Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2)Στο k800 απο την πρωτη βδομαδα αρχισαν να ξεφλουδιζουν τα πληκτρα.

 

Και τι έγινε στο σέρβις??

Τι σου είπαν?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το εχω παει για σερβις, βαριεμαι να το περιμενω μια βδομαδα μεχρι να το φτιαξουν.

 

Οταν με το καλο χαλασει το joystick (που δεν το βλεπω να αργει πολυ), θα τους πω και για τα πληκτρα.:)

Link to comment
Share on other sites

μισούμε τις ελεϊνές καθηστερίσεις (Τ68μ->Τ68i...p800...p990i...)

χαίρομαι που επιτέλους αγόρασα ένα "φτηνό" smartphone αν κ χωρίς wifi:p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παει για σερβις, βαριεμαι να το περιμενω μια βδομαδα μεχρι να το φτιαξουν.

 

Οταν με το καλο χαλασει το joystick (που δεν το βλεπω να αργει πολυ), θα τους πω και για τα πληκτρα.:)

Τότε θα σου πούν ότι είναι λόγω χρήσης και δεν θα σου το περάσουν στην εγγύηση, αν και προφανώς πρόκειται για αστοχία υλικού.

Πηγαινέ το όσο πιο γρήγορα μπορείς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το μονο για το οπιο χροσταμε ολοι ενα ευχαριστο στην SE ειναι το bluetooth. για ολλα τα αλλλα την μισω
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα σου πούν ότι είναι λόγω χρήσης και δεν θα σου το περάσουν στην εγγύηση, αν και προφανώς πρόκειται για αστοχία υλικού.

Πηγαινέ το όσο πιο γρήγορα μπορείς.

 

Αν ειναι ετσι και τωρα το ιδιο θα μου πουν αφου το εχω ηδη δυο μηνες...

Τι να κανουμε? Τελικα ειναι πιο ωραιο με ξεφλουδισμενα τα πληκτρα...:p

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που μου αρέσει πολύ στα se είναι οι προηγμένες φωνητικές λειτουργίες τους.

Εκτός από την καθιερωμένη φωνητική κλήση υπάρχει και φωνητική απάντηση κλήσης, φωνητική απόρριψη κλήσης και η "μαγική λέξη" με την οποία μπορείς να ενεργοποιήσεις τη φωνητίκή κλήση χωρίς να πατήσεις κανένα κουμπί.:)

Και αυτά υπάρχουν πολλά χρόνια στα κινητά της εταιρίας.

Η ericsson ήταν ο εφευρέτης της φωνητικής κλήσης, αν δεν κάνω λάθος.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΣΩ ΤΑ JOYSTICKS της !!!!!!!!!!!! Για το Θεο δηλάδη 400 ευρώ κινητο και να χαλαει στους 6 μήνες...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον είμαι τυχερός που δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα τζόϊστικ. Και δεν μπορώ να την βρίσω για αυτό. Γενικώς δεν έχω πολλά παράπονα.

 

Αλλά μπορώ να την βρίζω, απορώ που δεν το αναφέρατε, για αυτό το στοιχειωμένο, το καταραμένο το ς

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον είμαι τυχερός που δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα τζόϊστικ. Και δεν μπορώ να την βρίσω για αυτό. Γενικώς δεν έχω πολλά παράπονα.

 

Αλλά μπορώ να την βρίζω, απορώ που δεν το αναφέρατε, για αυτό το στοιχειωμένο, το καταραμένο το ς

:mad:

Έχουν πονέσει οι φωνητικές μας χορδές με αυτό το τελικό σίγμα geofil οπότε που κουράγιο να το ξανά αναφέρουμε;;!!! :lol: :lol: :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι θα ηταν αυτο που θα ηθελα να εχει ενα κινητο se,μου αρεσουν παρα πολυ τα κινητα της και η ελλειψη του ς δεν με ενοχλει γιατι γραφω με t9.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπάω τις μπαταρίες που βάζει στα κινητά της (έχω ένα Τ630 από τα πρώτα που βγήκαν και η μπαταρία του είναι ακόμα σε άριστα επίπεδα!), τις κάμερες (το Ζ520i, αν και σε επίπεδο 640x480, βγάζει πολύ καλύτερες φώτο από το MPx220 που είχα πριν), τον δυνατό και ποιοτικό ήχο και το όμορφο design.

