Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα με τις ασφάλειες ρε παιδιά είναι την χρειάστηκε ποτέ κανείς για να δούμε τι καλύπτει στην πραγματικότητα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο αδερφός μου σε s7 edge...εσπασε την οθονη την εφτιαξε,την πληρωσε και μετα απο 5 μερες του εβαλαν τα λεφτα!!!
Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να μεταβώ από Mate 10 Pro σε s9+ θα ήθελα μια πληροφορία σχετικά με την διάρκεια της μπαταρίας. Πόσο σας κρατάει & στις πόσες ώρες σε λειτουργία οθόνης πάει για φόρτιση το κινητό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμενα με πάει περίπου ημερα με ανοιχτο wifi/4g/bt(ρολοι ακουστικο)/gps και φωτεινότητα στην μεση...οθονη απο 4 μεχρι 5 ωρες...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να μεταβώ από Mate 10 Pro σε s9+ θα ήθελα μια πληροφορία σχετικά με την διάρκεια της μπαταρίας. Πόσο σας κρατάει & στις πόσες ώρες σε λειτουργία οθόνης πάει για φόρτιση το κινητό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χθεσινή χρήση με 4g/wifi, Gaming, πολύ μουσική από τα ηχεία, ανάλυση στο τέρμα, φωτεινότητα auto. 4aba56f979b204fcd453ccb9ae1c24cd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου σε s7 edge...εσπασε την οθονη την εφτιαξε,την πληρωσε και μετα απο 5 μερες του εβαλαν τα λεφτα!!!

 

Στον Ξηρογιανοπουλο?Επισης πας σε service που σε στελνουν αυτοι η του μαγαζιου που το αγορασες?Η το επισημο της Samsung στην Ελλαδα?

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Οπουδηποτε θελεις, αλλα στην επισημη ειναι καλύτερα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σορρυ για το οφ τοπικ αλλα θελω να κανω μια ερωτηση...εχει βαλει κανεις απο σας τζαμακι(tempered) στο s9 plus?

Τζαμακι που να καθεται καλα ομως χωρις να βγαινει..ξερω πχ οτι στο s7 edge που εχει φιλος οτι δεν υπαρχει κατι αξιοπιστο αλλα μιας και το s9 ειναι λιγοτερο κυρτο μηπως υπαρχει κατι καλο? Γιατι ενδιαφερομαι για αγορα αλλα φοβαμαι παρα πολυ χωρις τζαμακι.. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σορρυ για το οφ τοπικ αλλα θελω να κανω μια ερωτηση...εχει βαλει κανεις απο σας τζαμακι(tempered) στο s9 plus?

Τζαμακι που να καθεται καλα ομως χωρις να βγαινει..ξερω πχ οτι στο s7 edge που εχει φιλος οτι δεν υπαρχει κατι αξιοπιστο αλλα μιας και το s9 ειναι λιγοτερο κυρτο μηπως υπαρχει κατι καλο? Γιατι ενδιαφερομαι για αγορα αλλα φοβαμαι παρα πολυ χωρις τζαμακι.. Ευχαριστω!

Αντί να ζητάς συγγνώμη θα μπορούσες να γράψεις απευθείας στο σωστό θέμα, για να πάρεις και τις απαντήσεις εκεί!

 

Παρόλα αυτά η πλειοψηφία των χρηστών δηλώνει ευχαριστημένη με το Whitestone Dome από προστασία οθόνης (τζάμι).

Προσωπικά προτείνω ασφάλεια συσκευής (συνήθως Generali ~25-35€) και είσαι ήσυχος για τον πρώτο χρόνο χρήσης.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να μεταβώ από Mate 10 Pro σε s9+ θα ήθελα μια πληροφορία σχετικά με την διάρκεια της μπαταρίας. Πόσο σας κρατάει & στις πόσες ώρες σε λειτουργία οθόνης πάει για φόρτιση το κινητό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

20% περισσότερο το mate 10 pro .

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση φίλου που έχει το κινητό

 

Παίζουν τα OTG στικάκια 3ων ή θέλει μόνο το δικό του που έχει μέσα στη συσκευασία;

 

Ευχαριστώ

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μολις πηρα το s9+, μηπως γνωριζετε πως μπορουμε να κανουμε ανεπαφες πληρωμες με το κινητο; samsung pay δεν εχει εμενα, και το winbank wallet με πεταει sta google play services. Το πηρα απο κωτσοβολο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση φίλου που έχει το κινητό

 

Παίζουν τα OTG στικάκια 3ων ή θέλει μόνο το δικό του που έχει μέσα στη συσκευασία;

 

Ευχαριστώ

Παιζουν κανονικα όλα τα USB type c

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση φίλου που έχει το κινητό

 

Παίζουν τα OTG στικάκια 3ων ή θέλει μόνο το δικό του που έχει μέσα στη συσκευασία;

 

Ευχαριστώ

Επιβεβαιώνω, παίζουν τα πάντα!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο.Το μεταφέρω

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αντί να ζητάς συγγνώμη θα μπορούσες να γράψεις απευθείας στο σωστό θέμα, για να πάρεις και τις απαντήσεις εκεί!

