γιατί δεν βλέπω να κάνει κανένας παράπονο για χαμηλή ένταση στις ειδοποιήσεις , τελικά υπάρχει πρόβλημα ή είναι πρόβλημα της συσκευής μου ? Αν μπω και κάνω αναπαραγωγή από το player ένα αρχείο ειδοποίησης παίζει αρκετά δυνατά. Αν το ορίσω σαν ήχο ειδοποίησης και λάβω ένα sms - email κτλ , με full το volume είναι 60+% χαμηλότερη η ένταση :confused:

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα σε μένα

Μόνο η ειδοποίηση του βαιμπερ ήταν.χαμηλή

Άλλαξε λοιπόν τον μαμά ήχο με έναν ίδιο κατεβασμένο από τοzedge μάλλον πιο δυνατά ηχογραφημένο.και πλέον τον ακούω καλά

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Γιατί δεν βλέπω να κάνει κανένας παράπονο για χαμηλή ένταση στις ειδοποιήσεις , τελικά υπάρχει πρόβλημα ή είναι πρόβλημα της συσκευής μου ? Αν μπω και κάνω αναπαραγωγή από το player ένα αρχείο ειδοποίησης παίζει αρκετά δυνατά. Αν το ορίσω σαν ήχο ειδοποίησης και λάβω ένα sms - email κτλ , με full το volume είναι 60+% χαμηλότερη η ένταση :confused:

 

 

 

Έτσι είναι σε όλους τους χρήστες για το viber κτλ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι αυτή που σας ήρθε είναι παλιά. Την έχουμε πάρει πάνω από μήνα.

Σήμερα μου ήρθε η BRF με μέγεθος ~310mb.

Συσκευή Ελληνική αγορασμένη από Public.

 

http://i68.tinypic.com/313odo0.jpg

Και εγώ χθες από smart switch αυτή μου κατέβασε και όχι την παραπάνω που έβαλε ο φίλος....
Ρε μας δουλεύετε; Την BRF8 δεν ποσταρα; Τι παλιά έκδοση και πράσινα άλογα; Τα άλλα που βλέπετε έχουν να κάνουν με τις διαφορετικές εκδόσεις λόγω csc.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρα πολλές εφαρμογές γιαυτό και σ τρώει κάποια την μπαταρία δούλεψε το χωρίς εφαρμογες για 3 μέρες να δεις αν θα δουλέψει πάλι έτσι

 

Το έστησα από την αρχή και δουλεύει καλύτερα τώρα ενώ λύθηκε και το πρόβλημα με τις ταχύτητες στο διαδίκτυο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν γινεται ενας χρηστης σε ολο τον πλανητη να δουλευει καθημερινα , μονιμα 100 διαφορετικες εφαρμογες σε μια συσκευη και να σκεφτεται εαν εχει καλη μπαταρια. . 100 διαφορετικοι προγραμματιστες μπορει να εχουν αρκετες καλες αλλα και κακες εφαρμογες απο αποψη καταναλωσης ενεργειας.Κανενα προβλημα βαλε οσες θες αλλα οταν βαζεις τοσες πολλες δεν ασχολησε με την μπαταρια.

 

Δεν έχετε άδικο ότι το έχω και εγώ παρακάνει. Το έστησα από την αρχή και συμπεριφέρεται αρκετά καλύτερα τώρα. Θα δείξει και ο καιρός βέβαια.

Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε 300μβ ελληνικό . Παιδιά ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με το dolby atmos. Σε μουσική ακούγεται δυνατά αλλά μου φενεται χάνει λίγο ποιότητα . Επίσης στις επιλογές προγραμματιστή έχει μια ενότητα για blue tooth ήχο αφήνω αυτό που έχει μήπως κάποιο είναι πιο κατάλληλο ? Φοβάμαι να το πειράξω.

 

Επίσης να πω σε αυτούς που σκέφτονται να το αγοράσουν το κινητό είναι ένα σχεδόν τέλειο και ολοκληρωμένο κινητό ίσως να ζηλευα λίγο το mate 20 οοοοοταν βγει μη το σκέφτεστε το πήρα παρόλο που δεν ήθελα σαμσουνγκ γιατί είχα πολύ καιρό το s7 και είμαι λάτρης του μαμά android αλλά δε το μετάνιωσα στιγμή .και σχετικά με την μπαταρία με γερή χρήση πριν πέσω για ύπνο έχει 30 με 45 τις εκατό όποτε λίγο δύσκολο να μη σας βγάζει μια μέρα .

