Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 screenshots απο την εφαρμογη about

http://img448.imageshack.us/img448/6018/capture000021ov.jpg http://img448.imageshack.us/img448/23/capture000039yu.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το contacts manager 1.04 δουλεψε σε μενα μπηκαν τα τηλεφωνα στον καταλογο αλλα μου εβγαζε προβλημα στα ταμπελακια που εβγαζε τα μηνυματα συγκεκριμενα εβγαζε λευκα ταμπελακια με το yes και το no απο κατω.Απλα εγω θυμομουνα τι βηματα να κανω.Ετυχε σε κανενα αυτο.

 

Ναι, αυτό ακριβώς μου έκανε και μένα και μου είχε δώσει την εντύπωση οτι υπήρχε πρόβλημα και δεν έτρεχε σωστά η εφαρμογή.

 

Σε όλα τα στάδια πατάς ναι. Στην αρχή σου λέει οτι πρέπει να κάνεις back up τα δεδομένα σου πριν συνεχίσεις, μετά σε ρωτάει αν θέλεις να περάσεις τις επαφές σου και τέλος τις ομάδες.

 

Ακόμα και στα αρχεία csv μου έβγαζε κενά, δεν τα διάβαζε καθόλου, τα αναγνώριζε όμως. Απλά δεν τα παρουσίαζε στην οθόνη. Μετά απο λίγο όμως όλα καλά. Χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα. Δεν υπάρχει πρόβλημα, μην φοβάσαι. Επανέφερε κανονικά τα αντίγραφά σου.

Link to comment
Share on other sites

Με τις αλλοπρόσαλλες τιμές που έχουν κοστολογηθεί 6680 και Ν70, το 6680 θα αποκτήσει "συλλεκτική αξία". Κάτι τέτοια κάνει η Nokia και με τα δικά της τηλέφωνα πλέον και έχουν χάσει τη μετα-πωλητική τους αξία.

Αυτό που με απωθούσε ώστε να αγοράσω π.χ. Sony-Ericsson ή Motorola, άρχιζε να το υιοθετεί και η Nokia για πρώτη φορά με το 6600. Από 544 ευρώ έπεσε η τιμή του σε περίπου 1 χρόνο στα 279 ευρώ.

(ΥΓ. Μου κάνει εντύπωση η τιμή του Ν70 και η παράλληλα μη μείωση των άλλων. Για αυτό πόσταρα εδώ).

Link to comment
Share on other sites

Το contacts manager 1.04 δουλεψε σε μενα μπηκαν τα τηλεφωνα στον καταλογο αλλα μου εβγαζε προβλημα στα ταμπελακια που εβγαζε τα μηνυματα συγκεκριμενα εβγαζε λευκα ταμπελακια με το yes και το no απο κατω.Απλα εγω θυμομουνα τι βηματα να κανω.Ετυχε σε κανενα αυτο.

Είσαι σίγουρος ότι δουλεύει το SlovoED. Στη σελίδα της Paragon, η οποία είναι η κατασκευάστρια εταιρία του προγράμματος, δεν φαίνεται ότι είναι συμβατό με το Ν70 και το Ν90.

Εγώ το έχω αγοράσει και σε επικοινωνία που είχα με τη Magenta, υπεύθυνη για τα Ελληνικά του προγράμματος, μου είπαν ότι δεν δουλεύει μέχρι στιγμής στα παραπάνω τηλέφωνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και διάβασα όλες τις σελίδες του Ν70 Forum, δέν έχω απάντηση για τα εξής :

-Δόνηση έχει;

-IRDA; Νομίζω πως όχι αλλά θα ήθελα μια επιβαιβέωση...

-Τρέχει τελικά το Route 66;

-Τι OS έχει; 7 ή 8;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Αν και διάβασα όλες τις σελίδες του Ν70 Forum, δέν έχω απάντηση για τα εξής :

-Δόνηση έχει;

-IRDA; Νομίζω πως όχι αλλά θα ήθελα μια επιβαιβέωση...

