Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς την τέλεια θα τα δεις όλα...

 

Όταν πάρω αναβάθμιση Απόστολε

Θα το δοκιμάσω φυσικά

 

Και από σήμερα βράδυ στις 8 πετάω από τις 11 πλέον πάλι μετά από 8 χρόνια μόνιμος κάτοικος Γερμανίας.

Με απορρόφησε το σύστημα και εμένα εκεί

Αφού έχουν έλλειψη από Ιατρικό προσωπικό

 

Καλά να περνάτε μέχρι νεωτέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν πάρω αναβάθμιση Απόστολε

Θα το δοκιμάσω φυσικά

 

Και από σήμερα βράδυ στις 8 πετάω από τις 11 πλέον πάλι μετά από 8 χρόνια μόνιμος κάτοικος Γερμανίας.

Με απορρόφησε το σύστημα και εμένα εκεί

Αφού έχουν έλλειψη από Ιατρικό προσωπικό

 

Καλά να περνάτε μέχρι νεωτέρας

 

Καλή αρχή... Και να μας επισκέπτεσαι συχνα

Link to comment
Share on other sites

Η προσθήκη των χειρονομιών είναι σίγουρα καλή κίνηση. Επικαιροποιεί τη συσκευή. Σίγουρα θέλει συνήθεια. Θα το δοκιμάσω λίγο. Όσο να ναι η όλη διαδικασία γίνεται πιο αργά.

Η λειτουργία όμως που μου λείπει είναι η εναλλαγή μεταξύ 2 εφαρμογών με το διπλό πάτημα των πρόσφατων (τετράγωνο).

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα το update.

Τα gestures τελικά μου φαίνονται πολύ χρήσιμα, γιατί πλέον με το ένα χέρι μπορείς να κάνεις back από το πλάι της οθόνης και να κρατάς κανονικά το τηλέφωνο χωρίς να δυσκολεύεσαι όπως πριν που έπρεπε ο αντίχειρας να μετακινηθεί στο κάτω μέρος του τηλεφώνου....(δουλεύει και στο browsing...)

Και το home page με μια κίνηση από κάτω προς τα πάνω παίζει μια χαρά...!!!

Edited by jimtheo
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα το update.

Τα gestures τελικά μου φαίνονται πολύ χρήσιμα, γιατί πλέον με το ένα χέρι μπορείς να κάνεις back από το πλάι της οθόνης και να κρατάς κανονικά το τηλέφωνο χωρίς να δυσκολεύεσαι όπως πριν που έπρεπε ο αντίχειρας να μετακινηθεί στο κάτω μέρος του τηλεφώνου....(δουλεύει και στο browsing...)

Και το home page με μια κίνηση από κάτω προς τα πάνω παίζει μια χαρά...!!!

 

Γενικά πιάνει αλλά σε κάποιες εφαρμογές κολλάει. Συνήθεια είναι

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με τις χειρονομίες για το πίσω, αλλά από κάτω προς τα πάνω για την αρχική οθόνη ή τα πρόσφατα, δεν φτάνεται εύκολα με τον αντίχειρα και μπορεί να φύγει το κινητό από τα χέρια. Ενώ με την «τελεία» που είναι ακριβώς στον αντίχειρα δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα και αυτή είναι η διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου βγαζει καθε λιγο ενα παραθυρο που λεει "ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΘΟΛΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ" και εχει επιλογες αποδοχη και απορηψη. Το βγαζει κ σε εσας μετα την ενημερωση?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου βγαζει καθε λιγο ενα παραθυρο που λεει "ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΘΟΛΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ" και εχει επιλογες αποδοχη και απορηψη. Το βγαζει κ σε εσας μετα την ενημερωση?

 

ναι το βγάζει.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου βγαζει καθε λιγο ενα παραθυρο που λεει "ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΘΟΛΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ" και εχει επιλογες αποδοχη και απορηψη. Το βγαζει κ σε εσας μετα την ενημερωση?

 

όχι δεν το βγάζει...

 

Κάνεις κάτι συγκεκριμένο για να το βγάλει ή από μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πέρα από μια φορά, πριν περάσω την αναβάθμιση, δεν μου ζήτησε να αποδεκτώ κάτι άλλο.

Τις χειρονομίες δεν τις άντεξα ούτε ένα 24ωρο. Γούστα και τι βολεύει τον καθένα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πέρα από μια φορά, πριν περάσω την αναβάθμιση, δεν μου ζήτησε να αποδεκτώ κάτι άλλο.

Τις χειρονομίες δεν τις άντεξα ούτε ένα 24ωρο. Γούστα και τι βολεύει τον καθένα είναι αυτά.

Ούτε κι εγώ βολεύτηκα. Θα ξαναδωσω άλλη μια ευκαιρία κάποια άλλη στιγμή

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω κατι συγκεκριμενο οχι. Απλα παρατηρησα οτι εμφανιζεται οταν κλεινω τις εφαρμογες.Ακομα εν τω μεταξυ δεν εχω πατησει αποδοχη η αποριψη.λες και θα γινει τπτ. Απλα δε καταλαβαινω γτ ζηταει και αλλη αδεια.Οντως το gestures ειναι λιγο ψιλοχαλια.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγει το πληκτρολόγιο βγάζει εικονίδιο στη γραμμή ειδοποιήσεων, το έκανε και πριν την αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγει το πληκτρολόγιο βγάζει εικονίδιο στη γραμμή ειδοποιήσεων, το έκανε και πριν την αναβάθμιση;

 

Σε μένα δεν το κάνει. Στείλε φώτο αν μπορέσεις

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγει το πληκτρολόγιο βγάζει εικονίδιο στη γραμμή ειδοποιήσεων, το έκανε και πριν την αναβάθμιση;
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δουλεύεις τη συσκευή με τις χειρονομίες. Σωστά; Γι αυτό στο βγάζει. Το έβγαζε κι εξακολουθεί να το βγάζει και στο navigation bar (πλήκτρα κάτω), με τη διαφορά ότι το έχει πολύ πιο διακριτικά. Κάτω δεξιά γωνία σε εικονίδιο.

Άλλο ένα πράγμα που δεν μου άρεσε στις χειρονομίες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι και ενώ δεν το είχα προσέξει ποτέ στη γραμμή πλοήγησης, τώρα με τις χειρονομίες που εμφανίστηκε στη γραμμή ειδοποιήσεων μου προκάλεσε το ενδιαφέρον. Δεν μ' ενοχλεί πάντως :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι και ενώ δεν το είχα προσέξει ποτέ στη γραμμή πλοήγησης, τώρα με τις χειρονομίες που εμφανίστηκε στη γραμμή ειδοποιήσεων μου προκάλεσε το ενδιαφέρον. Δεν μ' ενοχλεί πάντως :)

 

Το απενεργοποιεις άμα θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως της χειρονομίες εγώ της βολεύτηκα αντε και με την pie

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο ή τις χειρονομίες;

Το εικονίδιο;το επιλέγεις και η πρώτη επιλογή που βγαίνει την απενεργοποιεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως της χειρονομίες εγώ της βολεύτηκα αντε και με την pie

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ της βολεύτηκα παρολο που σε μερικές εφαρμογές το πίσω δεν πιάνει και αναγκαστικά την κλείνεις ολόκληρη

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο;το επιλέγεις και η πρώτη επιλογή που βγαίνει την απενεργοποιεις

 

Ok, το είδα, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...