Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση στεγνή.

Να κάνω root η να μην κάνω την συσκευη?

Αν την κάνω root θα την αφήσω στην stable πάντως...

 

Εμάς ρωτάς?! Αν το χρειάζεσαι το κάνεις! Δεν το επιβάλει κανείς παρά μόνο οι ανάγκες σου!

Πάντα γίνεται unroot. Και γενικά αν έχεις διαβάσει λίγο τις διαδικασίες πολυ δύσκολα κάνεις ζημιά.

 

Μπαταρία για φίλημα...και που να στρώσουν οι Ρομ...

Screenshot_2018-01-23-00-24-15-728_com.gsamlabs.bbm

Edited by panosvlass
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Για να δούμε θα πάρουμε 9.2 global stable.... Αναμένουμε..

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και έχει περασμένη την 7.1.1 και MIUI GLOBAL 9.1 σταθερή με την τελευταία ενημέρωση 9.1.4.0. Έχει περάσει κανένας την dev από εδώ http://en.miui.com/getrom.php?r=336&m=yes&app=false

Που δεν γράφει ποια είναι, και αν αξίζει να την περάσουμε. Και φυσικά αν γίνεται μέσω τηλεφώνου και του updater.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και έχει περασμένη την 7.1.1 και MIUI GLOBAL 9.1 σταθερή με την τελευταία ενημέρωση 9.1.4.0. Έχει περάσει κανένας την dev από εδώ http://en.miui.com/getrom.php?r=336&m=yes&app=false

Που δεν γράφει ποια είναι, και αν αξίζει να την περάσουμε. Και φυσικά αν γίνεται μέσω τηλεφώνου και του updater.

 

Καλοριζικο!!Dev προς το παρων εχει μονο china και οχι global!!Οποτε αναμενουμε!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και έχει περασμένη την 7.1.1 και MIUI GLOBAL 9.1 σταθερή με την τελευταία ενημέρωση 9.1.4.0. Έχει περάσει κανένας την dev από εδώ http://en.miui.com/getrom.php?r=336&m=yes&app=false

Που δεν γράφει ποια είναι, και αν αξίζει να την περάσουμε. Και φυσικά αν γίνεται μέσω τηλεφώνου και του updater.

 

Μονο custom dev έχει ελληνικά (πχ eu, ελληνικη κλπ). Αυτες είναι βασισμένες σε china με κάποια optimizations και προσθήκη play store και άλλων γλωσσών. Γενικά οι κινέζικες έχουν κάποια πραγματάκια παραπάνω και για αυτό προτιμούνται ως βαση για custom roms.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μένω ως έχει μέχρι να βγάλουν global dev, αν και global που παρέλαβα και επίσημη είχε μέσα πολλές κινεζιές... Ευτυχώς γίνονται απεγκατάσταση οπότε όλα μια χαρά.... Δεν υπάρχει το face unlock στην συγκεκριμένη rom πάντως αλλά μικρό το κακό. Και η κάμερα φαίνεται τούμπανο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς! Αναμονή να δούμε μέχρι πότε!

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο φόρουμ του mi note 3 στην εφαρμογή του miui, όλοι οι κάτοχοι ζητάνε να βγει η global developer... Και όλοι απορούν γιατί δεν υπάρχει η σχετική υποστήριξη σε τέτοια συσκευή... Ίδωμεν.. Κι εγώ developer περιμένω πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέθαναν κάτι ακουστικά xiaomi pistons που είχα. Δεν πέθαναν εντελώς, απλά μειώθηκε πολύ ο ήχος τους. Τι προτείνετε σε xiaomi μέχρι 20αρικο?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέθαναν κάτι ακουστικά xiaomi pistons που είχα. Δεν πέθαναν εντελώς, απλά μειώθηκε πολύ ο ήχος τους. Τι προτείνετε σε xiaomi μέχρι 20αρικο?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο μοντέλο είχες? Επειδή κι εγώ πήρα τα hybrid iv dual, δεν κρύβω ότι με άγχωσες λιγάκι... Τα έχεις καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο είχες? Επειδή κι εγώ πήρα τα hybrid iv dual, δεν κρύβω ότι με άγχωσες λιγάκι... Τα έχεις καιρό?
Ναι τα είχα καιρό. Pistons 3 ήταν αν δε κάνω λάθος.

Αν δεν πάρω Xiaomi βέβαια πάλι, ίσως πάω προς Sony μεριά. Αλλά εκεί στα 20 μάξιμουμ. Δεν με ενδιαφέρουν και οι τρελές ακουστικές επιδόσεις.

