Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα CHYI 3D Curved Film σετ μπρος πισω.Ότι καλύτερο παίζει και πολύ καλύτερο από τζάμι.

Μέσα έχει και εργαλεία σωστής τοποθέτησης.Πραγματικά αξίζει είναι σαν να μην φοράει τπτ το κινητό.

Ερώτηση,

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε την φιμέ θήκη με την οποία έρχεται το κινητο???

Φίλε μου θα παραλάβω το ίδιο την Δευτέρα.

Η τοποθέτηση είναι εύκολη?

Πήρα και τα εργαλεία μαζί.

Απο αφή, αίσθηση πως είναι?

Αλλοιώνει καθόλου τα χρώματα και το μαύρο?

Ανέβασε καμία φώτο όταν μπορέσεις!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Φίλε μου θα παραλάβω το ίδιο την Δευτέρα.

Η τοποθέτηση είναι εύκολη?

Πήρα και τα εργαλεία μαζί.

Απο αφή, αίσθηση πως είναι?

Αλλοιώνει καθόλου τα χρώματα και το μαύρο?

Ανέβασε καμία φώτο όταν μπορέσεις!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

 

May the mi note 3 force be with you.

Πραγματικά και να ανεβάσω φωτογραφία δεν καταλαβαίνεις ότι έχει φιλμ.

Στην αφή είναι ακριβώς όπως πρέπει και δεν έχει το γλύστρημα της οθόνης.

Είναι τόσο όσο.Όσον αφορά τα χρώματα εμένα μου φαίνονται καλύτερα με το φιλμ.

Η τοποθέτηση είναι παιχνίδι αν έχεις πάρει και τα εργαλέια,πραγματικά βοηθάει.

Πραγματικά δεν παίζει να υπάρχει καλύτερη προστασία οθόνης με τέτοια εφαρμογή.

Όταν την βάλεις θα με θυμηθείς.

Εγώ δεν έχω βάλει το πίσω μέρος γιατί βαρέθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και να ανεβάσω φωτογραφία δεν καταλαβαίνεις ότι έχει φιλμ.

Στην αφή είναι ακριβώς όπως πρέπει και δεν έχει το γλύστρημα της οθόνης.

Είναι τόσο όσο.Όσον αφορά τα χρώματα εμένα μου φαίνονται καλύτερα με το φιλμ.

Η τοποθέτηση είναι παιχνίδι αν έχεις πάρει και τα εργαλέια,πραγματικά βοηθάει.

Πραγματικά δεν παίζει να υπάρχει καλύτερη προστασία οθόνης με τέτοια εφαρμογή.

Όταν την βάλεις θα με θυμηθείς.

Εγώ δεν έχω βάλει το πίσω μέρος γιατί βαρέθηκα.

Ωραία μια χαρά! Πιστεύω είναι η καλύτερη λύση για τέτοιες οθόνες.

 

3 σετ πήρα μπρος πίσω! Χαχαχα

 

Αναμονή λοιπόν την Δευτέρα για περισσότερες πληροφορίες!!

 

Σε ευχαριστώ και πάλι

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που πήρατε το φιλμ CHYI 3D Curved Film For Xiaomi Note 3 το πήρατε από το Ali και πόσο καιρό έκανε να έρθει;

Και το εργαλείο για να μπει σωστά έρχεται μαζί ή το αγοράζεις από κάπου αλλού;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα CHYI 3D Curved Film σετ μπρος πισω.Ότι καλύτερο παίζει και πολύ καλύτερο από τζάμι.

Μέσα έχει και εργαλεία σωστής τοποθέτησης.Πραγματικά αξίζει είναι σαν να μην φοράει τπτ το κινητό.

Ερώτηση,

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε την φιμέ θήκη με την οποία έρχεται το κινητο???

 

Κι εγώ πήγα να παραγγείλω αλλά βλέπω και μου έχει 3 επιλογές στο color (lucent.frosted,glazed) πιο διαλέγουμε;

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κάποιος να περάσει την τελευταία eu developer? Τρεις φορές προσπάθησα μέσω twrp, την περνούσε κανονικα και στο μπουταρισμα μου έβγαζε απλά μαύρη οθόνη. Αναγκαστικά έκανα downgrade στην 18.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα λύθηκε το πρόβλημα της κάμερας η μπα?

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα αυτόματα με OTA.

 

Δεν σου κατέβηκε με ota? Στο twrp έβγαζε κάποιο σφάλμα;

Δεν την κατέβασα ota γιατί αργούσε πολύ. Οπότε την κατέβασα από το site κατευθείαν και την πέρασα στην συσκευή με usb. Νομίζω έβγαλε ένα σφάλμα με κόκκινα γράμματα προς το τέλος που βγάζει πάντα. Δεν σταμάτησε όμως το φλασαρισμα, συνέχισε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη έχω αρχίζει να πιστεύω ότι κάνει κάτι σαν dro. Για αυτό και το υψηλότερο iso υπό συνθήκες. Το hht όμως παραμένει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την κατέβασα ota γιατί αργούσε πολύ. Οπότε την κατέβασα από το site κατευθείαν και την πέρασα στην συσκευή με usb. Νομίζω έβγαλε ένα σφάλμα με κόκκινα γράμματα προς το τέλος που βγάζει πάντα. Δεν σταμάτησε όμως το φλασαρισμα, συνέχισε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεί να ήταν απλό σφάλμα αναγνωσης του twrp. Βασικά ποιο twrp έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν απλό σφάλμα αναγνωσης του twrp. Βασικά ποιο twrp έχεις βάλει;
Το απλό επισημο 3.1.1 έχω. Δεν έχω κάποια έκδοση άλλων.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη εγκατάσταση έχεις δοκιμάσει από το twrp? Το χεις χρησιμοποιήσει αρκετά στο mi note 3?

