Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος ρε παιδιά! Τόσα άτομα έχει το φόρουμ... Δεν βρέθηκε ένας που δουλεύει στα ΕΛΤΑ να μας πει πως στο καλό καβατζώνουν τόσα ξένα δέματα χωρίς να γίνεται θέμα; :lol::lol:

 

Πέρα απ' την πλάκα το θέμα με την κλεψιά έχει ξεφύγει. Θα αρχίσουμε πάλι να προωθούμε το εγχώριο εμπόριο για να μην χαίρονται τα πράγματά μας οι ΕΛΤΑτζήδες(σαν στρατιωτικός όρος ακούγεται :p)

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά! Τόσα άτομα έχει το φόρουμ... Δεν βρέθηκε ένας που δουλεύει στα ΕΛΤΑ να μας πει πως στο καλό καβατζώνουν τόσα ξένα δέματα χωρίς να γίνεται θέμα; :lol::lol:

 

Πέρα απ' την πλάκα το θέμα με την κλεψιά έχει ξεφύγει. Θα αρχίσουμε πάλι να προωθούμε το εγχώριο εμπόριο για να μην χαίρονται τα πράγματά μας οι ΕΛΤΑτζήδες(σαν στρατιωτικός όρος ακούγεται :p)

πότε κλάπηκε δέμα?
Link to comment
Share on other sites

πότε κλάπηκε δέμα?

 

Έλα μου ντε! Πάλι καλά υπάρχει η γραφειοκρατία και μας σώζει από τυχόν κλοπές!

Link to comment
Share on other sites

πότε κλάπηκε δέμα?

 

Εμενα παντως ενα δεμα απο ΗΠΑ με led και αλλο ενα με ενα φακο fisheye παλι απο ΗΠΑ δεν ηρθαν ποτε.... και ευτηχως πηρα τα λεφτα μου πισω...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως ενα δεμα απο ΗΠΑ με led και αλλο ενα με ενα φακο fisheye παλι απο ΗΠΑ δεν ηρθαν ποτε.... και ευτηχως πηρα τα λεφτα μου πισω...

Εγώ δεν παρέλαβα ένα πακέτο από Κίνα και ο σχιστομάτης μου τα έστειλε ξανά, χωρίς να επιβαρυνθώ τίποτα (τη 2η φορά πάλι καλά δεν έγινε λεία για κάποιο υπάλληλο των ΕΛΤΑ και ήρθε κανονικά)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παρέλαβα ένα πακέτο από Κίνα και ο σχιστομάτης μου τα έστειλε ξανά, χωρίς να επιβαρυνθώ τίποτα (τη 2η φορά πάλι καλά δεν έγινε λεία για κάποιο υπάλληλο των ΕΛΤΑ και ήρθε κανονικά)

Εμενα και στις 2 περιπτωσεις μου ειπανε οτι δεν μπορουν να ξαναστειλουν...

Να μου δωσουν τα λεφτα πισω και να ξαναπαραγγειλω...

Και εννοειται τα πηρα πισω και δεν ξαναπαραγγειλα...

Πως να τον ξαναεμπιστευτεις?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ότι φτηνοκινεζιες έχω πάρει, πάντα έστελναν χωρίς πολλά πολλά ότι δεν ερχόταν την πρώτη φορά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ότι φτηνοκινεζιες έχω πάρει, πάντα έστελναν χωρίς πολλά πολλά ότι δεν ερχόταν την πρώτη φορά.

ΦΤΙΝΟΚΙΝΕΖΙΕΣΣΣΣΣΣ???? παπαπαπα

εδωσα 7 σχεδον ολοκληρα δολαρια για το fisheye!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Φτινο αμερικανιααααα

αχχααχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ώρες τώρα το site των ελτά είναι εκτός λειτουργείας, ήμαστε για κλάμματα..

 

Έλα μου ντε! Πάλι καλά υπάρχει η γραφειοκρατία και μας σώζει από τυχόν κλοπές!

