Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

basika ginontai oles oi anabathmiseis apo to spiti??? giati egw iksera oti ginete mono sto nokia club!!

 

Nokia Software Update :)

υπαρχει αναλογο θεμα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=148056

και αν θελεις να κανεις το κινητο σου απο Ν70 σε Ν70 ΜΕ κηταξε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του Ν70 έχει μεγάλη διαφορά από αυτην του 6600?

Η ανάλυση είναι ίδια και τα 65.000 απο τα 265.000 χρωματα για το ανθρωπινο μάτι μικρή διαφορά κάνουν.

Αυτό που μένει λοιπόν κατα τη γνώμη μου είναι η ποιότητα της.

Άν τα βάλουμε δίπλα δίπλα να απεικονίζουν την ίδια φωτογραφία η διαφορα φαίνεται με το μάτι αμέσως?

Ρωτάω γιατι σκοπεύω να πάρω το Ν70ΜΕ σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του Ν70 έχει μεγάλη διαφορά από αυτην του 6600?

Η ανάλυση είναι ίδια και τα 65.000 απο τα 265.000 χρωματα για το ανθρωπινο μάτι μικρή διαφορά κάνουν.

Αυτό που μένει λοιπόν κατα τη γνώμη μου είναι η ποιότητα της.

Άν τα βάλουμε δίπλα δίπλα να απεικονίζουν την ίδια φωτογραφία η διαφορα φαίνεται με το μάτι αμέσως?

Ρωτάω γιατι σκοπεύω να πάρω το Ν70ΜΕ σε λίγες μέρες.

Φιλε μου εννοειται οτι υπαρχει διαφορα και κανει μπ@μ !!! :p Το 6600 εχει 65.536 χρωματα και μεγιστη αναλυση καμερας 640X480. Αντιθετα, το Ν70 εχει 262.144 χρωματα και αναλυση καμερας 2mexapixels !!! :)

Καρφωτο Ν70 ΜΕ, και δεν ακουω κουβεντα... :lol: :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η αναλυση της οθόνης εννοουσα, που ειναι 176x208, οτι είναι ίδια.

Τέλος πάντων αφού δεν ακους κουβέντα.........αναγκαστικα θα το πάρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων αφού δεν ακους κουβέντα.........αναγκαστικα θα το πάρω!!!

 

:D :D :D :p :p :p

Aκουσε με και δεν θα χασεις... ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εκτώς από το χρώμα την κάρτα μνήμης και κάποιον (προφανώς) καλλιτερο music player έχει καμμια άλλη διαφορά απο το απλό Ν70 ?
Link to comment
Share on other sites

μονος μου την αλλαξα την προσοψη :)

Ok, tin prosopsi apo pou tin pires?? Pira tilefono se 2 Nokia shop, mou lene den to exoun ferei, k sta kentrika tis G. Sxolis k oute k autoi to exoun.

Link to comment
Share on other sites

Εκτώς από το χρώμα την κάρτα μνήμης και κάποιον (προφανώς) καλλιτερο music player έχει καμμια άλλη διαφορά απο το απλό Ν70 ?

2 νεα θεματα, αν δεν κανω λαθος. Παντως το ενα ειναι σιγουρα(κιτρινο φωσφορουχο). Επισης, πρεπει να εχει μεγαλυτερης χωρητικοτητας καρτα μνημης(δεν ειμαι σιγουρος) και τελος τα ακουστικα Nokia Headset HS-20 :)

 

http://i.expansys.com/i/b/b141596.jpghttp://i.expansys.com/i/b/b142852.jpg

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@chrispolyc ειναι μαυρο,1gb μνημη,τελεια ακουστικα κ ειναι μαυρο..

@την μαυρη κ την χρυση απο e-bay ;)

Link to comment
Share on other sites

...ο οποίος media player συνεχιζει να μη βλέπει ελληνικά Tags??

