Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις απο το ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ αν ειναι πουθενα διαθεσιμο?θελω να το δω απο κοντα.

μια ερωτηση το εμβαδον της οθονης του ειναι το ιδιο με το 6680 και στην αναλυση?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Nαι κατι παιζει καπου την βρηκα απο πριν τη διαφορα σε καποιο site αλλα λογω γλωσσας δεν καταλαβα τι ελεγε :O

Ν70 - 4.8mm 1:3:2

6680 - 4.5mm 1:3:2

 

Καποιος που ασχολειται με φακους κλπ ας μας πει μιας και δεν το κατεχω το αθλημα :p

Μα εγώ δε συγκρίνω το Ν70 με το 6680 αλλά δύο Ν70 μεταξύ τους! Σε αυτό της φωτογραφίας λέει 3.7mm 1:2.8 και στο δικό μου(όπως και στο δικό σου φαντάζομαι) λέει 4.8mm 1:3.2! :wacko: :blink: Οι αριθμοί αυτοί αφορούν τη διάμετρο του φακού νομίζω ή κάτι τέτοιο τέλοσπάντων.(Δεν είμαι και σίγουρος!) Προφανώς τα κινητά της φωτογραφίας είναι "beta". Άρα έχουν διαφορετικό φακό από τα released! Τώρα, ποιός είναι καλύτερος φακός μεταξύ αυτών των δύο, δεν γιγνώσκω! :O

 

BTW, περαστικά!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και τον τρόπο λειτουργίας του speaker independent voice dialing. Επιλέγεις ποιές εφαρμογές θέλεις να ενεργοποιούνται με φωνητική εντολή (μπορείς να βάλεις όσες γουστάρεις) και ΤΕΛΟΣ. Αυτό ήταν.

 

Λειτουργεί όπως ακριβώς το είχα περιγράψει πριν το πάρω στα χέρια μου. Λές το όνομα της εφαρμογής και αυτό την τρέχει. Δεν χρειάζεται να ηχογραφίσεις εντολές. Υπάρχουν ήδη εγκατεστημένες και αναγνωρίζει όλες τις φωνές. Όσες φορές και αν προσπάθησα, δεν έκανε ούτε το παραμικρό λάθος. ΑΨΟΓΟ.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και τον τρόπο λειτουργίας του speaker independent voice dialing. Επιλέγεις ποιές εφαρμογές θέλεις να ενεργοποιούνται με φωνητική εντολή (μπορείς να βάλεις όσες γουστάρεις) και ΤΕΛΟΣ. Αυτό ήταν.

 

Λειτουργεί όπως ακριβώς το είχα περιγράψει πριν το πάρω στα χέρια μου. Λές το όνομα της εφαρμογής και αυτό την τρέχει. Δεν χρειάζεται να ηχογραφίσεις εντολές. Υπάρχουν ήδη εγκατεστημένες και αναγνωρίζει όλες τις φωνές. Όσες φορές και αν προσπάθησα, δεν έκανε ούτε το παραμικρό λάθος. ΑΨΟΓΟ.

Όντως είναι πάρα πολύ καλή αυτή η λειτουργία!! Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο. Η κάρτα μνημης που είχε μέσα, αν τη βάλω στον αντάπτορα, μπορώ να τη βάλω στο 6600? Θα λειτουργήσει κανονικά?

 

Τελικά πέρασα κι εγώ το SolvoED 2.0.1 και δουλεύει μια χαρά!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δε συγκρίνω το Ν70 με το 6680 αλλά δύο Ν70 μεταξύ τους! BTW, περαστικά!!!!! :D

 

Nαι καταλαβα το 3.7mm 1:2.8 του pre-release N70 με τα δικα μας (4.8mm 1:3.2).

Απλως παρεθεσα και του 6680 μιας και το ειχα διπλα :O

 

Όσες φορές και αν προσπάθησα, δεν έκανε ούτε το παραμικρό λάθος. ΑΨΟΓΟ.

 

:yahoo: :up:

 

 

Παιδες να ρωτησω σχετικα με το ραδιοφωνο - σας κανει καποιες διακοπες ,επαναλαμβανομενες ,γενικα ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πάρα πολύ καλή αυτή η λειτουργία!! Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο. Η κάρτα μνημης που είχε μέσα, αν τη βάλω στον αντάπτορα, μπορώ να τη βάλω στο 6600? Θα λειτουργήσει κανονικά?

 

Τελικά πέρασα κι εγώ το SolvoED 2.0.1 και δουλεύει μια χαρά!! :D

Εγω που την εβαλα σε ενα 6230 δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς είχε προεγκατεστημένα τα office και τον pdf viewer; Γιατί στο δικό μου δεν υπήρχαν. Και τώρα που καθόμουνα και διάβαζα τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, είδα οτι αναφέρει πως υποστηρίζει αρχεία doc, xls, ppt pdf κτλ. Το δικό μου δεν αναγνωρίζει τίποτε απο αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς είχε προεγκατεστημένα τα office και τον pdf viewer; Γιατί στο δικό μου δεν υπήρχαν. Και τώρα που καθόμουνα και διάβαζα τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, είδα οτι αναφέρει πως υποστηρίζει αρχεία doc, xls, ppt pdf κτλ. Το δικό μου δεν αναγνωρίζει τίποτε απο αυτά.

