Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξέρω μωρέ το διαβάζω κι εγώ το διπλανό θέμα γιατί έχω και το ΟΡ6 παράλληλα.

Απλά δεν έχει νόημα να γράψω γιατί πολύ απλά το 6αρι δε με ικανοποιεί σα συσκευή.

Θα το δώσω ένα κατοστάρικο λιγότερο κατευθείαν στον κουμπάρο μου για να το ξεφορτωθώ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω μωρέ το διαβάζω κι εγώ το διπλανό θέμα γιατί έχω και το ΟΡ6 παράλληλα.

Απλά δεν έχει νόημα να γράψω γιατί πολύ απλά το 6αρι δε με ικανοποιεί σα συσκευή.

Θα το δώσω ένα κατοστάρικο λιγότερο κατευθείαν στον κουμπάρο μου για να το ξεφορτωθώ.

 

Εγώ έχω το Note 8, και από χθες μου έδωσε ένας φίλος το S9+ να το κρατήσω μια βδομάδα... Το μόνο που ζηλεύω από το S9+ είναι η μπαταρία του... Αλλά προτιμώ το Note 8...

Το 1+6 το περιμένω πως και πως, στις 23 του μήνα.... Εγώ το θεωρώ πολύ καλη σύσκευη,αλλα στο σύνολο σαν πακέτο είναι πίσω και από το Note 8, και από το S9+, και η τιμή αυτή την στιγμή δεν είναι τόσο απαγορευτική σε κανένα από τα δύο...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Από τους πρώτους είχα αναφέρει τα αρνητικά του 1+6 στο δίπλα thread και οι αντιδράσεις των οπαδών ήταν για γέλια. Και τι δεν άκουσα από τότε δεν μπαίνω στον κόπο να γράψω εκεί. Πέρασαν και τους iphonακιδες αυτοί.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Από τους πρώτους είχα αναφέρει τα αρνητικά του 1+6 στο δίπλα thread και οι αντιδράσεις των οπαδών ήταν για γέλια. Και τι δεν άκουσα από τότε δεν μπαίνω στον κόπο να γράψω εκεί. Πέρασαν και τους iphonακιδες αυτοί.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Εγώ έχω να πω, ότι για μερικές συσκευές υπάρχουν φανμποις και για μερικές άλλες απλά αντικειμενικοί προς μια όμως μεριά κάτοχοι, που όμως έχουν άποψη και κριτική γνώμη, χωρίς να έχουν ακουμπήσει τις συσκευές... Αντε το πολύ να τις έχουνε ρίξει μια ματιά στις μεγάλες αλυσίδες....

Link to comment
Share on other sites

:!

πως μπορω να ενεργοποιησω το δακτυλικο αποτυπωμα μονο για κωδικους στο internet και οχι για ξεκλειδωμα του κινητου?

 

κανεις?:( :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοι μου εχουν αναφερει οταν με καλουν οτι δεν ακουνε τον ηχο οτι χτυπαει και ξαφνικα ακουνε εμενα να απανταω.

Χτυπαει κανονικα η συσκευη.

Δεν μου το εχει πει ενας δυο αλλα αρκετοι, ξερει κανεις τιποτα περι αυτου, σας εχει τυχει;

Ειναι θεμα δικτυου; (γιατι ομως να ειναι θεμα δικτυου μονο σε εμενα) Cosmote αν εχει σημασια, ειναι θεμα συσκευης καποιο bug δε ξερω τι, ειναι θεμα sim τι να ειναι;

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

:!

 

κανεις?:( :!:

Samsung pass και δε καταλαβαίνω γιατί να μη το έχεις γι ξεκλείδωμα αλλά αν πας στο security απλά δε το βάζεις...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αρκετοι μου εχουν αναφερει οταν με καλουν οτι δεν ακουνε τον ηχο οτι χτυπαει και ξαφνικα ακουνε εμενα να απανταω.

Χτυπαει κανονικα η συσκευη.