Link to comment
Share on other sites

Ρε μας δουλεύετε; Την BRF8 δεν ποσταρα; Τι παλιά έκδοση και πράσινα άλογα; Τα άλλα που βλέπετε έχουν να κάνουν με τις διαφορετικές εκδόσεις λόγω csc.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταρχήν ο τρόπος που εκφράζεσαι είναι απαράδεκτος ενώ είσαι ήδη λάθος.

Κατά δεύτερον, έχεις πρόβλημα στα μάτια.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρε μας δουλεύετε; Την BRF8 δεν ποσταρα; Τι παλιά έκδοση και πράσινα άλογα; Τα άλλα που βλέπετε έχουν να κάνουν με τις διαφορετικές εκδόσεις λόγω csc.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Αριθμός κατασκευής : G965FXXU1BRF8Έκδοση Android : Oreo(Android 8.0.0)Ημερομηνία κυκλοφορίας : 2018-07-05

· Προστέθηκε μια νέα λειτουργία στην εφαρμογή Hey Google

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Συσκευή βελτιώθηκε.

· Η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε.

· Προστέθηκε ο ΓΚΠΔ. (Γενικός Κανονισμός για την Προστασία Δεδομένων)

 

 

Αριθμός κατασκευής : G965FXXU1BRE5Έκδοση Android : Oreo(Android 8.0.0)Ημερομηνία κυκλοφορίας : 2018-06-01Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας : 2018-05-01

· Βελτιωμένη Απόδοση - VoLTE, VoWIFI

· Η διπλή υπηρεσία VoLTE/VoWIFI είναι διαθέσιμη και για τις δύο κάρτες SIM που βρίσκονται στις δύο υποδοχές καρτών SIM.

( ※ Η υπηρεσία παρέχεται μόνο σε συσκευές με δύο κάρτες SIM και μπορεί να περιορίζεται ανάλογα με τον πάροχο υπηρεσιών κάθε κάρτας SIM. )

· Η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε.

 

link : http://doc.samsungmobile.com/SM-G965F/EUR/doc.html

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το έστησα από την αρχή και δουλεύει καλύτερα τώρα ενώ λύθηκε και το πρόβλημα με τις ταχύτητες στο διαδίκτυο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχετε άδικο ότι το έχω και εγώ παρακάνει. Το έστησα από την αρχή και συμπεριφέρεται αρκετά καλύτερα τώρα. Θα δείξει και ο καιρός βέβαια.

 

Πηγαινε επισης στις ειδοποιησεις απο τις ρυθμισεις και επελεξε να σου ερχονται ειδοποιησεις μονο απο τις εφαρμογες που θελεις να ερχονται(πχ. Facebook , email κτλ.) οχι απο ολες που βαζεις για να μην εχεις και προβληματα με διαφημισεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα το s9 απ όλα τα βίντεο που έχω δει στο youtube.

 

Επίσης https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews

 

 

 

Αυτο παρατηρω και γω. Ελεγα μην ειχαν περασει και τα 2 απο τα χερια καποιου, ετσι για να ακουσουμε μια επιπλεον γνωμη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Αριθμός κατασκευής : G965FXXU1BRF8Έκδοση Android : Oreo(Android 8.0.0)Ημερομηνία κυκλοφορίας : 2018-07-05

· Προστέθηκε μια νέα λειτουργία στην εφαρμογή Hey Google

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Συσκευή βελτιώθηκε.

· Η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε.

· Προστέθηκε ο ΓΚΠΔ. (Γενικός Κανονισμός για την Προστασία Δεδομένων)

 

 

Αριθμός κατασκευής : G965FXXU1BRE5Έκδοση Android : Oreo(Android 8.0.0)Ημερομηνία κυκλοφορίας : 2018-06-01Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας : 2018-05-01

· Βελτιωμένη Απόδοση - VoLTE, VoWIFI

· Η διπλή υπηρεσία VoLTE/VoWIFI είναι διαθέσιμη και για τις δύο κάρτες SIM που βρίσκονται στις δύο υποδοχές καρτών SIM.

( ※ Η υπηρεσία παρέχεται μόνο σε συσκευές με δύο κάρτες SIM και μπορεί να περιορίζεται ανάλογα με τον πάροχο υπηρεσιών κάθε κάρτας SIM. )

· Η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε.

