Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ωραια ευχαριστω... η γρηγορη φορτιση θα λειτουργει επισης απροβληματιστα ;

E ναι. Έτσι κι αλλιώς από το USB Type C πάνω από 3Α δεν μπορεί να περάσει (ας με διορθώσει κάποιος εάν κάνω λάθος).

Μπορείς να τα δείς και επάνω στον φορτιστή σου τα Α που τραβάει. Τα οποία φυσικά είναι μεταβαλλόμενα. QC3 δεν έχει το Mi Note 3;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

E ναι. Έτσι κι αλλιώς από το USB Type C πάνω από 3Α δεν μπορεί να περάσει (ας με διορθώσει κάποιος εάν κάνω λάθος).

Μπορείς να τα δείς και επάνω στον φορτιστή σου τα Α που τραβάει. Τα οποία φυσικά είναι μεταβαλλόμενα. QC3 δεν έχει το Mi Note 3;

 

Ναι.. To βαλα 14:20 στο 20% και τωρα 14:45 Ειναι στο 60%... Αυτα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μολλις πηγα να το πάρω απο το Banggood και ενώ το έβαλα στο καλάθι....

μου είπε τέλος.

Μήπως είμαι γκαντέμης ?

Link to comment
Share on other sites

Πάει τρένο το νήμα εδώ και μερικές ημέρες.
Και δικαίως! Εάν εξαιρέσουμε την emmc 5.1 μνήμη του και την απουσία του audio jack, είναι φοβερή συσκευή στα χρήματα της.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μολλις πηγα να το πάρω απο το Banggood και ενώ το έβαλα στο καλάθι....

μου είπε τέλος.

Μήπως είμαι γκαντέμης ?

 

Σε πρόλαβε άλλος. Σαν νεράκι φεύγουν από banggood.

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόλαβε άλλος. Σαν νεράκι φεύγουν από banggood.

 

Ναι με πρόλαβε άλλος !

Είμαι γκαντέμης τελικα !

Ελπίζω να το έχουν σύντομα !

Link to comment
Share on other sites

Ναι με πρόλαβε άλλος !

Είμαι γκαντέμης τελικα !

Ελπίζω να το έχουν σύντομα !

Νομίζω σε 4 μέρες αναμένεται στο BG..

 

Ψήνομαι και γω άσχημα για τη μετάβαση από το mi5.. Πρώτη φορά κράτησα συσκευή τόσο πολύ (15 μήνες) αλλά έχει πέσει η μπαταρία της στις 5 ώρες οθόνη στο 15ωρο..

 

Διαβαζω τα καλύτερα εδώ για την αυτονομία του mi note 3, οπότε 5 ώρες στη μιάμιση μέρα ελπίζω να βγάζει με χαλαρή χρήση, χωρίς δηλαδή video, photo, bt, gps.. με αρκετό surfing, δεδομένα ενεργά τις μισές ώρες και κανα 10λεπτο κλήσεις..

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και δικαίως! Εάν εξαιρέσουμε την emmc 5.1 μνήμη του και την απουσία του audio jack, είναι φοβερή συσκευή στα χρήματα της.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα πει πριν κάτι εβδομάδες ότι θα ανθίσει το νήμα σιγά σιγά με τέτοια συσκευή..... Είναι φυσιολογικό.. Αντε να γίνουμε πολλοί!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το mi note 3 από το lightinthebox 243 με ασφάλεια Τελ κ όταν παρέλαβα παρραγγελια 18-12-17 παραλαβή 25-1-18 πλήρωσα τελωνειο 74.53 ευ κ μετά από 2 μέρες τα επέστρεψαν μέσω paypal στον λογαριασμό μου αφού τους έστειλα φώτο απ' πληρωμης μέσω email

εχεις ξαναπαρει απο το συγκεκριμενο;

παρηγγειλα κι εγω απο κει αλλα ειδα αρνητικα σχολια σε αλλο θεμα και αγχωθηκα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό έχει σίγουρα μέσα και λίγο από Nougat έκδοση. Όταν σου πετάει τις άδειες που ζητάει κάθε εφαρμογή μόλις την εγκαταστήσεις μου θυμίζει Xiaomi mi A1 (επειδή το έχω δίπλα μου). Δεν είναι η κλασική Miui που σου πετούσε από κάτω το αναδυόμενο λευκό με το χρονόμετρο και το πορτοκαλί σηματακι κινδύνου. Το έβαλα δίπλα δίπλα με S8 και ανοίξαμε κάμερες και είδα διαφορά. Όχι ότι περίμενα να είναι καλύτερη η δικιά μας κάμερα. Με τον ήχο που είναι χαμηλά στα εισερχόμενα μηνύματα από viber,gmail.... ξέρει κανείς τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1,5 μηνα χρησης ειδα κατι γρατζουνιες στο πισω τζάμι του κινητού..Και κυρίως το εχω μεσα σε θήκη.. βέβαια οι γρατζουνιες ειναι τόσο λεπτές που σχεδόν δεν φαίνονται. Μόνο αν το παίξεις στο φως μπορείς να τις δεις.. Ομως γιατί; Ειναι τοσο ευαίσθητο στις γρατζουνιες ή εχω κανει κατι που δεν το καταλαβα;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi note 3 telegram group join

 

https://t.me/joinchat/GJTWU0faKQew7fwn37Y1fw

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παντως για όποιον μπορεί να δικαιολογεί ΦΠΑ και να κόβει τιμολογιο το βρισκει αυτή την στιγμη στα 345 από ελλαδα σε 4-7 μερες δλδ χωρις πολλες αναμονες και χωρις φυσικα κινδυνο τελωνειου βγαινει ~280 όσο δλδ και περίπου και από εξω. Αν δεν είχα τόσο φορτωμενη την καρτα θα το χτύπαγα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έβαλα δίπλα δίπλα με S8 και ανοίξαμε κάμερες και είδα διαφορά.

