Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω από θέμα μπαταρίας θα έχω ανοιχτό όλη μέρα το wi fi και ποιο πολλή με ενδιαφέρει η μπαταρία γιατί όταν πηγαίνω βόλτα με το ποδήλατο (δεν θα έχω ανοιχτά τα δεδομένα) θα κρατάει η βόλτα από 2 ως 6 ώρες (μέσω όρο)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω από θέμα μπαταρίας θα έχω ανοιχτό όλη μέρα το wi fi και ποιο πολλή με ενδιαφέρει η μπαταρία γιατί όταν πηγαίνω βόλτα με το ποδήλατο (δεν θα έχω ανοιχτά τα δεδομένα) θα κρατάει η βόλτα από 2 ως 6 ώρες (μέσω όρο)

 

εννοεις με εφαρμογες tracking ανοιχτες?

Εμενα το s8+ με εβγαζε ανετα, οποτε δε νομιζω να εχεις θεμα εδω ακομα και στις 6 ωρες με ολα ανοιχτα. Προσωπικα ποτε δεν κλεινω τιποτα εκτος απο δορυφορο που ειναι κατι που δουλευω σπανια (πλοηγηση ή πχ sports tracker Κλπ δεν ειναι καθημερινης χρησης) οποτε δεν βρισκω το λογο να εχω ανοιχτο το gps. Παρολα αυτα εχοντας δοκιμασει απειρα στο s8+ Και εχοντας μια εικονα για τη μπαταρια του s9+ δε νομιζω να εχεις κανενα θεμα. Παιζει να μην θελει ουτε 10% το διωρο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Οκ. Το volte είναι ενεργοποιημένο by default?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου ένα μήνα που το έχω...

 

Εξαιρετικό σε όλα του με μόνο αρνητικό τη χαμηλή ένταση ήχου στις ειδοποιήσεις.

 

Πάντως αν και εξαιρετικό το note μου λείπει πολύ ειδικά όταν θέλω να καταγράψω μια πρόχειρη σημείωση.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου ένα μήνα που το έχω...

 

Εξαιρετικό σε όλα του με μόνο αρνητικό τη χαμηλή ένταση ήχου στις ειδοποιήσεις.

 

Πάντως αν και εξαιρετικό το note μου λείπει πολύ ειδικά όταν θέλω να καταγράψω μια πρόχειρη σημείωση.

 

Πραγματικά αρνητικό αυτό με τις ειδοποιήσεις. Έχω κάνει μια φορά hard reset κιόλας, αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Ευτυχώς που έχει αυτή την εξαιρετική AOD και βλέπεις τα πάντα.

 

Και όντως είναι εξαιρετική συσκευή. ΚΑΙ φέτος η Samsung καταφέρνει και πουλάει το πιο πλήρες πακέτο.

Τα ακουστικά να βάλεις;

Τον στερεοφωνικό ήχο να βάλεις;

Την καλύτερη οθόνη της αγοράς να βάλεις;

Τους αμέτρητους αισθητήρες να βάλεις; (iris, face unlock, καρδιακών παλμών κλπ)

Τις all around κάμερες να βάλεις;

Το ραφιναρισμένο UI να βάλεις; που είναι για κάποιους (σαν εμένα) λογος αγοράς

 

Φυσικά θα βρεις κάτι να γκρινιάξεις, διότι σαν είδος είμαστε εκ φύσεως γκρινιάρηδες.

Καλή ώρα όλοι θα θέλαμε πιο γρήγορο αναγνώστη δαχτυλικών αποτυπωμάτων.

Αλλά στην τελική ποιος φτάνει την πληρότητα των ναυαρχίδων της Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβή είναι αυτή, 1€ την έχω πάρει από ebay.
Άσχετο αλλά αν κάποιος έχει προς πώληση τέτοιο ανταπτορα ας στήλει ένα πμ. Ευχαριστώ.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το UI της σαμμυ με έχει κερδίσει από s7 edge με nougat και μετά είναι φοβερό για τα γούστα μου και κάθε φορά εμπλουτίζεται με πινελιές κι ομορφαίνει ταυτόχρονα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια χωρις να θελω να πυροδοτήσω αντιπαραθέσεις....είμαι στη μεταβαση απο mate 10 pro.τα 2 κινητα εχουν τα θετικα τους και τα αρνητικα τους..αυτο όμως που δεν πςριμενα είναι η κακη εντυπωση που εχω δημιουργησει για το s9 plus ως προς την καμερα..οι φωτος με το βαθος πεδιου είναι χαλια σε σχεση με το mate ενώ στις 10 φωτο που θα παρω οι 2 θα είναι καθαρες...στ mate είναι τουλ οι 6 στις 10...ανριθετα οι βραδυνες είναι καλυτερες στο s9.υπαρχει τροπος να διαπιστωσω μηπως καποιος απο τους φακους δεν δουλευει σωστα;μενει καποιος προς Χαιδαρι ώστε να συγκρινουμε λιγο τα τηλεφωνα μας;
manaros
Link to comment
Share on other sites