 

Μισώ το ότι το ς είναι μαζί με τα σύμβολα, στην καλύτερη περίπτωση (ΕΛΕΟΣ!!!) και το ότι η ελληνική μετάφραση του μενού της είναι για τα μπάζα (πρόσθετ., αναπαραγ., αναγν. ...)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπάω τις μπαταρίες που βάζει στα κινητά της (έχω ένα Τ630 από τα πρώτα που βγήκαν και η μπαταρία του είναι ακόμα σε άριστα επίπεδα!), τις κάμερες (το Ζ520i, αν και σε επίπεδο 640x480, βγάζει πολύ καλύτερες φώτο από το MPx220 που είχα πριν), τον δυνατό και ποιοτικό ήχο και το όμορφο design.

 

Μισώ το ότι το ς είναι μαζί με τα σύμβολα, στην καλύτερη περίπτωση (ΕΛΕΟΣ!!!) και το ότι η ελληνική μετάφραση του μενού της είναι για τα μπάζα (πρόσθετ., αναπαραγ., αναγν. ...)

 

ανάγν.???

Που το λέει αυτό?:worry: :worry:

Καλά, το "πρόσθετ. "είναι Η βλακεία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το Νέα συμβάντα/Αναδυόμενο πλ;

Τι είναι αυτό; Αναδυόμενο πλήκτρο; Αναδυόμενο πλακάκι; Αναδυόμενο πλάσμα; ή Αναδυόμενο πλακομ...ι;

Link to comment
Share on other sites

+ Mου αρεσουν τα SonyEricsson επειδη εχουν φοβερο Value for Money... Πχ αντιστοιχες δυνατοτες σε ΝΟΚΙΑ κινητα μπορει να ανεβαζουν την τιμη τους 200+ €...

 

+ Ευχρηστα μενου, οι επιλογες ειναι σωστα και εξυπνα τοποθετημενες ωστε να μην ψαχνεσαι που ειναι αυτο και που ειναι το αλλο.

 

+ Φοβερο και καθαρο ηχο

 

+ Γενικα αντεχουν πολυ (αν εξαιρεσουμε τα joystic που αρεκτες φορες εχουν προβλημα). Ειχα ενα Τ610 που αντεξε πανω απο 2 χρονια εντατικης χρησης (1000+ μηνυματα το μηνα και αρκετη ομιλια), πεσιματα χτυπηματα κλπ και μπορει να το χρησιμοποιουσα ακομα, αν μετα απο ολα αυτα δε με προδιδε το joystic. Παντως αντεξε πολυ :)

 

+ Αψογη συνδεσιμοτητα και μεγαλη communtity χρηστων για να βρεις σχεδον οτι θες

 

+ Το site της SonyEricsson ειναι πολυ σωστα σχεδιασμενο και ευχρηστο και μπορεις να βρεις οτι ζητας για το κινητο σου, ακομα και να σου στειλει δωρεαν τις ρυθμισεις MMS/WAP για το μοντελο σου, αν δεν τις εχεις...

 

- Τελικο ς

 

- Το Τ9 αν και ευχρηστο εχει καποιο κολληματακια με λεξεις, δε ξερω αν τα εχουν διορθωσει στα τελευταια μοντελα...

 

- joystic

Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά το φοβερό Value for Money , και ο πολύ καλός ήχος.

Στα αρνητικά το τελικό ς, το joystick και τα "κολλήματα" που τρώνε μερικές φορές

Link to comment
Share on other sites

- Το Τ9 αν και ευχρηστο εχει καποιο κολληματακια με λεξεις, δε ξερω αν τα εχουν διορθωσει στα τελευταια μοντελα...

 

Ναι, έχεις δίκιο.

Με συγκεκριμένες λέξεις έχει τσακωθεί:p

Να προσθέσω ότι οι νέες λέξεις που μπορείς να προσθέσεις δεν είναι και πάρα πολλές σε αριθμό.

Αλλά γενικά το t9 είναι καλό.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το Νέα συμβάντα/Αναδυόμενο πλ;

Τι είναι αυτό; Αναδυόμενο πλήκτρο; Αναδυόμενο πλακάκι; Αναδυόμενο πλάσμα; ή Αναδυόμενο πλακομ...ι;

ε μετά απ' όλα αυτά με λένε και περίεργο που έχω το μενού μόνιμα στα αγγλικά! :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραθέσει τα προβλήματα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146029&highlight=Sony+Ericsson+bugs

 

ελπίζω να διορθωθούν άμεσα.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραθέσει τα προβλήματα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146029&highlight=Sony+Ericsson+bugs

 

ελπίζω να διορθωθούν άμεσα.

 

Τα περισσότερα που αναφέρεις είναι απλά ελλείψεις και όχι bugs.

Έχεις νομίζω δίκιο για το joystick.Στο k700 η SE υποσχόταν ότι είναι 8 κατευθύνσεων(ακριβώς για τα games).Βέβαια σπάνια άκουγε σε διαγώνιες κινήσεις.