Μπα. Ίσα που μας ταλαιπωρεί, και δεν δουλεύει και καθόλου σωστά στα ΕΛΤΑ, είναι σαν μπακάλικο

Εγώ δεν παρέλαβα ένα πακέτο από Κίνα και ο σχιστομάτης μου τα έστειλε ξανά, χωρίς να επιβαρυνθώ τίποτα (τη 2η φορά πάλι καλά δεν έγινε λεία για κάποιο υπάλληλο των ΕΛΤΑ και ήρθε κανονικά)

Πολλές φορές πακέτα χάνονται στις αποθήκες των μπακαλόΕΛΤΑ, όπου μάλιστα αν δεν ενδιαφερθείς να πας στα ελτα να κανεις φασαρία, απλά δεν ασχολούνται. Εμένα είχαν χάσει δέμα με ταμπλετ 200€ κι έτρεχα κάθε μερα έχοντας ξεσηκώσει όλη τη διανομή πειραιά κι εχοντας γνωρίσει όλο το προσωπικό κ τους διευθυντες κ προϊσταμένους, μέχρι να το βρούνε μετά από μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να πουλήσω μερικά πράγματα στο ebay και έχω μερικές απορίες όσον αφορά τα ελτα. Διάβασα τον τιμοκατάλογό τους, αλλά δεν αναφέρει πουθενά τα παρακάτω! Αν κάποιος γνωρίζει, πολύ θα εκτιμούσα λίγη βοήθεια!

  1. Με ποιο κριτήριο διαχωρίζεται ένα μικρό πακέτο ως επιστολή ή δέμα; Βάσει κιλών; Βάσει μεγέθους;
  2. Αν στείλω κάτι συστημένο μου δίνουν και tracking number ή θεωρείται έξτρα υπηρεσία και το χρεώνουν παραπάνω;
  3. Στην περίπτωση (συστημένης ή μη) επιστολής, δίνεται tracking number ή παρέχεται μόνο στην κατηγορία με τα δέματα;

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να πουλήσω μερικά πράγματα στο ebay και έχω μερικές απορίες όσον αφορά τα ελτα. Διάβασα τον τιμοκατάλογό τους, αλλά δεν αναφέρει πουθενά τα παρακάτω! Αν κάποιος γνωρίζει, πολύ θα εκτιμούσα λίγη βοήθεια!

  1. Με ποιο κριτήριο διαχωρίζεται ένα μικρό πακέτο ως επιστολή ή δέμα; Βάσει κιλών; Βάσει μεγέθους;
  2. Αν στείλω κάτι συστημένο μου δίνουν και tracking number ή θεωρείται έξτρα υπηρεσία και το χρεώνουν παραπάνω;
  3. Στην περίπτωση (συστημένης ή μη) επιστολής, δίνεται tracking number ή παρέχεται μόνο στην κατηγορία με τα δέματα;

 

Ευχαριστώ! :)

1. οτιδήποτε με πλευρές μέχρι 60 εκατοστά πάει και ως επιστολή

2. στις συστημένες επιστολές παίρνεις tracking number, στις απλές όχι

3. απάντησα στο 2

Link to comment
Share on other sites

1. οτιδήποτε με πλευρές μέχρι 60 εκατοστά πάει και ως επιστολή

2. στις συστημένες επιστολές παίρνεις tracking number, στις απλές όχι

3. απάντησα στο 2

 

η αλήθεια είναι δεν περίμενα απάντηση ΤΟΣΟ γρήγορα :lol: ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι δεν περίμενα απάντηση ΤΟΣΟ γρήγορα :lol: ευχαριστώ πολύ!

το ξενύχτι μου βοήθησε:lol: α κι υπόψιν ότι ο τιμοκατάλογος στο site των ελτά δεν ισχύει (σε πολλές περιπτώσεις είναι ακριβότερος απ την πραγματικότητα) :p

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia tha ithela tin boitheia sas edw an kserei kapoios na me boithisei.exw steilei simera mesw elta ena sistimeno stin australia k perimenw episis ena sistimeno apo australia alla to tracking number pou mou edwsan enw exoun perasei polles wres de fainetai na einai egkyro k poli fovamai oti exw pesei thima apatis.to dema m akoma einai entos elladas gt blepw pros to paron einai sto KD Athinas.iparxei periptwsi na ginetai kati gia na mi figei apo Ellada?kapoios tropos akirwsis apostolis as poume?euxaristw!
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia tha ithela tin boitheia sas edw an kserei kapoios na me boithisei.exw steilei simera mesw elta ena sistimeno stin australia k perimenw episis ena sistimeno apo australia alla to tracking number pou mou edwsan enw exoun perasei polles wres de fainetai na einai egkyro k poli fovamai oti exw pesei thima apatis.to dema m akoma einai entos elladas gt blepw pros to paron einai sto KD Athinas.iparxei periptwsi na ginetai kati gia na mi figei apo Ellada?kapoios tropos akirwsis apostolis as poume?euxaristw!

