Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια από εγγυηση τι ισχυει?αν το παρω από σκρουτζ μονοκαρτο η δικαρτο θα εχω επισημη εγγυηση από Samsung?μιλαω για το απλο όχι το plus
Link to comment
Share on other sites

Στείλε σμσ ενεργοποίησης.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα στείλει, αλλά ήθελε επανεκκίνηση για να εφαρμοστεί η αλλαγή. Όλα καλά πλέον.

Άλλη ποιότητα κλήσης με το WIFI call/VoLTE εκπληκτικός ήχος.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στις ρυθμίσεις είναι έτσι. Σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένο το VOLTE και λειτουργεί κανονικά? Εάν θέλω να το απενεργοποιήσω τι κάνω?69d5568f9229134482f7010f204e33bc.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στείλε WIFICALL στο 1333 και περίμενε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε, μετά κάνεις επανεκκίνηση και θα μπορείς να το ενεργοποιείς/ απενεργοποιείς

Προϋπόθεση να έχει κάρτα κόσμοτε και δικό της firmware.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο s9+ εχει επιλογη να γραψεις οτι δειχνει η οθονη σε βιντεο; είχε το p10 plus κ εδω δεν το βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Στείλε WIFICALL στο 1333 και περίμενε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε, μετά κάνεις επανεκκίνηση και θα μπορείς να το ενεργοποιείς/ απενεργοποιείς

Προϋπόθεση να έχει κάρτα κόσμοτε και δικό της firmware.

Μα το WiFi calling είναι ενεργοποιημένο σε εμένα. Εσύ μπορείς να απενεργοποιήσει το VOLTE?a7e149660aa9ce15b36808e011c25b42.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μαζί ενεργοποιούνται.

Εσένα δεν είναι ενεργοποιημένο καθώς δεν εμφανίζεται το σήμα του wifi/τηλεφώνου δίπλα από το σήμα του wifi.

Ναι μπορώ να το απενεργοποιήσω.

 

aaxx7Q7

 

https://imgur.com/a/aaxx7Q7

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Μαζί ενεργοποιούνται.

Εσένα δεν είναι ενεργοποιημένο καθώς δεν εμφανίζεται το σήμα του wifi/τηλεφώνου δίπλα από το σήμα του wifi.

Ναι μπορώ να το απενεργοποιήσω.

 

aaxx7Q7

 

https://imgur.com/a/aaxx7Q7

Πώς δεν είναι ενεργοποιημένο? Αφού και τα 2 στο on είναι.
Link to comment
Share on other sites

Θελει ενεργοποιηση και απο κοσμοτε

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Είχατε δίκιο τελικά παιδιά. Θέλει και δεύτερο SMS να στείλεις WIFICALLINGΝΑΙ για να ενεργοποιηθεί τελικά η υπηρεσία. Αυτό μάλλον δεν το είχα στείλει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Είχατε δίκιο τελικά παιδιά. Θέλει και δεύτερο SMS να στείλεις WIFICALLINGΝΑΙ για να ενεργοποιηθεί τελικά η υπηρεσία. Αυτό μάλλον δεν το είχα στείλει ποτέ.
Ποιο ακριβώς είναι το μήνυμα που πρέπει να στείλεις;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς είναι το μήνυμα που πρέπει να στείλεις;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Την πρώτη φορά έστειλα WIFICALLING και με ενημερωσε ότι δεν θα παίζει το SMS σε εταιρικά τετραψήφια και εάν συμφωνώ να στείλω στο 1333 WIFICALLINGΝΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν είναι αυτός ο φορτιστής μας.

 

http://ip-store.gr/Original-Samsung-Fast-Charge-antaptoras-fortisis-2A-EP-TA20EBE-mavro-Bulk

Καλημέρα. Ναι, αυτός είναι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε παρει το ματι μου κι εναν θεωριτικα πιο γρηγορο φορτιστη, α αυτον λεω http://ip-store.gr/aksesouar-kiniton/fortistes/Original-Samsung-Fast-Charge-antaptoras-fortisis-2-1A-EP-TA300CWEGWW-kalodio-USB-Type-C-1-5m-lefko-Blister?mfp=43-kataskeyast-s-fortist%5BSamsung%5D

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα από S7 edge.

