Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια οι εφαμογες γιατι δεν τρεχουν στο backround η μονο στο δικο μου γινεται αυτο.

kai sto diko moy to N70 kai sto 6680 otan to anavathmisa prin 1 week!! vlakeia pantos

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΦΛΑΣ Ως ΦΑΚΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Ναι και απο εμενα η ιδια απορια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kai sto diko moy to N70 kai sto 6680 otan to anavathmisa prin 1 week!! vlakeia pantos

Tι εννοείται ότι δε τρέχουν ρε παιδιά;; Κλείνουν δηλαδή αντί να τρέχουν στο backround η δε φαίνεται να τρέχουν ενώ τρέχουν;

 

 

to route66 dystihos den doulevei(???) ,pera apo ayto to kinito se sykrisei me to 6680 fainetai kai einai pio mikro kai voliko apo to 6680...camera pros to paron poly kalo kai video apsogo

 

Eίναι σίγουρο αυτό;;; Το καλύτερο και ποιο χρηστικό με διαφορά πρόγραμμα symbian και δε τρέχει στο Ν70;; Πιστεύω να βγει καμιά νέα έκδοση γρήγορα.

 

Αλήθεια πως γίνεται όλοι να βρίσκεται το Ν70 πιο μικρό και βολικό και το διαβάζω από πολλούς. Αφού έχω τη περιέργια να το δω από κοντά μιας οι διαστάσεις

Ν70: 108.8 x 53 x 21.8 mm

6680: 108,4 x 55,2 x 20,5 mm δείχνουν ίσως και ελάχιστα μικρότερο το 6680 η τουλάχιστον ίδια.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

kai sto diko moy to N70 kai sto 6680 otan to anavathmisa prin 1 week!! vlakeia pantos

Βρηκα το κολπο ανοιγεις μια εφαρμογη και μετα πατας 2 φορες το πληκτρο μενου και μπαινει η εφαρμογη στο backround.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και στην τελευταία έκδοση λογισμικού του 6680 συνέβαινε αυτό και όντως ήταν σπαστικό, αλλά δεν δοκίμασα το παραπάνω "κόλπο" που λέει ο φίλος scruffy.
Link to comment
Share on other sites

@scruffy ayto to xero,ego leo gia tis efarmoges poy thelo monimos anoihta opos Fscaller/powerlock/Smart profiles ktl ktl poy otan kleineis kai meta anoigeis to kinito menoune anoihta...Edo den menoiune ayta,kathe fora thelone anoigma!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και κάτι άλλο πρωτόγνωρο όσον αφορά το θέμα multitasking στα series 60. Όταν ανοίγεις μια εφαρμογή και δεν την κλείσεις αλλά μεταπηδήσεις σε μιά άλλη ή ανοίξεις μία νέα εφαρμογή, αυτή που χρησιμοποιούσες προηγουμένως μένει ακριβώς στην κατάσταση που την άφησες.

 

Αν τώρα έχεις ανοιχτή μια εφαρμογή και πατήσεις το κόκκινο ακουστικό, κάτι που σε επανέφερε στην κατάσταση αναμονής σε όλα τα προηγούμενα 60άρια, κλείνει η εφαρμογή και σε οδηγεί κατευθείαν στην κατάσταση αναμονής.

 

Προσοχή όμως, οι εφαρμογές που είναι ήδη ανοιχτές δεν επιρρεάζονται. Κλείνει μόνο η εφαρμογή που ήταν ανοιχτή την στιγμή που πατήσαμε το κόκκινο ακουστικό. Αν θέλουμε λοιπόν να περάσουμε στην κατάσταση αναμονής χωρίς να κλείσουμε κάποια εφαρμογή που ήδη τρέχει, χρηησιμοποιούμε δύο διαφορετικούς τρόπους:

 

1.Πατάμε δύο φορές συνεχόμενες το πλήκτρο μενού

2.Κρατάμε πατημένο το πλήκτρο μενού και επιλέγουμε το εικονίδιο με το τηλέφωνο.

 

Αυτή η αλλαγή μόνο θετική είναι καθώς εξοικονομούμε χρόνο στην περίπτωση που τελειώσουμε μια εργασία και θέλουμε να κάνουμε έμξοδο. Τώρα με το πάτημα του κόκκινου ακουστικού είμαστε έξω.

 

Όλα βέβαια είναι θέμα συνήθειας.

Link to comment
Share on other sites

Tα Ν70,Ν90,6680,6630 παιρνουν dual voltage rsmmc & mmc mobile .

Aυτην την στιγμη κυκλοφορουν στο εμποριο μεχρι και 512ΜΒ.

Πιστευω συντομα να υπαρχουν και 1G

 

 

 

:O :lol: :O

(Τα 8800,9500 δεν σκοπευω να τα δωσω.

Kαποιο ομως ετοιμαζεται να αποχωρησει απο την παρεα δυστυχως ) :whistle:

 

 

 

@taken from planete-nokia.com

Kingston MMCmobile Dual Voltage 512MB 54x (Nokia 6630, 6680..)

54.74€

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1528

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω οτι όλα αυτά που περιγράφω παραπάνω για το multitasking, ισχύουν και για το Ν90 καθώς τα δύο τηλέφωνα τρέχουν την ίδια έκδοση symbian.
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πως γίνεται όλοι να βρίσκεται το Ν70 πιο μικρό και βολικό και το διαβάζω από πολλούς. Αφού έχω τη περιέργια να το δω από κοντά μιας οι διαστάσεις

Ν70: 108.8 x 53 x 21.8 mm

6680: 108,4 x 55,2 x 20,5 mm δείχνουν ίσως και ελάχιστα μικρότερο το 6680 η τουλάχιστον ίδια.

