Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia N70-1

(RM-84)

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-n70-00.jpg

______________________________________

 

Announced Date:

27 April 2005

 

Device Description:

The N70 WCDMA/EDGE imaging phone is a smart and elegant imaging tool for real time visual sharing. In addition to MMS, e-mail, Bluetooth, WAP 2.0 (XHTML) browsing, and Java™ technology, the device features two integrated cameras, 2.0-megapixel back camera and VGA front camera with two way video call and real time video sharing application. The N70 imaging phone is suited to both business and mobile lifestyle applications.

 

Code name:

Rolf

______________________________________

 

Πλατφόρμα:

S60 2nd Edition, Feature Pack 3

 

Λειτουργικό σύστημα:

Symbian OS v8.1a

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

5.1003.3.0.1 (20-01-10)

 

Δείκτης SAR:

0,95 W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

0524105 (Ivory Pearl & Aubergine) / 0524106 (Stainless Silver & Black) / 0533700 (Black and Stainless Silver - refresh) / 0539233 (Music Edition)

______________________________________

 

Profile

Technical Specs (GSMArena)

Photos (GSMArena): Standard Edition | Music Edition

Press Release

Data Sheet: Standard Edition | Music Edition

______________________________________

Application List- N70.zip

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες mirror????

περιμένουμε όλοι μας full testing και real photo φίλε....

Thankssssssssssssss

 

:w00t:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής είναι εφάμιλλη με αυτή των 6630/6680. Δεν υπάρχει η παραμικρή υπόνοια τριξίματος ενώ η συσκευή αποπνέει έναν αέρα πολυτέλειας.Είναι η ποιότητα του πλαστικού που έχει χρησιμοποιηθεί η οποία ξεγελάει και έχεις την αίσθηση οτι είναι κατσκευασμένο απο κάποιο μέταλλο.

 

Το μέγεθός του είναι πολύ κοντά σε εκείνο του 6630, αλλά είναι πολύ πιο μαζεμένο, με κομψές γραμμές και χωρίς τις περιττές καμπύλες του 30, που δίνει την αίσθηση οτι είναι κατά πολύ μικρότερο.

 

Η οθόνη είναι άψογη, όχι βέβαια της κλάσης του Ν90, αλλά μην ταθέλουμε και όλα δικά μας. Ενώ η διαφορά απο το 6630 στο 6680 ήταν μιδαμινή, εδώ είναι εμφανής. Άλλο ένα σημείο λοιπόν που το Ν70 παρουσιάζεται βελτιωμένο.

 

Δεν πρόλαβα να κάνω πολλά τέστ με την κάμερα, αλλά οι πρώτες εντυπώσεις μου απο αυτήν είναι άκρως εντυπωσιακές. Η ταχύτητα λήψης και αποθήκευσης είναι υψηλή. Το ακριβώς αντίθετο δηλαδή απο αυτά που διαβάζαμε στα μεχρι τώρα ξένα review. Για το βίντεο μία μόνο λέξη θα πώ. Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο!!!!!! Την ώρα που το τραβάς, φαίνςται να· μην έχει και την καλύτερη δυνατή ανανέωση εικόνας, αλλά μόλις το δείς, δεν πιστεύεις στα μάτια σου. Ο ρυθμός ανανέωσης είναι υψηλότατος και η ποιότητα της εικόνας είναι απίστευτα καλή.Κρύσταλλο. Το μόνο που μπορώ να πώ είναι μπράβο στην Nokia.

 

Kαι ορισμένες χρήσιμες πληροφορίες

 

Ο επεξεργαστής τρέχει στα 220,8mHz

Η ελεύθερη RAM της συσκευής είναι 31,4ΜΒ

Η εσωτερική μνήμη της συσκευής είναι 21ΜΒ απο τα οποία ελεύθερα απο την πρώτη στιγμή είναι τα 14ΜΒ. Αν κάποιος πάντως θέλει ακόμα περισσότερα ελευθερώνει ακόμα περισσότερο χώρο χωρίς κανένα πρόβλημα.

