Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει κάνεις την εφαρμογή της εθνικής, ibank, γιατί ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει... Δέχεται το δακτυλικο αλλά μένει στην επόμενη οθόνη και δεν προχωράει να μπει στην εφαρμογή

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Σε μένα λειτουργεί κανονικά, καθάρισε cache

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που ήρθε από mate 10 υπάρχει...... Να μου πει διάφορες γιατί σκέφτομαι την αλλαγή.......

εκτος απο την μπαταρια που το mate 10 ειναι κορυφη, σε ολα τα αλλα το s9+ ειναι καλυτερο. οθονη , καμερα , και φωτο και βιντεο, γρηγοραδα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα λειτουργεί κανονικά, καθάρισε cache

 

SM-G965F

Το έκανα αλλά τα ίδια

Thanks anyway

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την μπαταρια που το mate 10 ειναι κορυφη, σε ολα τα αλλα το s9+ ειναι καλυτερο. οθονη , καμερα , και φωτο και βιντεο, γρηγοραδα κλπ
Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τα ίδια

Thanks anyway

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Clear cache και clear data και θα στρώσει. Το έχω πάθει και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την μπαταρια που το mate 10 ειναι κορυφη, σε ολα τα αλλα το s9+ ειναι καλυτερο. οθονη , καμερα , και φωτο και βιντεο, γρηγοραδα κλπ

 

Καμερα σε καμια περιπτωση. Ολα τα υπολοιπα ειναι οπως τα λες...

Link to comment
Share on other sites

Το γρηγοράδα μου κάνει εντύπωση γιατί είχα το s8 και είχε πολύ λαγκ...... Ενώ το mate 10 το έχω 7 μήνες και δουλεύει άψογα..... Εκτός και αν στο s9 έχουν αλλάξει τα πράγματα.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείτε;;;
Google keyboard

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να πάρει κάποιος την έκδοση με το snapdragon? Έχει κάποιο πλεονέκτημα; ρωτάω γιατί τη βρίσκω αρκετά φτηνότερη από καταστήματα παραεισαγωγης όπως το tobydeals

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμερα σε καμια περιπτωση. Ολα τα υπολοιπα ειναι οπως τα λες...

 

και στην καμερα ειναι καλυτερο. ειδικα σε βραδυνες φωτο μακραν.

με το s8 σφαζονται και ειναι κοντα. μαλιστα οταν ειχα και τα δυο ειχα βαλει συγκριτικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το γρηγοράδα μου κάνει εντύπωση γιατί είχα το s8 και είχε πολύ λαγκ...... Ενώ το mate 10 το έχω 7 μήνες και δουλεύει άψογα..... Εκτός και αν στο s9 έχουν αλλάξει τα πράγματα.....

 

το mate ηταν πιο γρηγορο απο το s8. οχι ομως απο το s9+

Link to comment
Share on other sites

Το γρηγοράδα μου κάνει εντύπωση γιατί είχα το s8 και είχε πολύ λαγκ...... Ενώ το mate 10 το έχω 7 μήνες και δουλεύει άψογα..... Εκτός και αν στο s9 έχουν αλλάξει τα πράγματα.....
Lag δεν έχει το s9 plus. Έχει όμως ορισμένες φορές στα animations μικρά κομπιάσματα. Κάποιος που έρχεται από stock Android ή iOS θα το καταλάβει.
Link to comment
Share on other sites

Lag δεν έχει το s9 plus. Έχει όμως ορισμένες φορές στα animations μικρά κομπιάσματα. Κάποιος που έρχεται από stock Android ή iOS θα το καταλάβει.
Κατατοπιστικοτατος!
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο λύνεται πολύ εύκολα αν στα developer options βάλεις τα animations σε 0.5x.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μετα από απουσια 3 μηνων (περιπου) με το P20 pro επανηλθα στον τοπο του εγκληματος αλλα με κανα 2 θεματακια που δεν τα ειχα όταν ειχα πρωτοαγοραση την συσκευη.

