Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω το Note 8,είχα και μια βδομάδα το S9+,και από συγκρίσεις που έκανα,το S9+ είναι καλύτερο και σε κάμερα,και σε μπαταρία...Απλά το Note είναι Note...

Σε οθόνη,και ποιότητα κατασκευής το Note μου άρεσε πιο πολύ...

 

Ευχαριστώ, με καλυψες.

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Note 8,είχα και μια βδομάδα το S9+,και από συγκρίσεις που έκανα,το S9+ είναι καλύτερο και σε κάμερα,και σε μπαταρία...Απλά το Note είναι Note...

Σε οθόνη,και ποιότητα κατασκευής το Note μου άρεσε πιο πολύ...

 

παντως εγω που τα εχω και τα 2 μαζι, δε βλεπω διαφορα σε ποιοτητα κατασκευης και οθονη. ΙΣως να ειναι και πιο φωτεινη του s9+.

Η διαφορα ειναι το s pen, η μπαταρια και λιγο η καμερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις τι χρήση κάνεις ( πχ ότι το δουλεύεις ελάχιστα) να μην μπερδεύεις τον φίλο, όπως και ο φίλος μπορεί να πει τι χρήση κάνει να του πούμε...

Για μένα μια μέση χρήση λίγο από όλα με όλα ανοιχτά σε βγάζει άνετα τη μέρα, και σε ζόρι αν είναι για λίγες ώρες πάλι σε βγάζει.

 

Τώρα αν θες να έχεις όλη μέρα δεδομένα, να παίζει στο αυτοκίνητο μουσική μέσω Spotify με ΒΤ και να μιλάς και ώρες , πάρε μπαταρία αυτοκινήτου

δικιο εχεις , για αυτο μετα εβαλα τι χρηση κανω εγω.

αν ειμαι στο εξοχικο και εκει που το δουλευω πολυ βγαζω 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε το f 1.5 να δίνει τεράστιο προβάδισμα στις βραδινές σε σχέση με το f 1.7 του note ;

Μου κάνει πολύ εντύπωση που λέτε οτι είναι κοντά.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε το f 1.5 να δίνει τεράστιο προβάδισμα στις βραδινές σε σχέση με το f 1.7 του note ;

Μου κάνει πολύ εντύπωση που λέτε οτι είναι κοντά.

 

Προβάδισμα ναι. 100%.

Τεράστιο όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχουμε κάποιο καλό αξιόπιστο online μαγαζί για αγορά s9+ σε καλή τιμή.

Ευχαριστώ.

 

https://www.bestprice.gr/item/2155271981/samsung-galaxy-s9-64gb-dual.html

 

Εγώ ψωνίζω από GadgetLab εδώ και 2-3 χρόνια. Είχα χρειαστεί και εγγύηση κάποια στιγμή με ένα Nexus 5X και όλα ήταν στην εντέλεια.

Ήταν και στο σκρουτζ τότε το συγκεκριμένο μαγαζί.

Αγόρασα χθες το S9 μου από εκεί (το απλό)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς μείωση στη διάρκεια της μπαταρίας μετά το τελευταίο update (BRF8); Μου φαίνεται οτι μειώθηκε αρκετά η αυτονομία του σε σχέση με πριν... Έκανα και clear την cache αλλά δε βλέπω βελτίωση...
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα το τελευταίο update και δυστυχώς διαπίστωσα ότι η πατέντα ταυτόχρονης χρήσης δύο sim με sd card δεν μπορεί να λειτουργήσει πια.Βγαζει ένα μήνυμα ότι υπάρχει κάτι στη θέση της 2ης sim που πρέπει να αφαιρεθεί. Η λύση φυσικά είναι downgrade στο firmware. Επειδή έχω μείνει πίσω σε αυτο, τι χρειάζεται να κάνω? Odin σε πια έκδοση? Γίνεται downgrade ή τη πάτησα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Odin 3.13.1 ,μπορείς κανονικά να περάσεις παλιότερο firmware

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75703449&postcount=276

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Odin 3.13.1 ,μπορείς κανονικά να περάσεις παλιότερο firmware

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75703449&postcount=276

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χίλια ευχαριστώ!