Δεν μου το εχει πει ενας δυο αλλα αρκετοι, ξερει κανεις τιποτα περι αυτου, σας εχει τυχει;

Ειναι θεμα δικτυου; (γιατι ομως να ειναι θεμα δικτυου μονο σε εμενα) Cosmote αν εχει σημασια, ειναι θεμα συσκευης καποιο bug δε ξερω τι, ειναι θεμα sim τι να ειναι;

 

Λογικά αυτό μπορεί να συμβεί εάν απαντήσεις άμεσα...(δηλαδή μου το έχουν πει και μένα μία ή δύο φορές αλλά βρισκόμουν σε φάση που κρατούσα το κινητό στο χέρι και απάντησα στο πρώτο με δεύτερο χτύπημα).

Link to comment
Share on other sites

Οχι, και ωρα να χτυπαει παλι το ιδιο συμβαινει, οταν ειναι να συμβει βεβαια γιατι δεν το κανει παντα..

Factory reset θα βοηθησει αν ειναι software bug ή οχι;

Δεν ξερω πως να κινηθω, δηλ αν ειναι θεμα δικτυου ή software/συσκευης.

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου το λίγο λογικά και θα δεις ότι δεν μπορεί να είναι θέμα συσκευής

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι, και ωρα να χτυπαει παλι το ιδιο συμβαινει, οταν ειναι να συμβει βεβαια γιατι δεν το κανει παντα..

Factory reset θα βοηθησει αν ειναι software bug ή οχι;

Δεν ξερω πως να κινηθω, δηλ αν ειναι θεμα δικτυου ή software/συσκευης.

 

Μήπως φιλε μου εχεις απενεργοποιηση τον ηχο από το 14014 της Cosmote αφαιρονφας κανενα calling tunes;

Στο λεω επειδη υπαρχει και αυτη η δυνατοτητα απο τα calling tunes της Cosmote.

**** Άκυρο δεν ειδα οτι έγραψες οτι ΔΕΝ στο κανει πάντα....ΑΡΑ ειναι καθαρά θεμα δικτύου

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Ναι μα και εγω αναρωτιεμαι γιατι να ειναι θεμα συσκευης, δε μου κολλαει.

 

Ναι δεν το κανει παντα.

Ποτε δεν ασχοληθηκα με calling tunes.

 

Και το φαινομενο αυτο αρχισε οταν αλλαξα συσκευη και sim μαζι.

Θεμα με τη sim παιζει;

 

Με το παλιο μου J5 δεν ειχα αυτο το θεμα.

 

Τι μπορω να κανω γ αυτο;

Μου το κανει πανω κατω 3 στις 10 κλησεις οποτε δεν ειναι και τοσο αραιο φαινομενο..

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλαησπερα σε ολους, μιας και πλέον ειμαι και εγώ κάτοχος του s9+ μου προτάθηκε από τον κωτσοβολο που το αγόρασα η ασφάλεια ενός έτος στα 84 ευρώ, να την κάνω η να ψάξω για κάποια άλλη ασφάλεια ; Αν έχετε κάτι να προτείνετε είναι ευπρόσδεκτες οι προτάσεις σας.

 

ενημερωτικα, ο ΞΗρογιαννοπουλος κατηργησε την επεκταση ασφαλειας σε περιπτωση χρησης της μια φορα. Αν δηλαδη σπασεις οθονη και στο φτιαξουν, δεν μπορεις να εχεις καλυψη παλι.

2ον, η καλυψη γινεται εντος ενος μηνα και οχι σε 5 μερες οπως ανεφερε ενας φιλος προηγουμενως.

Μιας και περιμενω αυριο s9+ ειπα να ριξω ενα τηλ να δω τι ισχυει καθως εχω διαπιστωσει οτι αυτα αλλαζουν συνεχως (και λογικο ειναι γιατι καναμε καταχρηση-πολυς κοσμος για μια γρατζουνια εσπαγε οθονη και ζητουσε νεα κλπ) και γιαυτο ειχε ανεβασει και την τιμη.

