Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω να ρωτησω κατι.βρηκα αυτην την εφαρμογη Camera Pro v2.1.8 Nokia N8 Symbian^3 Signed - Full Version 11x Camera Zoom App Download........ειναι καλυτερη απ'οτι εχει το κινητο? το 11x zoom θα ειναι καλο η μπαααα?

ναι ειναι παρα πολυ καλη εφαρμογη!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση για να μην τρωει πολυ μπαταρια το sleeping screen και να κρατησουμε τις ειδοποιησεις ειναι να βαλουμε το απλο ρολοι που ειναι η πρωτη επιλογη. Εγω εδω και λιγες μερες το εχω δοκιμασει και εχω δει να κραταει η μπαταρια περισσοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Έβαλα χθες στο n8 να δω μια ταινία με εξωτερικούς υποτίτλους και μου τους έδειχνε με τετραγωνάκια-κινέζικα.

Δοκίμασα πολλές ταινίες και παντού το ίδιο.

Πριν ένα μηνά που είχα ξαναδεί ταινία με εξωτερικούς υποτίτλους δεν είχα πρόβλημα μου της έδειχνε κανονικά.

δεν θυμάμαι να έχω περάσει κάτι στο κινητό και να δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα.

 

Ξέρει κάνεις τώρα να μου πει πως μπορώ να το διορθώσω και να μου δειχνει κανονικά τους υποτίτλους??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Έβαλα χθες στο n8 να δω μια ταινία με εξωτερικούς υποτίτλους και μου τους έδειχνε με τετραγωνάκια-κινέζικα.

Δοκίμασα πολλές ταινίες και παντού το ίδιο.

Πριν ένα μηνά που είχα ξαναδεί ταινία με εξωτερικούς υποτίτλους δεν είχα πρόβλημα μου της έδειχνε κανονικά.

δεν θυμάμαι να έχω περάσει κάτι στο κινητό και να δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα.

 

Ξέρει κάνεις τώρα να μου πει πως μπορώ να το διορθώσω και να μου δειχνει κανονικά τους υποτίτλους??

 

καλησπερα. θα ανοιιξεις το αρχειο srt με το σημειωματαριο στον υπολογιστη σου. θα επιλεξεις αρχειο-αποθηκευση ως-και τερμα κατω κωδικοποιηση utf-8 :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ. μια χαρά του δείχνει τώρα..

 

και ξέρεις μήπως αν υπάρχει κανένας τρόπος να του κάνω όλους του υποτίτλους που έχω αποθηκευμένους στον υπολογιστή μου σε κωδικοποίηση utf-8 ή πρέπει να τους κάνω έναν έναν??

Edited by opados2010
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ. μια χαρά του δείχνει τώρα..

 

και ξέρεις μήπως αν υπάρχει κανένας τρόπος να του κάνω όλους του υποτίτλους που έχω αποθηκευμένους στον υπολογιστή μου σε κωδικοποίηση utf-8 ή πρέπει να τους κάνω έναν έναν??

 

καλησπερα. δεν εχω ψαξει για ολους μαζι να σου πω. αυτο που κανω εγω ειναι πριν περασω την ταινια/σειρα στο κινητο τοτε αλλαζω και την κωδικοποιηση :)

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι παρα πολυ καλη εφαρμογη!

 

 

 

παιδια την περασα τελικα αυτην την εφαρμογη κ εκανα μια σύγκριση των φωτογραφιών μεταξύ αυτης της εφαρμογης κ της εφαρμογης που εχει το κινητο. εβαλα κ στις 2 την καλυτερη αναλυση κ ιδιες ακριβως ρυθμισεις.της ενσωματωμενης εφαρμογης του κινητου ηταν πολυ καλυτερες αρα περιττή ειναι η καινουργια κ θα την σβησω

Link to comment
Share on other sites

ποιος opera ειναι ο τελευταιος και καλυτερος για το κινητο. εχω πανω τη version 11.00.1397

 

Μεσω του κινητού μπαίνεις στην ιστοσελίδα m.opera.com και κατεβάζεις την έκδοση που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του κινητού μπαίνεις στην ιστοσελίδα m.opera.com και κατεβάζεις την έκδοση που θέλεις.

 

για το Ν8 δινει αυτες

 

http://www.opera.com/mobile/download/nokia/n8/

 

εχω πανω την opera mobile 11.0 να βαλω την 11.1 η ειναι καλυτερη η opera min 6.1 η η 4.3? τια διαφορες εχει η opera mobile απο την opera mini?

Link to comment
Share on other sites

εχω πανω την opera mobile 11.0 να βαλω την 11.1 η ειναι καλυτερη η opera min 6.1 η η 4.3? τια διαφορες εχει η opera mobile απο την opera mini?

 

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά στο χέρι σου είναι να δοκιμάσεις και να διαλέξεις οποια σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

για το Ν8 δινει αυτες

 

http://www.opera.com/mobile/download/nokia/n8/

 

εχω πανω την opera mobile 11.0 να βαλω την 11.1 η ειναι καλυτερη η opera min 6.1 η η 4.3? τια διαφορες εχει η opera mobile απο την opera mini?

 

δεν ξερω για διαφορεσ που δεν φαινονται,αλλα στην 11.1 σουχει να διαλεξεις πως θες νανοιγει μια σελιδα,σαν mobile ή σαν pc..που εμενα μαρεσε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά στο χέρι σου είναι να δοκιμάσεις και να διαλέξεις οποια σε βολεύει.

 

αν δουλευουν ολες οκ. θα δω ποια με βολευει. διοτι η 11.1 ειναι 8.9 Μβ ενω οι αλλες δυο ειναι καπου 290 ΚΒ.