Η κάρτα μνήμης 64άρωνΜΒ έχει κάποια παιχνίδια προεγκατεστημένα αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να την βάλω γιατί έκοψα πρόσφατα τα νύχια μου και δεν μπορώ να ανοίξω το πορτάκι. Ίσως βέβαια δεν έχω βρεί και το κολπάκι που ανοίγει (πάντα υπάρχει κάποιο κολπάκι).

Link to comment
Share on other sites

nokia shop Ζωοδόχου Πηγής 13, Αθήνα.

2103305172

τελική τιμή 508

αυτο δεν παρηγγειλε και ο ταξιδιωτης; ειχε κι αλλα; ταχυτητα στα μενου;

Link to comment
Share on other sites

το'χεις παραγγειλει; θα στο στειλουν; και ηθελα να παω να το δω, θα μου πουν ειναι πουλημενο :p

ελα φιλε μου ναι το παραγγειλα και θα μου το στειλουν με πορτα πορτα ελπιζω να το χω αυριο στα χερια μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν παρηγγειλε και ο ταξιδιωτης; ειχε κι αλλα; ταχυτητα στα μενου;

ναι φιλε μου απο κει το παραγγειλα κι εγω,dark silver νομιζω οτι ειναι το χρωμα που μου ειπε η πωλητρια :) βρε ας ερθει αυτο κι ας ειναι και τιρκουαζ. :p

συγνωμη εκανα ενα λαθος το χρωμα ειναι οχι dark silver αλλα silver black. :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To silver black είναι αυτό που είναι μαύρο από πίσω, σωστά? Η διεύθυνση του Νοκια shop Αμαρουσίου, ποιά είναι? Στη σελίδα της Νόκια δε μου βγάζει τα μαγαζιά! :(
Link to comment
Share on other sites

Για ποια εφαρμογη ενδιαφερεσαι φιλε μου να αγορασεις;Κοιταξες στο site της εταιριας να δεις αν αναφερει το N70.

Συνηθως αναφερονται ολα τα τηλεφωνα για τα οποια προοριζεται η καθε εφαρμογη.

 

Asimvyvaste αναφέρομαι στο αγγλο-ελληνικό λεξικό της magenta .Απλά επειδή είναι καινούργιο ακόμα το n70 δεν το έχει στην λίστα. Απλά έκανα την ερώτηση με το σκεπτικό αν έχουν το ίδιο sambian 6680-n70 να είναι και με το n70 συμβατό.Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

nokia shop Ζωοδόχου Πηγής 13, Αθήνα.

2103305172

τελική τιμή 508

ΤΟ ΠΕΙΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Και εγώ από εκεί πριν από λίγο!!

 

Είχα κάνει προπαραγγελία!! Και μου είπε η κοπέλα ότι είχαν φέρει 5 και τα 4 έφυγαν σε μισή ώρα!!

 

Το 5ο το καλύτερο, ήταν δικό μου! :p

Link to comment
Share on other sites

Το Νόκια shop στη Ζωοδόχου Πηγής και Σόλωνος ξεπούλησε. Είχε πέντε κομμάτια και σε μισή ώρα τα έδωσε όλα έτσι δεν πρόλαβα να το πάρω. Επόμενη παρτίδα περιμένει Δευτέρα με Τρίτη. :ooch: :shock:

 

508 ευρώ μετρητοίς με πιστωτική +12 ευρώ

 

Ταξιδιώτη 22 το δικό σου ήταν συσκευασμένο και ετοιμο για αναχώρηση. :happy:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Οι προεγκατεστημένες εφαρμογές είναι οι εξής:

 

Τα παιχνίδια

 

Snakes

Ένα τρισδιάστατο φιδάκι, έτσι για να ξεφύγουμε απο τα παλιά επίπεδα φιδάκια.

 

Snowboard 3D.

Eπίσης τρισδιάστατο. Φαίνεται καλό αν και δεν κατάφερα να κάνω ούτε ένα άλμα. Και τα δύο παιχνίδιαα έχουν πολύ καλά φραφικά.