 

Εγω λεω να κανω Ξηρογιαννοπουλο μιας και θα βγει κατω απο 30 ευρω νομιζω, λογω χαμηλης τιμης που το πηρα, αλλα θα ψαχτω για καμια αλλη μεχρι 50- 60 που να καλυπτει 2 ατυχηματα, αν και γενικα προσεχω και ειναι περιττο πιστευω το 2ο για τα δικα μου δεδομενα (δεν εχω σπασει ποτε οθονη κλπ)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Νίκο νε το καλό το νέο κινητό. Υπέρ πλήρες το θεωρώ, λίγο η μπαταρία πιο πολύ ο υπέρ ευρυγωνιος θα σου λείψουν,όμως θα ανταμειφθείς με σπιρτάδα, οθονάρα bokeh mode λόγω του τηλεφακου και εξαιρετικής αίσθησης στο χέρι ή συναρμολόγηση του είναι σούπερ. Εγώ παραμένω με S8 plus νιώθω ότι δεν μου λείπει κάτι ειδικά με Oreo είναι εξαιρετικό... Κατά τα άλλα όλοι γνωρίζουμε τα δυνατά σημεία του s9 plus.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα, ο ΞΗρογιαννοπουλος κατηργησε την επεκταση ασφαλειας σε περιπτωση χρησης της μια φορα. Αν δηλαδη σπασεις οθονη και στο φτιαξουν, δεν μπορεις να εχεις καλυψη παλι.

2ον, η καλυψη γινεται εντος ενος μηνα και οχι σε 5 μερες οπως ανεφερε ενας φιλος προηγουμενως.

Μιας και περιμενω αυριο s9+ ειπα να ριξω ενα τηλ να δω τι ισχυει καθως εχω διαπιστωσει οτι αυτα αλλαζουν συνεχως (και λογικο ειναι γιατι καναμε καταχρηση-πολυς κοσμος για μια γρατζουνια εσπαγε οθονη και ζητουσε νεα κλπ) και γιαυτο ειχε ανεβασει και την τιμη.

 

Εγω λεω να κανω Ξηρογιαννοπουλο μιας και θα βγει κατω απο 30 ευρω νομιζω, λογω χαμηλης τιμης που το πηρα, αλλα θα ψαχτω για καμια αλλη μεχρι 50- 60 που να καλυπτει 2 ατυχηματα, αν και γενικα προσεχω και ειναι περιττο πιστευω το 2ο για τα δικα μου δεδομενα (δεν εχω σπασει ποτε οθονη κλπ)

35 θα πληρώσεις λόγω γυαλιού πισω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα, ο ΞΗρογιαννοπουλος κατηργησε την επεκταση ασφαλειας σε περιπτωση χρησης της μια φορα. Αν δηλαδη σπασεις οθονη και στο φτιαξουν, δεν μπορεις να εχεις καλυψη παλι.

2ον, η καλυψη γινεται εντος ενος μηνα και οχι σε 5 μερες οπως ανεφερε ενας φιλος προηγουμενως.

Μιας και περιμενω αυριο s9+ ειπα να ριξω ενα τηλ να δω τι ισχυει καθως εχω διαπιστωσει οτι αυτα αλλαζουν συνεχως (και λογικο ειναι γιατι καναμε καταχρηση-πολυς κοσμος για μια γρατζουνια εσπαγε οθονη και ζητουσε νεα κλπ) και γιαυτο ειχε ανεβασει και την τιμη.

 

Εγω λεω να κανω Ξηρογιαννοπουλο μιας και θα βγει κατω απο 30 ευρω νομιζω, λογω χαμηλης τιμης που το πηρα, αλλα θα ψαχτω για καμια αλλη μεχρι 50- 60 που να καλυπτει 2 ατυχηματα, αν και γενικα προσεχω και ειναι περιττο πιστευω το 2ο για τα δικα μου δεδομενα (δεν εχω σπασει ποτε οθονη κλπ)

 

 

Εγώ τελικά την έκανα στον κωτσοβολο, πάντως η κανονική Τιμή της ασφάλειας (145 €) είναι απαγορευτική, ο μόνος λόγος που τελικά την έκανα εκεί ήταν η έκπτωση που μου εκαναν, αυτό βέβαια έγινε χωρίς καν να το ζητησω, πωλητής στο κατάστημα με το που μου ανέφερε σχετικά με την ασφάλεια και τον ρώτησα για την τιμή μου είπε την τιμή και κατευθείαν ανεφερε ότι θα μου κάνει και μια γενναία έκπτωση.

 

Λογικά παρασκευή η συσκευή θα βρίσκετε στα χέρια μου μιας και δεν υπήρχε διαθέσιμο σε μπλε χρώμα στο κατάστημα.