 

Photo Frame Widget της Samsung ενώ περναει,λειτουργει κανονικα μετα από 5 - 10 λεπτα ή' κλεινη μονη της η εφαρμογή οποτε πεταει και το σχετικο μυνημα και θελει ξανα στισιμο η' χανει το album που εχω βαλει και πρεπει να ξαναρυθμισω.

Μου εχει κρασαρει 2 φορες η συλλογη...

Ειχα βάλει μοα εφαρμογή "2g-3g-4g" για εναλλαγη των δικτύων δηλαδή ουσιαστικά με πήγαινε στο μενού ρυθμίσεων της Samsung... Ενω την εχω και στο A5 και στο tablet πλέον δεν υπάρχει στο playstore... Υπάρχει κάποια αλλη για αυτον τον σκοπό?

Στην συσκευη εχω βαλει την 128gb sd samsung evo u3 η οποια είναι 6 μηνων και λειτουργει σωστα από ότι εχω δει....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο λύνεται πολύ εύκολα αν στα developer options βάλεις τα animations σε 0.5x.

 

window transition και animator πρεπει και τα 3?

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

ισχύει.... και εγω αναγκάστηκα να γυρισω σε h264 γι αυτο το λογο...

 

 

 

Εμενα λαγκαρε σε UHD HEVC , οταν γυρισα σε κλασικό h264 και απενεργοποιησα τον σταθεροποιητη, λύθηκε το θεμα...

Παντως μυρίζει software bug, ισως λυθει σε μελλοντικό update.

 

Ας ελπίσουμε να λυθεί το συντομότερο... :(

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

window transition και animator πρεπει και τα 3?
Η αλλαγή του transition σε 0.5x κάνει διαφορά αλλά ναι και τα τρία (window animation,transition animation και animator duration scale) από το 1x στο 0.5x.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τέτοιο κορυφαίο hardware που έχει η συσκευή φαίνεται ότι στο software χρειάζεται ακόμα λίγο fine tuning στο κομμάτι των animations. Βέβαια χρησιμοποιώ Nova launcher και ίσως ευθύνεται αυτός αν και αμφιβάλω. Κατά τα άλλα είναι έτη φωτός μπροστά από το touchwiz που όλοι λατρεύαμε να μισούμε κάποτε.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τέτοιο κορυφαίο hardware που έχει η συσκευή φαίνεται ότι στο software χρειάζεται ακόμα λίγο fine tuning στο κομμάτι των animations. Βέβαια χρησιμοποιώ Nova launcher και ίσως ευθύνεται αυτός αν και αμφιβάλω. Κατά τα άλλα είναι έτη φωτός μπροστά από το touchwiz που όλοι λατρεύαμε να μισούμε κάποτε.
Έχοντας δοκιμάσει πολλές συσκευές η Sammy πάντως έχει από τα πιο όμορφα animations (το αντίθετο π.χ. από τη Huawei).

Αν είχε το Samsung Experience gestures νομίζω δε θα ξανά έβαζα Nova.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει πολλές συσκευές η Sammy πάντως έχει από τα πιο όμορφα animations (το αντίθετο π.χ. από τη Huawei).

Αν είχε το Samsung Experience gestures νομίζω δε θα ξανά έβαζα Nova.

Έχω δοκιμάσει διάφορους launchers αλλά πάντα γυρνάω πίσω στο Nova. Αυτό που πατάς το home button και κάνει search τα applications που έχεις εγκατεστημένα στο κινητό είναι αγαπημένη λειτουργία.

