Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρα την συσκευη απο κωτσοβλο,ιδια τιμη περιπου με skroutz ομορφο και πολυ μαζεμενο κινητο,επισης αρκετα ελαφρυ,σε καμια περιπτωση δεν φαινεται για 5,9,στα σοσιαλ και στο ιντερνετ ειναι αρκετα γρηγορο,δεν κολαει και γενικα δεν εχω παρατηρησει καποιο lag,η κεραια του ειναι πολυ καλη και πιανει σε δυσκολα σημεια 4g ,εκει που αλλα κινητα που ειχα δεν επιαναν εκτος απο το s8+ που ειχα,απο ηχο πολυ καλος δυνατος και καθαρος,δυστυχως οχι στερεωφονικος,εχςι led ειδοποιησεων,οι καμερες του εξαιρετικες αλλα την νυχτα χανουν αρκετα,βεβαια ακομα δεν το δοκιμασα με manual ρυθμισεις να δω τι ψαρια πιανει,την ημερα βγαζει καταπληκτικες ομως,γενικα αρκετα ομορφη συσκευη μαζεμενη και λεπτη,δεν μου αρεσε που δεν εχει usb c απαραδεκτο για αυτην την τιμη,αλλα η φορτιση ειναι σχετικα γρηγορη,κατι που δεν βλεπω να υπαρχει ειναι η αποκρυψη της navbar ,υποψιν οι καμερες του προεξεχουν λιγο και απαραιτητως θελει θηκη γιατι γλυστραει περισοτερο και απο συσκευες που εχουν πισω γυαλι,αυτα για την ωρα και κατι που ξεχασα να αναφερω η μπαταρια του με βαρια χρηση την μερα στην βγαζει ευκολα,μεχρι στιγμης αρκετα ευχαριστημενος δεν μου λειπει κατι απο το s8+ εκτος φυσικα απο την οθονη που κακα τα ψεματα η samsung με τις amoled παιζεινμπαλα μονη της! Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλό ταξίδι το νήμα..

Παιδία αν πάρει κάποιος το mate 10 lite και το μετανιώσει για την αγορά του κύριος λόγο μεγέθους, εδώ είμαι εγώ. Έχω το P10 lite 20 ημερών.. Καλή συνέχεια.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα αλλα πιστεψε με ειναι παρα πολυ μαζεμενο,βεβαια εγω καποια στιγμη θα παω στο pro
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα, από φίλο που το είχε μία μέρα και δεν του άρεσε (από Κωτσόβολο αγορασμένο), δωράκι για την κόρη. Το πήρα 290€, και για τα λεφτά του είναι άψογο! Σίγουρα δεν είναι S8/S8+, αλλά σε σχέση με το G6 που είχα, είναι πολύ πιο ωραίο. Επίσης δεν έχει ξεπλυμένα χρώματα στην οθόνη, και δεν ξέρω πώς, δεν φαίνεται μακρόστενη ενώ είναι 18:9. Έχει πολύ ωραία ποιότητα κατασκευής, μπαταρία δείχνει να είναι καλή, κάμερα βράδυ θα έλεγα απλά καλή, το πρωί άψογη (σε auto mode). Είναι σφαιράτο, δεν ζεστένεται, ωραίο UI, δυνατός ήχος, και καλό σήμα (και 4G και wifi). Στην κατηγορία του, νομίζω ότι αξίζει μαζί με το G6 σε αυτά τα λεφτά, και είναι και οικονομικότερο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οσο περνανε οι μερες μου αρεσει και περισοτερο,θα ηθελα στερεοφωνικο ηχειο και usb c σε αυτην την τιμη
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό με το USB-C θα συμφωνήσω κι εγώ! Μου κάνει λίγο παλιό πια το micro-usb...όσο για τα ηχεία, δεν με πειράζει. Δεν θα με χάλαγε κιόλας βέβαια. Κατά τ’άλλα, γρήγορο fingerprint scanner, πολύ καλή μπαταρία (αν και είναι στην τρίτη φόρτιση ακόμα), και μέχρι στιγμής απροβλημάτιστη λειτουργία!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα, από φίλο που το είχε μία μέρα και δεν του άρεσε (από Κωτσόβολο αγορασμένο), δωράκι για την κόρη. Το πήρα 290€, και για τα λεφτά του είναι άψογο! Σίγουρα δεν είναι S8/S8+, αλλά σε σχέση με το G6 που είχα, είναι πολύ πιο ωραίο. Επίσης δεν έχει ξεπλυμένα χρώματα στην οθόνη, και δεν ξέρω πώς, δεν φαίνεται μακρόστενη ενώ είναι 18:9. Έχει πολύ ωραία ποιότητα κατασκευής, μπαταρία δείχνει να είναι καλή, κάμερα βράδυ θα έλεγα απλά καλή, το πρωί άψογη (σε auto mode). Είναι σφαιράτο, δεν ζεστένεται, ωραίο UI, δυνατός ήχος, και καλό σήμα (και 4G και wifi). Στην κατηγορία του, νομίζω ότι αξίζει μαζί με το G6 σε αυτά τα λεφτά, και είναι και οικονομικότερο.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν πεσει λιγο και παει κατω απο 300 θα είναι value for money καθως εχει μεγαλη οθονη 18:9 και δείχνει ποιο μοντέρνο απο πολλά ακριβοτερα με καλυτερα spec.

