Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε όχι και θεματακι οι ειδοποιήσεις! Συνήθως αυτό το θέμα το είχα σε όλα τα xiaomi που άλλαξα ως τώρα.. Έχε χάρη που έχουν ένα σωρό άλλα καλά σημεία..

 

Αυτό το γυαλιστερό καπάκι πίσω με φοβίζει.. Στο mi5 έχω αλλάξει με ξύλινο που δίνει πολύ καλύτερο grip..

 

Αν όχι κάτι παρόμοιο, δε παίζει έστω κάποιο καλο skin που να μπορεί να μπει?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εγώ παιδιά δεν έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις και εγώ έχω την 9.1.4

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιησεις οι περισσοτεροι πλεον δεν έχουν θέμα με miui. Παρόλα αυτά κάποιοι ίσως συνεχίζουν να έχουν.

 

Σε αυτή τη περίπτωση πρέπει να προσέξεις να έχεις απενεργοποιήσει την όποια εξοικονόμηση ενέργειας για αυτές τις εφαρμογές και να δώσεις άδεια αυτόματης έναρξης. Δεν μου χει τύχει σε συσκευή να κάνω αυτά και να συνεχίσει να χει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ κομπλέ είμαι με 9.1.4.0, όλες οι ειδοποιήσεις κανονικά.

 

Παρεπιπτόντως, κατάφερα και έβαλα την global stable! (μη γελάτε, για κάποιον που δε "τρώγεται" με τις rom είναι ένα κατόρθωμα!)

 

Περιμένω από ali 2 πλάτες nillkin και mofi και...3 μεμβράνες chyi με τα εργαλεία και έχει τελειώσει η υπόθεση!

 

Αυτό το κινητό θα το αλλάξω όταν βγει κάποιο xiaomi που να με καλύψει 100% στο θέμα της φωτογραφικής μηχανής (σε καμιά 5ετία δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κινητό θα το αλλάξω .... (σε καμιά 5ετία δηλαδή)

 

Been there... said that... oh wait, is this the new mi7 :lol:

 

Πέραν της πλάκας, χωρίς να γνωρίζω τη χρήση που κάνεις, το θεωρώ απίστευτο το να σου βγάλει 5 χρόνια. :)

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ κομπλέ είμαι με 9.1.4.0, όλες οι ειδοποιήσεις κανονικά.

 

Παρεπιπτόντως, κατάφερα και έβαλα την global stable! (μη γελάτε, για κάποιον που δε "τρώγεται" με τις rom είναι ένα κατόρθωμα!)

 

Περιμένω από ali 2 πλάτες nillkin και mofi και...3 μεμβράνες chyi με τα εργαλεία και έχει τελειώσει η υπόθεση!

 

Αυτό το κινητό θα το αλλάξω όταν βγει κάποιο xiaomi που να με καλύψει 100% στο θέμα της φωτογραφικής μηχανής (σε καμιά 5ετία δηλαδή)

Όταν λες πλάτες.. Αντικαθιστουν τη μαμά πλάτη του δηλαδή? Η' απλά θήκη πλάτης.. ώστε να επαναφέρω και το θέμα βελτίωσης του grip, για όσους δε θέλουν θήκη στη συσκευή τους...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη που αγόρασες είναι όλα τα λεφτά... Την έχω σταμπάρει κι εγώ, θα περιμένω να έρθουν οι άλλες που έχω παραγγείλει και μετά θα πάρω κι αυτή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

H Mofi βλεπω ειναι ιδια με την Msvii που εχω σε κοκκινο και μαυρο!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε αυτή

Bracket anti crash shell 5.5For Xiaomi Mi Note 3 Case For Xiaomi Mi Note 3 Cell Phone Back Cover Case

http://s.aliexpress.com/ZFziUjeu?

Και αυτή

For Xiaomi Mi Note 3 Case 5.5 inch Luxury Ultra-Thin Soft TPU Leather Design Phone Cases For Xiaomi Mi Note 3 Note3 Coque Fundas

http://s.aliexpress.com/ErmEvaQF?