Μ8α βοήθεια αμα ξέρει καποιος...ως τωρα οταν ήμουν συνδεμένος σε wifi το κρατούσε μια χαρα...ειμαι σε ξενοδοχείο στο εξωτερικό και συνδεομαι κανονικα στο wifi αλλα μολις αβησει η οθονη απενεργοποιείται και πρέπει να βαλω ξανα τους κωδικους...στις προχωρημενες ρυθμισεις του wifi το εχω στο ενεργοποιημενο παντα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μ8α βοήθεια αμα ξέρει καποιος...ως τωρα οταν ήμουν συνδεμένος σε wifi το κρατούσε μια χαρα...ειμαι σε ξενοδοχείο στο εξωτερικό και συνδεομαι κανονικα στο wifi αλλα μολις αβησει η οθονη απενεργοποιείται και πρέπει να βαλω ξανα τους κωδικους...στις προχωρημενες ρυθμισεις του wifi το εχω στο ενεργοποιημενο παντα
Αυτό έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του router.

Το πιθανότερο να έχουν βάλει timeout για να μη μπουκώνει το σύμπαν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 4 μέρες τώρα και χαίρομαι να το έχω στα χέρια μου. Φυσικά όπως όλα τα τηλέφωνα μου το έχω εντελώς γυμνό. Δεν μπορώ να διανοηθώ screen protector ή θήκη σε αυτό το τηλέφωνο. Χρησιμοποιώ μόνο ένα fitbag pouch (εξαιρετικο) κατά την μεταφορά του. Η Samsung έχει κάνει εξαιρετική δουλειά αυτή τη φορά στο λογισμικό. Δεν υπάρχει ίχνος lag. Βέβαια σίγουρα βοηθάνε τα 6 GB μνήμης και το βελτιωμένο chipset. Επίσης χαίρομαι την απουσία του notch κάθε φορά που κοιτάω την οθόνη. Ήταν ο λόγος που κατέληξα στο s9+. Και τα στέρεο ηχεία φυσικά που πραγματικά είναι εξαιρετικά. Εάν έτρεχε stock android και είχε fingerprint sensor κάτω από το display νομίζω δεν θα ξανά άλλαζα ποτέ τηλέφωνο ..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκίνησε σε τυχαίες χρονικές στιγμές να ανοίγει μόνος του ο Samsung Internet Browser και να πετά σελίδες ότι και καλά έχω ιό, και παρόμοιες τέτοιες διαφημίσεις.

Έκανα ένα σκανάρισμα με την στοκ εφαρμογή Device Maintenance αλλά συνεχίζει και πετά αυτά τα παράθυρα.

Αγόρασα και το SD Maid Pro αλλά και πάλι δεν έκανε τίποτα.

Καμιά ιδέα κανείς φίλος;51aa50cee2a4f9f2e1ac4dda621e8ab6.jpgef76ddebe5631bcb0dd97138c629c3eb.jpg3d2680fdd09aa169666543583600f368.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκίνησε σε τυχαίες χρονικές στιγμές να ανοίγει μόνος του ο Samsung Internet Browser και να πετά σελίδες ότι και καλά έχω ιό, και παρόμοιες τέτοιες διαφημίσεις.

Έκανα ένα σκανάρισμα με την στοκ εφαρμογή Device Maintenance αλλά συνεχίζει και πετά αυτά τα παράθυρα.

Αγόρασα και το SD Maid Pro αλλά και πάλι δεν έκανε τίποτα.