 

Δοκίμασε και του geanto555 από το xiaomi-miui.gr . Την βελτίωσε μόλις πρόσφατα με δοκιμες σε μένα και ένα άλλο παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη εγκατάσταση έχεις δοκιμάσει από το twrp? Το χεις χρησιμοποιήσει αρκετά στο mi note 3?

 

Δοκίμασε και του geanto555 από το xiaomi-miui.gr . Την βελτίωσε μόλις πρόσφατα με δοκιμες σε μένα και ένα άλλο παιδί.

Ναι αυτό χρησιμοποιώ στα δύο τελευταία updates που έχω περάσει από global stable σε eu developer.

 

Παρόμοιο πρόβλημα στο Mi note 3 αναφέρει άλλο ένα μέλος στο site xiaomi.eu και λέει πως το έλυσε αφού απενεργοποίησε πρώτα το pin ή τον κωδικό κλειδώματος της οθόνης. Έκανε το update και όλα καλά. Θα δοκιμάσω και αύριο.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αμα δεν θυμάσαι τι έβγαλε σφάλμα δεν μπορουμε να βγάλουμε άκρη. Δεν έχεις όμως πλέον και πολλές επιλοημγες. Περνα του το twrp του geanto και στήσε το από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Ξανά κατέβασε την ρομ και πέρασε την από το pc και όχι από το usb. Και αν βγάλει κόκκινα πάρε screenshot (power+volume down) πηγαίνει φάκελο εικόνες

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Ξανά κατέβασε την ρομ και πέρασε την από το pc και όχι από το usb. Και αν βγάλει κόκκινα πάρε screenshot (power+volume down) πηγαίνει φάκελο εικόνες

 

Redmi Note 3 pro

Τώρα που δοκίμασα με ota, μου έβγαλε μύνημα ακύρωσης γιατί δεν είναι σωστό το md5. Τι εννοείς να μην την περάσω με usb? Το αρχείο της rom πως θα το αποθηκεύσω στη συσκευή? Η με usb η με εφαρμογή τύπου wifi file transfer μόνο.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος δικό μου νόμισα ότι έλεγες usb stick. Αν και από ota έβγαλε md5 είναι δικό τους πρόβλημα. Μάλλον και στο twrp τα κόκκινα γράμματα να ήταν για το md5. Το αρχείο md5 είναι για επιβεβαίωση ότι η Rom είναι ok

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω και εγώ από ταχυδρομείο σταλμένο από Bangood. Λογικά θα μου ζητήσει ενημέρωση μόλις το ανοίξω. Την κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το mi note 3 από το lightinthebox 243 με ασφάλεια Τελ κ όταν παρέλαβα παρραγγελια 18-12-17 παραλαβή 25-1-18 πλήρωσα τελωνειο 74.53 ευ κ μετά από 2 μέρες τα επέστρεψαν μέσω paypal στον λογαριασμό μου αφού τους έστειλα φώτο απ' πληρωμης μέσω email
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήγα να παραγγείλω αλλά βλέπω και μου έχει 3 επιλογές στο color (lucent.frosted,glazed) πιο διαλέγουμε;

Lucent αλλα μαλλον δεν εχεις διαλεξει το σωστο film,εμενα δεν ειχε επιλογες ενα ηταν, και το εχει μονο το ali

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω και εγώ από ταχυδρομείο σταλμένο από Bangood. Λογικά θα μου ζητήσει ενημέρωση μόλις το ανοίξω. Την κάνω;

 

Και εγω αυριο παραλαμβανω απο Banggood. Λογικα ερχεται με Global Stable οποτε δε νομιζω να εχει Update.

 

Με το καλό να παραλάβεις! Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο.

Θα το δουλέψεις μέχρι να φτάσει 20-30% και μετά φορτιση.

 

May the mi note 3 force be with you.

 

Οχι μεχρι εξαντληση ;

Link to comment
Share on other sites

Η εξάνλτηση κάνει κακό στην μπαταρία. Θα το αδειάσεις μόνο αν νομίζεις ότι χρειάζεται καλιμπράρισμα κάτι που ίσως χρειαστεί ανα 2-3 μήνες.

 

Θεωρητικά ιδανική φόρτιση ειναι 50-80. Πρακτικά όμως βάζετο στη μπρίζα όποτε έχες διάθεση για φόρτιση. Εγώ συνήθως το φορτίζω κάθε μέρα και ας μην πέφτω κάτω από το 40%.

Link to comment
Share on other sites

Η εξάνλτηση κάνει κακό στην μπαταρία. Θα το αδειάσεις μόνο αν νομίζεις ότι χρειάζεται καλιμπράρισμα κάτι που ίσως χρειαστεί ανα 2-3 μήνες.

 

Θεωρητικά ιδανική φόρτιση ειναι 50-80. Πρακτικά όμως βάζετο στη μπρίζα όποτε έχες διάθεση για φόρτιση. Εγώ συνήθως το φορτίζω κάθε μέρα και ας μην πέφτω κάτω από το 40%.

 

λες ενα redmi note 3 pro που εχω που πεφτει απο τα 40% στο 20% σε 10 λεπτα να στρωσει αν κανω αυτο που λες να το αφησω να αδειασει τελειως ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...