Η πρώτη σε μπλε είναι καταπληκτική, η δεύτερη είναι πιο απλή αλλά μια χαρά κάθεται στο τηλέφωνο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την Nillkin την έχω και εγώ πολύ καλή αλλά έδωσε όγκο στο τηλέφωνο.

Ορίστε και το βιντεακι μου

Το τζαμακι που δείχνω στο βίντεο το έβαλα

και ήταν τέρμα χάλια, το ήξερα αλλά δεν το φανταζόμουν τόσο χάλια

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα υπέρβαση και πήρα MSVIΙ σε χρυσό σαμπανιζέ κάπως έτσι... Χα Χα...

 

Xiaomi mi note 3 case Original Msvii xiaomi mi note 3 pro case xaomi note 3 prime silm pc scrub cover For xiaomi note3 case 5.5"

http://s.aliexpress.com/eANZfIna?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

Link to comment
Share on other sites

Καλά υπέρβαση έκανα κι εγώ που πήρα tempered glass χρώματος μπλε για να το βάλω σε μαύρο mi note 3... Τώρα κάθεται και περιμένει.... Όχι ότι θα δείχνει άσχημο αλλά δεν την κάνω την κίνηση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ποιο twrp να χρησιμοποιήσω για να. Βάλω developer rom 2που χρησιμοποίησα δε δουλεύει η αφη

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλά υπέρβαση έκανα κι εγώ που πήρα tempered glass χρώματος μπλε για να το βάλω σε μαύρο mi note 3... Τώρα κάθεται και περιμένει.... Όχι ότι θα δείχνει άσχημο αλλά δεν την κάνω την κίνηση.

 

Χαχα... Εγώ 2 μαύρα που πήρα, το ένα έφαγε σουτ το άλλο κάθεται... Χάλια όλο δαχτυλιές και ασπριλα η οθόνη από γωνία

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη τίποτα, ούτε update στην επίσημη έκδοση global ούτε ενημερώθηκε η dev. Πολύ περίεργο, εκτός κι αν μας πάνε απευθείας στην 8.0 oreo όπως ακούγεται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δυστυχώς... Και τώρα έχουν και Chinese new year holidays οπότε πάμε για Μάρτιο και άμα......

 

Ενας παιδί από το group που έκανα στο telegram βρήκε και εγκατέστησε μέσω twrp από έναν μια beta έκδοση της global developer για το θηρίο αλλά είναι παλιότερη έκδοση.

 

Αυτό σημαίνει ότι την δουλεύουν αλλά ποτέ θα δώσουν?

 

May the mi note 3 force be with you.

cd2d1f2e44881d1707f797d64979d7b4.jpg

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μη γνώστης καλών αγγλικών μπήκα και διάβασα στο telegram αυτό που είπες, και αν κατάλαβα καλά εγκατέστησε την rom μέσω TWRP κάνοντας root την συσκευή του με το king root; Αν είναι τόσο εύκολο να το κάνουμε κι εμείς γιατί έτσι εγραψε!!! Βέβαια είδα πως δεν παίρνει update η συγκεκριμένη έκδοση..... Διόρθωσε με αν λέω κάτι λάθος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Root δεν έκανε την πέρασε μέσω twrp.

 

May the mi note 3 force be with you.

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root πως πέρασε TWRP, πρώτη φορά το ακούω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωτο bootloader χρειάζεσαι... Όχι root.

 

Το ξεκλείδωμα το κάνεις μέσω εργαλείου της xiaomi. Μετά αρκεί μια εντολή σε fastboot με το αναγκαίο αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη τίποτα, ούτε update στην επίσημη έκδοση global ούτε ενημερώθηκε η dev. Πολύ περίεργο, εκτός κι αν μας πάνε απευθείας στην 8.0 oreo όπως ακούγεται.

