Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοστίζει πολύ η θυρίδα;

Πάω στο Σύνταγμα εγώ. Είναι πολύ εξυπηρετικοί εκεί :)

Σας το συνιστώ όσοι μπορείτε και είναι ανοιχτό μέχρι 7.30 το απόγευμα νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

:worry: - δεν στελνουν ολα τα καταστηματα ειδη σε θυριδες ,επισης λογω ογκου ορισμενα χαρτοκουτακια δεν χωρανε (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει εδώ και πόσο καιρό που περιμένω μια αντικαταβολή αλλα τπτ.

Μίλησα με τον αποστολέα ο οποίος μου δώσε το tracking number και λεει τα εξης απίστευτα...

 

Τρίτη, 12 Οκτώβριος 2010 9:29:55 πμ

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ

Αποδοχή

 

Τρίτη, 12 Οκτώβριος 2010 4:08:09 μμ

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Τρίτη, 12 Οκτώβριος 2010 5:57:35 μμ

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

Αποστολή Συσκευασίας

 

Πέμπτη, 21 Οκτώβριος 2010 1:49:53 μμ

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

Αποδοχή

 

Λοιπόν πως γίνεται στις 12 (!!) να έγινε η αποστολή απο αθήνα και στις 21 να έφτασε πάλι αθήνα?!?! Λέει αποδοχή... Έχω μπερδευτεί όποιος ξέρει τι εννοουν ας πεί. εχω την εντύπωση οτι κάτι έγινε.. πιθανόν να χαθήκε το δεμα... Όσο για τους υπαλλήλους και τους προιστάμενους στα ελτα πέρα απο αγενής δεν ενδιαφέρονται καθόλου... τι να λέμε τώρα. δημόσιο...

Link to comment
Share on other sites

:worry: - αν ειναι EΛ.TA το "πορτα-πορτα" με το απλο εχει διαφορα σε πιο κεντρο θα παει και μετα που θα καταληξει ,απο την στιγμη που εχεις το tracking number πηγαινε στο ταχυδρομειο της περιοχης σου με τυπωμενη την σελιδα και κανε μανουρα - ετσι εγω δυο (2) φορες βρηκα το δεμα μου ,στο βιβλιο που κρατανε μπροστα στα γκισε ειναι ολα μπερδεμενα και γραμμενα με το χερι χωρις να ειναι κατα σειρα δεν εχουν μηχανοργανωση της προκοπης ειναι απλα για κλωτσιες (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ TRACKING NUMBER... ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ.

 

Timing Site Status

  2010-11-02 15:38:00 TIANJIN Posting

  2010-11-02 17:10:00 TIANJIN Despatch from Sorting Center

  2010-11-02 20:53:57 TIANJIN Despatch from Sorting Center

  2010-11-03 08:45:35 BEIJING Arrival at Sorting Center

  2010-11-03 18:59:59 BEIJING Despatch from Sorting Center

  2010-11-03 21:38:26 BEIJING Arrival at Sorting Center

  2010-11-04 02:42:19 BEIJING Despatch from Sorting Center

 

ΑΝ ΕΞΕΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ "ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ" ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΜΑ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΤΟ. ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΕΝΕΙ.ΕΣΤΕΙΛΑ MAIL ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΓΡΑΨΑΝ.Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ EMS

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ TRACKING NUMBER... ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ.

 

Timing Site Status

  2010-11-02 15:38:00 TIANJIN Posting

  2010-11-02 17:10:00 TIANJIN Despatch from Sorting Center

  2010-11-02 20:53:57 TIANJIN Despatch from Sorting Center

  2010-11-03 08:45:35 BEIJING Arrival at Sorting Center

  2010-11-03 18:59:59 BEIJING Despatch from Sorting Center

  2010-11-03 21:38:26 BEIJING Arrival at Sorting Center

  2010-11-04 02:42:19 BEIJING Despatch from Sorting Center

 

ΑΝ ΕΞΕΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ "ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ" ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΜΑ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΤΟ. ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΕΝΕΙ.ΕΣΤΕΙΛΑ MAIL ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΓΡΑΨΑΝ.Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ EMS

 

παιδιά το έχω πει και σε άλλο topic

και εγώ έχω αγοράσει κάτι από τις 8/10 και εχει ένα μήνα τώρα δεν εχει έρθει τίποτα, ενώ έλεγε αποστολή σε 7 με 13 εργ. μέρες. τα ελτα έχουν πρόβλημα και εδώ και μερικές μέρες άκουσα στις ειδήσεις ότι δεν θα δέχονται πακέτα από το εξωτερικό λόγο το γεγονότων με τις βόμβες , φυσικά αυτό εγώ δεν μπορώ να το πιστέψω γιατί αν δεν έχουμε εισαγωγές τότε θα κλείσουν επιχειρήσεις.