Το ειδα στον κωτσοβολο. Το ειχε δίπλα σε p10 lite και τα συγκρινα ωρα. Η οθονη του δυστυχώς δεν είναι οτι καλύτερο. Το p10 lite είναι σίγουρα πολυ καλύτερη καθως εχει καλυτερο μαυρο και λευκό και μεγαλύτερη φωτεινότητα και αντίθεση.

Οχι τεράστια διαφορά αλλά φαίνεται εύκολα. Στα spec πανω κατω ιδιο με p10 lite.

Δυστυχώς οπως όλα με παρόμοια spec, λαγκαρε εύκολα αμα εχεις συνηθισει σε γρηγοροτερα.. Παρόλα αυτά για τα λεφτά του είναι μια καλή περίπτωση σαν σύνολο, design, 2 καμερες, μεγάλη οθονη 18:9

Βασικά δεν υπάρχει και φθηνότερη λυση εναλλακτική με τα παραπάνω αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό με το USB-C θα συμφωνήσω κι εγώ! Μου κάνει λίγο παλιό πια το micro-usb...όσο για τα ηχεία, δεν με πειράζει. Δεν θα με χάλαγε κιόλας βέβαια. Κατά τ’άλλα, γρήγορο fingerprint scanner, πολύ καλή μπαταρία (αν και είναι στην τρίτη φόρτιση ακόμα), και μέχρι στιγμής απροβλημάτιστη λειτουργία!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

επιβεβαιωνω μεχρι στιγμης κανενα κολημα ολα καλως,την 7.1 η την 8 θα την παρει ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει lag καθόλου...αυτά τα display κομμάτια μόνιμα κολλάνε σαν τρελλά, γιατί προφανώς τα λιώνουν, δεν κλείνουν ποτέ, κλπ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πώς πάει παιδιά; Θέλω αντικειμενική άποψη γιατί για μένα είναι το no1 χαρακτηριστικό και προέρχομαι από συσκευές με τούμπανες μπαταρίες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πώς πάει παιδιά; Θέλω αντικειμενική άποψη γιατί για μένα είναι το no1 χαρακτηριστικό και προέρχομαι από συσκευές με τούμπανες μπαταρίες
επειδη και εγω προερχομαι απο συσκευες με μπαταριες τερας πχ mimax2 ,s8+ κλπ θα πω οτι δεν εχω προβλημα με το κινητο,δεν με δυσκολευει στο θεμα μπαταριας,την μερα με ολα ανοιχτα μου την βγαζει, δεδομενα ολη μερα ανοιχτα,φωτεινοτητα στο 60-70% ,facebook, messenger,email κλησεις κλπ και χωρις καποια ρυθμιση εξοικονομησης μπαταριας,προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος!
Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω προερχομαι απο συσκευες με μπαταριες τερας πχ mimax2 ,s8+ κλπ θα πω οτι δεν εχω προβλημα με το κινητο,δεν με δυσκολευει στο θεμα μπαταριας,την μερα με ολα ανοιχτα μου την βγαζει, δεδομενα ολη μερα ανοιχτα,φωτεινοτητα στο 60-70% ,facebook, messenger,email κλησεις κλπ και χωρις καποια ρυθμιση εξοικονομησης μπαταριας,προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος!
Ευχαριστώ φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα, από φίλο που το είχε μία μέρα και δεν του άρεσε (από Κωτσόβολο αγορασμένο), δωράκι για την κόρη. Το πήρα 290€, και για τα λεφτά του είναι άψογο! Σίγουρα δεν είναι S8/S8+, αλλά σε σχέση με το G6 που είχα, είναι πολύ πιο ωραίο. Επίσης δεν έχει ξεπλυμένα χρώματα στην οθόνη, και δεν ξέρω πώς, δεν φαίνεται μακρόστενη ενώ είναι 18:9. Έχει πολύ ωραία ποιότητα κατασκευής, μπαταρία δείχνει να είναι καλή, κάμερα βράδυ θα έλεγα απλά καλή, το πρωί άψογη (σε auto mode). Είναι σφαιράτο, δεν ζεστένεται, ωραίο UI, δυνατός ήχος, και καλό σήμα (και 4G και wifi). Στην κατηγορία του, νομίζω ότι αξίζει μαζί με το G6 σε αυτά τα λεφτά, και είναι και οικονομικότερο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Συγκριτικά με το G6 είναι καλύτερο; Και το καλύτερο το εστιάζω κυρίως στις φωτογραφίες, την κάμερα και την αυτονομία της μπαταρίας.

