Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα

 

εχω ενα N70

το κουμπι που ανοιγει και κλεινει το κινητο εχει χαλασει και μου εκλεισε απο μπαταρια σημερα το κινητο και δεν μπορω να το ανοιξω τωρα.

 

Στην Μνημη του κινητου εχω μια φωτο που την χρειαζομαι! το κινητο δεν με ενδιαφερει και τοσο μονο η φωτο! τι μπορω να κανω???

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να ξεμονταρεις το κινητο σου και να το ανοιξεις αφου βγαλεις την προσοψη(ειναι σχετικα ευκολη διαδικασια). ο αλλος δρομος ειναι το nokia shop για επισκευη οπου θα σου αντικαταστησουν το κουμπι με καινουριο. κοστος, μη με ρωτησεις, δε γνωριζω. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να ξεμονταρεις το κινητο σου και να το ανοιξεις αφου βγαλεις την προσοψη(ειναι σχετικα ευκολη διαδικασια). ο αλλος δρομος ειναι το nokia shop για επισκευη οπου θα σου αντικαταστησουν το κουμπι με καινουριο. κοστος, μη με ρωτησεις, δε γνωριζω. :O

 

Την προσοψη την εβγαλα αλλα και παλι δεν μου ανοιγει οταν το παταω..

με βλεπω να το πηγαινω στην νοκια...

 

ευχαριστω!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ρε παιδια σορυ αλλα θα κανω που δεν μπορω να ψαξω τις προηγουμενες 600 σελιδες για να βρω την απαντηση.

 

Μπορει καποιος να πει με λιγα λογια τον τροπο εγκαταστασης του τομτομ σε νοκια n70???

 

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σορυ αλλα θα κανω που δεν μπορω να ψαξω τις προηγουμενες 600 σελιδες για να βρω την απαντηση.

 

Μπορει καποιος να πει με λιγα λογια τον τροπο εγκαταστασης του τομτομ σε νοκια n70???

 

 

ευχαριστω!

Είναι πολύ απλό. Πρέπει να βρεις το αρχείο .sis και ύστερα θα το περάσεις στο κινητό σου μέσω του PC Suite και θα το κάνεις εγκατάσταση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδιά, έχω στη κατοχή μου ένα nokia N70. το έχω χρόνια.

 

το τελευταίο update που έκανα είναι το 5.0638.30.1

το RM-84 υποθέτο πως είναι το product code του.

 

η μόνη επικοινωνία που έχει με το PC είναι μέσω bluetooth και card reader.

 

όπως καταλάβατε απο τον τίτλο το κινητό έχασε τα ελληνικά του απο το τελευταίο update, βασικά upgrade είναι το σωστό, τέσπα. πως μπορώ να του περάσω ελληνικά ? καλώδιο δεν υπάρχει περίπτωση να μπει, έχει χαλάσει η υποδοχή και κατά 99% γίνετε αποσύνδεση.

 

απο το PC suit δεν μπορώ να ανοίξω την ενημέρωση λογισμικού τηλεφώνου, μου παρουσιάζει κάποιο σφάλμα. λέει οτι ίσως κάτι να το εμποδίζει, ίσως κάποιο firewall αλλά τα έχω όλα κλειστά.

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έχω στη κατοχή μου ένα nokia N70. το έχω χρόνια.

 

το τελευταίο update που έκανα είναι το 5.0638.30.1

το RM-84 υποθέτο πως είναι το product code του.

 

η μόνη επικοινωνία που έχει με το PC είναι μέσω bluetooth και card reader.

 

όπως καταλάβατε απο τον τίτλο το κινητό έχασε τα ελληνικά του απο το τελευταίο update, βασικά upgrade είναι το σωστό, τέσπα. πως μπορώ να του περάσω ελληνικά ? καλώδιο δεν υπάρχει περίπτωση να μπει, έχει χαλάσει η υποδοχή και κατά 99% γίνετε αποσύνδεση.

 

απο το PC suit δεν μπορώ να ανοίξω την ενημέρωση λογισμικού τηλεφώνου, μου παρουσιάζει κάποιο σφάλμα. λέει οτι ίσως κάτι να το εμποδίζει, ίσως κάποιο firewall αλλά τα έχω όλα κλειστά.

Αναβάθμιση σε ME ή/και Επαναφορά Ελληνικής Γλώσσας (Ν 70)

στο post #11 ειναι η λιστα με τα product codes αλλα δυστυχως χρειαζεται οπωσδηποτε καλωδιο για να κανεις ολη αυτην τη διαδικασια!:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μα τα χίλια μαργαριτάρια, έκανα αναζήτυση με τον όρο N70 και δεν βρήκε τίποτα... τέλος πάντων.

 

@eatmydust ευχαριστώ. μάλλον θα το αφήσω όπως έχει, δεν το ρισκάρω.

 

τελικά έμαθα πως είναι music edition ενώ η συσκευή φένετε ακριβός όπως το απλό. (αν δεν κάνω λάθος το ME είναι σε μαύρο χρόμα, σωστά? )

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

μα τα χίλια μαργαριτάρια, έκανα αναζήτυση με τον όρο N70 και δεν βρήκε τίποτα... τέλος πάντων.

 

@eatmydust ευχαριστώ. μάλλον θα το αφήσω όπως έχει, δεν το ρισκάρω.