Καμιά ιδέα κανείς φίλος;51aa50cee2a4f9f2e1ac4dda621e8ab6.jpgef76ddebe5631bcb0dd97138c629c3eb.jpg3d2680fdd09aa169666543583600f368.jpg

Δοκίμασε το Norton Μήπως σου βρει κατι

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο με το θέμα της χαμηλής έντασης των ειδοποιήσεων? Από ότι διαβάζω στο xda είναι θέμα λογισμικου αλλά δεν βρήκα κάποια αναφορά για software update που να το διορθώνει.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν μ βγάζουν σελίδες για ιούς κτλ κλείνω το παράθυρο του ίντερνετ που μου έλεγε για τον ιό και σταματαει αμέσως.. Δεν κολλάνε τόσο εύκολα τα κινητά μας ιούς έτσι πιστεύω τουλάχιστον..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω δυνατοτητα σε ευρωπαικο S9 PLUS να προσθεσουμε εφαρμογη για fm radio πχ next radio υπαρχει?νομιζω εχει ενσωματωμενο chip αλλα κλειδωμενο.γνωριζει καποιος κατι περισοτερο?
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο με το θέμα της χαμηλής έντασης των ειδοποιήσεων? Από ότι διαβάζω στο xda είναι θέμα λογισμικου αλλά δεν βρήκα κάποια αναφορά για software update που να το διορθώνει.

 

όλοι αυτό το θέμα έχουμε με τις ειδοποιήσεις πιστεύω να το φτιάξουνε με κάποια update αναμένουμε...............

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Norton Μήπως σου βρει κατι
Μπα τίποτα δε βρήκε το Norton.
Εμένα όταν μ βγάζουν σελίδες για ιούς κτλ κλείνω το παράθυρο του ίντερνετ που μου έλεγε για τον ιό και σταματαει αμέσως.. Δεν κολλάνε τόσο εύκολα τα κινητά μας ιούς έτσι πιστεύω τουλάχιστον..
Κι εγώ έτσι έκανα στο παρελθόν.

Σήμερα όμως ανοίγει συνέχεια ο browser από μόνος του και πετά 2-3 διαφορετικές σελίδες από διαφημίσεις.

Σβήνω τα tabs, κλείνω και τον browser από τις εφαρμογές που τρέχουν, και τσουπ ανοίγει πάλι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι εχω πετυχει τη καλυτερη συσκευη απο εσας αλλα εχω να πω πως τις εχω χαμηλωσει κι ολας τις ειδοποιησεις, τις εχω περιπου στο 60-70%

Το ιδιο περιπου και την ενταση κλησης.

Πιο πανω με εκνευριζουν.

 

Πρεπει να παω και μια βολτα απο ωρλ να κανω ενα καθαρισμο γιατι εχω 2-3 χρονακια!

 

Μα καλα τοσο πολυ χαμηλα σας φαινονται;!

 

Οχι οτι δεν θα υπαρχει θεμα και δεν το πιστευω, ουτε οτι εχω βιονικο αυτι αλλα μια απορια την εχω!

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω το πρόβλημα εντοπίζεται σε όλες τις συσκευές και όχι σε μερικές και είναι θέμα software. Όταν επιλέγεις ήχο ειδοποίησης από τις ρυθμίσεις ακούγονται πολύ δυνατά αλλά όταν έρχεται η ειδοποίηση στην εφαρμογή ακούγονται με χαμηλή ένταση.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 4 μέρες τώρα και χαίρομαι να το έχω στα χέρια μου. Φυσικά όπως όλα τα τηλέφωνα μου το έχω εντελώς γυμνό. Δεν μπορώ να διανοηθώ screen protector ή θήκη σε αυτό το τηλέφωνο. Χρησιμοποιώ μόνο ένα fitbag pouch (εξαιρετικο) κατά την μεταφορά του. Η Samsung έχει κάνει εξαιρετική δουλειά αυτή τη φορά στο λογισμικό. Δεν υπάρχει ίχνος lag. Βέβαια σίγουρα βοηθάνε τα 6 GB μνήμης και το βελτιωμένο chipset. Επίσης χαίρομαι την απουσία του notch κάθε φορά που κοιτάω την οθόνη. Ήταν ο λόγος που κατέληξα στο s9+. Και τα στέρεο ηχεία φυσικά που πραγματικά είναι εξαιρετικά. Εάν έτρεχε stock android και είχε fingerprint sensor κάτω από το display νομίζω δεν θα ξανά άλλαζα ποτέ τηλέφωνο ..
Ενα λινκ για το fitbag γιατιντο επίσημο του amazon δεν στέλνει..?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι καθάρισες browser cache κλπ...
Yup.

Τελικά έβαλα ένα application της MalwareBytes και βρήκε ένα malware. Αν και δε μπορούσε να το καθαρίσει, έδειχνε το path, και πήγα με τον file manager και το έσβησα.

Μέχρι στιγμής ρολάρει καλά. Θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμη βέβαια για να σιγουρευτώ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...