Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ακουσα καλα 30€ κανει η ασιμη και η αλλη (κρεμ)..πρεπει οταν ηρθε η μαυρη να επεσαν κατα 6€ οι αλλες..ετσι πηρε το αυτι μου απο εναν υπαλληλο!δεν δινω κ ορκο !
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ρε παιδιά η πρόσοψη αλλά πολύ ακριβή!Θα ήθελα και εγώ πολύ να την έχω αλλά δεν δίνω πάνω απο 25Ε δε θα δινα για πρόσοψη!Και πάλι πολλά είναι!Αν και αν πέσει στα 30 μπορεί να πάρω μια!

 

 

mporei na kanei 58e alla einai poli kalo iliko, parapoli kali piotita, akoma kai kato na pesi den kanei simadi, opos to diko mou pou nomiza oti to evala stin tsepi mou kai mou epese kato. eutixos den epathe tipota oute simadaki. opos elega fenete oti einai poli kalo to iliko tis mauris prosopsis.

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

στο ασημι φενονται πιο ευκολα οι γρατζουνιες..ισως φταιει το χρωμα :)

δεν νομιζω να ειναι απο αλλο υλικο!

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα το κατάμαυρο Ν70ΜΕ. Είναι το 1ο μου Symbian κινητό & το 1ο μου Nokia μετά από πολλά χρόνια (τα 4 τελευταία κινητά μου ήταν SE).

Το μενού του κινητού μου φαίνεται μύλος. Κάποια πράγματα τα βρήκα μόνος μου, για κάποια άλλα όμως θα χρειαστώ τη βοήθειά σας.

 

1. Πως μπορώ να κάνω 1 εικόνα να καλύπτει όλη την οθόνη & όχι 1 μέρος της σε κατάσταση αναμονής?

 

2. Σε ποιό σημείο του μενού βρίσκονται (οι προεγκατεστημένοι) ήχοι κλήσης? Τους βρίσκω στο Προφίλ & πουθενά αλλού. Πού μπορώ να τους βρω & να πετάξω όσους δεν χρειάζομαι?

 

Ευχαριστώ!!!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα το κατάμαυρο Ν70ΜΕ. Είναι το 1ο μου Symbian κινητό & το 1ο μου Nokia μετά από πολλά χρόνια (τα 4 τελευταία κινητά μου ήταν SE).

Το μενού του κινητού μου φαίνεται μύλος. Κάποια πράγματα τα βρήκα μόνος μου, για κάποια άλλα όμως θα χρειαστώ τη βοήθειά σας.

 

1. Πως μπορώ να κάνω 1 εικόνα να καλύπτει όλη την οθόνη & όχι 1 μέρος της σε κατάσταση αναμονής?

 

2. Σε ποιό σημείο του μενού βρίσκονται (οι προεγκατεστημένοι) ήχοι κλήσης? Τους βρίσκω στο Προφίλ & πουθενά αλλού. Πού μπορώ να τους βρω & να πετάξω όσους δεν χρειάζομαι?

 

Ευχαριστώ!!!

1)Κατ' αρχην, δεν μπορεις απλα σε κατασταση αναμονης να βαλεις μια εικονα σε ολοκληρη την οθονη. Αν θυμασαι στα SE, μπορουσες να βαλεις εικονα σε ολοκληρη την οθονη, αλλα αυτο γινοταν οταν δουλευε ως screensaver. Ετσι και στο Ν70 για να το κανεις αυτο, πας στα θεματα και εκει που λεει 'Eξοικονομ. ενεργειας', επιλεγεις την εικονα που θες και εισαι ετοιμος. :)

 

2)Οι προεγκατεστημενοι ηχοι του κινητου, βρισκονται στη μνημη ROM του κινητου σου και δεν μπορεις να τους διαγραψεις, επειδη δεν μπορεις να επεμβεις σε αυτη τη μνημη ουτε καν με εναν fileman. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

1)Κατ' αρχην, δεν μπορεις απλα σε κατασταση αναμονης να βαλεις μια εικονα σε ολοκληρη την οθονη. Αν θυμασαι στα SE, μπορουσες να βαλεις εικονα σε ολοκληρη την οθονη, αλλα αυτο γινοταν οταν δουλευε ως screensaver. Ετσι και στο Ν70 για να το κανεις αυτο, πας στα θεματα και εκει που λεει 'Eξοικονομ. ενεργειας', επιλεγεις την εικονα που θες και εισαι ετοιμος. :)

 

Στο καλό μου W800 η εικόνα έμπαινε στην οθόνη σαν wallpaper στην κατάσταση αναμονής. Θα το δοκιμάσω σαν screensaver...

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Στο καλό μου W800 η εικόνα έμπαινε στην οθόνη σαν wallpaper στην κατάσταση αναμονής. Θα το δοκιμάσω σαν screensaver...

