Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυξημένη ευχρηστία προσφέρουν και οι πάμπολλες συντομεύσεις. Έχουμε και λέμε:

 

5 εικονίδια στην πρώτη γραμμή της today screen (συμπεριλαμβάνονται εγκατεστημένες εφαρμογές)

 

Η δεύτερη γραμμή μας δίνει πρόσβαση στο ημερολόγιο

 

Η τρίτη γραμμή στην λίστα υποχρεώσεων

 

2 από τα soft keys (συμπεριλαμβάνονται εγκατεστημένες εφαρμογές)

 

1 εφαρμογή απο το multimedia key (συμπεριλαμβάνονται εγκατεστημένες εφαρμογές)

 

Προφίλ απο το κουμπί ενεργοπποίησης

 

Κάμερα απο το συρρόμενο πίσω κάλυμμα.

 

Σύνολο, έχουμε πρόσβαση σε 12 εφαρμογές χωρίς να χρειαστεί να μπούμε στο κεντρικό μενού. Άψογα θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

se morfi 3gp i mp4 einai?Sto N90 einai MP4 kai travaei fovera videakia

se xamhlh analysh einai se 3gp, sthn ypshlh einai se mp4.

 

-----------------------------------

Gia osous to phran kaloriziko.

Ti FW exete?

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia k kaloriziko se olous!!!ante ante me to kalo na mpoume k emeis sthn oura gi aparagelies!!!xexexe....mia mikrh erotisula...apo bataria ti leei to kinitaki antexei ka8olou h logo ths kalhs o8onis roufaei averta??!?!?!?

 

perimenume analytikotera ta sxolia/review sas.....

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia k kaloriziko se olous!!!ante ante me to kalo na mpoume k emeis sthn oura gi aparagelies!!!xexexe....mia mikrh erotisula...apo bataria ti leei to kinitaki antexei ka8olou h logo ths kalhs o8onis roufaei averta??!?!?!?

 

perimenume analytikotera ta sxolia/review sas.....

 

emena me to zori mia mera krataei kai den kanw pleon idiaiterh xrhsh, dhl.

mp3 40', 2-3 photo, 15'thl.

gia na katalabeis exw 3 bat. kai allazw sto mesw tis hmeras an xeperasw thn parapanw xrhsh.

Isws na ftaei kai to Fw pou einai ver. 1

 

telika ti FW exete re paidia?

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγη ωρα το πηρα κι εγω και καθομαι και το σκαλιζω τωρα,λοιπον θα γραψω καποιες πρωτες εντυπωσεις.

ξεκιναω απο την εμφανιση,προσωπικα το βρισκω πιο ωραιο απο το 6680 κα δινει την ψευδαισθηση οτι ειναι πιο ποιοτικο σαν κατασκευη,στην ουσια ειναι στα ιδια επιπεδα,ισως λιγο καλυτερο απο το 6680,οι μεταλλικες του γραμμες στην επιανεια της προσοψης ειναι ολα τα λεφτα.

το πληκτρολογιο του ειναι φανταστικο,τελειος αθορυβο κατα την πληκτρολογηση,ισως να δυσκολεψει καποιους που εχουν χοντρα δαχτυλα αλλα μονο στην αρχη,συνηθειο ειναι.

απο πισω ο συνδιασμος μαυρου με ασημι που ειαι το καπακι της καμερας δενει απολυτα και δινει μια πολυτελεις αισθηση στο κινητο.

μπαινοντας μεσα στο μενου αν καποιος εχει δουλεψει εστω και λιγο το μενου του N-90 σιγουρα θα του φανει γνωριμο και το μενου του N-70 μιας και διαθετει απολυτως τα ιδια χαρακτηριστκα του μενου που εχει και το N-90.επισης να προσθεσω οτι οντως το μενου του ειναι ΣΦΑΙΡΑ,σε καμια περιπτωση δεν τεμπελιαζει και ειναι υπακουο αμεσως σε καθε εντολη που θα του δωσω χωρις να καθυστερει,αλλο ενα συν σε σχεση με οτι αλλο symbian mobile εχω πιασει στα χερια μου.