-Τρέχει τελικά το Route 66;

-Τι OS έχει; 7 ή 8;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

1. Ναι

2. Όχι

3. ;

4. 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κατι αλλα οχι για το φλας απο οσο ξερω,αλλα για την οθονη ,πχ Torch

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=11&faq=2

SoftFlashLight, http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=1070&faq=2

To Torch το ξέρω. Το έχω βάλει και στη λίστα συμβατότητας. Το άλλο πάω να το δοκιμάσω τώρα. Aν και απ'ότι είδα κάνει την ίδια δουλειά με το Torch. Μα καλά, δε μπορούν να βγάλουν ένα προγραμματάκι για να μένει ανοιχό το φλας?? :cry: :cry:

Αν ήξερα να γράφω σε C++, θα το έφτιαχνα εγώ, αλλά δεν ξέρω! :(

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι

2. Όχι

3. ;

4. 8

 

Thx man...

Τρέχει εφαρμογές JAVA;

 

Thx again...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Thx man...

Τρέχει εφαρμογές JAVA;

 

Thx again...

Εφαρμογές Java τρέχει, αν και εγώ δε μπορώ να τις εγκαταστήσω! Όσο για το Route 66, δεν κατάφερα να το τρέξω αν και στην επίσημη σελίδα λέει ότι είναι συμβατό με το Ν70.

Link to comment
Share on other sites

To Torch το ξέρω. Το έχω βάλει και στη λίστα συμβατότητας. Το άλλο πάω να το δοκιμάσω τώρα. Aν και απ'ότι είδα κάνει την ίδια δουλειά με το Torch. Μα καλά, δε μπορούν να βγάλουν ένα προγραμματάκι για να μένει ανοιχό το φλας?? :cry: :cry:

Αν ήξερα να γράφω σε C++, θα το έφτιαχνα εγώ, αλλά δεν ξέρω! :(

 

h lysh pou exw brei einai na anoigw camera kai meta sto flas na bazw san epilogh na einai panta anoixto, tote kleinei mono an trabhxeis foto

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δουλεύει το SlovoED. Στη σελίδα της Paragon, η οποία είναι η κατασκευάστρια εταιρία του προγράμματος, δεν φαίνεται ότι είναι συμβατό με το Ν70 και το Ν90.

Εγώ το έχω αγοράσει και σε επικοινωνία που είχα με τη Magenta, υπεύθυνη για τα Ελληνικά του προγράμματος, μου είπαν ότι δεν δουλεύει μέχρι στιγμής στα παραπάνω τηλέφωνα.

 

Δουλεύει κανονικότατα. Του έχω περάσει μάλιστα και αρκετές γλώσσες. Όλα δουλεύουν ρολόι. Και άσε αυτούς να προσπαθούν να βγάλουν έκδοση του προγράμματος συμβατή με τα Ν70 και 90.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές Java τρέχει, αν και εγώ δε μπορώ να τις εγκαταστήσω! Όσο για το Route 66, δεν κατάφερα να το τρέξω αν και στην επίσημη σελίδα λέει ότι είναι συμβατό με το Ν70.

Είναι τσεκαρισμένο ότι τρέχει το Full screen caler;

Αν το έχει κάποιος (έκδοση 3,02), και έχει και το κλειδί του, ας το στείλει με PM.

Eυχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές Java τρέχει, αν και εγώ δε μπορώ να τις εγκαταστήσω! Όσο για το Route 66, δεν κατάφερα να το τρέξω αν και στην επίσημη σελίδα λέει ότι είναι συμβατό με το Ν70.

 

Tι ακριβώς σου κάνει; Εμένα μου φορτώνει την εφαρμογή, και μετά απο λίγα δευτερόλεπτα με πετάει ξανά στο μενού - σημάδι οτι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή.