 

Card Deck. Για τους φανατικούς χαρτοπαίχτες.

 

 

Εκμάθηση.

Ένα γραφικό περιβάλλον που βοηθάει τους αρχάριους με series 60 συσκευές να μάθουν να χειρίζονται την συσκευή τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα επειδη κατα πασα πιθανοτητα το σαββατο θα το εχω κι εγω στα χερια μου θελω να ρωτησω κατι απο θεμα επεξεργαστη αναφερθηκε πως ειναι πιο αργο και απο 6680 αληθευει?ο επεξεργαστης ειναι ιδιος με αυτον του 6630\80 και κατι ακομα τελικα το bluetooth τι εμβελεια εχει?ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν κουρασα!
Link to comment
Share on other sites

 

Ταξιδιώτη 22 το δικό σου ήταν συσκευασμένο και ετοιμο για αναχώρηση. :happy:

σοβαρα μιλας :w00t: ειδες το δικο μου?αχ αντε να μου ερθει επιτελους,ελπιζω να το παρω αυριο γιατι θα μου το στειλουν με πορτα πορτα κι εχω καποιες επιφυλλαξεις για το αν θα το εχω αυριο στα χερια μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΕΙΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Και εγώ από εκεί πριν από λίγο!!

 

Είχα κάνει προπαραγγελία!! Και μου είπε η κοπέλα ότι είχαν φέρει 5 και τα 4 έφυγαν σε μισή ώρα!!

 

Το 5ο το καλύτερο, ήταν δικό μου! :p

καλοριζικο και σε σενα αλλα και στους νεους κατοχους του κινητου,φιλε μου περιμενουμε τις εντυπωσεις σου.

mirror δηαλδη η απεικονηση της οθονης ειναι λιγο καλυτερη απο του 6680,ετσι?επισης στην εμφανιση σε σχεση με το 6680 πως σας φαινεται? :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μενού της συσκευής είναι απίστευτα γρήγορο. Δεν ξερω αν φταίει οτι δεν του έχω φορτώσει ακόμα πολλές εφαρογές, αλλά συνεχώς του εγκαθιστώ νέες, χωρίς να έχω παρατηρησει καμία διαφορά στην ταχύτητα. Είναι πραγματικά πάρα πολύ γρήγορο σε όλα του. Και εννοώ ακόμα και στη κάμερά του.

 

Αυτά που διαβάζαμε οτι στην αποθήκευση των φωτογραφιών είναι σχετικά αργό, δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση. Τουλάχιστον δεν μου έχει δημιουργηθείη εντύπωσ οτι σε κάποιο συγκεκριμένο τομέα θα το

ήθελα πιο γρήγορο.

 

Ακόμα και το πλήκτρο multimedia, στο οποίο έχω αντιστοιχίσει το μενού έκθεση, μπαίνει ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

To pira telika kai ego apo Nokia zoodoxou pigis.Mou thimizei arketa sto menou to N90.(gia na min po oti einai idia) Einai polu pio grhgoro omos.Polu kali poiotita kataskeuhs alla einai polu pio lepto ap'oti to perimena. :)
Link to comment
Share on other sites

http://img434.imageshack.us/img434/7842/img000018hn.jpg

 

Παιδιά έχει πάρει κανείς αυτό το χρώμα,όλο γκρι;

Έτσι είναι το δικό μου! :D

 

Και αυτή τη στιγμή στέλνω μία-μία τις επαφές μέσω bluetooth από το 3650... :(

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλας :w00t: ειδες το δικο μου?αχ αντε να μου ερθει επιτελους,ελπιζω να το παρω αυριο γιατι θα μου το στειλουν με πορτα πορτα κι εχω καποιες επιφυλλαξεις για το αν θα το εχω αυριο στα χερια μου.

 

Σοβαρά, μου το είπε και η πωλήτρια. Να το χαιρόσαστε όσοι το πείρατε.

 

Άντε και στα δικά μας... :lol: :lol: :lol: :p :p

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...