 

Παρόλα αυτά η πλειοψηφία των χρηστών δηλώνει ευχαριστημένη με το Whitestone Dome από προστασία οθόνης (τζάμι).

Προσωπικά προτείνω ασφάλεια συσκευής (συνήθως Generali ~25-35€) και είσαι ήσυχος για τον πρώτο χρόνο χρήσης.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

Ειχα συνηθισει απο τα θεματα στο lg που δεν εχουμε ξεχωριστο και δε πηγε καν το ματι μου εκει.. Xd

 

Οκ ευχαριστω...θα κοιταξω και την ασφαλεια να δω τι παιζει.. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Ποιος είναι ο ποιο οικονομικός σε μπαταρία τρόπος για online radio σε ηχεία όχι σε ακουστικά αν παίζει ρόλο..?

Από εφαρμογές του play store η από chrome browser..

 

Ξεκίνησα να ακούω(πρώτη φορά από smartphone) αρκετές ώρες, έχω δοκιμάσει μόνο από chrome, και ξοδεύει υπερβολική μπαταρία.

 

Έχει διαφορά αν ακούσω από εφαρμογές?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Ποιος είναι ο ποιο οικονομικός σε μπαταρία τρόπος για online radio σε ηχεία όχι σε ακουστικά αν παίζει ρόλο..?

Από εφαρμογές του play store η από chrome browser..

 

Ξεκίνησα να ακούω(πρώτη φορά από smartphone) αρκετές ώρες, έχω δοκιμάσει μόνο από chrome, και ξοδεύει υπερβολική μπαταρία.

 

Έχει διαφορά αν ακούσω από εφαρμογές?

Ευχαριστώ

 

Το tune in radio καταναλώνει λιγότερη μπαταρία λόγω buffering. Δοκίμασε το και θα το διαπιστώσεις. Αν εχεις σε φουλ ένταση τα ηχεία όμως για πολλές ώρες πάλι θα υπάρχει μεγάλη κατανάλωση (λογικό). Αν τα έχεις σε λογικά επίπεδα θα είσαι εντάξει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το secure folder που έχεις όλα τα προσωπικά σου documents και το ενεργοποιείς με διαφορετικό δάχτυλο από κλειδωμένη οθόνη είναι απλά μαγικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβόμουν τη μετάβαση από stock android αλλά η Samsung έχει κάνει τεράστια βήματα με το software. Σε σημείο που το έχω δίπλα από το 1+ και μου φαίνεται πιο smooth. Τα animations του Oxygen είναι πολύ βίαια για το γούστο μου. Στο s9+ έχουν καλύτερη ροή. Με ολα αυτά που προσφέρει σε hardware και software η συσκευή νομίζω οτι παίζει μπάλα μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Ποιος είναι ο ποιο οικονομικός σε μπαταρία τρόπος για online radio σε ηχεία όχι σε ακουστικά αν παίζει ρόλο..?

Από εφαρμογές του play store η από chrome browser..

 

Ξεκίνησα να ακούω(πρώτη φορά από smartphone) αρκετές ώρες, έχω δοκιμάσει μόνο από chrome, και ξοδεύει υπερβολική μπαταρία.

 

Έχει διαφορά αν ακούσω από εφαρμογές?

Ευχαριστώ

 

καλησπερα φιλε μου,χρησιμοποιω vradio και ειμαι υπερευχαριστημενος σε ολους τους τομεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το secure folder που έχεις όλα τα προσωπικά σου documents και το ενεργοποιείς με διαφορετικό δάχτυλο από κλειδωμένη οθόνη είναι απλά μαγικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβόμουν τη μετάβαση από stock android αλλά η Samsung έχει κάνει τεράστια βήματα με το software. Σε σημείο που το έχω δίπλα από το 1+ και μου φαίνεται πιο smooth. Τα animations του Oxygen είναι πολύ βίαια για το γούστο μου. Στο s9+ έχουν καλύτερη ροή. Με ολα αυτά που προσφέρει σε hardware και software η συσκευή νομίζω οτι παίζει μπάλα μόνη της.

