Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβαινεις τι θα γινοταν εαν ο καθε ενας που ειχε ενα προβλημα με την συσκευη του εκανε την ιδια ερωτηση σε ολα τα επισημα θεματα των συσκευων. Επισης ρωτησες σε 3 αλλα θεματα εκτος απο το θεμα του Ν70 οπου ειναι η συσκευη σου.

 

 

Κανε εγκατασταση στην συσκευη σου ενα διαχ. αρχειων μετα επελεξε τα μηνυματα σου να αποθηκευονται στην συσκευη. Μπες με τον διαχ. αρχειων στην καρτα μνημης στο φακελο system παρε προσεκτικα ολοκληρο τον φακελο mail και βαλτον σε ενα μερος που θα θυμασαι. Μετα επελεξε να αποθηκευονται sms στην καρτα μνημης και στειλε ενα sms ωστε να δημιουργηθει ξανα ο φακελος mail και προσπαθησε να συνδεθεις.

 

Εαν συνδεθει θα ξερουμε οτι το προβλημα ειναι στο φακελο mail και συγκεκριμενα στο αρχειο index οπου δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο.

 

Εαν δεν συνδεθει θα πει πως το προβλημα ειναι στο pc suite.

 

Aφου τελειωσεις με τα παραπανω και καταλαβεις που ειναι το προβλημα διεγραψε το φακελο mail και βαλε τον παλιο στην θεση του ωστε να μπουν τα μηνυματα στην θεση τους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θὰ τὸ κυττάξω! Σὲ εὐχαριστῶ πολύ!

 

ὡστόσο... Τί ἐννοεῖς μὲ αὐτό:

Εαν συνδεθει θα ξερουμε οτι το προβλημα ειναι στο φακελο mail και συγκεκριμενα στο αρχειο index οπου δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο.

 

ὅτι τὸ πρόβλημα εἶναι ἀνίατο;

vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Guys εχω το εξης προβλημα, προσπαθω να κανω update το firmware του n70 (εχω 5.0638.3.0.1), αλλα ενω εχει βγει η 5.07.... κατι τελος παντων, το προγραμμα ενημερωσης της nokia μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση που ειναι η 5.0638.3.0.1!! Γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο???

 

Λοιπον, βρηκα τι παιζει. Το product code μου δεν υποστηριζει ανωτερη αναβαθμιση. Αν αλλαξω product code θα μπορω να βαλω το καινουριο firmware??

Link to comment
Share on other sites

Θὰ τὸ κυττάξω! Σὲ εὐχαριστῶ πολύ!

 

ὡστόσο... Τί ἐννοεῖς μὲ αὐτό:

Εαν συνδεθει θα ξερουμε οτι το προβλημα ειναι στο φακελο mail και συγκεκριμενα στο αρχειο index οπου δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο.

ὅτι τὸ πρόβλημα εἶναι ἀνίατο;

Eαν εχει χαλασει αυτο το αρχειο δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα. Οι πιθανοτητες να εχει χαλασει ειναι παρα πολυ λιγες απλα σου ειπα να κανεις την παραπανω διαδικασια για να αρχισουμε σιγα σιγα να αποκλειουμε τα διαφορα ενδεχομενα που προκαλουν το προβλημα. Επισης μπορεις να βαλεις την καρτα σου και σε ενα card reader η να συδεσεις την συσκευη σου σε λειτουργεια μαζικης αποθηκευσης και να παρεις απο εκει με αποκοπη το φακελο mail.

 

Guys εχω το εξης προβλημα, προσπαθω να κανω update το firmware του n70 (εχω 5.0638.3.0.1), αλλα ενω εχει βγει η 5.07.... κατι τελος παντων, το προγραμμα ενημερωσης της nokia μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση που ειναι η 5.0638.3.0.1!! Γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο???

 

Λοιπον, βρηκα τι παιζει. Το product code μου δεν υποστηριζει ανωτερη αναβαθμιση. Αν αλλαξω product code θα μπορω να βαλω το καινουριο firmware??

 

Εαν δεν υπαρχει νεωτερη αναβαθμιση για το product code της συσκευης του τοτε θα πρεπει να το αλλαξεις. Πες μας το product code που εχεις για να σου πουμε τι πρεπει να κανεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To product code πως το βρισκω ?

 

Στο εσωτερικο της συσκευης κατω απο την μπαταρια,

ειναι ενα 7ψηφιο νουμερο........................

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Aκολουθησε τον παρακατω οδηγο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

 

Και βαλε ενα απο τα Product Code που αναφερονται αναλογα με την συσκευη σου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1662305#post1662305

 

Mετα δοκιμασε να ξανα κανεις αναβαθμιση!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ gianpithio!! Όλα πήγαν κατευχήν!! Τωρα ψαχνω να δω πως θα το κανω ακομα γρηγοροτερο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι που ολα πηγαν καλα :)

 

Δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο και μερικα κολπακια που υπαρχουν δεν λειτουργουν..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατασταση στην συσκευη σου ενα διαχ. αρχειων.

