Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται μια έκδοση firmware να είναι ανεβασμένη στο sammobile εδώ και κάποιες μέρες, αλλά να μην έχει έρθει ακόμα ota;

Μιλάω για τη BRE5 για product code COS

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται μια έκδοση firmware να είναι ανεβασμένη στο sammobile εδώ και κάποιες μέρες, αλλά να μην έχει έρθει ακόμα ota;

Μιλάω για τη BRE5 για product code COS

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://fota-cloud-dn.ospserver.net/firmware/COS/SM-G965F/version.xml

 

εδω θα δεις ότι δεν έχει βγει ακόμα οτα. δοκίμασε smart switch

Link to comment
Share on other sites

Σε s7! Και s8 είχε σελφι με την πίσω κάμερα κ έβγαζε μόνο του με ανίχνευση προσώπου τώρα γιατί δεν το έχει βόλευε αρκετά
Περίεργο μου φαίνεται να μην το έχει. Μήπως πρέπει να το κατεβασεις
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε smart switch

 

Εκεί το βγάζει. Τώρα το κατεβάζω.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Τι καινούργιο έχε αυτό το firmware?

 

Προσφέρει wifi calling σε cosmote και στις 2 sim, αν έχω καταλάβει καλά...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε ΟΤΑ 1 Ιουνίου

http://fota-cloud-dn.ospserver.net/firmware/COS/SM-G965F/version.xml

 

εδω θα δεις ότι δεν έχει βγει ακόμα οτα. δοκίμασε smart switch

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος η δεύτερη κάρτα που τη θέλω μόνο για δεδομένα να τη μπλοκάρω και να μη δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Προσφέρει wifi calling σε cosmote και στις 2 sim, αν έχω καταλάβει καλά...
Μου έχει έρθει ota καμιά εβδομάδα τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται να μην το έχει. Μήπως πρέπει να το κατεβασεις

 

Το έψαξα λίγο αλλά δεν το βρήκα δεν ξέρω αν έχει τη σελφι με. Πίσω κάμερα με άλλη ονομασία θα ήθελα να το έχω ξανά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις που δεν ακουηονται δυνατα τι γίνεται;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλαησπερα σε ολους, μιας και πλέον ειμαι και εγώ κάτοχος του s9+ μου προτάθηκε από τον κωτσοβολο που το αγόρασα η ασφάλεια ενός έτος στα 84 ευρώ, να την κάνω η να ψάξω για κάποια άλλη ασφάλεια ; Αν έχετε κάτι να προτείνετε είναι ευπρόσδεκτες οι προτάσεις σας.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλαησπερα σε ολους, μιας και πλέον ειμαι και εγώ κάτοχος του s9+ μου προτάθηκε από τον κωτσοβολο που το αγόρασα η ασφάλεια ενός έτος στα 84 ευρώ, να την κάνω η να ψάξω για κάποια άλλη ασφάλεια ; Αν έχετε κάτι να προτείνετε είναι ευπρόσδεκτες οι προτάσεις σας.

Αρκετοί που κάναμε ασφάλεια σε τρίτη εταιρεία, κάναμε στην Generalli!

Ρίξε μια ματιά εδώ και "ζύγισε" τα!!

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7567268

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σωστά, περισσότερο από τα μισά χρήματα θα κερδίσεις στον Ξηρογιαννοπουλο (generalli).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι σωστά, περισσότερο από τα μισά χρήματα θα κερδίσεις στον Ξηρογιαννοπουλο (generalli).
Το θέμα παιδιά όμως είναι ότι στον Κωτσόβολο αν πάθει κάτι το κινητό γίνεται άμεσα αντικατάσταση ενώ στο ξηρογιανοπουλο ανοίγεις φάκελο πως έγινε η ζημιά τα καταθέτεις παίρνεις έγκριση ,φτιάχνεις το κινητό με δικά σου χρήματα δίνεις αποδείξεις και μετά από 2-3 εβδομάδες σου καταθέτουν τα χρήματα , προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει στον Κωτσόβολο η ασφάλεια για τέτοια συσκευή

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα παιδιά όμως είναι ότι στον Κωτσόβολο αν πάθει κάτι το κινητό γίνεται άμεσα αντικατάσταση ενώ στο ξηρογιανοπουλο ανοίγεις φάκελο πως έγινε η ζημιά τα καταθέτεις παίρνεις έγκριση ,φτιάχνεις το κινητό με δικά σου χρήματα δίνεις αποδείξεις και μετά από 2-3 εβδομάδες σου καταθέτουν τα χρήματα , προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει στον Κωτσόβολο η ασφάλεια για τέτοια συσκευή