Μηπως εννοεις οτι οταν βαζεις μια εικονα σαν φοντο, μπαινει σε ολη την οθονη και η ωρα, ημερομηνια, δικτυο βρισκονται πανω απο την εικονα? Αν εννοεις αυτο, τοτε δεν μπορει να γινει στο Ν70. :(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω 1 εικόνα να καλύπτει όλη την οθόνη & όχι 1 μέρος της σε κατάσταση αναμονής?

Μπορεις με το Carbide.ui S60 Theme Edition 3.1 for Symbian OS αν φταξεις ενα δικο σου θεμα με την εικονα που θελεις και μπορεις να το κατεβασεις απο εδω αφου κανεις προτα μια εγγραφη :D

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/ca7e9833-5806-4517-91cf-a842cb74d0d6/Carbide_ui_S60_Theme_3_1.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

pedes mporo meso kalodiou h Bluetooth na sindeso to kinito mou me to internet pou exo sto pc mou? ekana mia anavathmisi to antivirus mou kai mou adiase tin oli thn karta:( nomiza oti ekane sindesi meso pc kai katevaze apo to internet pou exo sto pc mou...

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

pedes mporo meso kalodiou h Bluetooth na sindeso to kinito mou me to internet pou exo sto pc mou? ekana mia anavathmisi to antivirus mou kai mou adiase tin oli thn karta:( nomiza oti ekane sindesi meso pc kai katevaze apo to internet pou exo sto pc mou...

 

Series60 & Internet μέσω BT και σταθερής γραμμής:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με το Carbide.ui S60 Theme Edition 3.1 for Symbian OS αν φταξεις ενα δικο σου θεμα με την εικονα που θελεις και μπορεις να το κατεβασεις απο εδω αφου κανεις προτα μια εγγραφη

http://www.forum.nokia.com/info/sw.n...Theme_3_1.html

 

poli diskolo programa mou fenete me mia proti matia:wacko: kati se poio efkolo?:baby:

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βρεις απειρα θεματα στο ιντερνετ αν δεν θες να ασχοληθεις με δημιουργια δικων σου θεματων.;)

xxxxxxxxxxxxxx θα βρεις παρα πολλα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις οτι οταν βαζεις μια εικονα σαν φοντο, μπαινει σε ολη την οθονη και η ωρα, ημερομηνια, δικτυο βρισκονται πανω απο την εικονα? Αν εννοεις αυτο, τοτε δεν μπορει να γινει στο Ν70. :(

 

Φυσικά & η ώρα να βρίσκεται πάνω από την εικόνα! Wallpaper αυτό σημαίνει.

Multimedia κινητό κατά τα άλλα... :hunter:

Ευχαριστώ!

 

Μπορεις με το Carbide.ui S60 Theme Edition 3.1 for Symbian OS αν φταξεις ενα δικο σου θεμα με την εικονα που θελεις και μπορεις να το κατεβασεις απο εδω αφου κανεις προτα μια εγγραφη :D

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/ca7e9833-5806-4517-91cf-a842cb74d0d6/Carbide_ui_S60_Theme_3_1.html

 

Το κατέβασα ήδη. Ελπίζω να είναι εύχρηστο.

Ευχαριστωωώ!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Οχι, για να γινει ΜΕ θα πρεπει να αλλαξεις και το product code του κινητου, αλλιως θα εχεις ενα απλο Ν70 με την αναβαθμιση του ΜΕ, χωρις αυτο να ειναι οντως ΜΕ. :)

 

Παιδιά εμένα αρχικά με ενδιέφερε να μπορώ να χρησιμοποιήσω τα ακουστικά του Music Edition, και με το τελευταίο firmware του N70 αυτό γίνεται.

 

Τώρα, είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στο μεγάφωνο του Music Edition ώστε να αξίζει να μπούμε στην διαδικασία να αλλάξουμε και το product code και μετά ξανά firmware upgrade, κλπ για να έχουμε "πραγματικό N70 music edition";

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στο μεγάφωνο του Music Edition ώστε να αξίζει να μπούμε στην διαδικασία να αλλάξουμε και το product code και μετά ξανά firmware upgrade, κλπ για να έχουμε "πραγματικό N70 music edition";

 

Μην φανταστεις οτι θα ακους οπως ακους σε club, αφου μια αναβαθμιση κανεις μονο, δεν αλλαζεις ολοκληρο το μεγαφωνο για να δεις ΤΗ διαφορα. ;) :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Ρε παιδια εγω αλλαξα το product code συμφωνα με τις οδηγιες για το NSS αλλα διαφορα δεν ειδα...την ιδια εκδοση οπως και πριν εχω...

και μαλιστα το nokia updater μου ειπε οτι εχω την τελευταια,και αν θελω να κανω overwrite.

ΚΑι εκανα Overwrite....!!!!

τι δεν εγινε σωστα?πως μπορω να καταλαβω οτι το κιν μου εγινε ΜΕ,και οχι απλο Ν70 με την αναβαθμιση του ΜΕ?

help please...