(papajohn ετοιμάζεται να τα πάρει στο κρανίο)

Sorry για την ερωτηση που θα κανω, αλλα τα tags τι ειναι? :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καταρχήν καλησπέρα .Επειδή είμαι καινούριος στο forum θα ήθελα την βοήθειά σας σε κάποια θέματα. Αύριο θα πάω να παραγγείλω το κινητό και επειδή είναι αδύνατον να κάτσω να διαβάσω όλες τις σελίδες να κάνει όποιος μάγκας μπορεί μια σούμα με το τι ακριβώς μπορούμε να προσθέσουμε στο κινητό περιληπτικά .π.χ σελίδα με την τελευταία αναβάθμιση (αν χρειάζεται τίποτα άλλο πριν την κάνουμε), διάφορα προγράμματα που μπορούμε να εγκαταστήσουμε και με κάποιες οδηγίες περί εγκατάστασης και λειτουργίας τους αν γίνεται και τέλος κάποιες συμβουλές για την βελτίωση γενικά του κινητού με τα προβλήματα που έχει κατά την αγορά του. Ότι νομίζει ο καθένας που μπορεί να βοηθήσει.

Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά πιστεύω ότι ένα συμμαζεμένο post με μαζεμένες πληροφορίες θα βοηθούσε σε μένα και σε άλλους που δεν ξέρουν και πολλά περί του πώς να βελτιώσουμε σωστά το κινητό χωρίς λάθη και χωρίς να κάνουμε και καμιά μαλ..ια βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καταρχήν καλησπέρα .Επειδή είμαι καινούριος στο forum θα ήθελα την βοήθειά σας σε κάποια θέματα. Αύριο θα πάω να παραγγείλω το κινητό και επειδή είναι αδύνατον να κάτσω να διαβάσω όλες τις σελίδες να κάνει όποιος μάγκας μπορεί μια σούμα με το τι ακριβώς μπορούμε να προσθέσουμε στο κινητό περιληπτικά .π.χ σελίδα με την τελευταία αναβάθμιση (αν χρειάζεται τίποτα άλλο πριν την κάνουμε), διάφορα προγράμματα που μπορούμε να εγκαταστήσουμε και με κάποιες οδηγίες περί εγκατάστασης και λειτουργίας τους αν γίνεται και τέλος κάποιες συμβουλές για την βελτίωση γενικά του κινητού με τα προβλήματα που έχει κατά την αγορά του. Ότι νομίζει ο καθένας που μπορεί να βοηθήσει.

Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά πιστεύω ότι ένα συμμαζεμένο post με μαζεμένες πληροφορίες θα βοηθούσε σε μένα και σε άλλους που δεν ξέρουν και πολλά περί του πώς να βελτιώσουμε σωστά το κινητό χωρίς λάθη και χωρίς να κάνουμε και καμιά μαλ..ια βέβαια..

 

Με λιγα λογια, σου λεω να παρεις κατευθειαν το Ν70 ΜΕ(Music Edition). Aναβαθμιση λογισμικου, για την ωρα δεν θα χρειαστει. Τωρα, για προγραμματα, εξαρταται απο τη χρηση που θα κανεις στο τηλεφωνο και τι ακριβως θελεις να κανεις με αυτα τα προγραμματα. Για προγραμματα, εφαρμογες, θεματα και ολα τα σχετικα κοιταξε xxxxxxxxxxxxxxxx, αφου κανεις πρωτα μια εγγραφη. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καταρχήν καλησπέρα .Επειδή είμαι καινούριος στο forum θα ήθελα την βοήθειά σας σε κάποια θέματα. Αύριο θα πάω να παραγγείλω το κινητό και επειδή είναι αδύνατον να κάτσω να διαβάσω όλες τις σελίδες να κάνει όποιος μάγκας μπορεί μια σούμα με το τι ακριβώς μπορούμε να προσθέσουμε στο κινητό περιληπτικά .π.χ σελίδα με την τελευταία αναβάθμιση (αν χρειάζεται τίποτα άλλο πριν την κάνουμε), διάφορα προγράμματα που μπορούμε να εγκαταστήσουμε και με κάποιες οδηγίες περί εγκατάστασης και λειτουργίας τους αν γίνεται και τέλος κάποιες συμβουλές για την βελτίωση γενικά του κινητού με τα προβλήματα που έχει κατά την αγορά του. Ότι νομίζει ο καθένας που μπορεί να βοηθήσει.

Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά πιστεύω ότι ένα συμμαζεμένο post με μαζεμένες πληροφορίες θα βοηθούσε σε μένα και σε άλλους που δεν ξέρουν και πολλά περί του πώς να βελτιώσουμε σωστά το κινητό χωρίς λάθη και χωρίς να κάνουμε και καμιά μαλ..ια βέβαια..

 

 

+fwnw me ton filo parapanw!to idio akrivws 8a rwtousa!!

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ομως ειναι πως την αλλαξες αυτην τη ρημαδα την προσοψη? Τι εργαλεια χρειαστηκες? Ετσι οπως βλεπω το κινητο, η μπροστινη προσοψη, δεν νομιζω να βγαινει τοσο απλα οσο φανταζομαι. :X

Βασικά... χτες που μιλούσαμε μου είπες ότι το τηλέφωνο το έχεις ανοίξει. Τι έγινε, ξέχασες να το ανοίγεις? :p

 

 

Φιλε μου εννοειται οτι υπαρχει διαφορα και κανει μπ@μ !!! Το 6600 εχει 65.536 χρωματα και μεγιστη αναλυση καμερας 640X480. Αντιθετα, το Ν70 εχει 262.144 χρωματα και αναλυση καμερας 2mexapixels !!!

Καρφωτο Ν70 ΜΕ, και δεν ακουω κουβεντα...

Είσαι λάθος.Δεν μιλήσαμε για ανάλυση κάμερας. Ο chrispolyc έχει δίκαιο.

Συνεπώς καλύτερα να μασάς(διαβάζεις) παρά να μιλάς(γράφεις):p

 

Βασικά μην τα μετράτε έτσι και σας φαίνεται τεράστια διαφορά..

65536=16bit & 262144=18bit

 

Ένας απλός υπολογιστής φτάνει τα 32bit οπότε φαντάσου διαφορά.

 

Η οθόνη του Ν70 έχει μεγάλη διαφορά από αυτην του 6600?

Η ανάλυση είναι ίδια και τα 65.000 απο τα 265.000 χρωματα για το ανθρωπινο μάτι μικρή διαφορά κάνουν.

Αυτό που μένει λοιπόν κατα τη γνώμη μου είναι η ποιότητα της.

Άν τα βάλουμε δίπλα δίπλα να απεικονίζουν την ίδια φωτογραφία η διαφορα φαίνεται με το μάτι αμέσως?

Ρωτάω γιατι σκοπεύω να πάρω το Ν70ΜΕ σε λίγες μέρες.

Δεν θα δείς καμία απολύτως διαφορά αν τα συγκρίνεις με φωτογραφία ή βιντεο ή οτιδήποτε άλλο. Διαφορά θα δείς σε εικόνα ή θέμα όπου τα χρώμματα αλλάζουν σταδιακά. πχ. αν βάλεις μία παλέτα χρωμμάτων τότε θα δεις διαφορά.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά... χτες που μιλούσαμε μου είπες ότι το τηλέφωνο το έχεις ανοίξει. Τι έγινε, ξέχασες να το ανοίγεις? :p

 

Εννουσα οτι το ανοιξα μονο απο πισω, γιατι απο μπροστα μου φαινεται αρκετα δυσκολο.:blink:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εννουσα οτι το ανοιξα μονο απο πισω, γιατι απο μπροστα μου φαινεται αρκετα δυσκολο.:blink:

Αααα, έτσι εξηγειται το ότι εγώ σου έλεγα και εσυ δεν καταλάβαινες :p

Νόμιζα ότι το είχες ανοίξει από μπροστά..