 

πάντως επειδή εγώ έχω αγοράσει κάτι μπαταρίες και επειδή και το τηλέφωνο που πήρες εχει μπαταρία, ίσως εκεί να είναι το πρόβλημα στον εντός της χώρας έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

:worry: - για 2-3 μερες ειπαν οι εξαγωγες οχι οι εισαγωγες δεματων θα εχουν προβλημα ,ψαχνουν να δουν μηπως περασει τιποτα δεμα-βομβα για εξω (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΓΕΙΤΑΙ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟ ΔΕΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΚΑΝΑΡΙΣΤΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΕΛΛΑΔΑ. ΑΠΛΑ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ.ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΧΑΘΗΚΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΕΛΛΑΔΑ.ΘΑ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ MAIL ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ
Link to comment
Share on other sites

2litres η χρήση των κεφαλαίων αντενδείκνυται στο forum. Προσπάθησε λοιπόν να χρησιμοποιείς μικρούς χαρακτήρες.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

@2litres

μπορεί να σου έρθει αυτήν την εβδομάδα, αν και εγώ περιμένω ένα μήνα τώρα.

μην ξεχνάς ότι εμείς είμαστε 2 ταχύτητας, μιας και αυτήν την περίοδο στέλνονταν

μόνο εκλογικά έγγραφα.

Link to comment
Share on other sites

:mad: - δεν καταλαβαινουν ουτε απο mail ουτε κι αν τους παρεις τηλ και τους βαλεις τις φωνες ασε που δεν το σηκωνουν και ευκολα ,τα ΕΛΤΑ ειναι ενα χαος μονο τα κομματικα νοιαζουν τους εκει υπευθυνους (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εδώ και πόσες μέρες να μας ενημερώσουν για το πότε θα λάβουμε τα δέματά μας από το εξωτερικό και το μόνο που λένε είναι ότι δεν γνωρίζουμε, προς το παρόν γίνεται έλεγχος δεμάτων. Εμένα αυτό μου είπαν από κατάστημα ΕΛΤΑ που επισκέφθηκα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

:angry: - γιατι μηπως με το tracking tools τους βγαινει ακρη ,εδω εχει παραδοθει το δεμα και αυτοι ακομα το εχουν σε εκκρεμοτητα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:angry: - γιατι μηπως με το tracking tools τους βγαινει ακρη ,εδω εχει παραδοθει το δεμα και αυτοι ακομα το εχουν σε εκκρεμοτητα (!)

 

Καλά άστο αυτό το θέμα είναι για γέλια περίμενα ένα δέμα το καλοκαίρι και επειδή το βιαζόμουν πήγαινα κάθε μέρα και τους έβαζα να ψάχνουν κάποια στιγμή το βρήκαν και το πήρα. Μετά από 2 βδομάδες μου έστειλαν την πρώτη ειδοποίηση και μετά από 2 μέρες την δεύτερη.... ότι νάναι......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αν και δεν το βλέπω. Σορρυ για τα κεφαλαία απλά βαριόμουν να βάλω τόνους.... :D

 

Καλύτερα μικρά και χωρίς τόνους παρά κεφαλαία. ;)

 

Συνεχίζουμε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή το βρήκαν και το πήρα.Μετά από 2 βδομάδες μου έστειλαν την πρώτη ειδοποίηση και μετά από 2 μέρες την δεύτερη.... ότι νάναι......