περναε στην οθονη του τωρα,μου φαινεται οτι ειναι λιγο πιο καλη απο του 6680,διακρινεται για την ευκρινεια της εστω κι αν δεν εχει την αναλυση του N-90.

απο μπαταρια προσωπικα εμενα ειναι η πρωτη μερα οποτε δεν μπορω να γραψω καποια γνωμη αλλα πιστευω οτι θα κυμαινεται στα επιπεδα του 6680.

η καμερα του ειναι απλα φανταστικη,πιστευω οτι συναγωνιζεται στα ισα ακομα και το k-750 Που μεχρι τωρα ξεραμε οτι τουλαχιστον στα 2mp κατεχει την ηγετικη θεση.σε φωτισμο ημερας παντως που τραβηξα μια και μπορειτε να την δειτε εδω http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/12276/sort/8/cat/500/page/2 (οταν εγκριθει) εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.

η ενταση του ηχειου κατα την αναπαραγωγη Mp3 ειναι παρα πολυ καλος,δυνατος και αρκετα ποιοτικος.

αυτα για τωρα. επισης μπορειτε να δειτε και καποιες φωτος που τραβηξα το n-70 εδω http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/page/2/sort/8/perpage/12/ppuser/5567

αν παντως καποιος σκεφτεται να το παρει,μην διστασει,το κινητο αξιζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

EGW RE PAIDIA EPA8A PLAKA ME TO NOKIA N70.....MALLON 8A EINAI TO EPOMENO KINITO POU 8A PARW HMOUN ANAMESA SE P990-N70-3250.

META OMOS APO TA PROTA SXOLIA POU DIABASA KATELIXA STO N70 AFOU

KAI EINAI 3G KAI H CAMERA TOU EINAI POIOTIKOTATH KAI H TIMH POLY PROSITH KAI TO KALHTERO...KATA THN GNWMI MOY........EXEI POLY GRHGORO MENU KAI DEN SOU SPAEI TA NEURA.TO N70 DEN 8A EIXE ANTIPALO

EAN EIXE KAI WI-FI...!!!!EXW MONO MIA ERWTHSH....EPEIDI EXW TO NOKIA

QD-NGAGE KAI TOU EXW MIA MNHMH MESA (MMC) 512 KAI EINAI KRIMA NA PAEI XAMENH, AUTH BENEI STO N-70 TO OPOIO EXEI Κάρτα μνήμης (DV RS-MMC 64MB)...?OPOIOS XEREI AS APANTHSEI...THX..!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλημερα,καλοσωρισες στο myphone,μην γραφεις με κεφαλαια γιατι ειναι σαν να φωναζεις.

λοιπον οντως απ οτι βλεπεις οι πρωτες εντυπωσεις ειναι οντως πολυ καλες και φυσικα αξιζει να περασεις στην σγορα του.

φιλε μο αν η καρτα μνημης δεν ειναι dv δεν προκειται να την διαβασει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άλλες συγκριτικές φώτος του Ν70 με 6680 και Κ750i???????
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

emena me to zori mia mera krataei kai den kanw pleon idiaiterh xrhsh, dhl.

mp3 40', 2-3 photo, 15'thl.

gia na katalabeis exw 3 bat. kai allazw sto mesw tis hmeras an xeperasw thn parapanw xrhsh.

Isws na ftaei kai to Fw pou einai ver. 1

 

telika ti FW exete re paidia?

 

thnx ioannisioannis!....vevaia isos na 8elei merikes fortiseis etsi oste na kanie ton proto kyklo pu lene....eidomen!...pantos k na exeis k 3 bat den mu kane k gia lysi....fantazomai 8a einai k akrives!!alh8eia poso su phgan oi extra bat???

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

paidia poso exei telika to n70 kai pou to vrikate?athina?exei kikloforhsei voreia ellada?

