Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xm ισα ισα δεν εβαλα τιποτα. απλα απεγκατεστησα εφαρμογες για να τις ξαναπερασω με τις νεες εκδοσεις τους. επισης πηγα να βαλω το προγραμμα που προτειναν τα παιδια εδω (νομιζω λεγοταν gps qt και οταν το εστειλα στο κινητο, τοτε νομιζω οτι εκανε κατι σα να κατεβασε παλι το οβι στορ αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

οποτε ξερει κανενας απο που να βαλω το οβιστορ παλι? την τελευταια εκδοση?επισης ειναι τιποτα αλλο που πρπει να εχω στην τελευταια εκδοση (τα qt libraries ή πως αλλιως τα λενε?).στο οβι κανω πρωτα απεγκατασταση ή δε χριεαζεται?

ευχαριστω

εκανα παλι εγκατασταση το οβιστορ αλλα τζιφος. εν τω μεταξυ στο μητρωο δειχνει μονο 2 εφαρμογες εγκατεστημενες. αυτες που εκανα εγκατασταση πριν λιγο...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση :

πως απενεργοποιω τα δεδομενα στο N8?

οπως γινεται και στο iphone για παραδειγμα.

 

καλησπερα. εαν εχεις χακαρει το κινητο σου, μπορεις με το patch "block gprs" να απενεροποιησεις τα δεδομενα. screenshot απο το δικο μου Ν8 :)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση :

πως απενεργοποιω τα δεδομενα στο N8?

οπως γινεται και στο iphone για παραδειγμα.

 

δεν υπάρχει λόγος... Σε αντίθεση με κατι άλλα λειτουργικά(βλέπε ρομποτάκια) δεν υπάρχει περίπτωση να συνδεθεί μόνο του...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα παλι εγκατασταση το οβιστορ αλλα τζιφος. εν τω μεταξυ στο μητρωο δειχνει μονο 2 εφαρμογες εγκατεστημενες. αυτες που εκανα εγκατασταση πριν λιγο...

 

Περίεργο που έχεις μόνο 2 εφαρμογές...

Αν είναι έτσι πάντως, απλοποιούνται τα πράγματα.

Soft reset και αν δεν κάνει τίποτα, hard reset ή φλασάρισμα με φοίνικα.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που έχεις μόνο 2 εφαρμογές...

Αν είναι έτσι πάντως, απλοποιούνται τα πράγματα.

Soft reset και αν δεν κάνει τίποτα, hard reset ή φλασάρισμα με φοίνικα.

εχω παραεισαγωγης και φοβαμαι να μπλεξω με τετοια ****το...τεσπα, μαλλον θα περιμενω την αννα. βασικα αυτο που με καιει ειναι καποιες φρι εφαρμογες που ακριβως επειδη ειναι φρι δε μπορω να τις βρω πουθενα. μπορει καποιος να τις κατεβασει για μενα να τελειωνω? ειναι τα γουιτζετς του cnn, guardian, το mmajunkie, soccerlivescores, και decibel. (οτι αλλο θελω που δεν ειναι φρι εχω τα μαγαζακια. ναστε καλα
Link to comment
Share on other sites

xmισα ισα δεν εβαλα τιποτα. απλα απεγκατεστησα εφαρμογες για να τις ξαναπερασω με τις νεες εκδοσεις τους. επισης πηγα να βαλω το προγραμμα που προτειναν τα παιδια εδω (νομιζω λεγοταν gps qt και οταν το εστειλα στο κινητο, τοτε νομιζω οτι εκανε κατι σα να κατεβασε παλι το οβι στορ αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

οποτε ξερει κανενας απο που να βαλω το οβιστορ παλι? την τελευταια εκδοση?επισης ειναι τιποτα αλλο που πρπει να εχω στην τελευταια εκδοση (τα qt libraries ή πως αλλιως τα λενε?).στο οβι κανω πρωτα απεγκατασταση ή δε χριεαζεται?