 

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο είχες? Επειδή κι εγώ πήρα τα hybrid iv dual, δεν κρύβω ότι με άγχωσες λιγάκι... Τα έχεις καιρό?
Τα είχα και εγώ πολύ καλός ήχος με λίγο πιο έντονο μπάσο χωρίς να ενοχλεί το μόνο που δεν με βόλευαν ήταν τα κουμπιά. Τι έκανες πέρασες κάποια custom Rom η οχι

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα και εγώ πολύ καλός ήχος με λίγο πιο έντονο μπάσο χωρίς να ενοχλεί το μόνο που δεν με βόλευαν ήταν τα κουμπιά. Τι έκανες πέρασες κάποια custom Rom η οχι

 

Redmi Note 3 pro

 

Μπα τίποτα ακόμα.. Περιμένω να βγει η global developer πρώτα να την δοκιμάσω, οι άλλες είναι πιο μπελαλίδικες να τις περάσω χωρίς την απαραίτητη εμπειρία.... Προς το παρόν πάει βούτυρο και η stable απλά ήλπιζα σε ακόμα καλύτερη κάμερα με κάποια άλλη ρομ, αν και μόνο στην eu φαίνεται μια μικρή βελτίωση..

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα είχα καιρό. Pistons 3 ήταν αν δε κάνω λάθος.

Αν δεν πάρω Xiaomi βέβαια πάλι, ίσως πάω προς Sony μεριά. Αλλά εκεί στα 20 μάξιμουμ. Δεν με ενδιαφέρουν και οι τρελές ακουστικές επιδόσεις.

 

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα τα sony ex110 για δύο χρόνια. Φοβερά με πολύ καλό μπάσο και πεντακάθαρο ήχο απλά ξαφνικά πέθανε το ένα ηχείο καθώς άκουγα μουσική. Τώρα αγόρασα jbl t110 10€. Ήμουν στην μέρα και τώρα στην νύχτα απλά με τις ρυθμίσεις που έχει μέσα το κινητό κάπως φτιάξανε τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες την καλησπερα μου. Ασχετο λιγο με το θεμα αλλα αν μπορειτε πειτε μου. Το εχω παραγγειλει το κινητο απο banggood μου ηρθε ειδοποησει σχετικα με το δεμα και μ λεει κλεισιμο απο κδ πατρα(πατρα μενω) . Δλδ που ειναι τωρα; θα μπορω αυριο να παραλαβω;
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες την καλησπερα μου. Ασχετο λιγο με το θεμα αλλα αν μπορειτε πειτε μου. Το εχω παραγγειλει το κινητο απο banggood μου ηρθε ειδοποησει σχετικα με το δεμα και μ λεει κλεισιμο απο κδ πατρα(πατρα μενω) . Δλδ που ειναι τωρα; θα μπορω αυριο να παραλαβω;
Φίλε μου κι εγώ Πάτρα μενω. Παρέλαβα τη Δευτέρα μια άλλη συσκευή. Δες....

 

 

 

dde8c1550be841c7926dc3bf89ab7ccd.jpg

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες την καλησπερα μου. Ασχετο λιγο με το θεμα αλλα αν μπορειτε πειτε μου. Το εχω παραγγειλει το κινητο απο banggood μου ηρθε ειδοποησει σχετικα με το δεμα και μ λεει κλεισιμο απο κδ πατρα(πατρα μενω) . Δλδ που ειναι τωρα; θα μπορω αυριο να παραλαβω;

 

Παραλαμβάνεις από το ταχυδρομειο (Ζαιμη) μόλις φέρει ο ταχυδρόμος την ειδοποίηση παραλαβής σπίτι η οποία θα γράφει πάνω με σφραγίδα ποτέ παραλαμβάνεται.( Αυθημερόν ή την επομένη).

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνεις από το ταχυδρομειο (Ζαιμη) μόλις φέρει ο ταχυδρόμος την ειδοποίηση παραλαβής σπίτι η οποία θα γράφει πάνω με σφραγίδα ποτέ παραλαμβάνεται.( Αυθημερόν ή την επομένη).

 

μαλιστα θα παρω τηλ αυριο το πρωι να παω να το παρω αν γινεται. αντε 20 μερες περιμενω πανω κατω.και εχω λιωσει ολα τα review στο ιντερνετ :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό με το κινητό αποφάσισα να περάσω την global stable (το τηλέφωνο ήρθε με την αγγλοκινέζικη).

Συμβουλή σε όσους παραλάβουν με αγγλοκινέζικη και θέλουν να περάσουν global: Μη κάνετε αναβάθμιση ΟΤΑ αν σας το ζητήσει γιατί μετά θα μπλέξετε με bootloader unlocking κλπ κλπ.

Μπήκα σε μια διαδικασία που πλέον τώρα στα 42 μου μου φάνηκε βουνό.

Έκανα αίτημα στη xiaomi (τι μ@λ@κί@!) για ξεκλείδωμα bootloader

Μου απάντησαν την επόμενη μέρα θετικά

Κατέβασα το εργαλείο για το ξεκλείδωμα αλλά κολλάει και μου λέει ότι πρέπει το κινητό να είναι bound με αυτό το λογαριασμό

Μπήκα στο μενού του κινητού στο developer options>>>add account and device στο mi unlock status και μου έβγαζε μύνημα 10008 κάτι κινέζικα API κάτι κινέζικα

Έβαλα VPN από hong kong ξαναδοκίμασα, τίποτα

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα έβαλα ένα προγραμματάκι στο κινητό που λέγεται dns changer, στο οποίο έβαλα κινέζικες διευθύνσεις!

