Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τελικά μου ήρθε σε μια μέρα

Ενώ μου είχαν πει σε 4-7 εργάσιμες.

Απίστευτο.

Το έχω από προχθές και πραγματικά ας πλήρωσα παραπάνω απ το να το φέρω απ τη Κίνα αξίζει.

Θα κάνω και την ασφάλεια οθόνης υγρασίας κλπ άσσων το κρατήσω και με 2 χρόνια εγγύηση έστω κι απ το σκρουτζομάγαζο.

Επειδή μέχρι πριν λίγες μέρες είχα και το Mi 6 το οποίο το είχα δώσει μόνο λόγο της πολύ μικρής οθόνης, να πω πως αυτό είναι ένα μεγαλύτερο σε μέγεθος ίδιας κοψιάς κινητό.

Μου αρέσει πάρα πολύ.

Για το ρόλο που το πήρα, για έξω δλδ καθώς για το σπίτι έχω το θηρίο Max 2 και ένα τάμπλετ (που το ανοίγω μόνο για βίντεο στο YouTube σπάνια) Το νότε3 είναι σούπερ.

Θα γράφω αναλυτικά άλλη στιγμή.

Προς το παρόν να πω πως όποιος το θέλει να το πάρει χωρίς δεύτερη σκέψη.

Το μέγεθος, η σβελτάδα και κυρίως τα 6 giga ram είναι όλα τα λεφτά.

Και η κάμερα είναι πολύ δυνατή τη μέρα και λίγο καλύτερη του Mi6 στα δύσκολα με χαμηλό φωτισμό.

Θα ανεβάσω δείγματα και στα ίδια σημεία εσωτερικά με ίδιο φωτισμό.

Μαζεύει πολύ φως (ελέω και f1.8)

Και το Miui το λατρεύω, κάνει πράγματα που χρειαζόμουν παλιά root να τα κάνω έτσι εύκολα ή απλά τα είχα ξεχάσει με τα άλλα κινητά Samsung, LG, Sony huawei erc

Μάλλον θα το κρατήσω μέχρι να έρθει το S9 plus και μετά θα πάω για άραγμα στο Mi7

Love U xiaomi!!! :)

Όσο για τη φόρτιση ήρθε και με αντάπτορα στη συσκευασία αλλά ούτε που το χρησιμοποιώ καθώς έχω απ του max2 που το έχω πάρει απ το πλαίσιο.

Σε κοντά μια ώρα και κάτι γέμισε.

Πολύ γρήγορο.

Και όσο κατέβαζα 80+ εφαρμογές ούτε κατάλαβα τίποτα ο snap660

Όλα Οκ

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλως το δέχτηκες το εργαλείο φίλε!

Λόγω περιέργειας και μόνο, θέλουμε δείγματα από από Mi6 vs note 3...! Ίδιες κάμερες σε άλλο κινητό να δούμε αν αλλάζει τίποτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είδα σε ένα φίλο με s7 ότι υποστηρίζει 4g+...με ένα τεστ ταχύτητας που έκανε κατέβαζε με απίστευτη ταχύτητα 120mps κάπου εκεί.. Ερώτηση... Το δικό μας υποστηρίζει τέτοιο πράγμα με κοσμοτε? Εγώ μόνο απλό 4g βλέπω και κάπου 35-40 πιάνω.. Που είναι πολύ καλά αλλά μου έκανε εντύπωση το 4g+..Έχει καμία ρύθμιση?

 

Σε σημερινή μέτρηση το 4g έπιασε 63mbps.. Απ ότι είδα το κινητό υποστηρίζει CAT6 300/50 οπότε θα έπρεπε να πιάνει διπλάσια ταχύτητα..

Edited by bill80_
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε σε μια μέρα

Ενώ μου είχαν πει σε 4-7 εργάσιμες.

Απίστευτο.

Το έχω από προχθές και πραγματικά ας πλήρωσα παραπάνω απ το να το φέρω απ τη Κίνα αξίζει.

 

Φίλε μου καλορίζικο!