 

Αυτό που θέλω να κάνω όμως, είναι να σβήσω όλους τους φακέλους που έχουν σχέση με το route 66 και να κάνω εγκατάσταση απο την αρχή. Ίσως έτσι τρέξει. Το λέω αυτό γιατί η εφαρμογή ήταν ήδη εγκατεστημένη στην κάρτα μνήμης που του έβαλα απο το 6630.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τσεκαρισμένο ότι τρέχει το Full screen caler;

Η έκδοση 3.02 τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Diabazontas sto forum edw,apofasisa kai egw na paw sto Nokia Shop katerinhs, na rwthsw gia to N70. Milhsa me ton ypeu8yno kai mou eipe "ypeu8yna" oti to N70 8a bgei sto prwto trimhno tou 2006!!! Otan tou eipa oti eida sto forum oti exei kykloforhsei mou leei bres mou enan pou na to exei parei kai 8a sou to dwsw egw dwrean... Exoun xasei to paixnidi 'h einai idea mou? kala auth h Alpha Copy einai toso gia ta mpaza? mono sthn a8hna egine h kykloforia fainetai...

γιατι δε το παιρνεις οπως ο ταξιδιωτης; απο αθηνα ή θεσσαλονικη με ταχυδρομειο.

 

ΑΛΛΑ αυτή η οθόνη θα μπορούσε κάλλιστα να είναι σαν του Ν90 και δεν θα έβγαινε πολύ ακριβότερο...

και το Ν90 ποιος θα το'παιρνε; η οθονη του Ν90 δεν εχει ανταγωνισμο, τουλαχιστον στην αναλυση.

 

Ε, όπως παίζει το mp3 ringtone αρχίζει και κολλάει ΑΓΡΙΑ!

τι εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

h lysh pou exw brei einai na anoigw camera kai meta sto flas na bazw san epilogh na einai panta anoixto, tote kleinei mono an trabhxeis foto

Εμένα οι επιλογές που έχει για το φλας είναι "Αυτόματο", "Ενεργό", "Απενεργοποιημένο" και όταν το έχω στο "Ενεργό", ανάβει μόνο όταν τραβήξω φωτογραφία.

 

Είναι τσεκαρισμένο ότι τρέχει το Full screen caler;

Αν το έχει κάποιος (έκδοση 3,02), και έχει και το κλειδί του, ας το στείλει με PM.

Eυχαριστώ.

Στείλε μου με πμ το μειλ σου να σου στείλω την 3.03 με κλειδί. ;)

 

 

Tι ακριβώς σου κάνει; Εμένα μου φορτώνει την εφαρμογή, και μετά απο λίγα δευτερόλεπτα με πετάει ξανά στο μενού - σημάδι οτι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή.

 

Αυτό που θέλω να κάνω όμως, είναι να σβήσω όλους τους φακέλους που έχουν σχέση με το route 66 και να κάνω εγκατάσταση απο την αρχή. Ίσως έτσι τρέξει. Το λέω αυτό γιατί η εφαρμογή ήταν ήδη εγκατεστημένη στην κάρτα μνήμης που του έβαλα απο το 6630.

Κι εμένα το ίδιο μου κάνει. Όταν πατάω να ανοίξει η εφαρμογή, μου βγάζει το σήμα και μετά με ξαναπετάει στο μενού. Δύο φορές έκανα εγκατάσταση και δεν έγινε τίποτα! :(

 

Δουλεύει κανονικότατα. Του έχω περάσει μάλιστα και αρκετές γλώσσες. Όλα δουλεύουν ρολόι. Και άσε αυτούς να προσπαθούν να βγάλουν έκδοση του προγράμματος συμβατή με τα Ν70 και 90.

Ποιά έκδοση έχεις περάσει? Την επίσημη της Magenta?(Tου SolvoED εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος μπορει να κανει ενα review του ηχειου και των ακουστικων σε ραδιο mp3 .Οσον αφορα ενταση και ποιοτητα.Σε θορυβωδες περιβαλλον ακουγεται?Τhnx
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος μπορει να κανει ενα review του ηχειου και των ακουστικων σε ραδιο mp3 .Οσον αφορα ενταση και ποιοτητα.Σε θορυβωδες περιβαλλον ακουγεται?Τhnx

Τα ακουστικά είναι αρκετά καλά. Πριν που ήμουν έξω και άκουγα μπ3 από το κινητό, δε θα ξεχώριζα εύκολα ότι είναι από κινητό. Και από το ράδιο έχει καλή ποιότητα ο ήχος. Η λήψη με χάλασε λίγο. Τώρα για το ηχείο, δε μπορώ να σου πω πολλά αφού δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ. Πάντως είναι πιο δυνατό από του 6600.