 

Βγάλε την πίσω πρόσοψη και βάλε ένα ψιλό κατσαβιδάκι ανάμεσα στο σασί και την πρόσοψη του τηλεφώνου σου. Ξεκίνα από την κάτω δεξιά μεριά, ξεκούμπωσε την, μετά πήγαινε στην αριστερή μεριά και ξεκούμωσε στο αντίστοιχο σημείο.

3 κουμπώματα έχει σε κάθε μεριά. Ένα έιναι κάτω κάτω, ένα στην μέση και ένα πάνω πάνω

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

και τελος τα ακουστικα Nokia Headset HS-20

 

 

TA AKOUSTIKA POU EXEI TO N70ME EINAI Nokia Headset HS-41 OXI 20 POU POLOUNTE STO EMPORIO. DEN KSERO AN EXEI KAMIA DIAFORA TO 41 ME TO 20! EKSOTERIKA DIXNOUN TA IDIA...

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

TA AKOUSTIKA POU EXEI TO N70ME EINAI Nokia Headset HS-41 OXI 20 POU POLOUNTE STO EMPORIO. DEN KSERO AN EXEI KAMIA DIAFORA TO 41 ME TO 20! EKSOTERIKA DIXNOUN TA IDIA...

 

Φιλε μου, για διαβασε λιγακι αυτο. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα, για κάτι που δεν έχω καταφέρει να βρω πως γίνεται...

 

Θέλω όσο μιλάω με κάποιον να μπορώ να τον κρατήσω στην γραμμή (είτε με mute είτε χωρίς mute) και να μπορέσω να μπω στη λίστα των επαφών μου ή οπουδήποτε αλλού - π.χ. στα notes ή στο calendar - χωρίς να τερματιστεί η κλήση. Αυτό είναι χρήσιμο π.χ. σε περιπτώσεις που μιλάω σε κάποιον και θέλω να του δώσω ένα τηλεφωνικό νούμερο που έχω στις επαφές μου, ή κάποια πληροφορία που έχω στο calendar ή στα notes, κλπ

 

Καμιά ιδέα ;;; (βάζω στοίχημα ότι είναι μπροστά στα μάτια μου και δεν το βρίσκω) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα, για κάτι που δεν έχω καταφέρει να βρω πως γίνεται...

 

Θέλω όσο μιλάω με κάποιον να μπορώ να τον κρατήσω στην γραμμή (είτε με mute είτε χωρίς mute) και να μπορέσω να μπω στη λίστα των επαφών μου ή οπουδήποτε αλλού - π.χ. στα notes ή στο calendar - χωρίς να τερματιστεί η κλήση. Αυτό είναι χρήσιμο π.χ. σε περιπτώσεις που μιλάω σε κάποιον και θέλω να του δώσω ένα τηλεφωνικό νούμερο που έχω στις επαφές μου, ή κάποια πληροφορία που έχω στο calendar ή στα notes, κλπ

 

Καμιά ιδέα ;;; (βάζω στοίχημα ότι είναι μπροστά στα μάτια μου και δεν το βρίσκω) :confused:

όντως είναι μπροστά στα μάτια σου :p

απλά πάτα το μενού την ώρα που μιλάς και πήγαινε όπου θες, η γραμμή μένει κανονικά ανοιχτή. :)

Link to comment
Share on other sites

@chrispolyc ειναι μαυρο,1gb μνημη,τελεια ακουστικα κ ειναι μαυρο..

@την μαυρη κ την χρυση απο e-bay ;)

pes etsi! k go tin psaxno stin Thessaloniki k den yparxei...

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι μπροστά στα μάτια σου :p

απλά πάτα το μενού την ώρα που μιλάς και πήγαινε όπου θες, η γραμμή μένει κανονικά ανοιχτή. :)

 

(το πατούσα συνεχόμενα... αντί για μια φορά) :O

Link to comment
Share on other sites

pes etsi! k go tin psaxno stin Thessaloniki k den yparxei...

Και στη Θεσσαλονικη υπαρχει η μαυρη προσοψη του Ν70, απλα εχουν τελιωσει. :)

Δεν υπαρχει μονο στο ebay. :)

Τιμη στα Nokia shops, 58 €. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...