Γιατί είμαι μεταξύ των 2 και σκέφτομαι πιο να επιλέξω...

Εμφανισιακά το mate μου δείχνει πιο ωραίο και είναι και πιο οικονομικό στην αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις κάμερα καλύτερη, θα πάς στο G6. Σε αυτονομία, και τα δύο είναι άριστα (με τα σημερινά δεδομένα των συσκευών πάντα). Το 10 lite, δεν έχει καλές φωτό σε χαμηλό φωτισμό όσο το G6, και δεν έχει και το wide lens που έχει το G6. Η οθόνη όμως, άσχετα με τα νούμερα και τα specs, στο 10 lite έχει πιο ζωντανά χρώματα, και είναι πιο χορταστική, ίσως γιατί δεν είναι τόσο στενή...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα παιδια πως τα παει ; Η Διπλη καμερα σε τι χρεισιμευει ; Η μια ειναι για μαυροασπρο και η αλλη για ζωντανα χρωματα ; Ανεβαστε λιγες φωτογραφιες να τις δω και εγω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,επειδη ψηνομαι και εγω για την αγορα του,αξιζει λετε η μεταβαση απο honor 9?
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,επειδη ψηνομαι και εγω για την αγορα του,αξιζει λετε η μεταβαση απο honor 9?
αν θελεις μεγαλυτερη και καλυτερη οθονη ναι,στα αλλα πανω κατω στα ιδια ειναι
Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα παιδια πως τα παει ; Η Διπλη καμερα σε τι χρεισιμευει ; Η μια ειναι για μαυροασπρο και η αλλη για ζωντανα χρωματα ; Ανεβαστε λιγες φωτογραφιες να τις δω και εγω.

Καλημερα κανεις δεν μ απαντησε και περιμενω ακομη :) Εχω κανει καποιες ερωτησεις και περιμενω απ τους κατοχους της συσκευης μια απαντηση εστο δεν ειναι κοπος.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες βραδυνές φωτογραφίες 9390d1220ac76970609a4cc587ab96ca.jpg16a4dbb62aa7af862a86004703618ef4.jpg3ec2a22343eb653ae0db63f34724e32f.jpg

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πραγματικα μ φενονται παρα πολυ καλες οι φωτογραφιες για τα 16ΜΡ της καμερας ομως η διπλη καμερα πισω και μπροστα τι ρολο παιζει ;

 

page_10.jpg

 

Ειναι και μεσα στον χριστουγεννιατικο καταλογο της ΜΤΝ επισης.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μ φενονται παρα πολυ καλες οι φωτογραφιες για τα 16ΜΡ της καμερας ομως η διπλη καμερα πισω και μπροστα τι ρολο παιζει ;

 

page_10.jpg

 

Ειναι και μεσα στον χριστουγεννιατικο καταλογο της ΜΤΝ επισης.

Στην περίπτωσή σου, κατι πρεπει να κανουν οι διαχειριστές του φόρουμ.

Εχει καταντησει κουραστικό να μπαίνεις στα thread ΟΛΩΝ των κινητων, να το παίζεις ψιλοκαθυστερυμενος και να διαφημιζεις παντα την ιδια κυπριακη εταιρία..

Στο είπανε και αλλοι και συνεχιζεις ακαθεκτος ακριβως το ιδιο, οπότε δε δικαιολογίσε και αυτο γίνεται με δολο.

Χεστηκαμε φιλε αν το πουλαει η ΜΤΝ, σε ρωτησε κανένας ή ενδιαφερει κανεναν?

Πήγαινε τωρα στο φόρουμ της lg να γραψεις ποτε θα έρθει το επομενο κινητο της, και οτι θα το φερει η mtn...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες βραδυνές φωτογραφίες 9390d1220ac76970609a4cc587ab96ca.jpg16a4dbb62aa7af862a86004703618ef4.jpg3ec2a22343eb653ae0db63f34724e32f.jpg

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φιλε πραγματικα πολυ καλες,στο auto τις εβγαλες αυτες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...