ευχαριστω

 

κατέβασα και εγώ αυτή την εφαρμογή απο ovi και μου διάλυσε τις αρχικές οθόνες εχω κατεβάσει δεκάδες εφαρμογές απο τα μαγαζάκια και την πατησα απο το ovi:mad:

:respect:
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κρασαρει το κινητο οταν χρησιμοποιω τον οπερα.τωρα του εβαλα το μινι.συνηθως αν εχω να το κλεισω μερες και παιζω με οπερα συνεχεια μετα απο καποιες μερες του προκαλει κολημα και ρεσταρτ.λογικα ο μινι θα ειναι ποιο ελαφρης.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα και εγώ αυτή την εφαρμογή απο ovi και μου διάλυσε τις αρχικές οθόνες εχω κατεβάσει δεκάδες εφαρμογές απο τα μαγαζάκια και την πατησα απο το ovi:mad:
περιεργο εμενα δε το εκανε αυτο...
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα και εγώ αυτή την εφαρμογή απο ovi και μου διάλυσε τις αρχικές οθόνες εχω κατεβάσει δεκάδες εφαρμογές απο τα μαγαζάκια και την πατησα απο το ovi:mad:

 

Ίσα ίσα, που ουσιαστικά τη ζημιά μάλλον στην έκανε άλλη εφαρμογή που έβαλες από τα μαγαζάκια και δεν φαινόταν.

Δεν μπορείς να ξέρεις τι φορτώνεις στο κινητό όταν του περνάς "σπασμένες" εφαρμογές.

Είναι η κανονική εφαρμογή ή μπαίνει μαζί και τίποτα άλλο?

Από τον Νοέμβριο που το πήρα το κινητό, εκτός από ελάχιστες εφαρμογές όλες οι άλλες είναι από το ovi.

Από δικιά μου βλακεία φόρτωσα πρόγραμμα (από τα μαγαζάκια) και μου διέλυσε το κινητό (με το που το πήρα) και αναγκάστηκα να κάνω hard reset & μετά φλασάρισμα με phoenix για να μπορέσει να στρώσει. Από τότε ουσιαστικά μόνο ovi και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας. εβαλα το απντειτ του ανγκρι μπιρντς και εχασε ολη μου την προοδο. τουλαχιστον ομως δουλευει σωστα. να φανταστω τροπος να βρω παλι τα αστερια που ειχα κερδισει δεν υπαρχει ε?

 

το προβλημα μου ειναι με το ανγκρι μπιρντς σιζονς. εβαλα το απντειτ αλλ ηταν κακη εκδοση μιας και ζηταει συνεχεια να μπει ιντερνετ και αν δε μπεις δεν παιζει...υπαρχει τροπος να απεγκαταστησω αυτο το απντειτ? και κα ειναι ολα οπως πριν? ακομα και αν υπαρχει τροπος να κρατησω την προοδο του παιχνιδιου, να κανω ανινστολ και μετα να το ξαναβαλω, μου κανει μια χαρα. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας. εβαλα το απντειτ του ανγκρι μπιρντς και εχασε ολη μου την προοδο. τουλαχιστον ομως δουλευει σωστα. να φανταστω τροπος να βρω παλι τα αστερια που ειχα κερδισει δεν υπαρχει ε?

 

το προβλημα μου ειναι με το ανγκρι μπιρντς σιζονς. εβαλα το απντειτ αλλ ηταν κακη εκδοση μιας και ζηταει συνεχεια να μπει ιντερνετ και αν δε μπεις δεν παιζει...υπαρχει τροπος να απεγκαταστησω αυτο το απντειτ? και κα ειναι ολα οπως πριν? ακομα και αν υπαρχει τροπος να κρατησω την προοδο του παιχνιδιου, να κανω ανινστολ και μετα να το ξαναβαλω, μου κανει μια χαρα. ευχαριστω

 

Για το angry birds, έχασες. Ξανά από την αρχή μιας και το τελευταίο update είναι ασύμβατο με την προηγούμενη έκδοση.

Για το seasons... ναι θέλει internet γιατί κατεβάζει τις πίστες. Άστο να μπει internet για να τις κατεβάσει και μετά δεν το θέλει άλλο.

Link to comment
Share on other sites

αρα ειμαι μια χαρα.σε ευχαριστω φιλε να εισαι καλα

υγ

στο ανγκρι μπιρντς ριο εχουμε κατι νεοτερο μετατο καρνιβαλ απχιβαλ? να φανταστω οχι ετσι? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει λόγος... Σε αντίθεση με κατι άλλα λειτουργικά(βλέπε ρομποτάκια) δεν υπάρχει περίπτωση να συνδεθεί μόνο του...

 

Μη το λες μη το λες...:X Παντως η καλυτερη λυση ειναι απλα να παει ο φιλος στις ρυθμισεις συνδεσεων και να διαγραψει τελειως τις ρυθμισεις internet του παροχου του.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μη το λες μη το λες...:X

 

Όντως! Μερικά προγράμματα μπαίνουν και δεν ρωτάνε (πχ ovi store & a-gps).