 

τελικά έμαθα πως είναι music edition ενώ η συσκευή φένετε ακριβός όπως το απλό. (αν δεν κάνω λάθος το ME είναι σε μαύρο χρόμα, σωστά? )

το αγόρασες μεταχειρισμένο;

ρωτάω επειδή κι εγώ το είχα απλό και με την παραπάνω διαδικασία το αναβάθμισα σε Music Edition(είναι η ίδια διαδικασία με αυτήν της αλλαγής γλώσσας, 2in1 λειτουργίες δηλαδή;)) και αργότερα έβαλα και τη μάυρη πρόσοψη.

εν καιρώ πάντως, πήγαινε το σε Nokia Shop να σου φτιάξουν τις μεταλλικές επαφές επαφές ή να στις αλλάξουν αν χρειαστεί.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν ήξερα οτι γίνετε. θα το κοιτάξω.

 

ναι μεταχιρισμένο το πείρα, βασικά ανταλαγή έκανα με ένα sony κ750i. απλά ο τύπος ήθελε σον και καλά ένα sony κινητό. βρήκα την εφκερία και το πήρα. :)

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Που μπορω να βρω μπαταρια για το κινητο, εκτος απο Nokia shop;

 

ebay και καθαρισες.

Ευκολα, γρηγορα και φθηνα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η oem μπαταρια ειναι ιδια με την κανονικη; Βρηκα σε αυτο το site μπαταρια για το N70 και N82, αλλα ειναι υπερβολικα φθηνες. Παιζει κατι ή να παραγγειλω αφοβα;

 

http://www.pc2everyone.gr/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1629&category_id=101&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά προχώρα το άφοβα;)

 

Έχω μια απορία σχετικά με το παραπάνω link. Η μπαταρία που φοράνε όλα τα κινητά που αναφέρει είναι η BL-5C. Όμως αυτή που διαφημίζει είναι η η BL-5CA:confused: Ποια ακριβώς η διαφορά μεταξύ των δύο;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
καλησπέρα..Ενδιαφερομαι για αγορα κεντρικής πλακετας N70...

Τσέκαρε τα παρακάτω sites:

 

http://www.mobile-parts.gr

http://www.9volto.gr

 

Στην έσχατη των περιπτώσεων, Nokia Care/Shop:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τα παρακάτω sites:

 

http://www.mobile-parts.gr

http://www.9volto.gr

 

Στην έσχατη των περιπτώσεων, Nokia Care/Shop:rolleyes:

 

Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας αλλα τα εχω τσεκαρει τα συγκεκριμενα sites και δεν βρηκα κατι...εχω προβλημα οξειδωσης με ενα ολοκληρωμενο και πρεπει να αλλαξω την πλακετα...Καμια αλλη ιδεα?καποιο μεταχειρισμενο που δεν χρειαζεται η πλακετα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά εγώ προσωπικά δεν κατάφερα να βρω άκρη.

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εαν υπάρχει τρόπος να βγάλω τον κωδικό κλειδώματος (που είχα αλλάξει ο ίδιος πριν από χρόνια και τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ) στο N70 μου δεδομένου ότι θα το χρειαστώ

 

Δυστυχώς δεν έχω καλώδιο και δεν μπορώ να ανοίξω το bluetooth αφού είναι κλειδωμένο για να μπορέσω να το συνδέσω στο pc.

 

Ρώτησα στη nokia και είπε πως γίνεται να το ξεκλειδώσει , αλλά δεν ξέρω πόσο θα μου κοστίσει κάτι τέτοιο

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά εγώ προσωπικά δεν κατάφερα να βρω άκρη.

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εαν υπάρχει τρόπος να βγάλω τον κωδικό κλειδώματος (που είχα αλλάξει ο ίδιος πριν από χρόνια και τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ) στο N70 μου δεδομένου ότι θα το χρειαστώ

 

Δυστυχώς δεν έχω καλώδιο και δεν μπορώ να ανοίξω το bluetooth αφού είναι κλειδωμένο για να μπορέσω να το συνδέσω στο pc.

 

Ρώτησα στη nokia και είπε πως γίνεται να το ξεκλειδώσει , αλλά δεν ξέρω πόσο θα μου κοστίσει κάτι τέτοιο

 

Ευχαριστώ !

Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia

 

Στη χειρότερη περίπτωση, αν δε βρεις άκρη με το παραπάνω θέμα, ναα αναγκαστείς να πας σε Nokia Shop με 15-25 €uros να στο ξεκλειδώσουν. Παίζει η πιθανότητα όμως να χάσεις όλα σου τα δεδομένα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Το έχω δεί αυτό το thread αλλά το πρόβλημά μου είναι πως δεν έχω καλώδιο.

 

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω το bluetooth ενω είναι κλειδωμένο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Το έχω δεί αυτό το thread αλλά το πρόβλημά μου είναι πως δεν έχω καλώδιο.

 

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω το bluetooth ενω είναι κλειδωμένο;

Μόνο αν αγοράσεις το καλώδιο μπορεί να γίνει η δουλειά σου. Να ενεργοποιηθεί το bluetooth ενώ είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο δεν γίνεται.

 

edit: Κοίταξε και το παρακάτω post αν και είναι για τους πιο τολμηρούς και γενικότερα είναι ψιλά γράμματα:rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3263463#post3263463

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτηκά: Στο θέμα Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia ο 4ος τρόπος με το phoneunlock δουλεύει στο Ν70

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...