 

link : http://doc.samsungmobile.com/SM-G965F/EUR/doc.html

 

Είδες κάπου να ποσταρω την BRE5 με ενημέρωση ασφαλείας Μάιο 2018κι όχι τη BRF8 με ενημέρωση ασφαλείας Ιούνιο 2018;

Τις εκδόσεις να κοιτάτε, όχι το changelog. Το changelog μπορεί να αναφέρει μερικά μόνο από τα χαρακτηριστικά κάθε έκδοσης δεδομένου ότι ανάλογα με το csc υπάρχουν διαφορές στις ημερομηνίες διάθεσης. Μια νέα έκδοση για το χ csc μπορεί να περιλαμβάνει αναδρομικά (αδόκιμος όρος) χαρακτηριστικά που δεν είχαν δωθει τη χρονική στιγμή που κυκλοφόρησε μια έκδοση για το ψ csc.

Link to comment
Share on other sites

Είδες κάπου να ποσταρω την BRE5 με ενημέρωση ασφαλείας Μάιο 2018κι όχι τη BRF8 με ενημέρωση ασφαλείας Ιούνιο 2018;

Τις εκδόσεις να κοιτάτε, όχι το changelog. Το changelog μπορεί να αναφέρει μερικά μόνο από τα χαρακτηριστικά κάθε έκδοσης δεδομένου ότι ανάλογα με το csc υπάρχουν διαφορές στις ημερομηνίες διάθεσης. Μια νέα έκδοση για το χ csc μπορεί να περιλαμβάνει αναδρομικά (αδόκιμος όρος) χαρακτηριστικά που δεν είχαν δωθει τη χρονική στιγμή που κυκλοφόρησε μια έκδοση για το ψ csc.

 

 

Βασικά κάνουμε συζήτηση και δεν τσακωνόμαστε. Σε προηγούμενο post σου αναφέρεις

"Branded cosmote και κατεβαίνει τώρα ota η BRF8.

Λέει ότι δίνει βελτιωμένο volte & vowifi και ότι θα είναι διαθέσιμα και στις 2 σιμ"

 

Αυτά που αναφέρεις είναι για την G965FXXU1ΒΡΕ5 και όχι για την G965FXXU1BRF8. Αν είναι EUR (Ελλάδα) - Cosmote -Vofafone - UK - GERMANY κτλ, δεν διαφέρει ο αριθμός κατασκευής. Το CSC δεν είναι ο αριθμός κατασκευής.

 

Έβαλα και το επίσημο link για να δεις τους αριθμούς κατασκευής. Αν δοκιμάσεις να βάλεις αντί Ελληνικά (πάνω δεξιά) άλλη γλώσσα, παραμένουν ίδιες οι διαφορές ανάλογος με τον αριθμό κατασκευής.

Το CSC είναι sales code.

 

Τέλος , αν θες πήγαινε στο menu Ενημέρωση Λογισμικού και πατα την τελευταία επιλογή Πληροφορίες τελευταίας ενημέρωσης. Αν έχεις κάτι διαφορετικό από αυτό που έβαλα παραπάνω κάντο ένα SS και βάλτο να το δούμε.

Edited by aleman
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και screenshot που φαίνεται ξεκάθαρα το BRF8.

Το csc το ανέφερα γιατί η χρονική στιγμή που θα πάρει μια συσκευή την αναβάθμιση εξαρτάται από το csc και όχι απλά αν προορίζεται για Ελλάδα.

Πχ για το δικό μου csc η BRE5 με το security patch Μαΐου ήταν διαθέσιμη στο smartswitch, αλλά για κάποιο λόγο δεν δόθηκε ota. Προφανώς η BRF8 με το security patch Ιουνίου που ήρθε, περιλαμβάνει και τις προσθήκες της BRE5 γι'αυτό και είναι πολύ μεγαλύτερη σε μέγεθος από τη BRF8 των EUR.

Δεν τσακώνομαι με κανέναν, απλά τρελαίνεσαι όταν ανεβάζεις screenshot που φαίνεται ότι κατέβηκε η BRF8 και σου λένε ότι έχει έρθει εδώ και 1 μήνα ενώ την κατεβάζουν εκείνη την ώρα. Είναι ασυναρτησία. Το θέμα κούρασε οπότε από την πλευρά μου σταματάω εδώ. Νομίζω είναι ξεκάθαρα τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Note 8 ή s9+ καλυτερο σε φωτογραφια/video; (ας ξεχασουμε οτι το ρωταω σε τοπικ του s9+...)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Εγώ έχω το Note 8,είχα και μια βδομάδα το S9+,και από συγκρίσεις που έκανα,το S9+ είναι καλύτερο και σε κάμερα,και σε μπαταρία...Απλά το Note είναι Note...