 

Να σας ενημερώσω επίσης ότι στον κωτσοβολο τρέχει προσφορά με χάρισμα το ΦΠΑ και πλάνο δόσεων χωρίς τόκους έως 30/06 Και 17/06 αντίστοιχα.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Νίκο νε το καλό το νέο κινητό. Υπέρ πλήρες το θεωρώ, λίγο η μπαταρία πιο πολύ ο υπέρ ευρυγωνιος θα σου λείψουν,όμως θα ανταμειφθείς με σπιρτάδα, οθονάρα bokeh mode λόγω του τηλεφακου και εξαιρετικής αίσθησης στο χέρι ή συναρμολόγηση του είναι σούπερ. Εγώ παραμένω με S8 plus νιώθω ότι δεν μου λείπει κάτι ειδικά με Oreo είναι εξαιρετικό... Κατά τα άλλα όλοι γνωρίζουμε τα δυνατά σημεία του s9 plus.

 

Το ειχα δουλεψει μερικες μερες οταν βγηκε αλλα δεν ενθουσιαστηκα. Ηταν και οι πρωτες μερες με V30 ισως...

Τωρα η αληθεια ειναι οτι ηθελα παραπανω φωτεινοτητα, τυχαινει να βγαινω εξω και να μην μπορω να δω καλα οταν εχει νταλα ηλιο..Απο την αλλη ο wide φακος θα μου λειψει αλλα ο κανονικος του s9 plus Νομιζω ειναι καπου ενδιαμεσα στον wide και στον κανονικο του V30. τουλαχιστον ετσι διαπιστωσα σε αμεση συγκριση, αλλα σιγουρα η διαφορα του wide ειναι μεγαλη. Απο την αλλη, περα απο κανα τοπιο για social δε μου χρειαστηκε πουθενα αλλου, ενω μου ελλειψε ο τηλεφακος και το πολυ καλο πορτραιτο (Αν κρινω απο το note 8 Που ειχα) που εβγαζα την κορη μου με τη γυναικα μου.

 

Τελος παντων, ας μην το κανουμε VS, τελειο κινητο δεν υπαρχει, μονο η αρρωστια μας να τα αλλαζουμε, τιποτα αλλο. Εγω πραγματικα θα ηθελα να γυρισω σε LG αλλα με ενα πιο γρηγορο και με πιο φωτεινη οθονη, που σημαινει οτι το v30s αν παιξει σε καλη τιμη ειναι στα επομενα σχεδια μου αλλιως θα δω, δεν ξερω αν το V35 θα αξιζει μιας και θα ερθει με υψηλη τιμη λογικα και μεχρι τοτε θα εχει θερισει ο ανταγωνισμος..μιας και θεωρω οτι Note 9 Και s10 θα ειναι πολυ ολοκληρωμενα. Τουλαχιστον το s10 Θεωρω οτι θα κανει το μπαμ, και θα εχουμε ολοι λογο να το παρουμε. Μεχρι τοτε, το s9 plus θεωρω οτι ειναι το πιο πληρες συνολικα και ας μην ειναι πουθενα το καλυτερο..

Μπαταρια ελπιζω να με βγαζει ανετα και δε θελω τιποτα αλλο. Το v30 στη χρηση μου ξεπερασε και mate 10 pro...

 

35 θα πληρώσεις λόγω γυαλιού πισω

 

Λες? μονο για καλυψεις ρωτησα κλπ και δεν ανεφερα μοντελο ή αξια αγορας. Θα σας πω μολις ασφαλισω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λες? μονο για καλυψεις ρωτησα κλπ και δεν ανεφερα μοντελο ή αξια αγορας. Θα σας πω μολις ασφαλισω.

Off topic:

παραθέτω τον τιμοκατάλογο, όπως μου το είχαν στείλει σε ασφάλεια s7 edge προ 6μηνου περίπου

Το κόστος ασφάλισης είναι:

 

. €17 για κινητά ή tablet αξίας έως € 200

 

· € 20 για κινητά ή tablet αξίας από € 201 έως 400

 

· € 25 για κινητά ή tablet αξίας από € 401 έως € 650

 

. €35 για κινητά ή tablet αξίας από € 651 έως €1.400 και /ή για συσκευές με κρύσταλλο και στις δύο όψεις πχ (I PHONE 8)

Άρα είσαι στα 35€, ανεξάρτητα το πόσο το πήρες (εκτός αν την ακριβηναν λόγω των γνωστών ελληναραδων...)

