Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση αν καποιος γνωρίζει ή έχει το ίδιο προβλημα:

Όταν κανετε backup στο N70ME μέσω του PC SUITE προς το τέλος στο 90% το backup γίνεται με πολύ αργό ρυθμό; Εκεί στο 90% αρχίζει κάτι που λέγεται full backup και το οποίο για να φτάσει στο 100% θέλει περίπου 1 ώρα. Ο υπολογιστής μου είναι καινούργιος αρκετα γρήγορος με καινούργια εγκατάσταση Windows XP και PC SUITE (η τελευταία έκδοση που έχει το site της ΝΟΚΙΑ).

Αν συμβαινει και σε άλλους υπάρχει τρόπος να λυθεί (εκτός φυσικά από το να κάνεις cancel το backup);

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν καποιος γνωρίζει ή έχει το ίδιο προβλημα:

Όταν κανετε backup στο N70ME μέσω του PC SUITE προς το τέλος στο 90% το backup γίνεται με πολύ αργό ρυθμό; Εκεί στο 90% αρχίζει κάτι που λέγεται full backup και το οποίο για να φτάσει στο 100% θέλει περίπου 1 ώρα. Ο υπολογιστής μου είναι καινούργιος αρκετα γρήγορος με καινούργια εγκατάσταση Windows XP και PC SUITE (η τελευταία έκδοση που έχει το site της ΝΟΚΙΑ).

Αν συμβαινει και σε άλλους υπάρχει τρόπος να λυθεί (εκτός φυσικά από το να κάνεις cancel το backup);

To backup φιλε μου, συνηθως γινεται στην καρτα μνημης. Με το PC Suite, το backup ειναι αργο για τον απλουστατο λογο του USB. Δες ποσο χρονο κανεις να μεταφερεις ενα τραγουδι αο το pc στο κινητο. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να βαλω μαυρη προσοψη στο N70 θελω να ξερω αν τα κουμπια τριζουν και πατιουνται δυσκολα. Φθηνοτερα απο 58 ευρω μπορω να τη βρω;
Link to comment
Share on other sites

an thn pareis apo nokia shop logika tha nai idia opws twra! emena m aresoun etsi pantws... twra an pareis apo e-bay.com pou mazi me ta metaforika kanei 10 eurw kai exei diafora xrwmata ktl. ta koumpia apo oti akousa einai ligo mapa :p epishs mou pan oti tha feroun se 10 meres...................... kserei kaneis pouthena na xei?

 

ekana anabathmish apo to spiti alla de kserw se kapoia stigmh mou bgale retry h cancel kai ta paiksa :P e patisa cancel kai meta egrapse fail..

alla ok anoikse kanonika meta :P kanonika mpike e??? de pisteuw na ginei tpt meta?

 

uparxei kanas tropos na kanoume fakelous stin ekthesh giati einai ola entelws xima??? h kana programma an exei bgei exw kairo na dw gia auto :p

:D :D :D

 

a kai kati allo!! sti vodafone eida mia karta 1 gb 20 eurw re paidia toso ftinh einai twra??? tin pairnei 1gb to kin??? kai pws paei kollaei sernetai ktl h ola ok ???

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δωσω 58 ευρω για να παρω προσοψη; Το κινητο σκεφτομαι να το κρατησω μεχρι να παρω το N95.
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δωσω 58 ευρω για να παρω προσοψη; Το κινητο σκεφτομαι να το κρατησω μεχρι να παρω το N95.

Δε θα σου πρότεινα να δώσεις τόσα πολλά λεφτά για πρόσοψη,και μάλιστα για τόσο μικρό χρονικό διάστημα.;)

Link to comment
Share on other sites

τι 58ε ρε παιδια;νοκια κεντρικα ηρακλειο κρητης μου ειπαν για πληρες πακετο προσοψης θα το εχουν την ερχομενη εβδομαδα σε τιμη των 28,50 ε!!!αναλυτικα μπροστ.προσοψη,πληκτρολογιο,καπακι μπαταριας,πισω καλυμα φακου-κεραιας.
Link to comment
Share on other sites

μιλας για την μαυρη η την ασιμη????:rolleyes:

αν δεις πιο πισω γραφω σε ενα μηνυμα μου οτι αν ακουσα καλα την ασιμενια κτλ τοσο την εχουν..

