Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως τραβας σε μεγαλυτερη αναλυση απο αυτη που σηκωνει σε βιντεο?

 

Η καινούργια τηλεόραση είναι 4 k . Κ δεν μου το έπαιξε απτή συλλογή μάλλον απτό smart view

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Υπάρχει gcam να λειτουργεί για τη συσκευή μας; Πιο πολύ για το portrait mode με ενδιαφέρει που προσωπικά το βρίσκω και τόσο καλό στη stock camera, ιδιαίτερα στη μπροστινή κάμερα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μα και στο iPhone για να λειτουργήσει το face recognition πρέπει πρώτα να έχεις ξυπνήσει την οθόνη. Δεν το σηκώνεις το κοιτάς και ανοίγει με σβηστή οθόνη.
Ναι αλλά στο iPhone X όταν πιάνεις τη συσκευή στα χέρια σου ανάβει η οθόνη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook; εδώ και ώρα με το που πάει να ανοίξει κρασαρει.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook; εδώ και ώρα με το που πάει να ανοίξει κρασαρει.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Για κάνε clear cache ή ακόμα και clear data αν δε δουλέψει μη το πρώτο.

Με 176.0.0.42.87 δουλεύω κανονικά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή ενδιαφέρομαι να προβώ στην αγορά του, υπάρχει τρόπος να κρυφτεί 100% η navigation bar? Εννοώ όχι να μένει κρυφή και μόλις την τραβάω να βγαίνει, αλλά μόνιμα. Θέλω να δουλέψω το κινητό με gestures. Τα on screen buttons παρότι είναι βολικά και παραμετροποιησιμα , πάντα μου την έσπαγαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή ενδιαφέρομαι να προβώ στην αγορά του, υπάρχει τρόπος να κρυφτεί 100% η navigation bar? Εννοώ όχι να μένει κρυφή και μόλις την τραβάω να βγαίνει, αλλά μόνιμα. Θέλω να δουλέψω το κινητό με gestures. Τα on screen buttons παρότι είναι βολικά και παραμετροποιησιμα , πάντα μου την έσπαγαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xda.nobar

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το αρρώστια είναι λίγο. Εγω έπεσα στην κατηγορία junkie πλέον . :)

Σε ένα μήνα μέσα εχω πάρει ενα s8, ενα note 8, δύο p20 pro και δύο s9 plus. Και από τύχη δεν πήρα και ένα iPhone x την προηγούμενη εβδομάδα.

Δυστυχώς καμια εταιρεία δεν έφτιαξε το τέλειο φέτος. Την μεγαλυτερη βελτίωση απο ολους την είχε η Huawei. Άγγιξε το τέλειο αλλά μου το χάλασε με κάτι μικρολεπτομερειες. Ειδικά στην κάμερα με τέτοιο hardware έπρεπε να είχε αφήσει τον ανταγωνισμό μίλια μακριά.

Όπως και να έχει να φύγει το καλοκαίρι και θα γίνει χαμός. Note 9 , mate 20 pro, iPhone XL. Ειδικά για το iPhone αν τα μισά από αυτά που ακούγονται είναι αληθινά , θα ξεσκίσει τα πάντα

Το ίδιο junkie τον τελευταίο χρόνο έχω γίνει και εγώ...Έχω πάρει 3 φορές το note8 μια το s9 plus μια το iPhone X μια το mix2 μια το P20 Pro μια pixel2xl μέχρι και xz2 compact...

 

Έξω απ την πλάκα έχει γίνει εξάρτηση.Εχω παρατηρήσει πως πάνω στο μήνα οποίο κινητό έχω το βαριέμαι.Δεν έχει να κάνει με τις δυνατότητες αλλά είναι η αίσθηση να ανοίγεις κάτι καινούργιο...

 

Πως γίνεται η απεξάρτηση από όλο αυτό να δω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή ενδιαφέρομαι να προβώ στην αγορά του, υπάρχει τρόπος να κρυφτεί 100% η navigation bar? Εννοώ όχι να μένει κρυφή και μόλις την τραβάω να βγαίνει, αλλά μόνιμα. Θέλω να δουλέψω το κινητό με gestures. Τα on screen buttons παρότι είναι βολικά και παραμετροποιησιμα , πάντα μου την έσπαγαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό στο mate 10 pro και είναι υπεραψογο.

Μέσω adb έχει επιλογή να κρύψεις την Navbar και έχεις gestures σαν το oneplus χωρίς να φενεται τπτ

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivianuu.oneplusgestures

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό στο mate 10 pro και είναι υπεραψογο.

Μέσω adb έχει επιλογή να κρύψεις την Navbar και έχεις gestures σαν το oneplus χωρίς να φενεται τπτ

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivianuu.oneplusgestures

 

Mate the 10 pro be with you

Αυτά απενεργοποιούν την γραμμη πλοηγησης και στο landscape? Εννοώ όταν είσαι στο YouTube και πας να κάνεις το gesture ξαναβγαίνει nav bar? Στο portait ξέρω ότι δουλεύει σωστά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται η απεξάρτηση από όλο αυτό να δω...

 

20 σχεδόν χρόνια μετά, δεν έχω βρει τρόπο. Οπότε μην αναζητήσεις. Απλά απόλαυσε το :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά απενεργοποιούν την γραμμη πλοηγησης και στο landscape? Εννοώ όταν είσαι στο YouTube και πας να κάνεις το gesture ξαναβγαίνει nav bar? Στο portait ξέρω ότι δουλεύει σωστά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που σε είπα και στο landscape κανονικά ναι.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στο iPhone X όταν πιάνεις τη συσκευή στα χέρια σου ανάβει η οθόνη.