 

Συγγνώμη ρέ φίλε ἄν γίνωμαι γελοιωδῶς ἀστοιχείωτος ἀλλά δέν πολυκατάλαβα στήν ἀρχή. Τί ἐννοεῖς «διαχ. ἀρχείων»; Διαχειριστής ἀρχείων;

 

Τό μόνο στό ὁποῖο πάει ὁ νοῦς μου εἶναι ἡ «διαχείριση ἀρχείων» στό μενοῦ τοῦ pc suite. Ἀνοίγοντάς το, μοῦ δίνει τέσσερις ἐπιλογές: (α) μνήμη τηλεφώνου (β) memory card (γ) Ἐπαφές (δ) Μηνύματα.

 

Κλικάροντας στὴν κάρτα μνήμης, δέν βλέπω πουθενά φάκελλο system, παρά μόνο φακέλλους: (α) images (α) muvee (α) others (α) private (α) sounds (α) videos καί ἕνα dat ἀρχεῖο μέ ὄνομα uploader…

 

Eὐχαριστῶ καί πάλι...

vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί διαχειριστής αρχείων όπως είναι και η "Διαχείριση αρχείων" που έχει ενσωματωμένη το κινητά, απλά κάποιον που να έχει τη δυνατότητα να βλέπει του φακέλους και αρχεία του συστήματος, κάτι που δεν το κάνει ούτε το PC Suite αλλά ούτε και η "Διαχείριση αρχείων".

Κατέβασε και εγκατέστησε στον X-plore από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Μετά απο 2 χρονια χρήσης του Ν70 Music Edition αποφάσισα να το αφήσω για το πολλά υποσχόμενο 5800.. Η απορία μου είναι αν πωλείται ακόμα το Ν70 και ποιά θα ήταν μια λογικη τιμή να ζητήσω αν λαβουμε υπόψη της κακουχίες που έχει περάσει.. Το τηλέφωνο είναι μια χαρά αυτή τη στιγμή με τα service του κλπ. και το μόνο που δείχνει την "ηλικια" του ειναι κάποιες μικροεκδορές στα πλαστικά του μέρη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.

Έχω ένα ΝΟΚΙΑ Ν70 music edition. Λόγω οτι θέλω να το πουλήσω, θα ήθελα να ξέρω πως μπορώ να δώ αν ειναι ξεκλείδωτο να δεχθεί sim cards άλλων χωρών. Ελλάδα δέχεται και άλλες sims αλλά αν το πουλήσω π.χ στο ebay θα ήθελα να ξέρω αν θα μπορεί π.χ ο Άγγλος να βάλει της χώρας του. Πως μπορώ να το δω αυτό?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δέχεται άλλες sim έστω ελληνικών δικτύων, είσαι ok.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν δέχεται άλλες sim έστω ελληνικών δικτύων, είσαι ok.:)

 

Δεν έχω τώρα καμια sim εκτός ελληνικών δικτύων. Τα ελληνικά δίκτυα ειναι οκ. Το θέμα ειναι οτι δεν ξέρω για τα ξένα και δεν έχω καμια sim τώρα απο ξένο δίκτυο. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να ξέρω πριν το πουλήσω στο ebay και με βρίζει κανέναν γερμανός ή κανας Άγγλος?

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι ok με τα ελληνικά δεν έχεις κανένα απολύτως εμπόδιο στο να αναρτήσεις την αγγελία σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί διαχειριστής αρχείων όπως είναι και η "Διαχείριση αρχείων" που έχει ενσωματωμένη το κινητά, απλά κάποιον που να έχει τη δυνατότητα να βλέπει του φακέλους και αρχεία του συστήματος, κάτι που δεν το κάνει ούτε το PC Suite αλλά ούτε και η "Διαχείριση αρχείων".

Κατέβασε και εγκατέστησε στον X-plore από εδώ.

 

Εγκατέστησα τό προτεινόμενο στήν συσκευή, μπαίνω από εκεί, βασικά είναι στό "γραφείο" ο xplorer καί έχει C γιά τήν κάρτα τηλεφώνου καί E γιά τήν κάρτα μνήμης. Τό θέμα είναι ότι βλέπω τά περιεχόμενα καί τών δύο μερών αλλά δέν υπάρχει πουθενά φάκελλος system...

vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Πατησε το 0 και επελεξε να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι ok με τα ελληνικά δεν έχεις κανένα απολύτως εμπόδιο στο να αναρτήσεις την αγγελία σου.

 

ευχαριστώ πολύ.

by the way.............ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα nokia Ν70 music edition black και θέλω να το πουλήσω σε τι τιμή λέτε να το δώσω κάποιος μου δίνει 80 euro είναι καλά.:!:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω ... αλλαξα καρτα σιμ και οταν εβαλα την καινουργια μου ζηταει κωδικο τηλεφωνου αλλα τον εχω ξεχασει ... τον εχω αλλαξει σιγουρα απο το κλασσικο 0000 που ηταν προεπιλογη και δεν θυμαμαι τον καινουργιο που εβαλα με τιποτα... ειναι δυνατον να βρω τροπο να το ξεκλειδωσω ? και αν δεν γινεται μονος μου, πρεπει να παω σε καποιο νοκια μαγαζι για να μου το ξεκλειδωσουν εκει η δεν γινεται ? απαντηστε οσο πιο γρηγορα γινεται plz :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...