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή restart και τον fexplorer και με κανένα από τις δυο δεν μου κάνει restart ξέρει κανείς γιατί?

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

και εμενα τα ιδια. κολλαει το κινητο και βγαζω την μπαταρια.. μαλλον κανενα φορματ θα θελει και σωστο backup, δλδ μεσω pc suite μονο τα μηνυματα, επαφες και τιποτα αλλο.

 

Επισης, υπαρχει προβλημα με το opera. Οταν βαζω το μεγεθος της γραμματοσειρας στο small, τοτε τα ελληνικα γραμματα τα βγαζει σε τετραγωνακια. Γιατι;

 

Και ενα προβλημα με μερικα θεματα που το ειχα αναφερει και παλαιοτερα. Ενα στα δυο θεματα που βαζω στο Ν70, οταν παω στη διαχειριση αρχειων, βγαζει την μπαρα που λεει "ανοιγμα" για 1-2 δευτερολεπτα καθε φορα που μπαινω ή βγαινω σε καποιο φακελο. Επισης αργει για να διαβασει θεματα και να σβησει εφαρμογες απο την διαχειριση εφαρμογων. Αποκλειεται να συμβαινει μονο σε εμενα αυτο το πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Το N70 μπορει να λειτουργησει ως GPS; Αν ναι, θα υπαρχει χρεωση;

Χρέωση δεν υπάρχει βέβαια,αλλά θα χρειαστείς το κατάλληλο hardware και software

Link to comment
Share on other sites

μιλας για την μαυρη η την ασιμη????:rolleyes:

αν δεις πιο πισω γραφω σε ενα μηνυμα μου οτι αν ακουσα καλα την ασιμενια κτλ τοσο την εχουν..

για τη μαυρη. ξεκαθαρο!!!

Link to comment
Share on other sites

τι καταλληλο hardware; το hardware ειναι μεσα στο κινητο.

 

Εννοεί οτι πρέπει ν'αγοράσεις ένα bluetooth GPS Reciever (υπολόγιζε γύρω στα 100-120euro για ένα αξιόλογο), αφού το ίδιο το κινητό δε λειτουργέι ως gps.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. τωρα καταλαβα. οσον αφορα αυτο με τα θεματα, το εχει παρατηρησει κανεις απο εσας;

 

Ξαναεκανα format, αλλα παλι κολλαει οταν κανω restart το κινητο.. μηπως φταιει η τελευταια εκδοση και το οτι εγινε ME;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεκανα format, αλλα παλι κολλαει οταν κανω restart το κινητο.. μηπως φταιει η τελευταια εκδοση και το οτι εγινε ME;

ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕI 1000 ΦΟΡΕΣ

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πες τα βρε PCMan. Έχω βαρεθεί να διαβάζω σε αυτό το θέμα τα ίδια και τα ίδια. Ξέρω ότι το post μου δεν προσφέρει τίποτα και ζητώ συγγνώμη, αλλά για κάποιον που παρακολουθεί το thread είναι κουραστική αυτή η κατάσταση με τα επαναλαμβανόμενα "προβλήματα".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή restart και τον fexplorer και με κανένα από τις δυο δεν μου κάνει restart ξέρει κανείς γιατί?

 

emena doulei to restart.... mipos ftei oi ekdosi tou fexplorer... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις; εγω εχω την 1.16 beta.

Εχουμε πει ότι με την τελευαία έκδοση του τηλεφώνου(ανεξάρτητως αν είναι ME ή όχι), ΔΕΝ δουλεύει το restart με κανένα πρόγραμμα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

οκ ντε, μη βαρας. νομιζα οτι το ειχες πει για πλακα παλαιοτερα.. παντως μεγαλη μλκ αυτη..

 

και οσον αφορα τα θεματα τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...