Link to comment
Share on other sites

Και από το ράδιο έχει καλή ποιότητα ο ήχος. Η λήψη με χάλασε λίγο. .

 

Θα συμφωνησω σε αυτο . Μιας και απο σημερα πλεον, λογω ελλειψης χρονου χτες,ξεκιναω να δοκιμαζω το Ν70,αυτο που λες για το ραδιο,το παρατηρησα και εγω. Ο ηχος του ραδιοφωνου ειναι πολυ καλος ,θα περιμενα ομως να ειναι δυνατοτερος (το συγκρινα με τηλεφωνο που Κυκλοφορει αυτην την στιγμη στην αγορα ,το οποιο και πιο δυνατο ειναι, και καλυτερη ληψη εχει)

Για τα μπ3 ,περιμενω αναλογη ,λιγο καλυτερη ποιοτητα απο 6680,απο τα ακουστικα παντα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το συγκρινα με τηλεφωνο που Κυκλοφορει αυτην την στιγμη στην αγορα ,το οποιο και πιο δυνατο ειναι, και καλυτερη ληψη εχει

 

750 τηλέφωνα Κυκλοφορούν, ποιο εννοείς?? :p :p :lol: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Καλα 750 φορες θα κανουμε συζητηση για τα ιδια?

Ας μιλησουμε για τα Νεα 70 τηλεφωνα που κυκλοφορησαν!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα 750 φορες θα κανουμε συζητηση για τα ιδια?

Ας μιλησουμε για τα Νεα 70 τηλεφωνα που κυκλοφορησαν!! :D

 

:whistle:

 

Λοιπον,ας αναφερω και εγω καποια πραγματα μετα την μικρη συμβιωση μαζι του.

Δεν εχω δει ακομα μεχρι τωρα απο κοντα το Ν90 ,αλλα βλεποντας το Ν70 καταλαβαινεις αμεσως οτι η σειρα Ν ειναι και διαφορετικο απο οτι εχει κυκλοφορησει μεχρι τωρα η νοκια με διαφορετικη φιλοσοφια.

Απο τις φωτος που ειχα δει μεχρι τωρα ,περιμενα το Ν70 πιο ασχημο.

Απο κοντα ομως αλλαζουν τα πραγματα. Η αισθηση του ειναι παρα πολυ καλη.

Καμμια υποψια απο τριξιμο μεχρι τωρα. Τα υλικο που ειναι φτιαγμενο αν και πλαστικο,δινει την αισθηση πολυτελης συσκευης.

Τα πληκτρα του ειναι πιο μικρα απο 6630/6680 και ισως προβληματισει καποιους.Επισης καποιους θα προβληματισε,οπως εμενα με μικρα νυχια :p ,ι η εισαγωγη της καρτας rsmmc.

Σχετικα με τις λειτουργιες του κινητου τωρα .Το Ν70 ειναι ενα τυπικο S60 με καποια καινουργια πραγματα οπως τα 3D icons & SVG graphics.

http://img439.imageshack.us/img439/6899/capture000065cq.jpg http://img439.imageshack.us/img439/9691/capture000257rh.jpg

Με το Ν70 μπορεις να βαλεις 8 shortcuts εφαρμογων.

Αλλη διαφορα ειναι η παρακατω στο μενου των μηνυματων

 

http://img412.imageshack.us/img412/2614/capture000055hc.jpg http://img412.imageshack.us/img412/6030/capture000246nq.jpg

Μια ακομα αλλαγη ειναι ο τροπος παρουσιασης της εκθεσης.Δεν υπαρχει Image manager αλλα slide presentation

http://img405.imageshack.us/img405/4177/capture000071gg.jpg

Το Ν70 φαινεται αρκετα γρηγορο ,ακομα δεν εχω περασει εφαρμογες και την 512ΜΒ καρτα.

 

Αυτα προς το παρον :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

τι κανετε. το N70 κυκλοφορι? και απο τιμη?

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

τι κανετε. το N70 κυκλοφορι? και απο τιμη?

 

Γεια σου φιλε μου :)

ΔΙΑΒΑΣΕ το θεμα :O :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...