μην βαλω καμμια και κανει κανενα κολλημα. για αυτο περισσοτερο ρωτησα. αρχιζω δοκιμες.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου το 90% των εφαρμογώνα από το ovi store δεν μπορούν να εγκατασταθούν στο C7 μου. Tο μήνυμα που μου βγάζει είναι "Error:300". Έχω δοκιμάσει να εγκαταστήσω απευθείας στο κινητό, αλλά και από το pc. Πήγα σε κατάστημα Νοκια και μου είπαν ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα συμβατότητας και μου αναβάθμισαν το λογισμικό, χωρίς κανένα αποτέλεσμα. τι φταίει?
Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

Περίπου το 90% των εφαρμογώνα από το ovi store δεν μπορούν να εγκατασταθούν στο C7 μου. Tο μήνυμα που μου βγάζει είναι "Error:300". Έχω δοκιμάσει να εγκαταστήσω απευθείας στο κινητό, αλλά και από το pc. Πήγα σε κατάστημα Νοκια και μου είπαν ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα συμβατότητας και μου αναβάθμισαν το λογισμικό, χωρίς κανένα αποτέλεσμα. τι φταίει?

Εχω και εγω το C7 και δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα.

Στην θεση σου θα εκανα ενα hard reset και επειτα αμεσως περασμα ξανα του λειτουργικου μεσω Ovi Suite

Link to comment
Share on other sites

Tο μήνυμα που μου βγάζει είναι "Error:300". Έχω δοκιμάσει να εγκαταστήσω απευθείας στο κινητό, αλλά και από το pc. Πήγα σε κατάστημα Νοκια και μου είπαν ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα συμβατότητας και μου αναβάθμισαν το λογισμικό, χωρίς κανένα αποτέλεσμα. τι φταίει?

 

Μάλλον δεν σου έκαναν ολικό σβήσιμο στο nokia care.

Αν ήμουν στη θέση σου, θα εσβηνα την κάρτα μνήμης Ε:, και θα πέρναγα μέσω phoenix το λειτουργικό με refurbish για να μου φορτώσει το τηλέφωνο όπως βγήκε από το εργοστάσιο. Αν και μετά απο αυτό συνεχίζει το πρόβλημα, θα το έδεινα για επισκευή.

 

Kαλημερα,γνωριζει καποιος φιλος να μου πει ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για αναγνωση barcode?

 

Scandit & ShopSavvy

 

Δυστηχώς όμως είναι μόνο για Αμερική.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Πώς είχα την εντύπωση ότι στις Φωτογραφίες υπάρχει επιλογή «Προβολή στο χάρτη» για τις φωτογραφίες που τραβάμε με την κάμερα της συσκευής μας με Geotagging; Λάθος θυμάμαι; Δεν έχουμε πλέον αυτή την επιλογή; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο το απογευμα παω να περασω κατι εφαρμογες απο οβι στορ και ολο βγαζει σφαλμα εγκαταστασης. τα νευρα μου. το εχει παθει κανας αλλος? θεμα σερβερ ειανι?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο το απογευμα παω να περασω κατι εφαρμογες απο οβι στορ και ολο βγαζει σφαλμα εγκαταστασης. τα νευρα μου. το εχει παθει κανας αλλος? θεμα σερβερ ειανι?

 

Αγόρασα και εγκατέστησα σωστά το settingbar. Οπότε μάλλον κάποιο θέμα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα το μπορει να φταιει? ευχαριστω

 

Δεν έχω ιδέα.

Το μόνο σίγουρο είναι κάτι που εγκατέστησες. Από μόνο του λίγο δύσκολο να το πάθει.

Οπότε από την προηγούμενη φορά που σου δούλευε το ovi store μέχρι τώρα κάτι φόρτωσες και χάλασε ο installer.

2 πράγματα που θα μπορούσες να κάνεις.

 

1) Πήγαινε στο μητρώο εγκατάστασης και δες με τη σειρά τι εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει.

Άρχισε να απεγκαθιστάς τις εφαρμογές μέχρι να φτιάξει.

 

2) Ξήλωσε το ovi store και μετά ξαναβάλτο.

Link to comment
Share on other sites

xmισα ισα δεν εβαλα τιποτα. απλα απεγκατεστησα εφαρμογες για να τις ξαναπερασω με τις νεες εκδοσεις τους. επισης πηγα να βαλω το προγραμμα που προτειναν τα παιδια εδω (νομιζω λεγοταν gps qt και οταν το εστειλα στο κινητο, τοτε νομιζω οτι εκανε κατι σα να κατεβασε παλι το οβι στορ αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

οποτε ξερει κανενας απο που να βαλω το οβιστορ παλι? την τελευταια εκδοση?επισης ειναι τιποτα αλλο που πρπει να εχω στην τελευταια εκδοση (τα qt libraries ή πως αλλιως τα λενε?).στο οβι κανω πρωτα απεγκατασταση ή δε χριεαζεται?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση :

πως απενεργοποιω τα δεδομενα στο N8?

οπως γινεται και στο iphone για παραδειγμα.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση :

πως απενεργοποιω τα δεδομενα στο N8?

οπως γινεται και στο iphone για παραδειγμα.

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο symbian ακόμα. Ίσως να προστεθεί στο μέλλον. Για να απενεργοποιήσεις τα δεδομένα θα πρέπει ηπ να σβήσεις τα σημεία πρόσβασης ή να μετονομάσεις την επιλογή APN. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να μεταθέσεις το σημείο πρόσβασης σε μια άλλη ομάδα. Αν θυμάμαι καλά αυτό το κάναμε στο symbian s60 5th edition.

 

 

sent from my iPhone 4 using tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...