Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση

Το έχω παραγγείλει από σκρουτζομάγαζο.

Ξέρει κανένας αν έρχεται με καμιά θηκούλα απ τη μαμά μέσα στο κουτί, γιατί αυτοί απ το μαγαζί δε γνωρίζουν

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει θήκη σιλικόνης μέσα στο κουτί!!

Με το καλό να παραλάβεις.

Περιμένουμε εντυπώσεις!!

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Υπάρχει θήκη σιλικόνης μέσα στο κουτί!!

Με το καλό να παραλάβεις.

Περιμένουμε εντυπώσεις!!

 

May the mi note 3 force be with you.

Βεβαίως εννοείται.

Τώρα έχω το Max 2 αγορά απ τον Κωτσόβολο πριν μήνα, του έχω κάνει και ασφάλεια οθόνης, σπασίματος etc

Απλά για έξω είχα και το mi 6 μέχρι πριν λίγες μέρες

(video απ το δικό μου mi 6

)

Το μόνο του θέμα η μικρή οθόνη γιαυτό το έδωσα και μόνο.

Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος.

Ήμουν μεταξύ του mi Note 3 και του νέου Α8 της Samsung αλλά μιας και είχα όλα τα καλά Samsung's (note 8, S8 plus και απλό) και για έξω για βασικό κινητό ΔΕΝ έχουν το optimization που θέλω (και έχει το Miui) παρήγγειλα το note 3

Όταν παραλάβω θα αναφέρω καθώς και θα κάνω φώτο στο ίδιο σημείο εσωτερικά πάντα με λίγο φωτισμό στα δύσκολα δλδ, καθώς και στο μπαλκόνι στα ίδια σημεία που έχω τραβήξει με σχεδόν όλα τα κινητά που έχω αγοράσει το τελευταίο καιρό (από S8 και νότε8 μέχρι Sony XZ1 xiaomi mi 6 κλπ, ακόμα και δυνατά mid-range όπως το A5 17, J7 17, mate 10 light) να δω τι ψάρια πιάνει γιατί ακούω καλά λόγια για την κάμερα του.

Εύχομαι να μείνω ικανοποιημένος και να δέσω μέχρι να έρθει το S9 plus για μικρή δοκιμή και να καταλήξω στο Mi 7 για κινητό μου του 18, ξαναλέω αν δω σαφή βελτίωση σε οθόνη κάμερα με το note 3 γιατί κατά τα άλλα το Miui τα σπάει και είναι έρωτας πόσο πολύ έχουν δουλέψει η μηχανικοί της xiaomi πάνω του, όπως και η μπαταρία των κινητών της που είχα μέχρι στιγμής.

Ίδωμεν λοιπόν και καλώς σας βρήκα κι εδώ!! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ένα δείγμα από φωτογραφίες μου

https://www.flickr.com/gp/138399582@N08/6a8661

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Άψογες οι φωτογραφίες σου, το αποτέλεσμα δείχνει πως οι δυνατότητες του τηλεφώνου είναι πολλές αρκεί να δουλέψουν πάνω στο πρόγραμμα φωτογραφίας. Νομίζω εκεί πάσχει, οι κάμερες είναι ισάξιες μεγάλων εταιρειών.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου άλμπουμ για όποιον ενδιαφέρεται!! :)

 

https://flic.kr/s/aHsmbzQt8Z

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν δουλέψει πολύ στην dev τη καμερα. Οι νυχτερινές έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ. Κάποια bugs μένει να λύσουν και θα την φέρουν και στη stable.

 

Εγώ πάντως ακόμη και με τα bugs την προτιμώ.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα άμα δεν δω και αυτή την εβδομάδα φως έφυγα για xiaomi.eu developer.

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν δουλέψει πολύ στην dev τη καμερα. Οι νυχτερινές έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ. Κάποια bugs μένει να λύσουν και θα την φέρουν και στη stable.

 

Εγώ πάντως ακόμη και με τα bugs την προτιμώ.

 

Δηλαδη η καμερα στο μελλον θα γινει ακομα καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η καμερα στο μελλον θα γινει ακομα καλυτερη?
Σαφώς και θα βελτιωθεί. Ίσως να αργήσει όμως.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα tempered glass με απλο ταχυδρομειο 15 του μηνος λογικα θα ερθει προς τελη Φεβρουαριου

και αν ειμαι τυχερος (Banggood) ..