Έκανα και πάλι τη διαδικασία και στο unlocker πλέον μου λέει πλέον να περιμένω 72 ώρες για να ξεκλειδώσω το κινητό.

 

Δηλαδή έλεος ρε xiaomi να πουμε, μια official global stable rom θέλουμε να βάλουμε!

 

ΥΓ:θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα όταν τα...καταφέρω!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό με το κινητό αποφάσισα να περάσω την global stable (το τηλέφωνο ήρθε με την αγγλοκινέζικη).

Συμβουλή σε όσους παραλάβουν με αγγλοκινέζικη και θέλουν να περάσουν global: Μη κάνετε αναβάθμιση ΟΤΑ αν σας το ζητήσει γιατί μετά θα μπλέξετε με bootloader unlocking κλπ κλπ.

Μπήκα σε μια διαδικασία που πλέον τώρα στα 42 μου μου φάνηκε βουνό.

Έκανα αίτημα στη xiaomi (τι μ@λ@κί@!) για ξεκλείδωμα bootloader

Μου απάντησαν την επόμενη μέρα θετικά

Κατέβασα το εργαλείο για το ξεκλείδωμα αλλά κολλάει και μου λέει ότι πρέπει το κινητό να είναι bound με αυτό το λογαριασμό

Μπήκα στο μενού του κινητού στο developer options>>>add account and device στο mi unlock status και μου έβγαζε μύνημα 10008 κάτι κινέζικα API κάτι κινέζικα

Έβαλα VPN από hong kong ξαναδοκίμασα, τίποτα

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα έβαλα ένα προγραμματάκι στο κινητό που λέγεται dns changer, στο οποίο έβαλα κινέζικες διευθύνσεις!

Έκανα και πάλι τη διαδικασία και στο unlocker πλέον μου λέει πλέον να περιμένω 72 ώρες για να ξεκλειδώσω το κινητό.

 

Δηλαδή έλεος ρε xiaomi να πουμε, μια official global stable rom θέλουμε να βάλουμε!

 

ΥΓ:θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα όταν τα...καταφέρω!

 

Για να μην παιδευεσαι τζάμπα..τσεκαρε λίγο αυτό το βίντεο,θα σου κάνει πιο εύκολη τη ζωή..εμένα προσωπικά μου έλυσε τα χέρια

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παιδευεσαι τζάμπα..τσεκαρε λίγο αυτό το βίντεο,θα σου κάνει πιο εύκολη τη ζωή..εμένα προσωπικά μου έλυσε τα χέρια

 

Κι εγώ με αυτό το βίντεο ξεκίνησα αλλά δυστυχώς δε μου το κάνει, γι'αυτό προχώρησα σε bootloader unlock.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με αυτό το βίντεο ξεκίνησα αλλά δυστυχώς δε μου το κάνει, γι'αυτό προχώρησα σε bootloader unlock.

 

Στέργιο με ποια έκδοση σου είχε έρθει; Εγώ χθες που παρέλαβα είχε την τελευταία Global Stable που υπάρχει στο site της xiaomi.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

Ενδιαφερομαι να αγορασω το XIAOMI ΜΙ ΝΟΤΕ 3 απο κινεζικο μαγαζι και εχω βρει τα παρακατω

1.honorbuy απο ευρωπαικη αποθηκη στα 289 ευρω περιπου (δεν γνωριζω αν εχει και μεταφορικα)

2.bangood στα 255 ευρω συν Priority direct mail 13,36

Ηθελα την γνωμη σας αν ειναι αξιοπιστα για παραγγελια και ποιο θα προτιμουσατε απο θεμα χρονου και φερρεγυοτητας.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

Ενδιαφερομαι να αγορασω το XIAOMI ΜΙ ΝΟΤΕ 3 απο κινεζικο μαγαζι και εχω βρει τα παρακατω

1.honorbuy απο ευρωπαικη αποθηκη στα 289 ευρω περιπου (δεν γνωριζω αν εχει και μεταφορικα)

2.bangood στα 255 ευρω συν Priority direct mail 13,36

Ηθελα την γνωμη σας αν ειναι αξιοπιστα για παραγγελια και ποιο θα προτιμουσατε απο θεμα χρονου και φερρεγυοτητας.

Ευχαριστω

 

Το honorbuy έχει μεταφορικά. Νομίζω κάπου στα 30 ευρώ

 

Σίγουρα σε θέμα χρόνου αποστολής είναι προτιμότερη η ευρωπαική αποθήκη. Από την άλλη αν μπορείς να κάνεις υπομονή 2-3 βδομάδες πάρτο από banggood αφού γλυτώνεις ενα 50αρη ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...