Τί οθοναρα είναι αυτή ρε παίδες;

 

Αν και εδώ ενδοιασμούς για μπαταρία, από αυτά που διάβαζα εδώ, ελπίζω να βγάζω τη μέρα...

Το S7 edge , πήγε στη γυναίκα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κάποιος ποια είναι η χαμηλότερη τιμη που μπορεί να αγοράσει κάποιος την εν λογω συσκευή από τις μεγάλες γνωστές αλυσίδες ;; Ξέρω για το δώρο ΦΠΑ που παίζει ... Τι γίνεται όμως αν θέλει κάποιος να κόψει και τιμολόγιο ;; Πάει πιο κάτω η τιμή ;;; Ρωτάω γιατί ενα φιλος μου λέει ότι από την στιγμή που σου κάνουν δώρο το φπα Δεν παίζει τιμολόγιο ... Έχει πάρει καποιος το s9 plus με τιμή κάτω των 700 ευρώ ;;; Ευχαριστω προκαταβολικά !!!
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κάποιος ποια είναι η χαμηλότερη τιμη που μπορεί να αγοράσει κάποιος την εν λογω συσκευή από τις μεγάλες γνωστές αλυσίδες ;; Ξέρω για το δώρο ΦΠΑ που παίζει ... Τι γίνεται όμως αν θέλει κάποιος να κόψει και τιμολόγιο ;; Πάει πιο κάτω η τιμή ;;; Ρωτάω γιατί ενα φιλος μου λέει ότι από την στιγμή που σου κάνουν δώρο το φπα Δεν παίζει τιμολόγιο ... Έχει πάρει καποιος το s9 plus με τιμή κάτω των 700 ευρώ ;;; Ευχαριστω προκαταβολικά !!!

 

Παίζει κανονικά το τιμολόγιο. Αυτό με το δώρο τον ΦΠΑ είναι λίγο μούφα. Δεν μπορεί να πωλείται κάτι χωρις ΦΠΑ, μια έκπτωση είναι τις τάξης του 24%. Από κωτσο Εγώ το πήρα 631€.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα παρει 669 ευρω.. Το ΦΠΑ το ειχα απαλλαγη λογω ελευθερου επαγγέλματος... Κ κόπηκε κανονικά τιμολογιο
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά το τιμολόγιο. Αυτό με το δώρο τον ΦΠΑ είναι λίγο μούφα. Δεν μπορεί να πωλείται κάτι χωρις ΦΠΑ, μια έκπτωση είναι τις τάξης του 24%. Από κωτσο Εγώ το πήρα 631€.

 

και εγω το ιδιο. -20% επι της τιμης και μειον το φπα στα 631.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοι μου εχουν αναφερει οταν με καλουν οτι δεν ακουνε τον ηχο οτι χτυπαει και ξαφνικα ακουνε εμενα να απανταω.

Χτυπαει κανονικα η συσκευη.

Δεν μου το εχει πει ενας δυο αλλα αρκετοι, ξερει κανεις τιποτα περι αυτου, σας εχει τυχει;

Ειναι θεμα δικτυου; (γιατι ομως να ειναι θεμα δικτυου μονο σε εμενα) Cosmote αν εχει σημασια, ειναι θεμα συσκευης καποιο bug δε ξερω τι, ειναι θεμα sim τι να ειναι;

 

Έχοντας απενεργοποιήσει το VOLTE εδω και 2-3 ημέρες παρατήρησα πως δεν μου έχει αναφέρει ξανά κάνεις το συγκεκριμένο "πρόβλημα" και ακούγετε κανονικά ο ήχος.

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το κινητό του με 2 σιμ και κάρτα μνήμης ταυτόχρονα; Μετά την τελευταία αναβάθμιση που ξεκίνησε από Γερμανία... Απλά τα ξεχνάμε!d1eff3eff584aadd51727f04b79b74d4.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κάνεις την εφαρμογή της εθνικής, ibank, γιατί ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει... Δέχεται το δακτυλικο αλλά μένει στην επόμενη οθόνη και δεν προχωράει να μπει στην εφαρμογή

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...