Μας ξενερωσε η Samsung πάντως...

Δικαρτο τηλέφωνο με τα μίζερα 64 GB και τους πειράζει η πατέντα να δουλεύουν ολα μαζί...

Ελεος!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ!

Μας ξενερωσε η Samsung πάντως...

Δικαρτο τηλέφωνο με τα μίζερα 64 GB και τους πειράζει η πατέντα να δουλεύουν ολα μαζί...

Ελεος!

Το τραγικό δεν ειναι οτι έβαλε minimum 64gb αλλα οτι 128 και 256gb version κυκλοφορήσαν ειτε σε επιλεγμένες χωρες και limited διαθεσιμότητα η exclusive απο παροχο η Samsung store ειτε με καθυστέρηση 2-3 μηνών.

Αν τωρα ειχες 128 η 256 version ανετα εβαζες 2 sim και δεν σε ενοιαζε micro sd να βάλεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα το update η sd λειτουργεί κανονικά

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Εννοείς ότι λειτουργεί ταυτόχρονα με δύο sim η micro sd?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό από τις πρώτες χώρες που έγινε διαθέσιμη η αναβάθμιση ότι η Σαμι με κάποιον τρόπο αναγνωρίζει πλέον αν χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα 2 sim με SD, λόγω του ότι υπήρχαν πολλά περιστατικά όπου κάτοχοι s9 είχαν θέμα με τα πινακια επειδή χρησιμοποιούσαν το ανταπτορακι λέγεται πως έγινε αυτό.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Odin 3.13.1 ,μπορείς κανονικά να περάσεις παλιότερο firmware

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75703449&postcount=276

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το firmaware ειναι ιδιο ειτε εχω δικαρτο είτε όχι?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος total black theme (όχι με γκρι αποχρώσεις) που να δουλεύει σωστά στη gallery;

Όποια από τα

- blac ui

- pixelized

- material_black

- high_contrast_theme_ii

έβαλα εμφανίζουν μια λευκή μπάρα στη gallery μεταξύ τίτλου του άλμπουμ και των thumbnails.c05b7673046590a58471e59912ba2aa6.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος total black theme (όχι με γκρι αποχρώσεις) που να δουλεύει σωστά στη gallery;

Όποια από τα

- blac ui

- pixelized

- material_black

- high_contrast_theme_ii

έβαλα εμφανίζουν μια λευκή μπάρα στη gallery μεταξύ τίτλου του άλμπουμ και των thumbnails.c05b7673046590a58471e59912ba2aa6.jpg

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/themes/theme-env-iron-mental-t3770978

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά χάθηκε( εξαφανίστηκε ) η δυνατότητα βιντεοκλήσης .

καμμιά ιδέα κανείς??????

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αποφάσισα να φλασάρω προγενέστερη εκδοση του official fw,ποια εκδοση μου προτείνετε?Δεν εχω καταλάβει καποια διαφορά μεταξύ των για να πω την αλήθεια και λέω να βάλω αυτη της 31/5,την αμέσως προγενέστερη δηλαδή.Υπαρχει καποια άλλη πρόταση?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά χάθηκε( εξαφανίστηκε ) η δυνατότητα βιντεοκλήσης .

καμμιά ιδέα κανείς??????

 

Τι firmware φορας; σε καποια firmwares branded εξαφανιζονται μετα απο απαιτηση παροχων που μπορει να μην το υποστηριζουν

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα downgrade στην προηγούμενη έκδοση και δυστυχως ακομα κι ετσι δεν αναγνωριζει 2η sim μαζι με καρτα SD.

Εχει κανεις καμμια ιδεα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες το HOME_CSC_OXM;

Η έκανες καθαρή εγκατάσταση με το CSC_OXM*;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες το HOME_CSC_OXM;

Η έκανες καθαρή εγκατάσταση με το CSC_OXM*;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το home έβαλα για να μη χασω δεδομένα...

 

Να κανω factory reset?

Ενδεχεται η ρυθμιση αυτη να ειναι σε δεδομενα της εφαρμογής π.χ. "ασφαλεια" ωστε με διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης αυτης να επανελθει?

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...