Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει η μετάβαση σε Mate 20 lite τώρα που το έχουν βάλει σε προσφορά ή σε αναμονή για το 30;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω το 10ράκι μας αντέχει ακόμη αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούμε να πούμε το ίδιο και σε ένα τρίμηνο από τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά με τα gestures είναι σαν καινούργιο... Κάποια στιγμή.. Θα πρέπει να κάνω φορματ... Και θα τρέχει σφαίρα...
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση σε Mate 20 lite τώρα που το έχουν βάλει σε προσφορά ή σε αναμονή για το 30;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι παραπάνω σου δίνει απο το 10 mate lite??

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω σου δίνει απο το 10 mate lite??
Κάμερα, nfc, γυροσκόπιο, καλύτερη ανάλυση οθόνης, επεξεργαστή

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα, nfc, γυροσκόπιο, καλύτερη ανάλυση οθόνης, επεξεργαστή

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο το notch με χαλάει θα προτιμούσα σταγόνα όπως το p smart 2019

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν τις χρησιμοποιώ, τις ενεργοποίησα αρκετές φορές για ναντις δοκιμάσω και οφείλω να ομολογήσω ότι κάνουν καλή δουλειά αλλά χρειάζονται συνήθεια όπως όλα. Σου επιτρέπουν να απολαμβάνεις όλη την οθόνη και είναι μια νότα από το μέλλον. Γενικά είναι η πρώτη μου συσκευή από huawei και έχω μείνει ευχαριστημένος. Αν θα με ρωτούσε κάποιος να πω ένα αρνητικό σε αυτή τη τιμή θα έλεγα την φόρτιση που διαρκεί 2μιση ώρες και καθιστά πολλές φορές τη φόρτιση κουραστική
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν τις χρησιμοποιώ, τις ενεργοποίησα αρκετές φορές για ναντις δοκιμάσω και οφείλω να ομολογήσω ότι κάνουν καλή δουλειά αλλά χρειάζονται συνήθεια όπως όλα. Σου επιτρέπουν να απολαμβάνεις όλη την οθόνη και είναι μια νότα από το μέλλον. Γενικά είναι η πρώτη μου συσκευή από huawei και έχω μείνει ευχαριστημένος. Αν θα με ρωτούσε κάποιος να πω ένα αρνητικό σε αυτή τη τιμή θα έλεγα την φόρτιση που διαρκεί 2μιση ώρες και καθιστά πολλές φορές τη φόρτιση κουραστική

 

Για την φορτιση δεν ειναι αναγκη να το αφηνεις να πεσει πολυ η μπαταρια. Αλλωστε ειναι καλυτερα μικρες και πολλες φορτισεις παρα μια και μεγαλη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

20% το αφήνω, δεν ξέρω αν είναι καλό να φορτίζεται από 30-40% και πάνω συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

20% το αφήνω, δεν ξέρω αν είναι καλό να φορτίζεται από 30-40% και πάνω συνέχεια

 

Αυτο ισχυει για τις μπαταρια νικελιου, οι λιθιου θελουν να τις κρατας αναμεσα 40-80.

Πχ εσυ αντι να το αφησεις στο 20% και να το φορτισεις 3 ωρες μεχρι το 100% ειναι καλυτερα να το φορτισεις 3 φορες απο 20% ή 2 φορες απο 40%.

Βεβαια ο καθενας το φορτιζει οπως τον βολευει απλα σου προτεινω αντι να περιμενεις μια φορτιση 3 ωρες να κανεις 3 φορτισεις απο 1 ωρα. Μπορει να σε βολεψει καλυτερα που ξερεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει για τις μπαταρια νικελιου, οι λιθιου θελουν να τις κρατας αναμεσα 40-80.

Πχ εσυ αντι να το αφησεις στο 20% και να το φορτισεις 3 ωρες μεχρι το 100% ειναι καλυτερα να το φορτισεις 3 φορες απο 20% ή 2 φορες απο 40%.

Βεβαια ο καθενας το φορτιζει οπως τον βολευει απλα σου προτεινω αντι να περιμενεις μια φορτιση 3 ωρες να κανεις 3 φορτισεις απο 1 ωρα. Μπορει να σε βολεψει καλυτερα που ξερεις.