Θα σου πρότεινα να κάνεις μια επεξεργασία στις φώτο που ανέβασες και να διαγράψεις τα προσωπικά σου στοιχεία που φαίνονται στο δέμα, για λόγους δικής σου προστασίας κυρίως. Ίσως να ζητήσεις και από το παιδί που έκανε παράθεση ή κάποιον mod να κάνει το ίδιο και στο επόμενο post όπου αυτά εμφανίζονται.

Ζούμε σε περίεργους καιρούς και δεν είναι κακό να είμαστε προσεκτικοί...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως δεν κάνεις πλάκα και δεν με τρολάρεις φίλε μου έτσι;

Οχι βέβαια για να στο λέω ήμουν Beta testing μέχρι πρόσφατα στο en.miui σε άλλη συσκευή...

http://en.miui.com/thread-1579325-1-1.html

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι βέβαια για να στο λέω ήμουν Beta testing μέχρι πρόσφατα στο en.miui σε άλλη συσκευή...

http://en.miui.com/thread-1579325-1-1.html

Σοβαρά τώρα θα δώσουν oreo 8.1 και miui 10 σε ένα μήνα?

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο.

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι βέβαια για να στο λέω ήμουν Beta testing μέχρι πρόσφατα στο en.miui σε άλλη συσκευή...

http://en.miui.com/thread-1579325-1-1.html

 

Τότε δεν έχω λόγο να μην πιστέψω, εύχομαι πραγματικά για αυτό να μας έχουν ξεχάσει.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μία ερώτηση. Το κινητό χρησιμοποιεί ufs ή emmc; Σε κάποια site βλέπω emmc και σε άλλα ufs.
Emmc. Το μόνο ίσως μειονέκτημα που δεν νομίζω να το παρατηρεί και κανείς στην καθημερινότητα του.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι εννοείτε με την global rom και τι με την official rom? Ποιά έχει ελληνικά και ποιά ιντερνετικά καταστήματα μπορούν να περάσουν rom με ελληνικά?

 

Καλησπέρα και πάλι. Sorry που επιμένω αλλά δεν πήρα από κάποιον κάποια απάντηση. Μπορεία κάποιος να μου επιβεβαιώσει το παρακάτω? Μόλις ξανακοιτούσα το κινητό στο Vickmall και έγραφε "Miui 9 Official Global ROM(mutli-language&OTA update) ". Αυτό σημαίνει ότι έχει και την ελληνική γλώσσα και περασμένο το google play και κυρίως χωρίς τις κινέζικες εφαρμογές όπως τα έστελναν πριν 2 χρ'ονια αυτά τα μαγαζιά? Όπως καταλαβαίνετε έχω 2 χρόνια να αγοράσω κινητό.

Και μία ακόμα ερώτηση. Παίρνει jack 3.5? Κάποιος ιταλός στα σχόλια του ιταλικού gearbest έγραψε ότι δεν παίρνει

Edited by larrysalonika
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Sorry που επιμένω αλλά δεν πήρα από κάποιον κάποια απάντηση. Μπορεία κάποιος να μου επιβεβαιώσει το παρακάτω? Μόλις ξανακοιτούσα το κινητό στο Vickmall και έγραφε "Miui 9 Official Global ROM(mutli-language&OTA update) ". Αυτό σημαίνει ότι έχει και την ελληνική γλώσσα και περασμένο το google play και κυρίως χωρίς τις κινέζικες εφαρμογές όπως τα έστελναν πριν 2 χρ'ονια αυτά τα μαγαζιά? Όπως καταλαβαίνετε έχω 2 χρόνια να αγοράσω κινητό.

Και μία ακόμα ερώτηση. Παίρνει jack 3.5? Κάποιος ιταλός στα σχόλια του ιταλικού gearbest έγραψε ότι δεν παίρνει

Δεν έχει θύρα 3.5mm για το κλασσικό βισματακι. Μεσα στην συσκευασία υπάρχει όμως ανταπτορακι. Οπότε σε καλύπτει σε αυτό χωρίς να μπαίνεις σε περιττά έξοδα.