 

Μεχρι να ερθει που μπορω να βρω ενα τζαμακι να αγορασω απο εδω ; (Eχει κανεις κανα Link δοκιμασμενο ;)

 

Σε λογικη τιμη οχι ο κινεζος να το δινει 2.99 κ εδω να εχει 14.99 και να γραφει προσφορα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα tempered glass με απλο ταχυδρομειο 15 του μηνος λογικα θα ερθει προς τελη Φεβρουαριου

και αν ειμαι τυχερος (Banggood) ..

 

Μεχρι να ερθει που μπορω να βρω ενα τζαμακι να αγορασω απο εδω ; (Eχει κανεις κανα Link δοκιμασμενο ;)

 

Σε λογικη τιμη οχι ο κινεζος να το δινει 2.99 κ εδω να εχει 14.99 και να γραφει προσφορα. :lol:

2 τζαμακια δοκίμασα από εδώ μάπα και τα 2

 

Πάνω κάτω δεξιά αριστερά αφήνουν αέρα και φένετε άσπρο.

 

Καλύτερα να το έχεις γυμνό και να το προσέχεις.

 

Εγώ πέρασα το chyi 3d film και ησύχασα.

 

Απο AliExpress 20 μέρες έκανε

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

2 τζαμακια δοκίμασα από εδώ μάπα και τα 2

 

Πάνω κάτω δεξιά αριστερά αφήνουν αέρα και φένετε άσπρο.

 

Καλύτερα να το έχεις γυμνό και να το προσέχεις.

 

Εγώ πέρασα το chyi 3d film και ησύχασα.

 

Απο AliExpress 20 μέρες έκανε

 

May the mi note 3 force be with you.

Εγώ γιαυτό το πήρα από Ελλάδα να του κάνω ασφάλεια οθόνης όπως κάνω σε όλα τα κινητά μου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καμία φώτο να την δούμε? Μαύρο χρώμα?

 

May the mi note 3 force be with you.

 

Η μαύρη από το link είναι.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει, ραδιόφωνο τελικά έχει;;;; ένα απλό ραδιόφωνο στα fm χωρίς πολλά πολλά για όταν θα πηγαίνω για περπάτημα να ακούω κάποιο σταθμό…. Η το ξεχνώ κ στρέφομαι σε άλλο κινητό;;;;;;;:X:!:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει, ραδιόφωνο τελικά έχει;;;; ένα απλό ραδιόφωνο στα fm χωρίς πολλά πολλά για όταν θα πηγαίνω για περπάτημα να ακούω κάποιο σταθμό…. Η το ξεχνώ κ στρέφομαι σε άλλο κινητό;;;;;;;:X:!:

Οχι δεν έχει. Εγώ βάζω ραδιοφωνάκι στο mp3, που είναι μικρούλι και ελαφρύ και τέλος.

Το κινητό τα σπάει για να με ''κόψει'' το ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει, ραδιόφωνο τελικά έχει;;;; ένα απλό ραδιόφωνο στα fm χωρίς πολλά πολλά για όταν θα πηγαίνω για περπάτημα να ακούω κάποιο σταθμό…. Η το ξεχνώ κ στρέφομαι σε άλλο κινητό;;;;;;;:X:!:

 

Καλημέρα, γνώμη μου είναι πως δεν είναι λόγος η μη ύπαρξη ραδιοφώνου για να μην αγοράσεις αυτό το καταπληκτικό τηλεφωνο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει, ραδιόφωνο τελικά έχει;;;; ένα απλό ραδιόφωνο στα fm χωρίς πολλά πολλά για όταν θα πηγαίνω για περπάτημα να ακούω κάποιο σταθμό…. Η το ξεχνώ κ στρέφομαι σε άλλο κινητό;;;;;;;:X:!:

 

Όταν το αγοράσεις και θα το έχεις στα χέρια σου θα τραγουδάς μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγοράσεις και θα το έχεις στα χέρια σου θα τραγουδάς μόνος σου.
Χαχαχαχχαχα ωραίος!! Συμφωνώ ότι το κινητό τα σπάει παντού.