 

Nαι ολα προεγκατεστημενα στην καρτα ειναι ,οχι στο τηλεφωνο ,δεν δοκιμασα να ανοιξω καποιο αρχειο ομως.

Μπορεις να τα βρεις εδω:

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,8764,77605,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nαι καταλαβα το 3.7mm 1:2.8 του pre-release N70 με τα δικα μας (4.8mm 1:3.2).

Απλως παρεθεσα και του 6680 μιας και το ειχα διπλα :O

 

 

 

:yahoo: :up:

 

 

Παιδες να ρωτησω σχετικα με το ραδιοφωνο -ακουω τωρα best - σας κανει καποιες διακοπες ,επαναλαμβανομενες ?

Ok, παρεξήγηση! :O

Εννοείς αν κάνει γενικά το ραδιόφωνο διακοπές ή ο σταθμός που ακούς τώρα?

 

 

Παιδιά σε εσάς είχε προεγκατεστημένα τα office και τον pdf viewer; Γιατί στο δικό μου δεν υπήρχαν. Και τώρα που καθόμουνα και διάβαζα τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, είδα οτι αναφέρει πως υποστηρίζει αρχεία doc, xls, ppt pdf κτλ. Το δικό μου δεν αναγνωρίζει τίποτε απο αυτά.

Είναι προεγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης. Την έχω κάνει backup σε zip αν τη θέλεις. ;)

 

Edit: Με πρόλαβαν! :P

 

Τελικά αυτό που ρώτησα πιο πάνω, ξέρει κανείς να μου απαντήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ok, παρεξήγηση! :O

Εννοείς αν κάνει γενικά το ραδιόφωνο διακοπές ή ο σταθμός που ακούς τώρα?

 

Γενικοτερα ,οχι σε καποιον σταθμο, κανει κατι σπασιματα το radio .

 

Η κάρτα μνημης που είχε μέσα, αν τη βάλω στον αντάπτορα, μπορώ να τη βάλω στο 6600? Θα λειτουργήσει κανονικά?

Kανει, δεν εχεις προβλημα ,οι καρτες ειναι backward compatible :)

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,47741,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που άκουσα ράδιο μου έκανε κάτι γρατζουνισματάκια αλλά υπέθεσα οτι θα φταίει το σήμα (μπορεί όντως να έφταιγε το σήμα).

 

Κάτι άσχετο:

Περίεργο το υλικό που έχουν βάλει στο καλώδιο των ακουστικών. Τριβόταν το καλώδιο σε δύο σημεία και έβγαζε έναν παράξενο ήχο και για μια στιγμή τρόμαξα, νόμιζα οτι είχε πρόβλημα η συσκευή μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα ,οχι σε καποιον σταθμο, κανει κατι σπασιματα το radio .

Aυτή τη στιγμή που ακούω μου κάνει κι εμένα κάτι κολπάκια! :(

Το απόγευμα όμως πουυ άκουγα, δε θυμάμαι να έκανε τίποτα!

 

 

Kανει, δεν εχεις προβλημα ,οι καρτες ειναι backward compatible :)

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,47741,00.html

Thanks!! :up:

 

Αλήθεια, τηλεόραση πώς μπορώ να δω? Είμαι σε Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, τηλεόραση πώς μπορώ να δω? Είμαι σε Vodafone.

 

Μεσω του Vodafone Live αλλα οχι ακομα, αφου προς το παρον δεν υποστηριζεται το Ν70.Απο Δεκεμβριο μαλλον .

Θα το καταλαβουμε απο την στιγμη που κυκλοφορησει και Ν70 Vodafone Live customized εκδοση.

 

Καλησπερα μια ερωτηση αρχικη φορτιση ποσες ωρες το αφησατε?

 

Εγω συγκεκριμενα το αφησα ολο το βραδυ χτες ,αν και δεν χρειαζοταν τοσο. ;)

 

Λίγο που άκουσα ράδιο μου έκανε κάτι γρατζουνισματάκια αλλά υπέθεσα οτι θα φταίει το σήμα (μπορεί όντως να έφταιγε το σήμα).

 

Κάτι άσχετο:

Περίεργο το υλικό που έχουν βάλει στο καλώδιο των ακουστικών. Τριβόταν το καλώδιο σε δύο σημεία και έβγαζε έναν παράξενο ήχο και για μια στιγμή τρόμαξα, νόμιζα οτι είχε πρόβλημα η συσκευή μου. :)

 

Κατι τετοιο λεω και εγω γρατζουνισματάκια ,σπασιματα ,εμφανιζονται περιοδικα

και οχι σε ενα μονο σταθμο

 

Τα ακουστικα ειναι οντως περιεργα ,θυμιζουν σκοινι για απλωμα ρουχων :lol: :lol:,τα ρημαδια ομως πεφτουν συνεχεια απο τα αυτια :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του Vodafone Live αλλα οχι ακομα, αφου προς το παρον δεν υποστηριζεται το Ν70.Απο Δεκεμβριο μαλλον .