 

Στο Samsung δεν υπάρχει λόγος να γίνεται αυτό, αφού έχεις την AOD και βλέπεις όλα τα notification χωρίς καν να πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου.

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχει.

 

Ή αν θες, ο λόγος που το iOS έχει αυτό που έχει. Επειδή δεν έχει AOD.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο junkie τον τελευταίο χρόνο έχω γίνει και εγώ...Έχω πάρει 3 φορές το note8 μια το s9 plus μια το iPhone X μια το mix2 μια το P20 Pro μια pixel2xl μέχρι και xz2 compact...

 

Έξω απ την πλάκα έχει γίνει εξάρτηση.Εχω παρατηρήσει πως πάνω στο μήνα οποίο κινητό έχω το βαριέμαι.Δεν έχει να κάνει με τις δυνατότητες αλλά είναι η αίσθηση να ανοίγεις κάτι καινούργιο...

 

Πως γίνεται η απεξάρτηση από όλο αυτό να δω...

 

Το κανω καθε δεκεμβριο περνω καμια 10αρια συσκευες.Το κακο που ειχα παλια αγοραζα συσκευες που προοριζονται και για ασιατικες χωρες κτλ.Τον υπολοιπο χρονο καθε ετους κατα τυχη καλος μου φιλος απο τα παιδικα μου χρονια ανοιξε καταστημα με κινητα και σωθηκα.Αλλιως θα ηταν ασχημα τα πραγματα.:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung δεν υπάρχει λόγος να γίνεται αυτό, αφού έχεις την AOD και βλέπεις όλα τα notification χωρίς καν να πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου.

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχει.

 

Ή αν θες, ο λόγος που το iOS έχει αυτό που έχει. Επειδή δεν έχει AOD.

Ναι βρε το ξέρω αυτό.

Στον φίλο απάντησα που ρώτησε για τη λειτουργία face recognition (samsung) με farce id (iphone).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν εχουμε γιατρεια, δυστυχως. Ουτε μετα από χρονια στο σπορ... :lol:

 

Εγώ έχω μπει στο πρόγραμμα της Huawei για απεξάρτηση... Στην Samsung δεν με δέχτηκαν ή μάλλον ήταν υπέρ πλήρης και μου είπαν ότι μπορώ να απευθυνθώ σε εκείνους μετά τον ερχομό του Note 9....

Καλα εεε πόσο το έχουμε κάψει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξη πριν την αγορά s9 plus ή p 20 pro ;;;
Πριν το 9 είχα το 20

Στα θετικά για μένα η μπαταρία του απίστευτη αυτονομία

Καλή οθόνη ,αλαγκαριστο άλλα πολλά bugs στο λειτουργικό

Θέμα με το tidal που δεν έπαιζε τα κατεβασμένα άλμπουμ

Θέμα με.το.bluetooth kai to Garmin fenix 3

Και γενικά αρκετά θεματάκια

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια και εγώ προς το s9 plus κλείνω. Απλά διαβάζοντας τα φόρα δεν έβγαλα κάποια άκρη
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια και εγώ προς το s9 plus κλείνω. Απλά διαβάζοντας τα φόρα δεν έβγαλα κάποια άκρη

 

Αν δεν σε ενδιαφέρουν ir blaster, δακτύλικο μπροστά με λειτουργία αντί για nav bar, full screen caller και λίγο καλύτερη μπαταρία τότε πας s9+ που στα υπόλοιπα είναι ίσο ή καλύτερο.... Αλλιώς p20 pro...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες?

Νομίζω ότι είμαστε off topic...

Καλύτερες ή μάλλον πιο φυσικές του s9+ την ημέρα αλλά καλύτερες του p20 pro σε low light και ακόμα καλύτερες του p20 pro την νύχτα... Καλύτερο το P20 PRO στο ζουμ.

Video γενικός καλύτερο το s9+ με ή χωρίς stabilization μέρα και νύχτα fhd ή 4κ χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το P20 τραβάει χάλια.

Βέβαια έρχονται συνέχεια βελτιώσεις στην κάμερα του p20 pro (super slow motion με ανίχνευση κίνησης - όπως του s9+, βελτίωση 60% στην Gpu το οποίο θα επιδράσει και στην κάμερα κ.α.)

Ας σου πει και ο panosf που μέσα σε 20 μέρες ανταάλλαξε και ξαναπήρε τα ίδια τηλέφωνα 2 φορές!

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα το s9 plus με oled TV. Τα χρώματα κ σε λευκό κ σε μαύρο ήταν για πέταμα η οθόνη της συσκευής μας.. Οκ η τηλεόραση είναι δυνατή αλλά τέτοια διαφορά ακόμα κ στο λευκό δεν την περίμενα..

Τα βίντεο δεν μπόρεσα ακόμα αυτά που έχω τραβηγμένα να τα παίξω σε καμία tv

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ αφήνω το κινητό με 15-20% μπαταρία και το πρωί το βρίσκω κλειστό.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα το s9 plus με oled TV. Τα χρώματα κ σε λευκό κ σε μαύρο ήταν για πέταμα η οθόνη της συσκευής μας.. Οκ η τηλεόραση είναι δυνατή αλλά τέτοια διαφορά ακόμα κ στο λευκό δεν την περίμενα..

Τα βίντεο δεν μπόρεσα ακόμα αυτά που έχω τραβηγμένα να τα παίξω σε καμία tv

 

Δηλαδη τι εχει το λευκο και μαυρο και ειναι για πεταμα δεν καταλαβαινω?

 

Κάθε βράδυ αφήνω το κινητό με 15-20% μπαταρία και το πρωί το βρίσκω κλειστό.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....

 

Πρεπει να βρεις τον ενοχο μιλαμε για πολυ κλοπη μπαταριας.:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...