Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην καλως ηλθες :)

 

Mπορεις να βρεις τον κωδικο με την εφαρμογη phoneunlock

 

Συνεχεια στο επισημο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81645

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση ποιες μνημες διαβαζει το n70 γιατι θα με τρελανει εχω μια r mmc 256mb και δεν μου την διαβαζει ενω την καρτα της nokia μια χαρα!!! εχω κανει και μορφοποιηση στην καρτα και δουλευει κανονικα σε αλλο τηλεφωνο!! καμια ιδεα?? ευχαριστω. να μην παω και αγορασω αλλη και δεν παιζει τζαμπα λεφτα!!!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στο gsmarena.com γραφει RS-DV-MMC! δεν την αναγνωριζει καθολου το κινητο|? μπορεις να την κανεις μορφοποιηση μεσω κινητου?
Link to comment
Share on other sites

στο gsmarena.com γραφει RS-DV-MMC! δεν την αναγνωριζει καθολου το κινητο|? μπορεις να την κανεις μορφοποιηση μεσω κινητου?

Δεν την αναγνωριζει καθολου δεν βγαζει τιποτα!!!:( μορφοποιηση τιν εκανα απο το pc και ι μνημη δουλευει κανονικα σε 6670 τι να πω!! με βλεπω να αγοραζω μια απο το πλαισιο του 1 giga μπασ και αλλαξει κατι!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να την κανεις format μεσα απο φωτογραφικη μηχανη..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις βαλει τα μνμ σου να αποθηκευονται στην καρτα μνημης? αν ναι, βαλτα να αποθηκευονται στην μνημη του τηλεφωνου και επειτα κανε το φορματ που θες.
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις βαλει τα μνμ σου να αποθηκευονται στην καρτα μνημης? αν ναι, βαλτα να αποθηκευονται στην μνημη του τηλεφωνου και επειτα κανε το φορματ που θες.

 

Οχι , αποθηκευονται στο κινητο , κατι αλλο μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την καρτα σε ενα card reader διεγραψε τα παντα (και τα κρυφα αρχεια - φακελους) μετα βαλτην στο κινητο και format.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την καρτα σε ενα card reader διεγραψε τα παντα (και τα κρυφα αρχεια - φακελους) μετα βαλτην στο κινητο και format.

 

Ευχαριστω , πετυχε τελικα ετσι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια καλησπέρα,

Ξαφνικά το τηλέφωνο διαβάζει ότι υπάρχει στην κάρτα μνήμης εκτός απο τα μηνύματα. Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Ούτε με επανεκίνηση ούτε με εναλλαγή μεταξύ μνήμης τηλεφωνου και κάρτας δεν τα διαβάζει με τίποτα.

 

Στις ιδιότητες της μνήμης γράφει ότι τα μηνύματα είναι 6745ΚΒ αλλά δεν τα διαβάζει.

Το έψαξα λίγο με τον Fexprlorer , και είδα κάποια γεμμάτα folder και κάποια άδεια στη διαδρομή κάρτα, σύστεμ, μαιλ, folders.

 

Ακόμη την έβγαλα και την έβαλα στον Η/Υ και την διαβάζει μια χαρα.

 

 

Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα.....

 

Έχω αποθηκευμένα πάνω από 2.500 μηνύματα κρίμα είναι να τα χάσω

 

 

Να πω ακόμη ότι στέλνοντας μήνυμα από άλλο τηλέφωνο, με επιλογή τα μηνύματα να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης έπαιρνα αναφορά ότι παραδόθηκε, αλλά στο τηλέφωνο δεν το έβλεπα ούτε έβγαζε ένδειξη ότι είχα νέο μήνυμα. Για να τα δώ έκανα επανεκίνηση και επιλογή στην αποθήκευση μηνυμάτων το τηλέφωνο και όχι την κάρτα.

 

Για ότι άλλο ευχαρίστως να απαντήσω.

 

Πολλά, εκ των προτέρων ευχαριστώ, για τυχόν απαντήσεις και βοήθεια.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια θα σας ακουστει τρελλο αλλα μετα απο 2 μισι χρονια θα κανω μια ερωτηση!

 

Απο τον καιρο που το αγορασα δεν παιζουν ειδοποιησεις σε οτι εχω καταχωρημενο στο ημερολογιο. Βάζω όμως να ειδοποιηθω! Παντα ηθελα να κανω αυτη την ερωτηση αλλα έλεγα δεν βαριεσαι!!!

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καταχωρησεις στο ημερολογιο που τις χρειαζεσαι? Εαν οχι δοκιμασε να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μνημης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καταχωρησεις στο ημερολογιο που τις χρειαζεσαι? Εαν οχι δοκιμασε να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μνημης.

Ενταξει φίλε ευχαριστω. Λυθηκε το πρόβλημα. Είχα καταχωρήσει που τις χρειαζομαι αλλα με ένα format της κάρτας μνήμης λύθηκε και αυτο το πρόβλημα. Μόνο που έχασα λίγα αρχεια που ξέχασα να μεταφέρω αλλά πιος νοιάζεται!

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξερει καποιος αν γινεται κατι τετοιο ???? Αγορασα απο αγγελια ενα Nokia N70 και μου το εστειλαν με φορτιστη που δεν κανει για το κινητο....Μπορω να το φορτισω απο το καλωδιο που το συνδεει με usb με το pc ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μέσω του καλωδίου μεταφοράς δεδομένων δεν φορτίζει.

Θα πρέπει να πάρεις φορτιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μέσω του καλωδίου μεταφοράς δεδομένων δεν φορτίζει.

Θα πρέπει να πάρεις φορτιστή.

 

Ευχαριστω πολυ. Αλλο ενα 20ευρω γιατι καποιος ειναι τοσο ανευθυνος.Μου εστειλε φορτιστη με το χοντρο καρφακι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό αν ενδιαφέρεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό αν ενδιαφέρεσαι.

 

Ευχαριστω αλλα ηδη πηγα και πηρα ενα φορτιστη Nokia 14.90 ευρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχει βαλει καποιος τον opera mini 4.2 στο Ν70; Δεν μου το ανοιγει παρολο που εχω ολες τις ρυθμισεις;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει νεο firmware 5.0737.3.0.1 ?????

 

Μπαινεις εδω και βλεπεις

ποιο ειναι το τελευταιο για την συσκευη σου,

αφου πρωτα πληκτρολογησεις το product code

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/device-software-update/can-i-update

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...