Σε οθόνη,και ποιότητα κατασκευής το Note μου άρεσε πιο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1AH62zPvUwLLLtL01WXtKeAmw-ZREnyw-/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ. Αυτά δεν είχαν βελτιωθεί από την προηγούμενη αναβάθμιση? Παραθέτω screenshot. ec37a1954ec71f10949e0769ab607e53.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά,

Γιατί δεν βλέπω να κάνει κανένας παράπονο για χαμηλή ένταση στις ειδοποιήσεις , τελικά υπάρχει πρόβλημα ή είναι πρόβλημα της συσκευής μου ? Αν μπω και κάνω αναπαραγωγή από το player ένα αρχείο ειδοποίησης παίζει αρκετά δυνατά. Αν το ορίσω σαν ήχο ειδοποίησης και λάβω ένα sms - email κτλ , με full το volume είναι 60+% χαμηλότερη η ένταση :confused:

Φίλε μου ισχύει. Έχω παρατηρήσει ότι στις ειδοποιήσεις δεν λειτουργούν πάντα Κάιντα 2 ηχεία. Επίσης δεν το κάνει πάντα. Κάποιες φορές είναι δυνατά και κάποιες φορές όχι. Δεν έχω βγάλει άκρη. Πάντως βελτίωση θα δεις όπως σου λένε εάν βάλεις άλλον ηζο από zedge.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την εγκατάσταση της αναβάθμισης χρειάζεται κάποιο clear να γίνει στη συσκευή? dalvic, cache κλπ?

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την μπαταρια που το mate 10 ειναι κορυφη, σε ολα τα αλλα το s9+ ειναι καλυτερο. οθονη , καμερα , και φωτο και βιντεο, γρηγοραδα κλπ
Η μπαταρία του s9+ πόσο κρατάει με νορμάλ χρήση?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του s9+ πόσο κρατάει με νορμάλ χρήση?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4 5 μέρες

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του s9+ πόσο κρατάει με νορμάλ χρήση?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με νορμαλ χρηση δηλ πολυ stand by , μετρια τηλεφωνα ,λιγες φωτο και λιγο ιντερνετ το mate το φορτιζα στο 5θημερο και το s9+ στις 4 μερες.

Link to comment
Share on other sites

4 5 μέρες

 

SM-G965F

 

με νορμαλ χρηση δηλ πολυ stand by , μετρια τηλεφωνα ,λιγες φωτο και λιγο ιντερνετ το mate το φορτιζα στο 5θημερο και το s9+ στις 4 μερες.

 

Αυτό το λέτε νορμάλ χρήση; Για τον καθένα είναι διαφορετικό. Το δικό μου βγάζει από 4 έως 6 ώρες οθόνη, ανάλογα την χρήση... Άκου 5 μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λέτε νορμάλ χρήση; Για τον καθένα είναι διαφορετικό. Το δικό μου βγάζει από 4 έως 6 ώρες οθόνη, ανάλογα την χρήση... Άκου 5 μέρες!!!

 

5 μερες? χαχχαχαχα. Μηπως δουλευει μονο σαν AOD σε ενα κομοδινο? Κι αυτο χρηση ειναι...

Αν βγαλει 5 ωρες ειναι θαυμα.

Συνηθως στις 4-4,5 κινειται καθημερινα. Βραδυ αυστηρα φορτιση...

Link to comment
Share on other sites

νορμαλ δικη μου ρε παιδια. γενικα μονο αν ειμαι εκτος αθηνων δουλευω το τηλεφωνο πολυ για intrnet, facebook,εμαιλ κλπ
Link to comment
Share on other sites

5 μερες? χαχχαχαχα. Μηπως δουλευει μονο σαν AOD σε ενα κομοδινο? Κι αυτο χρηση ειναι...

Αν βγαλει 5 ωρες ειναι θαυμα.

Συνηθως στις 4-4,5 κινειται καθημερινα. Βραδυ αυστηρα φορτιση...

Το πιο σωστό ποστ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

νορμαλ δικη μου ρε παιδια. γενικα μονο αν ειμαι εκτος αθηνων δουλευω το τηλεφωνο πολυ για intrnet, facebook,εμαιλ κλπ

 

Μπορείς να πεις τι χρήση κάνεις ( πχ ότι το δουλεύεις ελάχιστα) να μην μπερδεύεις τον φίλο, όπως και ο φίλος μπορεί να πει τι χρήση κάνει να του πούμε...

Για μένα μια μέση χρήση λίγο από όλα με όλα ανοιχτά σε βγάζει άνετα τη μέρα, και σε ζόρι αν είναι για λίγες ώρες πάλι σε βγάζει.

 

Τώρα αν θες να έχεις όλη μέρα δεδομένα, να παίζει στο αυτοκίνητο μουσική μέσω Spotify με ΒΤ και να μιλάς και ώρες , πάρε μπαταρία αυτοκινήτου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...