 

Στα του τηλεφώνου τώρα όπως είπα και παραπάνω έχω παρατηρήσει μικρά περιστασιακά σκαλωματα στα animations όπως για παράδειγμα όταν βγαίνεις από μια εφαρμογή που έχεις ανοικτή. Αυτό δεν γίνεται πάντα και δεν είναι εύκολα αντιληπτό αλλά είναι εκεί. Δεν έχει αυτό το buttery smoothness (που λένε) πάντα. Δεν έχω δοκιμάσει τον Samsung launcher βέβαια για να δω εάν το κάνει και εκεί αλλά αμφιβάλω ότι οφείλεται στον Nova.

 

Τέλος για τα gestures που αναφέρεις μπορείς να δοκιμάσεις το navigations gestures το οποίο έχει καλές κριτικές και reviews. Θα το βρεις και στο xda αλλά και στο store. Άλλη επιλογή είναι το OnePlus gestures πάλι από το store.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή του transition σε 0.5x κάνει διαφορά αλλά ναι και τα τρία (window animation,transition animation και animator duration scale) από το 1x στο 0.5x.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

ωραιος ευχαριστω πολυ

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει διάφορους launchers αλλά πάντα γυρνάω πίσω στο Nova. Αυτό που πατάς το home button και κάνει search τα applications που έχεις εγκατεστημένα στο κινητό είναι αγαπημένη λειτουργία.

 

Στα του τηλεφώνου τώρα όπως είπα και παραπάνω έχω παρατηρήσει μικρά περιστασιακά σκαλωματα στα animations όπως για παράδειγμα όταν βγαίνεις από μια εφαρμογή που έχεις ανοικτή. Αυτό δεν γίνεται πάντα και δεν είναι εύκολα αντιληπτό αλλά είναι εκεί. Δεν έχει αυτό το buttery smoothness (που λένε) πάντα. Δεν έχω δοκιμάσει τον Samsung launcher βέβαια για να δω εάν το κάνει και εκεί αλλά αμφιβάλω ότι οφείλεται στον Nova.

 

Τέλος για τα gestures που αναφέρεις μπορείς να δοκιμάσεις το navigations gestures το οποίο έχει καλές κριτικές και reviews. Θα το βρεις και στο xda αλλά και στο store. Άλλη επιλογή είναι το OnePlus gestures πάλι από το store.

Τα δοκιμασα και δεν δουλεύουν καθόλου σωστά.

Έβγαλα τα gesture navigation σε OP και δοκίμασα τα 2 app.

Στο ενα δεν δούλευε καν στο άλλο μέρα με τη νύχτα σε σχέση με stock υλοποίηση oxygen.

 

Τα δοκίμασα και σε AOSP extended και RR rom και ούτε εκεί.

 

Συμπέρασμα μονο stock υλοποίηση αξίζει οτιδήποτε third party ειναι για τα σκουπίδια.

 

Παλι καλα εχουν το 2ωρο refund.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω το oneplus gestures στο mate 10 pro και ειναι υπεραψογο!

Εχω κρυψει και το navbar με rootless μεθοδο που εχει και ολα τελεια!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω το oneplus gestures στο mate 10 pro και ειναι υπεραψογο!

Εχω κρυψει και το navbar με rootless μεθοδο που εχει και ολα τελεια!!

Σε εμενα δεν δουλεψε.

Μου αρεσει που λεει oneplus gesture και δεν δουλεψε καν:lol::lol:

Στο μονο που δουλεψε ηταν να κρυβει τα navigation button και σου εδινε επιλογη και για root που επελεγα.

Αλλα δεν ανταποκρινοταν καθολου swipe καθολου ουτε κεντρο ουτε στα τιποτα.

 

Ενα νεκρο τηλεφωνο ειχα.

 

Το σουταρα και ολα καλα κατεβαζωντας κουρτινα και απο εκει πηγα εφαρμογες και το εβγαλα διοτι περιηγηση στο μενου δεν μπορουσα να κανω.

Ειχε κολλησει το κινητο σε μια εφαρμογη ουτε να βγω ουτε να μπω.

 

Μαυρο απο εμενα

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...