Φτουουου!! Και ήθελα να δω πώς είναι! :( Τέσπα, από Δεκέμβριο! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Kατι ακομα σχετικα με το ραδιοφωνο περα απο τα κοψιματα :(

Το ραδιοφωνο οταν χρησιμοποιησεις off-line profile ,δεν δουλευει :(

Bγαζει:"Χρηση δικτυου αδυνατη" ,προφανως λογω visual radio .

Ετσι δεν ειναι και σε σας? :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nαι καταλαβα το 3.7mm 1:2.8 του pre-release N70 με τα δικα μας (4.8mm 1:3.2).

οσο πιο μικρο το νουμερο τοσο καλυτερο, δειχνει ποσο ευρυ πλανο μπορει να τραβηξει ασχετα απο την αναλυση. το 3.7 δηλαδη θα επαιρνε ευρυτερο πλανο. δε ξερω αν καταλαβατε:)

 

Λίγο που άκουσα ράδιο μου έκανε κάτι γρατζουνισματάκια αλλά υπέθεσα οτι θα φταίει το σήμα (μπορεί όντως να έφταιγε το σήμα).

Κάτι άσχετο:

Περίεργο το υλικό που έχουν βάλει στο καλώδιο των ακουστικών. Τριβόταν το καλώδιο σε δύο σημεία και έβγαζε έναν παράξενο ήχο και για μια στιγμή τρόμαξα, νόμιζα οτι είχε πρόβλημα η συσκευή μου.

μηπως τα περιεργα στην ληψη(οχι οι διακοπες) οφειλονται στα ακουστικα, μηπως δεν ειναι καλα μονωμενα τα συρματακια απο το πλαστικο και τριζουν; με αλλα ακουστικα;

 

μας τα χαλασατε λιγο με το ραδιο(ληψη και ενταση).... :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι σε ξένα forum σχεδόν όλοι λένε ότι το τηλέφωνο είναι πολύ αργό! Εδώ όσοι το έχουν λένε το αντίθετο, πως γίνεται αυτό?!
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δε συγκρίνω το Ν70 με το 6680 αλλά δύο Ν70 μεταξύ τους! Σε αυτό της φωτογραφίας λέει 3.7mm 1:2.8 και στο δικό μου(όπως και στο δικό σου φαντάζομαι) λέει 4.8mm 1:3.2! :wacko: :blink: Οι αριθμοί αυτοί αφορούν τη διάμετρο του φακού νομίζω ή κάτι τέτοιο τέλοσπάντων.(Δεν είμαι και σίγουρος!) Προφανώς τα κινητά της φωτογραφίας είναι "beta". Άρα έχουν διαφορετικό φακό από τα released! Τώρα, ποιός είναι καλύτερος φακός μεταξύ αυτών των δύο, δεν γιγνώσκω! :O

 

BTW, περαστικά!!!!! :D

Πάω κι εγώ να το πάρω.

Για τα 3.7 mm και τα 4.8mm έχουν να κάνουν με εστιακές αποστάσεις των φακών αλλά δε μπορούμε να κάνουμε άμεση σύγκριση αν δεν άναφέρονται σε συστήματα με ακριβώς ιδιες φυσικές διαστάσεις αισθητήρα (εμβαδον, οχι Megapixel). Αν μιλάμε για τον ίδιο αισθητήρα το 3.7 είναι πιο ευρυγώνιος.

Το 2.8 που γράφει μετά, σε σχέση με το 3.2, σημαίνει λίγο πιο φωτεινός φακός άρα το 2.8 είναι (ελαφρά) καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις να παιξει ταινια?(ή ειναι νωρις ακομα?)

οταν καποιος το κανει ας αναφερει πως ειναι.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!

Τελικά μπορείς να γράψεις από το ράδιο;

Όπως έκανε το n-gage που έγραφε σε μορφή .acc ή .aac (δεν θυμάμαι πως

ακριβώς το λένε!)

 

Ευχαριστώ!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!

Τελικά μπορείς να γράψεις από το ράδιο;

Όπως έκανε το n-gage που έγραφε σε μορφή .acc ή .aac (δεν θυμάμαι πως

ακριβώς το λένε!)

 

Ευχαριστώ!

:)

οχι δυστυχως :O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Αχ αθάνατο n-gage!

Ένα ακόμα review: για αυτούς που ενδεχομένος δεν το έχουν

πάρει ακόμα!

http://www.planete-nokia.com/phpBB2/index.php?showtopic=20089

Πολύ ωραίες φωτό!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια...πως ειναι δυνατον το 6680 να ειναι ποιο ακριβο στα ΟΤΕShop απο το καινουριο Ν70;;

 

Πιστευω το Ν70 αξιζει να παω να παρω ε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...