EDIT:Συγνωμη αλλα ειχα βαλει λαθος κωδικο,αντι για 0539233 Greece/Cyprus / Music edition,εβαλα αυτον:0524106 Greece & Cyprus / Stainless Silver & Black...

 

2o EDIT:Ρε παιδια βαζω το σωστο κωδικο και παλι μου βρισκει Nokia N70(RM-84) μου λεει already up to date...

3o edit:Ολα τελικα πηγαν καλα και εχω music edition.Eφοσων μπει ο σωστος κωδικος λοιπον,μην ψαρωσετε με το "already up to date" στο nokia update και ΚΑΝΤΕ OVERWRITE!!!

 

χιλια συγνωμη αν σας κουρασα,τελος καλο ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν70 ΜΕ ο player μενη ανηχτος?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia ithela na sas rwthsw kati...mipws mporeite na mou peite to arithmo pou patame gia na anoixei to flash tou flashlight kai to airthmo pou patame gia na klisei to flash??? thanks :)
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το Ν70 μου και έχω φρικάρει. Δεν μου διαβάζει την κάρτα μνήμης. Στα καλά το καθουμένου ενώ δεν έχω πειράξει τίποτα μου βγάζει ότι δεν έχει πρόσβαση στην κάρτα. Δεν την έχω πειράξει εντωμετξύ καθόλου εκτός από την πρώτη φορά που την έβαλα στο κινητό. Το έχει πάθει κανείς αυτό? Φταίει άραγε το κινητό ή η κάρτα? Καμμιά ιδέα τι να κάνω? Ευχαριστώ πολύ βοηθήστε με σας παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia ithela na sas rwthsw kati...mipws mporeite na mou peite to arithmo pou patame gia na anoixei to flash tou flashlight kai to airthmo pou patame gia na klisei to flash??? thanks :)

ΟΝ 150001

ΟFF 150000 :)

Παιδιά έχω πρόβλημα με το Ν70 μου και έχω φρικάρει. Δεν μου διαβάζει την κάρτα μνήμης. Στα καλά το καθουμένου ενώ δεν έχω πειράξει τίποτα μου βγάζει ότι δεν έχει πρόσβαση στην κάρτα. Δεν την έχω πειράξει εντωμετξύ καθόλου εκτός από την πρώτη φορά που την έβαλα στο κινητό. Το έχει πάθει κανείς αυτό? Φταίει άραγε το κινητό ή η κάρτα? Καμμιά ιδέα τι να κάνω? Ευχαριστώ πολύ βοηθήστε με σας παρακαλώ.

Κανε μια επανεκινηση στο τηλ σου και πες μας αν την διαβαζει! :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το Ν70 μου και έχω φρικάρει. Δεν μου διαβάζει την κάρτα μνήμης. Στα καλά το καθουμένου ενώ δεν έχω πειράξει τίποτα μου βγάζει ότι δεν έχει πρόσβαση στην κάρτα. Δεν την έχω πειράξει εντωμετξύ καθόλου εκτός από την πρώτη φορά που την έβαλα στο κινητό. Το έχει πάθει κανείς αυτό? Φταίει άραγε το κινητό ή η κάρτα? Καμμιά ιδέα τι να κάνω? Ευχαριστώ πολύ βοηθήστε με σας παρακαλώ.

Κατ' αρχην δες μηπως η καρτα που βαζεις στο Ν70 δεν ειναι DV RS-MMC. Αν ειναι, τοτε πρεπει να βαλεις την καρτα μνημης σε εναν card reader και να την κανεις format, χανοντας ολα σoυ τα δεδομενα. :(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχην δες μηπως η καρτα που βαζεις στο Ν70 δεν ειναι DV RS-MMC. Αν ειναι, τοτε πρεπει να βαλεις την καρτα μνημης σε εναν card reader και να την κανεις format, χανοντας ολα σoυ τα δεδομενα. :(

Περιμενε αν την βαλη σε ενα card reader και την διαβαζει δεν χρειαζετε να την κανει φορματ ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia ithela na sas rwthsw kati...mipws mporeite na mou peite to arithmo pou patame gia na anoixei to flash tou flashlight kai to airthmo pou patame gia na klisei to flash??? thanks :)

 

ΟΝ 150001

ΟFF 150000 :)

 

Υπαρχει ακομα ενα προγραμματακι το οποιο κανει την ιδια δουλεια με το flashlight χωρις να πληκτρολογεις συνεχεια τους αριθμους αυτους. Το πετυχα τυχαια στο ipart.:) Λεγεται SpotLightON αν θυμαμαι καλα. Καντε μια αναζητηση στο site και θα το βρειτε. ;)

 

 

 

@gianpithio thnx για τη διορθωση. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Που δεν ειναι τοσο δηνατος ο φακος οπος στο flashlight οποτε καλητερα το flashlight
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...