 

kai kati allo epeidh tha to parw apo vodafone me epidothsh poso kairo lete na argisei na erthei ekei?tha einai arxika vodafone live h tha ginei argotera?opoios xerei as mou pei.thanks

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ta mp3 toy n70 se sigkrisi me ena kalo mp3 player i me to k-750 pos akoygontai (iparxoyn programmata symbian poy veltionoyn tin poiotita ixoyi i na ayksanoyn tin entasi) o ixos sta mp3 einai stereofonikos; i monofonikos opos to 3230 :mad: o ixos toy radio pos einai;

 

to route 66 to anagnorizei;

 

genika poies einai oi entiposeis sas me tin epafi sas me ayto to kinito :alien:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν διαβασεις λιγο πιο πισω θα δεις τις εντυπωσεις μας απο το κινητο,εφαρμογες δεν εχω αρχισει ακομα να περναω-2-3 εχω βαλει.

ο ηχος Mp3 ειναι πολυ καλο ισαξιος του K-750 και ισως και πιο δυνατος και φυσικα ειναι stereo.εδω η nokia πραγματικα δειχνει οτι εκανε πολυ καλη δουλεια.

οσο για τα προγραμματα δεν νομιζω να εχει καποια ασυμβατοτητα,πρεπει να λειτουργουν οσα προγραμματα λειτουργουν και στο 6680.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ο ηχος Mp3 ειναι πολυ καλο ισαξιος του K-750 και ισως και πιο δυνατος και φυσικα ειναι stereo.εδω η nokia πραγματικα δειχνει οτι εκανε πολυ καλη δουλεια.

:up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να το φέρει η cosmote για να το πάρω. Λογικά η τιμή θα κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με το nokia shop. Νομίζω πως το μείζων θέμα που πρέπει να μας απασχολεί είναι οι εφαρμογές που πρέπει να περαστούν. Ποιες θα χαρακτηρίσουμε must κτλ. Έχουν κυκλοφορήσει καθόλου εφαρμογές που να αξίζουν? Από τις παλιές εφαρμογές (μιλάω για αυτές του 6600) είναι καμία συμβατή με το Ν70? Όταν πηγαίνεις από φάκελο σε φάκελο μεσα στην έκθεση αργεί πολύ ή νορμάλ? Έχει τρόπο να στέλνεις εφαρμογές σε άλλα κινητά? Εννοώ το setup. Έχει επιλογή να κλειδώνουν οι φωτογραφίες ή γενικά η έκθεση (Όπως έχουν μερικά μοτορόλα)? Μετρητές μηνυμάτων και κλήσεων (πιο λεπτομερείς) έχει από την μάνα του (κάτι σαν sms counter/call counter)? Για δώστε infos σε σχέση με το λογισμικό του. Εμφανισιακά το ξέρουμε :D
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα γύρισα κι εγώ από Νοκια Κηφισιάς. Ήταν το τελευταίο τους και το πήρα εγώ!!:D:D Πάντως στη Νοκια Αμαρουσίου έχει ακόμα. Τρέξτεεεεεεεεεεεεε! :P
Link to comment
Share on other sites

Θετικές είναι,πολύ θετικές.Πολύ μαζεμένο και στιβαρό,πολυτελές και με υψηλή

φορητότητα.Οθόνη ιδιαίτερα φωτεινή άριστης απόδοσης παλέττας χρωμάτων,πολύ καλή δυνατή δόνηση,άριστα δυνατό ακουστικό κατά τις κλήσεις-επίσης δυνατό μεγάφωνο χωρίς παραμορφώσεις κατά την αναπαραγωγή στην μεγίστη σκάλα έντασης.

Κάμερα,υπολείπεται αρκετά στην φωτογράφιση πολύ κοντινών θεμάτων(πχ.οθόνη υπολογιστή) λόγω έλλειψης αυτόματης εστίασης(autofocus) συγκρινόμενη με Κ750 πάντα.Στα τοπία η ποιότητα είναι πολύ καλή,το δε βίντεο του είναι πάρα πολύ καλό χωρίς πιξέλιασμα,σχεδον εντελώς.Από τα προεγκατεστημένα παιχνίδια ξεχώρισα ως πολύ καλό το 3D Snakes.