Όσο για το αρχείο κωδικών δεν θα συμφωνήσω.Νομίζω ότι είναι εξαιρετικά ασφαλές ακριβώς επειδή ό,τι κωδικό και να βάλεις ανοίγει.Έτσι ποτέ κανείς δεν ξέρει αν πέτυχε ή όχι τον σωστό κωδικό.;) ;)

Το αρχείο κωδικών θα το συμπεριελάμβανα στα θετικά.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχεις νομίζω δίκιο για το joystick.Στο k700 η SE υποσχόταν ότι είναι 8 κατευθύνσεων(ακριβώς για τα games).Βέβαια σπάνια άκουγε σε διαγώνιες κινήσεις.

 

Μπα, εμένα σπάνια ακούει στις κατακόρυφες :)

 

Σίγουρα κάποια απ αυτά είναι σοβαρές ελλείψεις, αν διάβασες όλη την κουβέντα βγάζουμε ένα συμπέρασμα για το αν θα πρεπε να μετονομαστεί εν μέρει ο τίτλος του thread. Πάντως όποιος έχει το πρόβλημα 2 (ενεργοποίηση του screensaver στο άσχετο, όταν εμείς το έχουμε απενεργοποιημένο), βρήκα μια ψευτο-πατέντα για να το διορθώσω, γιατί τουλάχιστον σ εμένα ενεργοποιούταν συνέχεια.

Βάζουμε για screensaver μια εικόνα, και μετά την διαγράφουμε. Το τηλέφωνο δεν μπορεί να τη βρει και έτσι κάπως λύνεται το θέμα.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να μην ξεκολάνε τα αυτοκόλλητα και τα λαστιχάκια, που είναι εφοδιασμένα τα κινητά μας.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μπα, εμένα σπάνια ακούει στις κατακόρυφες :)

 

Σίγουρα κάποια απ αυτά είναι σοβαρές ελλείψεις, αν διάβασες όλη την κουβέντα βγάζουμε ένα συμπέρασμα για το αν θα πρεπε να μετονομαστεί εν μέρει ο τίτλος του thread

Τη διάβασα όλη την κουβέντα.Είχε και την πλάκα του.(έχεις χιούμορ:) )Εντάξει, το να πρέπει να πατάς επεξεργασία επαφής για να δείς τα στοιχεία της δεν είναι τρομερό.Αντίθετα, έχεις τη δυνατότητα βλέποντας τα στοιχεία να διορθώσεις ταυτόχρονα;) Προσωπικά το βρίσκω βολικό.

Για το unicode ,είναι έτσι τα πράγματα.Δεν είναι bug ούτε έλλειψη.Είναι απλά unicode.Απενεργοποιείς τους εθνικούς χαρακτήρες και είσαι μια χαρά.

Για την απουσία επιλογής "διαγραφή όλων" στην κάρτα sim έχεις δίκιο.Σοβαρή έλλειψη.

Πάντως όποιος έχει το πρόβλημα 2 (ενεργοποίηση του screensaver στο άσχετο, όταν εμείς το έχουμε απενεργοποιημένο), βρήκα μια ψευτο-πατέντα για να το διορθώσω, γιατί τουλάχιστον σ εμένα ενεργοποιούταν συνέχεια.

Βάζουμε για screensaver μια εικόνα, και μετά την διαγράφουμε. Το τηλέφωνο δεν μπορεί να τη βρει και έτσι κάπως λύνεται το θέμα.

Άυτό πρέπει να είναι bug μόνο του v600.

Δεν μου έχει τύχει ποτέ σε κανένα se.Δεν έχει διορθωθεί ακόμα??

Καλό το κολπάκι που βρήκες πάντως:) .

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άυτό πρέπει να είναι bug μόνο του v600.

Δεν μου έχει τύχει ποτέ σε κανένα se.Δεν έχει διορθωθεί ακόμα??

Καλό το κολπάκι που βρήκες πάντως:) .

 

Δεν γνωρίζω αν διορθώθηκε.έχω την έκδοση R2K005. Ίσως κάποιοι με την R2T να μας πουν, αλλά όσοι το έχουν ας δοκιμάσουν το παραπάνω tip.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Στην sonyericsson χρωσταμε εκτος απο το bluetooth και το χρωμα, τ68 αν θυμαμαι καλα,

παιδια ειναι μπρωστα απο την εποχη της, εαν τα nokia δεν ειχαν μεγαλες οθονες απο την αρχη δεν θα ηταν εκει που ειναι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was unpinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...