Στις αναβάθμισεις μόνο είμαστε πίσω...

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα ωραίος!! Συμφωνώ ότι το κινητό τα σπάει παντού.

Στις αναβάθμισεις μόνο είμαστε πίσω...

Δεν είσαι καθόλου πίσω. Μια χαρά είσαι.

Ότι δεν είναι Mi-1,2,3,4,5,6,7,8 είναι σε 2η μοίρα από θέμα αναβαθμίσεων. Ακόμα και αυτή η 2η μοίρα στα Xioami όμως είναι πολύ καλή.

Εάν είσαι ανήσυχο πνεύμα βάζεις dev και παίζεις κάθε εβδομάδα. Εάν είσαι ακόμα πιό ανήσυχο, βάζεις eu ή Ελληνική και πάλι παίζεις κάθε εβδομάδα.

Σε κάθε άλλη περίπτωση κοπανάς μία Stable και καθαρίζεις. Δεν μπορεί να έχεις απαίτηση από τις Stable να έχουν αναβάθμιση κάθε 3 και λίγο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι καθόλου πίσω. Μια χαρά είσαι.

Ότι δεν είναι Mi-1,2,3,4,5,6,7,8 είναι σε 2η μοίρα από θέμα αναβαθμίσεων. Ακόμα και αυτή η 2η μοίρα στα Xioami όμως είναι πολύ καλή.

Εάν είσαι ανήσυχο πνεύμα βάζεις dev και παίζεις κάθε εβδομάδα. Εάν είσαι ακόμα πιό ανήσυχο, βάζεις eu ή Ελληνική και πάλι παίζεις κάθε εβδομάδα.

Σε κάθε άλλη περίπτωση κοπανάς μία Stable και καθαρίζεις. Δεν μπορεί να έχεις απαίτηση από τις Stable να έχουν αναβάθμιση κάθε 3 και λίγο.

Για τις stable ναι αλλά είναι απαράδεκτο να μην έχει βγει ακόμη global developer rom...

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για τις stable ναι αλλά είναι απαράδεκτο να μην έχει βγει ακόμη global developer rom...

Εάν δεν έχει Mi-καθαρό τότε θέλει λίγο υπομονή παραπάνω. ΔΕΝ ξεχνάει της συσκευές της η Xiaomi (αυτό δείχνει μέχρι σήμερα). Έχει όμως προτεραιότητας.

 

Υ.Γ Το Mi5s πήρε Miui 9 σε Global Stable πρίν 3-4 μέρες. Με Miui 8 (8.5.2) ήταν τόσο καιρό!!!!! :X

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει. Εγώ βάζω ραδιοφωνάκι στο mp3, που είναι μικρούλι και ελαφρύ και τέλος.

Το κινητό τα σπάει για να με ''κόψει'' το ράδιο.

 

Δυστυχώς για μένα το ραδιόφωνο είναι βασικό. Πολλές φορές πάω για περπάτημα ακόμη κ στο βουνό στα ορειβατικά μονοπάτια (όταν έχει καλό καιρό) για αρκετές ώρες. Κ ακούσω ακόμη κ ειδήσεις (τα βασικά τι γίνεται στον κόσμο. Όσο για την μουσική ακόμη κ μέσα στο αμάξι μου αρέσει να ακούω «ΕΛΕΥΘΕΡΑ» από τον σταθμό κ όχι το γνωστό «πακέτο» που έχουμε αποθηκεύσει κάποια κομμάτια στο κινητό μας…. Μπορεί να έχει χίλια δυο καλά, αλλά η απουσία ράδιου είναι ανασταλτικός παράγοντας για μένα….:!::cry::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιαυτό το πήρα από Ελλάδα να του κάνω ασφάλεια οθόνης όπως κάνω σε όλα τα κινητά μου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από πού το πήρες και πόσο κοστίζει αυτή η ασφάλεια; Το προσφέρουν αρκετά μαγαζιά;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η msvii red για mi note 3.

 

Φοβερό χρώμα καταπληκτική θήκη.

 

Μέσα σε 10 μέρες από AliExpress719c3de20f960f64b1956a6969e485e1.jpga3ebc6d964df679864b048e6465a5818.jpg

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...