Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην sonyericsson χρωσταμε εκτος απο το bluetooth και το χρωμα, τ68 αν θυμαμαι καλα,

Μην ξεχνάμε και τις μπαταρίες πολυμερών λιθίου.

Όσο για το χρώμα, εντάξει, έτσι και αλλιώς θα έβγαιναν κινητά με έγχρωμες οθόνες.

Νομίζω ότι κάποια NEC από Ιαπωνία μεριά είχαν έγχρωμες οθόνες πρίν το t68.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησα την καινούργια έκδοση του themes creator, άνοιξε μία φορά κανονικά και μετά όποτε προσπάθησα να το ξανανοίξω μου βγάζει "Initializing previews for k700i" και μετά βγάζει σφάλμα! Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την καινούργια έκδοση του themes creator, άνοιξε μία φορά κανονικά και μετά όποτε προσπάθησα να το ξανανοίξω μου βγάζει "Initializing previews for k700i" και μετά βγάζει σφάλμα! Τι μπορεί να φταίει;

 

Από που κατέβασες την καινούρια έκδοση?:confused:

Εγώ είχα μείνει στην 2.52.:( :O

Link to comment
Share on other sites

Από που κατέβασες την καινούρια έκδοση?:confused:

Εγώ είχα μείνει στην 2.52.:( :O

 

Η έκδοση 3 μόλις βγήκε, θα την βρείτε εδώ

http://developer.sonyericsson.com/site/global/docstools/multimedia/p_multimedia.jsp

 

Δεν την έχω κατεβάσει ούτε εγώ ακόμα για να μπορώ να σου πω αν κάνει τα ίδια, αλλά κάνε απεγκατάσταση, καθάρισε τη registry με το CCleaner (http://www.ccleaner.com) και επανεγκατέστησέ το.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την καινούργια έκδοση του themes creator, άνοιξε μία φορά κανονικά και μετά όποτε προσπάθησα να το ξανανοίξω μου βγάζει "Initializing previews for k700i" και μετά βγάζει σφάλμα! Τι μπορεί να φταίει;

 

Εμένα ανοίγει κανονικά :)

Δοκίμασε να κάνεις αυτά που σου πρότεινε ο mikelangelo.

Link to comment
Share on other sites

To έκανα αλλά αυτό συνεχίζει. Οπότε ξαναγύρισα στην παλιά έκδοση 1.71 που δουλεύει κανονικά. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει!
Link to comment
Share on other sites

που δεν δεχονται sybian εφαρμογες

Τα Symbian μοντέλα της φυσικά και δέχονται Symbian εφαρμογές... ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ξερεται τι εχω απωθημενο στα νε κινητα της SE που ειχαν παλια τα se.

το πανω το αριστερο πληκτρο για την ενταση που σε κατασταση αναμονης αν το πιεζες σου ελεγε την κατασταση του κινητου με τι υπολοιπη αναμονη και τι ομιλιας σου απεμενε.αληθεια το εχει βρει κανεις σε κανενα ΝΕΟ τηλεφωνο..:blink: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερεται τι εχω απωθημενο στα νε κινητα της SE που ειχαν παλια τα se.

το πανω το αριστερο πληκτρο για την ενταση που σε κατασταση αναμονης αν το πιεζες σου ελεγε την κατασταση του κινητου με τι υπολοιπη αναμονη και τι ομιλιας σου απεμενε.αληθεια το εχει βρει κανεις σε κανενα ΝΕΟ τηλεφωνο..:blink: :)

Αυτό έχει αντικατασταθεί με την επί τοις εκατό ένδειξη της μπαταρίας.

Βασικά ο υπολοιπόμενος χρόνος ομιλίας δεν μπορεί ποτέ να είναι ακριβής γιατί πάντα εξαρτάται από την ισχύ του σήματος.Ίσως γι αυτό καταργήθηκε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει αντικατασταθεί με την επί τοις εκατό ένδειξη της μπαταρίας.

Βασικά ο υπολοιπόμενος χρόνος ομιλίας δεν μπορεί ποτέ να είναι ακριβής γιατί πάντα εξαρτάται από την ισχύ του σήματος.Ίσως γι αυτό καταργήθηκε.

ναι αυτο δεν ηταν παντα ακριβες αλλα και μονο που το εβλεπες ενιωθες καλα.:cool:

επισης καλυτερα υπολογιζες την μπαταρια με αριθμους παρα με ποσοστα,γνωμη μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

meta tin sony ericsson akolouthoun ola ta ypolipa kinita... exoun tin kaliteri sxesi apodosis kai timis. ayto ta leei ola

 

Μπορεί να έχουν την καλύτερη σχέση απόδοσης τιμής αλλά έχουν και κάποιες ατέλειες στο λογισμικό, όπως με το τελικό s.:(