Μη τα πεις αυτά στο διπλανό θέμα, γιατί θα βγουν οι ειδικοί που έχουν να πιάσουν ναυαρχίδα Sammy από το 2014 και θα σε πουν fanboy.

Κάποιοι τα λέμε εδώ και μήνες ότι το Samsung Experience είναι ότι πληρέστερο κυκλοφορεί στην αγορά πλέον.

Να χαρείς τη συσκευή σου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μη τα πεις αυτά στο διπλανό θέμα, γιατί θα βγουν οι ειδικοί που έχουν να πιάσουν ναυαρχίδα Sammy από το 2014 και θα σε πουν fanboy.

Κάποιοι τα λέμε εδώ και μήνες ότι το Samsung Experience είναι ότι πληρέστερο κυκλοφορεί στην αγορά πλέον.

Να χαρείς τη συσκευή σου.

Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο μου Samsung ήταν το S7 που δεν είχε καμία σχέση με το s9+. Βέβαια βοηθάει και το βελτιωμένο hardware αλλά έχουν κάνει πολύ δουλειά στο software.

 

Ως προς το άλλο τα έχω πει και στο διπλανό θέμα ότι δεν χρειάζεται να μπαίνουμε και να γράφουμε για να δικαιολογήσουμε την αγορά μας. Εγώ για παράδειγμα ήθελα το pixel 2 XL αλλά για λόγους εγγύησης και μη υποστήριξης στη χώρα μας πήγα στο s9+. Δεν άρχισα να γράφω όμως πόσο καλύτερο είναι για να δικαιολογήσω την επιλογή μου. Στο κάτω κάτω δεν θα το παντρευτώ κιόλας. Η Google τους γλενταει όλους στο θέμα κάμερα με ένα φακό και με εξαιρετικό software από πίσω. Δεν θα μπω στη διαδικασία για συγκρίσεις όμως. Δεν υπάρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο μου Samsung ήταν το S7 που δεν είχε καμία σχέση με το s9+. Βέβαια βοηθάει και το βελτιωμένο hardware αλλά έχουν κάνει πολύ δουλειά στο software.

 

Ως προς το άλλο τα έχω πει και στο διπλανό θέμα ότι δεν χρειάζεται να μπαίνουμε και να γράφουμε για να δικαιολογήσουμε την αγορά μας. Εγώ για παράδειγμα ήθελα το pixel 2 XL αλλά για λόγους εγγύησης και μη υποστήριξης στη χώρα μας πήγα στο s9+. Δεν άρχισα να γράφω όμως πόσο καλύτερο είναι για να δικαιολογήσω την επιλογή μου. Στο κάτω κάτω δεν θα το παντρευτώ κιόλας. Η Google τους γλενταει όλους στο θέμα κάμερα με ένα φακό και με εξαιρετικό software από πίσω. Δεν θα μπω στη διαδικασία για συγκρίσεις όμως. Δεν υπάρχει λόγος.

 

Η Google βγαζει συσκευες για τον εαυτο της χωρις μεσα στο σχεδιασμο να περιλαμβανει και τα "θελω" των υποψηφιων αγοραστων.Γιαυτο παραμενει σε αλλα μεν καλα αλλα σε πολλα ασχημα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το secure folder που έχεις όλα τα προσωπικά σου documents και το ενεργοποιείς με διαφορετικό δάχτυλο από κλειδωμένη οθόνη είναι απλά μαγικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβόμουν τη μετάβαση από stock android αλλά η Samsung έχει κάνει τεράστια βήματα με το software. Σε σημείο που το έχω δίπλα από το 1+ και μου φαίνεται πιο smooth. Τα animations του Oxygen είναι πολύ βίαια για το γούστο μου. Στο s9+ έχουν καλύτερη ροή. Με ολα αυτά που προσφέρει σε hardware και software η συσκευή νομίζω οτι παίζει μπάλα μόνη της.

 

Μη τα πεις αυτά στο διπλανό θέμα, γιατί θα βγουν οι ειδικοί που έχουν να πιάσουν ναυαρχίδα Sammy από το 2014 και θα σε πουν fanboy.

Κάποιοι τα λέμε εδώ και μήνες ότι το Samsung Experience είναι ότι πληρέστερο κυκλοφορεί στην αγορά πλέον.

Να χαρείς τη συσκευή σου.

 

Εγώ αντέδρασα χθες γιατί έχει καταντήσει αηδία αυτό με το λαγκουιζ, και τι φαν μποι με είπανε δεν μπορείς να φανταστείς... Αλλά ταυτόχρονα είχα και S και 1+.συσκευές...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...