 

Παντως η καλυτερη λυση ειναι απλα να παει ο φιλος στις ρυθμισεις συνδεσεων και να διαγραψει τελειως τις ρυθμισεις internet του παροχου του.

 

Η καλύτερη λύση για μένα είναι να φτιάξει ένα φάκελο, και να το μετακομίσει εκεί. Έτσι αν ποτέ το χρειαστεί να μπορέσει να το χρησιμοποιήσει.

 

στο ανγκρι μπιρντς ριο εχουμε κατι νεοτερο μετατο καρνιβαλ απχιβαλ? να φανταστω οχι ετσι? ευχαριστω

 

Απάντησες στην ερώτησή σου!

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το εξης θεματκι κατεβασα τις φουσκες παω να τις εγκαταστησω και μεσα απο το κινητο αλλα και μεσω του ονι αλλα δεν με αφηνει γιατι η εκδοση του nokia bubles installer που παω να βαλω ειναι η 1 00 και μου λεει οτι μεσα εχω ηδη εγκατεστημενη την 1 02 και οτι πρεπει να την αντικαταστησω αλλα οταν ψαχνω δεν βρισκω κατι να πω οτι εχω ακομα την ρr1 καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

επειδη δε παει αλλο χωρις να δουλευει σωστα το οβι στορ, μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως αρχεια κανω απεγκατασταση? για να το ξαναπερασω? μπας και φτιαξει?πρεπει να κατεβασω κατι αλλο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι τις QT libraries (google) QT 4.7.3 , webkit 4.0.8 , qtmobility 1.1.3

 

τα κατεβασα αλλα εγινε παλι το ιδιο τα περασα μεσα στο κινητο και ξεκινησα να εγκταταστησω τις qt πρωτα αλλα μου εβγαλε αδυνατη εγκατασταση δοκιμασα να βαλω τα υπολοιπα και εγινε το ιδιο εκτος απο το QtMobility v1.1.2 που μου εβγαλε οτι εχω ηδη την εκδοση QtMobility v1.1.3 εχει τρελαθει; τι να κανω τωρα

Link to comment
Share on other sites

qt πρωτα αλλα μου εβγαλε αδυνατη εγκατασταση δοκιμασα να βαλω τα υπολοιπα και εγινε το ιδιο εκτος απο το QtMobility v1.1.2 που μου εβγαλε οτι εχω ηδη την εκδοση QtMobility v1.1.3 εχει τρελαθει; τι να κανω τωρα

 

Fix Symbian Fix Qt?

Link to comment
Share on other sites

μαγκεσ μολισ εβαλα!!

adobe reader 10.0.245 για symbian, quickoffice 6.4 (460)!!!!!!! και ελληνικα ειναι παρμενα απο αννα.. απο δικο μου ατομο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαζη ερωτηση αν γνωριζει κανεις. Αν κανω απεγκατασταση το ovistore installer (οχι το widgtet της εφαρμογης) απο την διαχειριση εφαρμογων δε θα λειτουργει η εφαρμογη? Σε ολες τις αλλες εφαρμογες οταν το Installer μενει εγκατεστημενο στην διαχειριση εφαρμογων το αφαιρω χωρις προβλημα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαζη ερωτηση αν γνωριζει κανεις. Αν κανω απεγκατασταση το ovistore installer (οχι το widgtet της εφαρμογης) απο την διαχειριση εφαρμογων δε θα λειτουργει η εφαρμογη? Σε ολες τις αλλες εφαρμογες οταν το Installer μενει εγκατεστημενο στην διαχειριση εφαρμογων το αφαιρω χωρις προβλημα.

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος αλλά από το όνομα και μόνο μάλλον το ovistore installer είναι για να κάνει το ovi store install αυτά που κατεβάζεις....

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος αλλά από το όνομα και μόνο μάλλον το ovistore installer είναι για να κάνει το ovi store install αυτά που κατεβάζεις....

 

Και γω χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι δεν ειναι γι αυτο γιατι οι περισσοτερες εφαρμογες εχουνε ενα αρχειο installer το οποιο το χρησιμοποιεις για να εγκαταστησεις την εφαρμογη και μετα ειτε κανει απεγκατασταση απο μονο του αφηνοντας μονο την εφαρμογη, ειτε την κανω εγω απεγκατασταση χωρις να εχει κανενα προβλημα η εφαρμογη. Οπως και να χει επειδη το ovistore ειναι ιδιαζουσα περιπτωση καλυτερα να μην το σκαλισω δεν εχω ορεξη να ψαχνω να το ξαναεγκαταστησω με τα γνωστα πιθανα προβληματα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...