Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πρότεινα να δεις αυτή του Mate 20 lite, σοβαρά στο λέω,

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7761699#post7761699

Ταιριάζει αυτή στο mate 10 ? είναι ίδιες διαστάσεις ? δεν το έχω τσεκάρει

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις διαστάσεις το Mate 20 lite (158.3 x 75.3 x 7.6 mm) είναι ελάχιστα πιο μεγάλο από το Mate 10 lite (156.2 x 75.2 x 7.5 mm). Δοκίμασα τη θήκη στο δικό μου και ταίριαξε καλά, έχει τα ίδια ανοίγματα πίσω χωρίς να κρύβει το φλας του Mate 10 lite που είναι επάνω και μια μικρή οπή στο πλάι για το φλάς του Mate 20 lite που δεν ενοχλεί. Από τη στιγμή που το Mate 10 lite δεν έχει αυθεντική θήκη με κάλυμμα αυτή είναι μία επιλογή. Προσοχή, το ξαναλέω, το Mate 10 lite δεν υποστηρίζει smart λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις διαστάσεις το Mate 20 lite (158.3 x 75.3 x 7.6 mm) είναι ελάχιστα πιο μεγάλο από το Mate 10 lite (156.2 x 75.2 x 7.5 mm). Δοκίμασα τη θήκη στο δικό μου και ταίριαξε καλά, έχει τα ίδια ανοίγματα πίσω χωρίς να κρύβει το φλας του Mate 10 lite που είναι επάνω και μια μικρή οπή στο πλάι για το φλάς του Mate 20 lite που δεν ενοχλεί. Από τη στιγμή που το Mate 10 lite δεν έχει αυθεντική θήκη με κάλυμμα αυτή είναι μία επιλογή. Προσοχή, το ξαναλέω, το Mate 10 lite δεν υποστηρίζει smart λειτουργίες.

 

Τουλάχιστον την ώρα και ποιος σε καλεί το εμφανίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση της συσκευής από 8.0.0.338 σε 8.0.0.339 έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία πέφτει πάρα πολύ γρήγορα ακόμα και απενεργοποιημενο μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάνεις άλλος αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία έχει την αντοχή που είχε και πριν, κανένα πρόβλημα. Δεν την απενεργοποιώ ποτέ, αλλά δεν θα έπρεπε να αδειάζει ιδιαίτερα από τη μια μέρα στην άλλη, δεν είναι φυσιολογικό.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία έχει την αντοχή που είχε και πριν, κανένα πρόβλημα. Δεν την απενεργοποιώ ποτέ, αλλά δεν θα έπρεπε να αδειάζει ιδιαίτερα από τη μια μέρα στην άλλη, δεν είναι φυσιολογικό.

Συμφωνώ απόλυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα την αναβάθμιση της συσκευής από 8.0.0.338 σε 8.0.0.339 έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία πέφτει πάρα πολύ γρήγορα ακόμα και απενεργοποιημενο μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάνεις άλλος αυτό το πρόβλημα;

Θα σου πρότεινα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σου πρότεινα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

 

Έχω κάνει αλλά πάλι πέφτει γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αλλά πάλι πέφτει γρήγορα
να σου πω κάνεις καθαρή εγκατάσταση ή έχεις κάνει backup ;Αν ναι προτείνω. Φορματ και να ξανακατεβασεις τις εφαρμογές από το playstore και πρόσεξε τι εφαρμογες θα κατεβάσεις
Link to comment
Share on other sites

να σου πω κάνεις καθαρή εγκατάσταση ή έχεις κάνει backup ;Αν ναι προτείνω. Φορματ και να ξανακατεβασεις τις εφαρμογές από το playstore και πρόσεξε τι εφαρμογες θα κατεβάσεις

 

Λες να δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

Λες να δουλέψει;

Δεν ξέρω εγώ θα έκανα hard reset μέσα από το μενού και clear cache. Ψάξτο στο Google

https://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-mate-10-lite/hardreset/first-method/

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Παίζει το τηλέφωνο όταν δεν είναι στο ρεύμα, με ενεργοποιημένο ασύρματο σημείο πρόσβασης να κάνει εξοικονόμηση ενέργειας με την έννοια ότι σταματάει τη ροή δεδομένων, επειδή ίσως κάποια συσκευή λόγω αναπαραγωγής βίντεο κάνει συνεχή ροή;

Μου συνέβαινε και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θέμα παρόχου, τη στιγμή που έχω επαρκέστατο σήμα και data.

Από 4G, ξαφνικά H+ και δεν άνοιγε τίποτα ούτε στο τηλέφωνο, ούτε στη συνδεδεμένη συσκευή.

Με το φορτιστή συνδεδεμένο δεν παρουσιάστηκε το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Με το φορτιστή συνδεδεμένο δεν παρουσιάστηκε το θέμα.

 

Έτυχε, δεν νομίζω ότι αλλάζει η συμπεριφορά σε φόρτιση. Έπειτα έχουμε το ασταθές δίκτυο 4G που μας περιγράφεις, το σήμα WiFi του φορητού σημείου πρόσβασης που δεν ξέρουμε πόσο καλό είναι, την πιθανή αδράνεια από τη συσκευή ανάγνωσης λόγω buffering… πολύ θέλει;

Link to comment
Share on other sites

Διανέμεται ήδη η RNE-L21 8.0.0.340(C185),

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Google που εκδόθηκαν τον Μάρτιο του 2019 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ενημερώσεων συστήματος EMUI, επισκεφτείτε την επίσημη τοποθεσία της Huawei στο Web: https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2019/3/.

 

Pie και το GPU Turbo παρελθόν :(

Link to comment
Share on other sites

Διανέμεται ήδη η RNE-L21 8.0.0.340(C185),

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Google που εκδόθηκαν τον Μάρτιο του 2019 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ενημερώσεων συστήματος EMUI, επισκεφτείτε την επίσημη τοποθεσία της Huawei στο Web: https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2019/3/.

 

Pie και το GPU Turbo παρελθόν :(

 

Ούτε pie ούτε gpu turbo λέτε;πάντως καμία ενημέρωση δεν ήρθε σε μένα

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, μετά από μια πλήρη φόρτιση, περίπου πόση ώρα οθόνη βγάζει σε σας, εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι έχει πέσει λίγο. Σήμερα έχει 3 ώρες κ μου έβγαζε 4 και 5 καμία φορά. Θα το κάνω μια επαναφορά να δω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από μια πλήρη φόρτιση, περίπου πόση ώρα οθόνη βγάζει σε σας, εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι έχει πέσει λίγο. Σήμερα έχει 3 ώρες κ μου έβγαζε 4 και 5 καμία φορά. Θα το κάνω μια επαναφορά να δω
Με wifi 6 ώρες, με δεδομένα 4:30 με μικρή χρήση 5 ωρο

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Την κάναμε αναβάθμιση... Να περιμένουμε pieη θα πάρουμε χυλόπιτα

 

Σε λίγο θα αλλάξουμε συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...