Δεν λέω ότι είναι λάθος αυτός ο τρόπος και πολλές φορές το φορτίζω κάπως έτσι, ειδικά τις μέρες που δεν προλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι είναι λάθος αυτός ο τρόπος και πολλές φορές το φορτίζω κάπως έτσι, ειδικά τις μέρες που δεν προλαβαίνω

 

Κανένας τρόπος δεν είναι λάθος εκτός αν το αφήνεις συνέχεια να πέσει 0% και το φορτίζεις μετά για 12 ώρες ενώ φουλάρει στις 4. Απλά κάποιοι τρόποι είναι πιο φιλικοί προς την μπαταρία.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που εργάζεται σε εταιρία επισκευής κινητών το επάγγελμα του είναι

Είπε δεν παίζει πλέον με αυτές τις μπαταρίες κανέναν ρόλο το πως θα το φορτίσεις ούτε ισχύει όμως παλιά στο κάθε τόσο να την αφήνεις να αδειάζει τελείως

Αυτά είπε αυτά σας λέω εγώ δεν έχω ιδέα ήταν ενός ειδικού

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που εργάζεται σε εταιρία επισκευής κινητών το επάγγελμα του είναι

Είπε δεν παίζει πλέον με αυτές τις μπαταρίες κανέναν ρόλο το πως θα το φορτίσεις ούτε ισχύει όμως παλιά στο κάθε τόσο να την αφήνεις να αδειάζει τελείως

Αυτά είπε αυτά σας λέω εγώ δεν έχω ιδέα ήταν ενός ειδικού

 

Ναι δεν είναι κάτι που ακούω πρώτη φορά, η κουβέντα έγινε γιατί για μένα είναι το μοναδικό αρνητικό η αργή του φόρτιση. Οι μπαταρίες λιθίου έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής και αρκετούς κύκλους φόρτισης. Επίσης πρέπει να φορτίζεται το κινητό για να ανεβαίνει η ποιότητα της μπαταρίας, αυτά ξέρω γενικά για τις μπαταρίες

Link to comment
Share on other sites

Άμα έρθει και το pie να γίνει και καμιά αναβάθμιση στην κάμερα.. Και θα μαστε κομπλέ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη τελευταία ενημέρωση "ασφαλείας" η μπαταρία άρχισε να κάνει βουτιά... Αλλάξανε χρώματα στην ένταση από τα βινεακια το μπρος πίσω του βίντεο εντελώς άλλο τα gestures δουλεύουν και δε δουλεύουν συν ότι υπάρχει μια βράδυπορεία που δεν υπήρχε στο τηλέφωνο. Άποψη μου πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη τελευταία ενημέρωση "ασφαλείας" η μπαταρία άρχισε να κάνει βουτιά... Αλλάξανε χρώματα στην ένταση από τα βινεακια το μπρος πίσω του βίντεο εντελώς άλλο τα gestures δουλεύουν και δε δουλεύουν συν ότι υπάρχει μια βράδυπορεία που δεν υπήρχε στο τηλέφωνο. Άποψη μου πάντα.

 

Αντιθετως παει πολυ καλα η μπαταρια θα συνιστουσα επαναφορα:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία έχει την αντοχή που είχε και πριν. Οι επιδόσεις της συσκευής δεν άλλαξαν είναι ικανοποιητικές και χωρίς να αντιλαμβάνομαι κάποια σημαντική υστέρηση. Τα gestures, αν και δεν ταιριάζουν πάντα με αυτό που θέλω να κάνω, τα συνήθισα. Η νέα αισθητική των εφαρμογών Βίντεο, Θέματα, HiCare κ.α. όπως και στα Αρχεία δεν μου άρεσε ιδιαίτερα αλλά βρίσκω θετικό που αναβαθμίστηκαν. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εκτός από την προσθήκη χειρονομιών δεν πρόσθεσαν τίποτα που ανοίγει την οθόνη με Double tap; μόνο κίνηση. Πολλά κινητά ακόμα κ φθηνότερα έχουν βάλει αυτή τη κίνηση
Link to comment
Share on other sites

Μα έχει αναγνώριση προσώπου και έτσι δεν χρειάζεται να χτυπάω για ν' ανοίξει γιατί ανοίγει με το που με βλέπει :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τους δώσαμε το δαχτυλικο αποτύπωμα τώρα και την αναγνώριση προσώπου πάνε δυστυχώς τα προσωπικά δεδομένα μας έτοιμος ο μεγάλος αδερφός
Link to comment
Share on other sites

Τους δώσαμε το δαχτυλικο αποτύπωμα τώρα και την αναγνώριση προσώπου πάνε δυστυχώς τα προσωπικά δεδομένα μας έτοιμος ο μεγάλος αδερφός

 

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια….

Παλιά κρύβαμε τα πάντα ως κόρη οφθαλμού και τώρα μας καταφέρανε να τα δίνουμε οικειοθελώς και χωρίς τύψεις....:blink::(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Υπάρχει καμία αξιόλογη πρόταση από την εμπειρία σας για θήκη κατά προτίμηση sview ή άλλου τύπου μιας και η αυθεντική λεπτή θήκη της huawei σε χρυσό που έχω πάρει στη σύζυγο δεν προστατεύει καθόλου το κινητό? Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...