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

οι παραπανω τιμες ισχυουν για 1 χρονο,χωρις δυνατοτητα επεκτασης?Δηλαδη αν θελω 2 χρονια δινω 70?60?δεν μπορω καθολου?

Επισης καλυπτουν περιπτωσεις κλοπης?Η μονο θραυση γυαλιου,γρατζουνιε και τετοια?

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

οι παραπανω τιμες ισχυουν για 1 χρονο,χωρις δυνατοτητα επεκτασης?Δηλαδη αν θελω 2 χρονια δινω 70?60?δεν μπορω καθολου?

Επισης καλυπτουν περιπτωσεις κλοπης?Η μονο θραυση γυαλιου,γρατζουνιε και τετοια?

Υπάρχει σχετικό θέμα για ενημέρωση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438118

εδώ οι καλύψεις με μια ματιά

https://www.xirogiannopoulos.gr/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%AE-%CF%84%CE%BF-tablet-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD/

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Off topic:

παραθέτω τον τιμοκατάλογο, όπως μου το είχαν στείλει σε ασφάλεια s7 edge προ 6μηνου περίπου

Το κόστος ασφάλισης είναι:

 

. €17 για κινητά ή tablet αξίας έως € 200

 

· € 20 για κινητά ή tablet αξίας από € 201 έως 400

 

· € 25 για κινητά ή tablet αξίας από € 401 έως € 650

 

. €35 για κινητά ή tablet αξίας από € 651 έως €1.400 και /ή για συσκευές με κρύσταλλο και στις δύο όψεις πχ (I PHONE 8)

Άρα είσαι στα 35€, ανεξάρτητα το πόσο το πήρες (εκτός αν την ακριβηναν λόγω των γνωστών ελληναραδων...)

 

Ωραιος. Τελευταια φορα ειχα πληρωσει 25, δεν ηξερα οτι εχει παει 35 για το γυαλι μπρος πισω. Δεν πειραζει, χαλαλι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Τελευταια φορα ειχα πληρωσει 25, δεν ηξερα οτι εχει παει 35 για το γυαλι μπρος πισω. Δεν πειραζει, χαλαλι.

 

Και γω πιστεύω αξίζει η ασφάλεια μ ας μην έχω κάνει ποτέ. Εδώ άλλοι δίνουν συνέχεια για τζαμακια κτλ μέχρι να βρούνε ένα που να τους ταιριάζει αλλά έχουν χαλάσει αρκετά λεφτά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Note 8, και από χθες μου έδωσε ένας φίλος το S9+ να το κρατήσω μια βδομάδα... Το μόνο που ζηλεύω από το S9+ είναι η μπαταρία του... Αλλά προτιμώ το Note 8...

Ήμουν χτες στο συγκεκριμένο δίλημμα καθώς βρέθηκα για πολλοστή φορά με τα 2 παραπάνω τηλέφωνα και έπρεπε να αποφασίσω με ποιο θα συνεχίσω μεχρι να βγει Note 9 και Mate 20 Pro.

Η αλήθεια είναι ότι τα 2 κινητά είναι πολύ κοντά, τόσο σε απόδοση όσο και σε φωτογραφική. Σε μερικά σενάρια μάλιστα φωτογραφίας το Note μπορεί να αποδίδει και καλύτερα. Overall όμως το s9+ κερδίζει στις μικρολεπτομέρειες καθώς συνολικά διαθέτει συνολικά καλύτερο camera setup, καλύτερη μπαταρία, ποιοτικότερα στερεοφωνικά ηχεία, ισχυρότερο SOC και είναι περισσότερο future proof.

Νομίζω ότι αν κάποιος δεν χρησιμοποιεί το spen έστω 1 φορά την ημέρα δεν υπάρχει λόγος να πάει στο Note 8 καθώς και οι τιμές είναι πολύ κοντά πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια μια βοήθεια. Μια φίλη έχει το s9+. Της το έχουν φέρει δώρο από Κατάρ. Είναι εκτός εγγύησης (ξέρει ότι δεν ισχύει Ελλάδα). Κατά την φόρτιση της φούσκωσε η μπαταρία και η οθόνη. Μπορεί να κάνει κάτι η πάει για καινούργιο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...