 

με ποια εταιρεία στο στελνουν απο αυστραλια?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για τα γκρικλις πριν γι αυτο το ξαναγραφω...Γεια σας παιδια.Θα ηθελα την βοηθεια σας εδω αν ξερει καποιος να με βοηθησει.Εχω στειλει σημερα μεσω ΕΛΤΑ ενα συστημενο στην Αυστραλια κ περιμενω επισης ενα συστημενο απο Αυστραλια αλλα το tracking number που μου εδωσαν ενω εχουν περασει πολλες ωρες δε φαινεται να ειναι εγκυρο και πολυ φοβαμαι πως εχω πεσει θυμα απατης.Το δεμα μου ακομα ειναι εντος Ελλαδας γιατι βλεπω προς το παρον ειναι στο ΚΔ Αθηνας.Υπαρχει περιπτωση να γινεται κατι για να μη φυγει απο Ελλαδα?Καποιος τροπος ακυρωσης αποστολης ας πουμε;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Australia Post file mou

 

εαν ηταν με εταιρεια κουριερ θα σε βοηθουσα...

τωρα δυστηχως δεν μπορω...

τσεκαρε το πρωι εαν υπαρχει το δικο του tracking number και αν δεν υπαρχει κοψε το δικο σου.

ζητα τους να μην φυγει

δεν νομιζω να εχει ηδη φυγει απο ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν δεν εχει φυγει απο Ελλαδα μπορω να κανω ακυρωση αποστολης κ να μου επιστραφει;μηπως ξερεις φιλε μου να μου πεις που να παρω τηλ;στο 8001182000;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν δεν εχει φυγει απο Ελλαδα μπορω να κανω ακυρωση αποστολης κ να μου επιστραφει;μηπως ξερεις φιλε μου να μου πεις που να παρω τηλ;στο 8001182000;

ναι, πάρε τηλεφωνο, κάνε φασαρία, και ζήτα να βρουν το δέμα στη κεντρική διαλογή της αθήνας και να μην το στείλουν. στη θέση σου θα το χα κάνει ήδη. Πάρε αύριο ξημερώματα. Αν δεν βγάλεις άκρη, και μένεις κοντά στην αθήνα, πήγαινε ο ίδιος στην κεντρική διαλογή το συντομότερο δυνατό. και μην κοιτάς το τρακινγκ, αργεί να ενημερωθεί, αν φύγει για αεροδρόμιο, δύσκολα θα στο βρουν να το επιστρέψουν..

Link to comment
Share on other sites

ναι, πάρε τηλεφωνο, κάνε φασαρία, και ζήτα να βρουν το δέμα στη κεντρική διαλογή της αθήνας και να μην το στείλουν. στη θέση σου θα το χα κάνει ήδη. Πάρε αύριο ξημερώματα. Αν δεν βγάλεις άκρη, και μένεις κοντά στην αθήνα, πήγαινε ο ίδιος στην κεντρική διαλογή το συντομότερο δυνατό. και μην κοιτάς το τρακινγκ, αργεί να ενημερωθεί, αν φύγει για αεροδρόμιο, δύσκολα θα στο βρουν να το επιστρέψουν..

Ακριβως! Εφοσον πιστευεις οτι εχεις πεσει και θυμα... Βουρ! Εαν πας και νωρις θα το βρεις και θα το παρεις πισω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια αλλα δυστυχως δε προλαβα...Πηρα τηλ στο ΚΔ Αεροδρομιου κ πετυχα πανω σε πατριωτακι κ ειπα ωραια εδω ειμαστε αλλα μετα μου ειπε οτι ταξιδευει ηδη για Αυστραλια......
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια αλλα δυστυχως δε προλαβα...Πηρα τηλ στο ΚΔ Αεροδρομιου κ πετυχα πανω σε πατριωτακι κ ειπα ωραια εδω ειμαστε αλλα μετα μου ειπε οτι ταξιδευει ηδη για Αυστραλια......

 

το story ποιο ηταν?Για να μην πεσουμε και εμεις θυματα!Αφορουσε αγορα διαδικτυακη?Αν λεγεται βεβαια η ιστορια :):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...