 

Εφόσον έχει επισημη Global rom, είσαι κομπλέ. Έχει και ελληνικά, έχει και playstore, θα παίρνει και ota updates, επομένως θα είσαι καλυμμένος. Άλλωστε στο Vickmall απ' όσο θυμάμαι, ξέρουν από μόνοι τους πως θα στείλουν την συσκευή και με τι rom περασμένη για να μην μπεις σε διαδικασίες. Δεν χάνεις και συ βέβαια κάτι, να τους δώσεις κάποιες οδηγίες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω το logo από της φωτογραφίες
Το μπλε

Πάτα το να μην είναι μπλεb27f2ea6fe4336541a8377d6cbde24a1.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θύρα 3.5mm για το κλασσικό βισματακι. Μεσα στην συσκευασία υπάρχει όμως ανταπτορακι. Οπότε σε καλύπτει σε αυτό χωρίς να μπαίνεις σε περιττά έξοδα.

 

Εφόσον έχει επισημη Global rom, είσαι κομπλέ. Έχει και ελληνικά, έχει και playstore, θα παίρνει και ota updates, επομένως θα είσαι καλυμμένος. Άλλωστε στο Vickmall απ' όσο θυμάμαι, ξέρουν από μόνοι τους πως θα στείλουν την συσκευή και με τι rom περασμένη για να μην μπεις σε διαδικασίες. Δεν χάνεις και συ βέβαια κάτι, να τους δώσεις κάποιες οδηγίες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλος για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι μεταξύ αυτών των δύο Xiaomi Mi5S Plus 6GB / 128GB vs Mi Note 3, έχει κανείς από εσάς χρησιμοποιήσει και τα δύο να μου πει τις εντυπώσεις του? Εχω το Redmi Note 3 Pro (KENZO) και αυτη τη στιγμή αυτό που θα ήθελα κυρίως να αναβαθμίσω είναι η κάμερά του κρατώντας τουλάχιστον την αυτονομία του ΚΕΝΖΟ. Δεν παιζω παιχνίδια καθόλου. Επίσης βλέπω ότι υπάρχει σε σκρουτζομαγαζο σε καθαρή τιμή 276€, έχει αγοράσει κανείς από εκεί? Η' κυρίως από έξω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Eδώ είναι η ανεπίσημη λίστα των τηλεφώνων Xiaomi που θα λάβουν MIUI 10 Ενημέρωση.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/news/index.php/News/2516

 

:X:X:X

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Και ναι είμαστε μέσα.........

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος καμία hard case(σχετικά λεπτή, δεν θέλω να το μεγαλώνει..)

 

Xiaomi mi note 3 case Original Msvii xiaomi mi note 3 pro case xaomi note 3 prime silm pc scrub cover For xiaomi note3 case 5.5"

http://s.aliexpress.com/eANZfIna?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi note 3 case Original Msvii xiaomi mi note 3 pro case xaomi note 3 prime silm pc scrub cover For xiaomi note3 case 5.5"

http://s.aliexpress.com/eANZfIna?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

Ευχαριστώ, φαίνεται αρκετά λεπτή, στα πλάγια πως είναι? Μπορείς να ανεβάσεις φώτο? Συνήθως δεν έχουν καμία σχέση με τις φώτο περιγραφής..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, φαίνεται αρκετά λεπτή, στα πλάγια πως είναι? Μπορείς να ανεβάσεις φώτο? Συνήθως δεν έχουν καμία σχέση με τις φώτο περιγραφής..

 

Την είχα στο προηγούμενο mi note 1 που έδωσα και τώρα την περιμένω για το 3...δεν υπάρχει πιο λεπτή hard case απ ότι ξέρω.αν την έχει κάποιο παιδί ήδη ας ανεβάσει να την δεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και πέρασα την τελευταία dev (eu). Η αναγνώριση προσώπου δουλεύει κανονικά!!! Απλά όταν πήγα να το περάσω και μου ζήταζα μοτίβο ασφαλείας τις είχε τις τέλειες "αόρατες" :p .

 

Φυσικά δεν ήταν δύσκολο να καταλάβω που πέφτει κάθε τέλεια και να βάλω το μοτίβο μου οπότε πλέον έχω και face recogntion. :D

 

Υ.Γ. Τώρα που το ξανακοιταω παίζει απλά να φταίει το θέμα μου για το "αόρατο".

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει στο YouTube να μην γυρνάει αυτόματα σε πλήρη οθόνη καθώς γυρνάς το κινητό? Μου το κάνει κάποιες φορές
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...