 

:wacko: - εμενα μου ειχαν δωσει καποτε μια φωτοτυπια ειδοποιησης κακογραμμενη οπου δεν ελεγε επακριβως τι δεμα ηταν ,εγω ηξερα αλλα για σπασιμο τους εκανα τον κινεζο και εψαχναν ποση ωρα σε συστημενα/απλα εσωτερικου μα και εξωτερικου - οταν με ρωτουσαν ελεγα "δεν ξερω αυτος ο ασχετος ο υπαλληλος σας τι λεει εκει περιμενω φερτε μου το δεμα μου" μιλαμε δεν ειχε ουρα κι ετσι τους εσκασα ποση ωρα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοια χρειαζονται..... και εγω απο τριτη γιατι αυριο ειναι αργια εδω που ειμαι θα τους τρελανω... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχα μετα απο 3 μερες απουσιες δειτε που εφτασε το δεμαααααααααααααααα ΕΛΕΟΣ μαλλον γενικοτερα το ems ειναι αθλιο συστημα

Timing Site Status

  2010-11-02 15:38:00 TIANJIN Posting

  2010-11-02 17:10:00 TIANJIN Despatch from Sorting Center

  2010-11-02 20:53:57 TIANJIN Despatch from Sorting Center

  2010-11-03 08:45:35 BEIJING Arrival at Sorting Center

  2010-11-03 18:59:59 BEIJING Despatch from Sorting Center

  2010-11-03 21:38:26 BEIJING Arrival at Sorting Center

  2010-11-04 02:42:19 BEIJING Despatch from Sorting Center

  2010-11-07 02:56:00 UNITED ARAB EMIRATES DUBAI Arrival at Sorting Center

Edited by 2litres
Link to comment
Share on other sites

κατι τετοια χρειαζονται..... και εγω απο τριτη γιατι αυριο ειναι αργια εδω που ειμαι θα τους τρελανω... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχα μετα απο 3 μερες απουσιες δειτε που εφτασε το δεμαααααααααααααααα ΕΛΕΟΣ μαλλον γενικοτερα το ems ειναι αθλιο συστημα

Timing Site Status

  2010-11-02 15:38:00 TIANJIN Posting

  2010-11-02 17:10:00 TIANJIN Despatch from Sorting Center

  2010-11-02 20:53:57 TIANJIN Despatch from Sorting Center

  2010-11-03 08:45:35 BEIJING Arrival at Sorting Center

  2010-11-03 18:59:59 BEIJING Despatch from Sorting Center

  2010-11-03 21:38:26 BEIJING Arrival at Sorting Center

  2010-11-04 02:42:19 BEIJING Despatch from Sorting Center

  2010-11-07 02:56:00 UNITED ARAB EMIRATES DUBAI Arrival at Sorting Center

 

Συμφωνα με τα παραπανω δεν εχει φτασει ακομα Ελλαδα.ΚΑνω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τα παραπανω δεν εχει φτασει ακομα Ελλαδα.ΚΑνω λαθος;

 

Δεν κανεις καθολου λαθος φιλε μου.Παντως παιζει και το αλλο ενδεχομενο... στο site του ems της κινας λεει αυτα που εβαλα παραπανω. μπηκα στο site του Ντουμπαι οπου εχει αναλυτικες πληροφοριες. αν ισχυουν τοτε μου εχουν δωσει λαθοσ tracking number γιατι εχει το ονομα του παραλληπτη του πακετου και δεν ειναι το δικο μου. Παιζει να τους κραζω τσαμπα τοσες μερες.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε η μητερα μου σημερ απως βρηκε ειδοποιητηριο στο πατρικο μου για ενα συστημενο.

μεσω του σαιτ των ελτα βρηκα πως προκειται για ενα δεμα που μου στελνουν απο το μαρουσι αττικης.

δεν περιμενω κατι,δεν ειναι λογικο να μου στειλει καποιος κατι στο πατρικο μου.

εχει υποψην του κανεις τι μπορει να ειναι?καποιο διαφημιστικο?καποια απατη?

εχει ακουστει τπτ?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

:worry: - η εθνικη τραπεζα βγαζει νεες καρτες αναληψεως ,μηπως ειναι κατι τετοιο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω λογαριασμο στην εθνικη.

ασε που το εστειλαν στο πατρικο μου.ειναι εντελως ξεκαρφωτη η διευθυνση.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...