Ναι έτσι είναι σύντομα θα έχουμε Android 8.1 και σε κανα μήνα Miui 10

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω απο την Δευτέρα και επειδή δε είχα ανταπτορακι για τον κινέζικο φορτιστή τον φορτισα δύο φορές με τον φορτιστή απο το Xiaomi Mi A1 που έχω. Παρατήρησα ότι γενικά αργούσε να φορτίσει. (2 ώρες) Σήμερα που το έβαλα για φορτισμα με τον δικό του φορτιστή είδα ότι γέμισε η μπαταρία σε μια ώρα. (Απο 16%) και βλέπω ότι σαν να κρατάει καλύτερα η μπαταρία.

Edit: Κάντε αγορά τώρα. Μην το σκέφτεστε. VFM αυτή την στιγμή σε εμφάνιση, κάμερα (μπρος, πισω) και ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε σε μια μέρα

Ενώ μου είχαν πει σε 4-7 εργάσιμες.

Απίστευτο.

Το έχω από προχθές και πραγματικά ας πλήρωσα παραπάνω απ το να το φέρω απ τη Κίνα αξίζει.

Θα κάνω και την ασφάλεια οθόνης υγρασίας κλπ άσσων το κρατήσω και με 2 χρόνια εγγύηση έστω κι απ το σκρουτζομάγαζο.

Επειδή μέχρι πριν λίγες μέρες είχα και το Mi 6 το οποίο το είχα δώσει μόνο λόγο της πολύ μικρής οθόνης, να πω πως αυτό είναι ένα μεγαλύτερο σε μέγεθος ίδιας κοψιάς κινητό.

Μου αρέσει πάρα πολύ.

Για το ρόλο που το πήρα, για έξω δλδ καθώς για το σπίτι έχω το θηρίο Max 2 και ένα τάμπλετ (που το ανοίγω μόνο για βίντεο στο YouTube σπάνια) Το νότε3 είναι σούπερ.

Θα γράφω αναλυτικά άλλη στιγμή.

Προς το παρόν να πω πως όποιος το θέλει να το πάρει χωρίς δεύτερη σκέψη.

Το μέγεθος, η σβελτάδα και κυρίως τα 6 giga ram είναι όλα τα λεφτά.

Και η κάμερα είναι πολύ δυνατή τη μέρα και λίγο καλύτερη του Mi6 στα δύσκολα με χαμηλό φωτισμό.

Θα ανεβάσω δείγματα και στα ίδια σημεία εσωτερικά με ίδιο φωτισμό.

Μαζεύει πολύ φως (ελέω και f1.8)

Και το Miui το λατρεύω, κάνει πράγματα που χρειαζόμουν παλιά root να τα κάνω έτσι εύκολα ή απλά τα είχα ξεχάσει με τα άλλα κινητά Samsung, LG, Sony huawei erc

Μάλλον θα το κρατήσω μέχρι να έρθει το S9 plus και μετά θα πάω για άραγμα στο Mi7

Love U xiaomi!!! :)

Όσο για τη φόρτιση ήρθε και με αντάπτορα στη συσκευασία αλλά ούτε που το χρησιμοποιώ καθώς έχω απ του max2 που το έχω πάρει απ το πλαίσιο.

Σε κοντά μια ώρα και κάτι γέμισε.

Πολύ γρήγορο.

Και όσο κατέβαζα 80+ εφαρμογές ούτε κατάλαβα τίποτα ο snap660

Όλα Οκ

27663104119a7b82bcc645ed5aa71b28.jpg0df72ffeaa7e47ed532ad102268543b0.jpg4b61ec5ffb703f717d77e148b6da2811.jpgb04165311960ffbc9944a5ec91231279.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manan
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι σύντομα θα έχουμε Android 8.1 και σε κανα μήνα Miui 10

 

Φαντάζομαι πως δεν κάνεις πλάκα και δεν με τρολάρεις φίλε μου έτσι;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...