 

 

Φιλε pan82 ,ειναι "τρικ" της εμφανισης του Ν70. Στην πραγματικοτητα ειναι ιδια.

 

http://img434.imageshack.us/img434/8702/dsc007084ix.th.jpg

 

Υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιείς το φλας πίσω ως φακό; δηλαδή να μένει συνέχεια αναμένο.. στο 6680 νομίζω δεν γίνεται κάτι τέτοιο...

 

Oχι φιλε μου ,ισχυει οτι και στο 6680.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia eida pou eipate oti sth vodafone tha erthei to dekemvrio.de mporw na to paraggeilw apo vodafone prin na ginei vodafone live.de goustarw vodafone live.

 

Nεοτερες πληροφοριες αναφερουν οτι καποιες συσκευες Ν70 θα ειναι διαθέσιμες προς πώληση από την Δευτέρα 17/10/2005 , no live .Δεν γνωριζω τιμη και που θα παραλαβουν.

Yποθετω οτι δεν θα φερουν πολλες συσκευες παντως.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εδω υπαρχουν 2 καρτες μνημης:

h**p://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=14_32_93&products_id=1481

 

h**p://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=14_32_93&products_id=1157.

 

Πηρα τηλεφωνο και ρωτησα για τις δυο μνημες και μου ειπαν οτι η δευτερη μνημη ενω ειναι πιο φθηνη και πιο γρηγορη ειναι πιο καινουριο μοντελο αλλα δεν την προτεινει η ΝΟΚΙΑ και αν παθει κατι το τηλεφωνο σε βγαζει εκτος εγγυησης, ενω την πρωτη την προτεινει.

Εχει παρει καποιος τη γρηγορη?Αν την πηρε ειχε προβληματα με το τηλεφωνο?Εστω και σε 6680.

Link to comment
Share on other sites

θήκη από 6680 κάνει;

κάποια γνήσια έχει έρθει;

θηκη στυλ πορτοφολι κανει φιλε μου και δεν εχει κανενα προβλημα. :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιείς το φλας πίσω ως φακό; δηλαδή να μένει συνέχεια αναμένο.. στο 6680 νομίζω δεν γίνεται κάτι τέτοιο...

 

 

Oχι φιλε μου ,ισχυει οτι και στο 6680.

Με κάποιο έξτρα προγραμματάκι δε γίνεται?? :O

Link to comment
Share on other sites

1.στα καταστηματα ΤΙΜ κυκλοφορει κανονικα το Ν70

2. ρε παιδια επειδη θελω να το παρω σαν τρελος...ειστε ευχαριστημενοι? κολαει καθολου? ή χρειαζεται αναβαθμιση με το που το παρω??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

θήκη από 6680 κάνει;

κάποια γνήσια έχει έρθει;

 

Εχει βγει και γνησια θηκη για το N70.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω την αρχή και με την λίστα συμβατότητας του Ν70

 

Τρέχουν:

 

Power Dictaphone 1.02

Contacts Manager 1.04

Smart Birthday 1.00

Sys Info

File Explorer 1.13

Metro

Smart Profiles 1.05

Message Storer 1.00

Full Screen Caller 3.02

Cocktail 1.08

Photobase 2.00

Photorite SP 5.2.0

Resco Photo Viewer 4.30.3

Application Manager 1.04

Profimail 2.18

Smart File Manager 1.02

System Explorer 1.70

Slovo ED

 

 

 

Δεν τρέχουν:

 

Adobe Reader

 

 

Δεν έχω προλάβει ακόμα να εγκαταστήσω σωστά το Route 66. Μάλλον θα το κάνω αργά το βράδυ και θα σας ενημερώσω.

 

 

Ακολουθούν ακόμα περισσότερα προγράμματα όταν θα έχω περισσότερο χρόνο. Αν κάποιος έχει κάποια νεότερη έκδοση κάποιας εφαρμογής που έχω εγκατστήσει, ας με ενημερώσει να δοκιμάσω την νεότερη version.

 

Επίσης, στο resco photo viewer, κάθε φορά που το ανοίγω, κάνω register με επητυχία αλλά΄συνεχίζει να μου ζητάει register. Υπάρχει κανά κολπάκι να το ανοίγω χωρίς να μου ζητάει register;

 

Το contacts manager 1.04 δουλεψε σε μενα μπηκαν τα τηλεφωνα στον καταλογο αλλα μου εβγαζε προβλημα στα ταμπελακια που εβγαζε τα μηνυματα συγκεκριμενα εβγαζε λευκα ταμπελακια με το yes και το no απο κατω.Απλα εγω θυμομουνα τι βηματα να κανω.Ετυχε σε κανενα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο έξτρα προγραμματάκι δε γίνεται?? :O

 

Υπαρχει κατι αλλα οχι για το φλας απο οσο ξερω,αλλα για την οθονη ,πχ Torch

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=11&faq=2

SoftFlashLight, http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=1070&faq=2

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1.στα καταστηματα ΤΙΜ κυκλοφορει κανονικα το Ν70

2. ρε παιδια επειδη θελω να το παρω σαν τρελος...ειστε ευχαριστημενοι? κολαει καθολου? ή χρειαζεται αναβαθμιση με το που το παρω??

φιλε μου πιστευω οτι τοσες καλες κριτικες δεν εχουν γραφτει ξανα για κινητο symbian,πραγματικα αυτη τη φορα ειναι κατι ολοκληρωμενο και σταθερο.παρε το,θα μεινεις ευχαριστημενος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στη νυχτερινη ληψη πως ειναι?

 

me flas gia 30-40cm

xwris metrio, to 6600 einai mallon kalytero.

kanei to exhs: enw sth othonh sou deixnei oti bgeike kaloutsika otan thn pas stp pc fenetai maurh kai prepei na thn epexergasteis

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...