Τα προγράμματα Quickoffice είναι προεγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης και αρκετα χρήσιμα,επίσης το PDF reader. Το antivirus Symantec είναι στην κάρτα μνήμης και χρήζει συνδρομής με liveupdate,προσωπικά το θεωρώ περιττό αφού υπάρχουν και τζαμπέ antivirus για τους υποψιασμένους.Ο Opera 8.00 είναι καλός επίσης,αν και ο ενσωματομένος είναι ιδιαίτερα εύχρηστος επίσης

 

Για όσους δεν έχουν USIM 3ης γενιάς ας μην ανησυχούν δουλεύει και αποκλειστικά σε GSM ή και εναλλασσόμενο μεταξύ 3G/GSM.Ολα καλά.

Κατά την εγκατάσταση εφαρμογών πρώτα τοποθετούνται στον φάκελο "Δικά μου" και μετά μπορούν να μεταφερθούν σε όποιονδήποτε φάκελο της επιλογής του χρήστη.

 

Ταχύτητα πλοήγησης πολύ γρήγορη και ταχύτατης απόκρισης....

Αυτά τα λίγα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω την αρχή και με την λίστα συμβατότητας του Ν70

 

Τρέχουν:

 

Power Dictaphone 1.02

Contacts Manager 1.04

Smart Birthday 1.00

Sys Info

File Explorer 1.13

Metro

Smart Profiles 1.05

Message Storer 1.00

Full Screen Caller 3.02

Cocktail 1.08

Photobase 2.00

Photorite SP 5.2.0

Resco Photo Viewer 4.30.3

Application Manager 1.04

Profimail 2.18

Smart File Manager 1.02

System Explorer 1.70

Slovo ED

 

 

 

Δεν τρέχουν:

 

Adobe Reader

 

 

Δεν έχω προλάβει ακόμα να εγκαταστήσω σωστά το Route 66. Μάλλον θα το κάνω αργά το βράδυ και θα σας ενημερώσω.

 

 

Ακολουθούν ακόμα περισσότερα προγράμματα όταν θα έχω περισσότερο χρόνο. Αν κάποιος έχει κάποια νεότερη έκδοση κάποιας εφαρμογής που έχω εγκατστήσει, ας με ενημερώσει να δοκιμάσω την νεότερη version.

 

Επίσης, στο resco photo viewer, κάθε φορά που το ανοίγω, κάνω register με επητυχία αλλά΄συνεχίζει να μου ζητάει register. Υπάρχει κανά κολπάκι να το ανοίγω χωρίς να μου ζητάει register;

Link to comment
Share on other sites

Diabazontas sto forum edw,apofasisa kai egw na paw sto Nokia Shop katerinhs, na rwthsw gia to N70. Milhsa me ton ypeu8yno kai mou eipe "ypeu8yna" oti to N70 8a bgei sto prwto trimhno tou 2006!!! Otan tou eipa oti eida sto forum oti exei kykloforhsei mou leei bres mou enan pou na to exei parei kai 8a sou to dwsw egw dwrean... Exoun xasei to paixnidi 'h einai idea mou? kala auth h Alpha Copy einai toso gia ta mpaza? mono sthn a8hna egine h kykloforia fainetai...
Link to comment
Share on other sites

eee k ti skas!zhta apta paidia pu to exun parei na er8un na se episkeftun...skastu to sthn mapa tu ypeu8inou..k tsouppp amesos amesos exeis ena dorean kinito pu mamaei k dernei!!!!! :D :cool:
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχός, βρήκα και εγώ bug...

 

Όταν είσαι συνδεδεμένος στο δίκτυο 3G και σου κάνουν κλήση φωνής, εάν το δίκτυο 3G είναι χαμηλό το κινητό αναγκάζετε να μεταπιδήσει στο GSM...

 

Ε, όπως παίζει το mp3 ringtone αρχίζει και κολλάει ΑΓΡΙΑ!

 

Ας ελπίσουμε ότι θα το φτιάξουν σε επόμενη έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...