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Γι' αυτό και 'γω σου έγραψα να τα "ζυγίσεις" και να πράξεις ότι σου αρέσει πιο πολύ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα παιδιά όμως είναι ότι στον Κωτσόβολο αν πάθει κάτι το κινητό γίνεται άμεσα αντικατάσταση ενώ στο ξηρογιανοπουλο ανοίγεις φάκελο πως έγινε η ζημιά τα καταθέτεις παίρνεις έγκριση ,φτιάχνεις το κινητό με δικά σου χρήματα δίνεις αποδείξεις και μετά από 2-3 εβδομάδες σου καταθέτουν τα χρήματα , προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει στον Κωτσόβολο η ασφάλεια για τέτοια συσκευή

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Θεωρώ ότι όποιος έχει τέτοιο κινητό δε θα πάθει τίποτα να δώσει 270 ευρώ πχ ή όσο κάνει η οθόνη, για μερικές εβδομάδες..

Όσο για τη διαδικασία, δεν είναι τόσο τραγική, κάνεις απλά γνωστό το πρόβλημα με email και φώτο συν τα έγγραφα που θέλει, και την άλλη μέρα έχεις απάντηση να προχωρήσεις ή όχι. Σίγουρα θα περιμένεις λίγο να πάρεις τα λεφτά αλλά αν αυτό αξίζει να δώσεις τα 50 ευρώ παραπάνω, νομίζω ότι είστε σε λάθος οπτική.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το συμβόλαιο που μου έδωσαν από το Κωτσοβολο λέει ότι καλύπτει 2 ζημιές σε ένα χρόνο και υπάρχουν και περιπτώσεις οπου αντικαθίσταται η συσκευή ενώ η generali καλύπτει 1 ζημιά, επισης σε περίπτωση αγοράς οποιασδήποτε άλλη συσκευής Εάν επιστραφεί η ασφαλιζομενη υπάρχει έκπτωση 25% στην καινούργια οπότε αν αυτό συνδυαστεί με κάποιο trade in Πρόγραμμα της Samsung για το S10+ και την αφαίρεση ΦΠΑ λόγω εταιρικού ΑΦΜ η έκπτωση θα είναι γενναία εάν Αυτά μπορούν να συνδυαστουν Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το συμβόλαιο που μου έδωσαν από το Κωτσοβολο λέει ότι καλύπτει 2 ζημιές σε ένα χρόνο και υπάρχουν και περιπτώσεις οπου αντικαθίσταται η συσκευή ενώ η generali καλύπτει 1 ζημιά, επισης σε περίπτωση αγοράς οποιασδήποτε άλλη συσκευής Εάν επιστραφεί η ασφαλιζομενη υπάρχει έκπτωση 25% στην καινούργια οπότε αν αυτό συνδυαστεί με κάποιο trade in Πρόγραμμα της Samsung για το S10+ και την αφαίρεση ΦΠΑ λόγω εταιρικού ΑΦΜ η έκπτωση θα είναι γενναία εάν Αυτά μπορούν να συνδυαστουν
Μάλλον φίλε μου δεν είσαι καλά ενημερωμένος για την ασφάλεια generali. Εγώ με 22 ευρώ για το s8+ έχω κάλυψη για θραύση οθόνης, νερά, κλοπή , πυρκαγιά κεραυνός. Για δεύτερη ζημιά μέσα στον χρόνο απλά πληρώνεις ασφάλιστρο 15 ευρώ. Αν θέλεις τη γνώμη μου του Κωτσοβολου δεν αξίζει ούτε για πλάκα. Πανάκριβη.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φίλε μου δεν είσαι καλά ενημερωμένος για την ασφάλεια generali. Εγώ με 22 ευρώ για το s8+ έχω κάλυψη για θραύση οθόνης, νερά, κλοπή , πυρκαγιά κεραυνός. Για δεύτερη ζημιά μέσα στον χρόνο απλά πληρώνεις ασφάλιστρο 15 ευρώ. Αν θέλεις τη γνώμη μου του Κωτσοβολου δεν αξίζει ούτε για πλάκα. Πανάκριβη.

 

22 ευρο τον μηνα?

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

22 ευρο τον μηνα?
Τον χρόνο θα εννοει...εγω στον ξηρογιαννοπουλο που εκανα ηταν 35ευρω τον χρόνο και πρεπει να ειναι εντος 1 μηνα απο την αγορα της συσκευής

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις ασφάλειες ρε παιδιά είναι την χρειάστηκε ποτέ κανείς για να δούμε τι καλύπτει στην πραγματικότητα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να μεταβώ από Mate 10 Pro σε s9+ θα ήθελα μια πληροφορία σχετικά με την διάρκεια της μπαταρίας. Πόσο σας κρατάει & στις πόσες ώρες σε λειτουργία οθόνης πάει για φόρτιση το κινητό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...