Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mono na vlepw oxi na klevw i na svinw

 

Μα αν δεν τα "κατεβάσεις" στο τηλέφωνό σου πως θα τα δείς?

Όχι δεν γίνεται έτσι. Για να τα δεις πρέπει να τα έχεις στο τηλέφωνό σου άρα να τα "κλέψεις", αν αυτό τελικά γίνεται, που νομίζω πως δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
exw katevasei themes gia SONY ERICSSONme katalixi thm . pws mporw na ta anixw sto pc gia na ta dw?xerei kaneis?
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τα δεις με το SE theme creator και θα το βρεις στο thread που λεει Οτι χρειαζεσται για k750.... ;)
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κανένας που να χρησιμοποιεί ακόμα το προγραμματάκι να μου πει τι προσθήκες ή αλλαγές θα ήθελε να δει ;
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA TEXW TO HBH-660 KAI TO EXW SE ENA 7610..THELW NA TO BALW SE MIA ALLI SISKUI KAI DEN TO VRISKEI.PWS THA TO KANW NA TO KSEXASI TO 7610,KAI NA TO VREI I ALLI SISKEUI?THANKS

 

to vrika sorry...thanks

 

κρατησε τα κουμπια +/- πατημενα για 5 δευτερολεπτα και θα μπει σε pairing mode κανε μια αναζητηση απο το τηλεφωνο σου και θα το δει, βαλε τον κωδικο 0000 οταν σου ζητηθει απο το τηλεφωνο και εισαι ετοιμος.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Κανένας που να χρησιμοποιεί ακόμα το προγραμματάκι να μου πει τι προσθήκες ή αλλαγές θα ήθελε να δει ;

 

Να δουλευει σε macosx :p :lol:

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

blooover to lene alla den ksero se pia kinita kai pow doulevei.

με αυτο δεν μπορεις να "κλεψεις" φωτογραφιες απο το κινητο.απλα μπορεις να στελνεις μηνυματα..μεσω bluetooth.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με αυτο δεν μπορεις να "κλεψεις" φωτογραφιες απο το κινητο.απλα μπορεις να στελνεις μηνυματα..μεσω bluetooth.:)

Και τα μηνύματα αυτά δεν είναι τίποτα άλλο από επαφές.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Και τα μηνύματα αυτά δεν είναι τίποτα άλλο από επαφές.

Σωστο αλλα εχω βρει μια νεα εκδοση που μπορεις να στειλεις και smiles με κειμενο..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστο αλλα εχω βρει μια νεα εκδοση που μπορεις να στειλεις και smiles με κειμενο..:)

Και ως τι εμφανίζονται;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Και ως τι εμφανίζονται;

Σαν κειμενο κανονικα,οπως μελαμε εδω + τα εικονιδια.δεν αξιζει παντως να ασχοληθεις με τετοιες εφαρμογες,γιατι σου "τρωνε" την μπαταρια γρηγορα..και οπως και να το κανουμε αυτες οι εφαρμογες ειναι χρησιμες κατω των 18 :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το blooover δουλεύει κανονικά αλλά σε παλιά κινητά όπου το bt stack του κινητού δεν έχει διορθωθεί από τις εταιρείες.

Βλέπε πρώτες εκδόσεις του κινητού της μοτορόλα V3 και στο τ630 της sony erricson εγώ προσωπικά το έκανα στο τελευταίο το bluesnarf attack και δούλεψε κανονικά χωρίς προβλημα, παίρνοντας όλες τις επαφές και τα μηνύματα.

Αν έχεις windows mobile 2003 SE H' Windows mobile 5 στο κινητό σου H' pda σου υπάρχουν και πιο εξειδικευμένα προγράματα όπου μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήσεις και να κοντρολάρεις ολόκληρο το κινητό του θύματος, να πάρεις φωτογραφίες, sms, mms κλπ.

Όποιος νομίζει ότι έχει τις τεχνικές γνώσεις μπορεί να μάθει για τα ΑΤ commands τα διαμορφωμένα απο την sony ericsson για να μπορεί να ελέγχει μέσω κάποιου bluetooth terminal ή μέσω SMS ότι κινητό θέλει.(κάτω από λίνουξ κάτι τέτοιο γίνεται άνετα).

Ειδικά για τα SMS που από ότι φαίνεται πολύς κόσμος τα έχει παρεξηγήσει γιατί νομίζει ότι είναι απλό κείμενο μπορείς να κάνεις πολύ περιέργα πράγματα με τα κατάληλα εργαλεία κάτω από windows(βλέπε PDUspy και σχετικά βίντεο στο youtube.)

 

Οπότε στο bluetooth προσωπικά συνιστώ να το ανοίγετε μόνο όταν το χρειάζεστε και στα SMS αν σας έρθει κάποιο περίεργο μνμ απλά διαγράψτε το!

 

Τέλος με τις παραπάνω info θεωρώ οτι προειδοποιώ τον κόσμο για τις επιπτώσεις κάποιων τεχνολογιών στα κινητά, αν παρόλα αυτα κάποιος moderator θεωρεί οτι σφάλλω ας μου σβήσει το μήνυμα μου επιτόπου.

Φιλικά kasperghost :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς το έσβησαν από το rapidshare και ψάχνω άλλο χώρο να το ανεβάσω. Αν ξέρετε κανένα server για δωρεάν hosting ...

Το προγραμμα έχει γραφτεί σε scripting language και συγκεκριμένα σε TCL.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς το έσβησαν από το rapidshare και ψάχνω άλλο χώρο να το ανεβάσω. Αν ξέρετε κανένα server για δωρεάν hosting ...

Το προγραμμα έχει γραφτεί σε scripting language και συγκεκριμένα σε TCL.

Στείλτο στους διαχειρηστές του forum να το ανεβάσουν στη σελίδα με τα αρχεία και τα προγράμματα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω ένα Theme Creator για SonyEricsson v630i !!! βρήκα 2-3 αλλά περιελάμβαναν μέχρι και το SonyEricsson v630 και κατά συνέπεια τα θέματα που έφτιαξα έχουν κάποια μικροκενά και λάθη !!! ξέρετε κανένα ανάλογο πρόγραμμα ???

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπες http://myv630.lasyk.net/preview/62688/294478534/V630-Software-Windows-Themes-Creator-3.0.html επέλεξε το κινητό σου και μετά πήγαινε εκεί που λέει My software και θα το βρεις.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου , το κατεβάζω τώρα !!! εγώ είχα την 2.8 έκδοση , δεν ήξερα πως υπάρχει και η 3.0 !!! thnx again !!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was unpinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...