Επίσης το joystick όπως ξαναείπα είναι μεγάλο πρόβλημα. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω (αν κ 17 χρονων ακομα) ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα sony ericsson το πρωτο μ κιν ηταν το sh888 για τα τοτε δεδομενα εκανε τουμπες υστερα το r320 απο τα πρωτα κιν με wap κ μετα το τ20E απο το οποιο δν ειχα κανενα παραπανο (οχι οτι ειχα απο τα υπολοιπα) αλλα το συγκεκριμενο ειχε πολυ αντοχη σε χτυπηματα κ πανω απο ολα μπαταρια (η οποια κραταγε χαλαρα βδομαδα) υστερα απο μια παρακαμψη στη nokia (6820) ξαναγυρισα στη sony (w800) απο το οποιο εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος με αυτα π προσφερει κ ας το ακριβοπληρωσα (400ευρω πριν κανα χρονο) εχει πολυ καλο Media player οθονη καμερα κλπ, τα κλασικα joystick τελικο ς κ καποια bugs δν με πτοουν κ σε καμια περιπτωση δν 8α αλλαξω κιν ακομα κ πολλα χρονια μετα (ειλικρινα το εχω ερωτευτει) :love: :love: :love: :love: συγκεκριμενα θα σας πω οτι το εβλεπα στο site της sony πριν το βγαλουν κ μ επεφταν τα σαλια , ειναι καταπληκτικο κιν κ ακομα κ τωρα (k800 , w900 nokia n series klp) ξερω οτι μπορει να με "τρωνε" αλλα κ παλι το κιν κανει κωλοτουμπες.........ξερω ειπα πολλα αλλα .....w800 rulez !!!! xexe
Link to comment
Share on other sites

STA + :EXOUN THN KALYTERH MPATARIA ,TELEIO MENU KAI FOTOS.STA -PROVLHMATA ME TO JOYSTICK KAI GENIKA KOLLIMATA.AYTA.KATA T ALLA EINAI TA KALYTERA

Ε, όχι και κολλήματα.

Αυτό μπορεί να συμβαίνει σε ένα ή δυο μοντέλα(ή σε μερικά μόνο κινητά).Είναι μεμονομένα περιστατικά.Γενικά τα λογισμικά της se είναι πολύ σταθερά.Από τα σταθερότερα που υπάρχουν.

Στα μείον της εταιρίας να προσθέσω τον τρόπο που είναι σχεδιασμένη η υποδοχή του φορτιστή.Έτσι όπως είναι, πιάνει σκόνες και μετά από λίγο καιρό δεν κάνει καλή επαφή.Θέλει συχνά καθάρισμα.

Οι ακροδέκτες θα έπρεπε να ήταν κρυμμένοι κάπως και όχι φάτσα μόστρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στα μείον της εταιρίας να προσθέσω τον τρόπο που είναι σχεδιασμένη η υποδοχή του φορτιστή.Έτσι όπως είναι, πιάνει σκόνες και μετά από λίγο καιρό δεν κάνει καλή επαφή.Θέλει συχνά καθάρισμα.

Οι ακροδέκτες θα έπρεπε να ήταν κρυμμένοι κάπως και όχι φάτσα μόστρα.

 

αυτο που αναφέρει το παιδί και τα joystick είναι παράδειγμα προς αποφυγή...τα joystick τα ψιλοκόβουν...αλλά το βίσμα το φορτιστή το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφέρει το παιδί και τα joystick είναι παράδειγμα προς αποφυγή...τα joystick τα ψιλοκόβουν...αλλά το βίσμα το φορτιστή το ίδιο...

 

Τα νέα βύσματα είναι πολύ καλύτερα από τα παλιά.Κουμπώνουν με μεγάλη ασφάλεια.

Αν έκρυβαν και τους ακροδέκτες για να μην σκονίζονται...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
re guys kserei kanenas kanena programma pou mesw bluetooth sto kinito mpaineis stou allou?

 

πατα επανω στο myfiles στο πανω μερος της σελιδας του myphone και μετα πηγαινε εκει που λεει javamidlets. εχει μια εφαρμογη:)

Link to comment
Share on other sites

ayto kego tha to ithela opos ke poli ali alla apo 6-7 pu eho dokimasi den to kani kanena. den xero an ginete. ta ala programata py eho di ine kirios gia na milas ke na stelnis ston allo minimata. afto ipotithete oti su dihni ke kapia ala stihia tu alu tilefonu ala simera to katevasa ke de to eho dokimasi. mipos ehis dokimasi esi kamia efarmogi me gps bluetooth apo aftes pu kikloforun na dis an dulevi kala?
Link to comment
Share on other sites

mpa oxi

 

kanenas allo re piadia exei?

 

Δεν υπάρχει java πρόγραμμα που να μπαίνει κρυφά μέσω bt σε άλλο τηλέφωνο απ' όσο γνωρίζω. Στο παρελθόν χρησιμοποίησα τα γνωστά προγράμματα που κυκλοφορούν και δεν κατάφερα τίποτα σπουδαίο. Ίσως να υπάρχει δυνατότητα κρυφοκοιτάσματος κάποιων στοιχείων του άλλου τηλεφώνου αλλά σε καμιά περίπτωση υφαρπαγή αρχείων χωρίς την συγκατάβαση του άλλου. (βλέπε αξιόπιστες συσκευές, αποδοχή μεταφοράς αρχείων, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was unpinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...