 

φυσικά υπέρ του S8 σωστά? τελικά με την ρομ που ερχεται πχ από banggood που το έχετε μάλλον οι περισσότεροι έχει τελικά αναγνωριση προσώπου? με ποια ρομ έχει και με ποια δεν έχει γιατί κάπου χάθηκα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έβαλα δίπλα δίπλα με S8 και ανοίξαμε κάμερες και είδα διαφορά.

 

φυσικά υπέρ του S8 σωστά? τελικά με την ρομ που ερχεται πχ από banggood που το έχετε μάλλον οι περισσότεροι έχει τελικά αναγνωριση προσώπου? με ποια ρομ έχει και με ποια δεν έχει γιατί κάπου χάθηκα...

Link to comment
Share on other sites

παντως για όποιον μπορεί να δικαιολογεί ΦΠΑ και να κόβει τιμολογιο το βρισκει αυτή την στιγμη στα 345 από ελλαδα σε 4-7 μερες δλδ χωρις πολλες αναμονες και χωρις φυσικα κινδυνο τελωνειου βγαινει ~280 όσο δλδ και περίπου και από εξω. Αν δεν είχα τόσο φορτωμενη την καρτα θα το χτύπαγα...

Εγώ έτσι το πήρα. Βεβαια όταν ήταν στα 388, αλλα εντάξει. Το έχω λατρέψει.

Απο εδώ ήταν με την global, νομίζω αυτό με την αναγνώρισει δεν το έχει.

 

Αυτή παίρνει ΟΤΑ updates?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έρχονται με global και 9.1.3.0 έχουν την αναγνώριση προσώπου, αυτά που έρχονται με την 9.1.4.0 (την έκδοση που έχω κι εγώ δλδ) δεν έχουν την αναγνώριση προσώπου, για κάποιο λόγο οι Κινέζοι την αφαίρεσαν από αυτή την έκδοση λένε. Πιθανόν σε κάποια αναβάθμιση να την ενσωματώσουν ξανά.

 

Πάντως το κινητό έχει σίγουρα μέσα και λίγο από Nougat έκδοση. Όταν σου πετάει τις άδειες που ζητάει κάθε εφαρμογή μόλις την εγκαταστήσεις μου θυμίζει Xiaomi mi A1 (επειδή το έχω δίπλα μου). Δεν είναι η κλασική Miui που σου πετούσε από κάτω το αναδυόμενο λευκό με το χρονόμετρο και το πορτοκαλί σηματακι κινδύνου........Με τον ήχο που είναι χαμηλά στα εισερχόμενα μηνύματα από viber,gmail.... ξέρει κανείς τίποτα;

Μα Nugat έχει το τηλέφωνο εξαρχής, την έκδοση 7.1 και MIUI 9.

Για το ήχο έχεις δίκιο, κι εμένα στα συγκεκριμένα που αναφέρεις έχει χαμηλό ήχο.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έρχονται με global και 9.1.3.0 έχουν την αναγνώριση προσώπου, αυτά που έρχονται με την 9.1.4.0 (την έκδοση που έχω κι εγώ δλδ) δεν έχουν την αναγνώριση προσώπου, για κάποιο λόγο οι Κινέζοι την αφαίρεσαν από αυτή την έκδοση λένε. Πιθανόν σε κάποια αναβάθμιση να την ενσωματώσουν ξανά.

 

αρα καλα κρατα το μπερδεμα...update με υποβαθμιση .... αλλα φανταζομαι οτι όσο περνουν οι μερες με την 9.1.4.0 θα ερχεται η άλλη ηταν παλιοτερη , αρά την ξεχνάμε την αναγνωριση προσώπου μέχρι νεοτερας...

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

 

φυσικά υπέρ του S8 σωστά? τελικά με την ρομ που ερχεται πχ από banggood που το έχετε μάλλον οι περισσότεροι έχει τελικά αναγνωριση προσώπου? με ποια ρομ έχει και με ποια δεν έχει γιατί κάπου χάθηκα...

 

Υπέρ το S8 σε κάμερα. Θα βγάλω και με το Mi A1 που έχω και θα ανεβάσω. Face unlock δεν έχει άλλα πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον λόγο να το έχει. Έχει τόσο γρήγορο touch id που πραγματικά δεν καταλαβαίνεις καν ότι το ακουμπάς. Το κινητό παιδιά είναι σούπερ. Πάρτε το χθές. Όχι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που ποσταρω στο ασχετο, αλλα μου ηρθε αυτη η θηκη λαθος αν ενδιαφερεται κανεις πμ:

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που ποσταρω στο ασχετο, αλλα μου ηρθε αυτη η θηκη λαθος αν ενδιαφερεται κανεις πμ:
Έχεις καμία φώτο να την δούμε? Μαύρο χρώμα?

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τα εβαλα διπλα διπλα με mia1 και το note 3 ειναι ελαφρός καλύτερο στην κάμερα

κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό

λόγω αγάπης στο android one (miA1) όμως

θα το δώσω (το note 3) οπότε όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Το έχω παραγγείλει από σκρουτζομάγαζο.

Ξέρει κανένας αν έρχεται με καμιά θηκούλα απ τη μαμά μέσα στο κουτί, γιατί αυτοί απ το μαγαζί δε γνωρίζουν

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...