Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο κάμερα γενικά πως πάει; αξίζει η μετάβαση απο lg g3? μιλάω μόνο για κάμερα. Όλα τα άλλα τα ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο κάμερα γενικά πως πάει; αξίζει η μετάβαση απο lg g3? μιλάω μόνο για κάμερα. Όλα τα άλλα τα ξέρω.
Πολύ καλύτερη κάμερα σε σχέση με το LG g3 και το λέω διότι έχει η γυναίκα μου το g3 και τώρα παίρνει το Huawei mate 10 lite μου για να βγάλει φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει να με βοηθησει ας το πραξει. Ειμαι μεταξυ του Huawei mate 10 lite και του Meizu m6 note 4/64. Το Meizu εχει καλυτερες καμερες 4Κ video, καλυτερο επεξεργαστη, μεγαλυτερη μπαταρια και ειναι φθηνοτερο. To Huawei εχει μεγαλυτερη οθονη, θα παρει σιγουρα OREO. Ειναι και τα δυο πολυ ομορφα τηλεφωνα και δεν μπορω να αποφασισω ποιο να παρω. Αν εισασταν στην θεση μου τι θα κανατε και γιατι?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει βάλει ο κοτσοβολος και η cosmote στα 370 με δώρο το Y6 αξίας 130 ευρώ. Πιστεύω είναι σούπερ....

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις "τσίμπησα" και εγώ ένα με την προσφορά από κωτσόβολο με 339€ , αφού είχα μια δώρο επιταγή 30€ από αυτούς και θα δώσω το μικρό στη γυναίκα(δεν είναι και πολύ της τεχνολογίας) να γλιτώσω την γκρίνια

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει να με βοηθησει ας το πραξει. Ειμαι μεταξυ του Huawei mate 10 lite και του Meizu m6 note 4/64. Το Meizu εχει καλυτερες καμερες 4Κ video, καλυτερο επεξεργαστη, μεγαλυτερη μπαταρια και ειναι φθηνοτερο. To Huawei εχει μεγαλυτερη οθονη, θα παρει σιγουρα OREO. Ειναι και τα δυο πολυ ομορφα τηλεφωνα και δεν μπορω να αποφασισω ποιο να παρω. Αν εισασταν στην θεση μου τι θα κανατε και γιατι?:confused:

 

Δυσκολα βαζεις γιατι ειναι 2 συσκευες με μεγαλη διαφορα οθονης.Πρεπει να τα δεις καλυτερα σε ενα καταστημα της περιοχη σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία σας σε τι επίπεδα είναι; Μιλάμε για κυρίως χρήση wifi καθώς στη δουλειά έχω wifi (περίπου 70-30 αναλογία) αλλά αρκετό λιώσιμο σε όλα τα social +BT ενεργό τουλάχιστον ένα 10ωρο την ημέρα ελέω smartwatch. Μου φαίνεται πολύ μικρή η μπαταρία για το μέγεθος της οθόνης. για να με βγάζει πάνω από μέρα ή εστω μέρα με άνεση χωρίς να ψάχνω φορτιστές μέχρι το βράδυ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία σας σε τι επίπεδα είναι; Μιλάμε για κυρίως χρήση wifi καθώς στη δουλειά έχω wifi (περίπου 70-30 αναλογία) αλλά αρκετό λιώσιμο σε όλα τα social +BT ενεργό τουλάχιστον ένα 10ωρο την ημέρα ελέω smartwatch. Μου φαίνεται πολύ μικρή η μπαταρία για το μέγεθος της οθόνης. για να με βγάζει πάνω από μέρα ή εστω μέρα με άνεση χωρίς να ψάχνω φορτιστές μέχρι το βράδυ.
με 4g ολη μερα ανοιχτα δεδομενα ,social πολυ και ιντερνετ με δυο καρτες μεσα σπανια να μην μου βγαλει μερα,εχει καλη διαχειρηση και ο επεξεργαστης
Link to comment
Share on other sites

Only4g σου έστειλα p.m

 

Δεν ενδιαφέρομαι για HUAWEI. Η συσκευή είναι πατάτα και θέλω να την ξεφορτωθώ και όχι να πάρω μια ποιο μικρή. Την πήρα όταν έσπασε η οθόνη του MEIZU που είχα 2 χρόνια και στην βιασύνη ξεγελάστηκα από σχόλια και διαφημιστικές υπερβολές και χωρίς να έχω χρόνο (ημέρα Σάββατο) την αγόρασα από MEDIAMARK. Ιντερνετομάγαζο δεν μπορούσε να με εξυπηρετήσει κανένα ποιο σύντομα από 4 ημέρες σε κάτι άλλο που έψαχνα.

Το HUAWEI MATE 10 LITE με γύρισε 15 χρόνια πίσω (μικροφωνίζει το ακουστικό bluetooth όταν είμαι μέσα στο αυτοκίνητο), με το ίδιο ακουστικό (σχεδόν καινούργιο) στην άλλη συσκευή δεν ακουγόταν τίποτα άλλο από την φωνή του συνομιλητή, σε αυτό κάνει παράσιτα σαν να ακούς σταθμό στα μεσαία, η κάμερα έχει τεράστια rixel, δεν έχει σταθεροποίηση, το θόλωμα είναι άθλιο και στην πίσω κάμερα και στην μπροστά, η οθόνη δεν έχει αντιχάραξη και πλήρωσα 15 Ε για μια επίστρωση, η φωτεινότητα στο αυτόματο είναι για κλάματα (σε χαμηλό φωτισμό σε βγάζει τα μάτια και κλαις), δεν έχει λειτουργία ξυπνήματος της οθόνης με διπλό κλίκ ή με κάποιο άλλο τρόπο παρά με δακτυλικό αποτύπωμα και το κουμπί on-off και δεν παίρνει κανένα app για να μπορείς να το χειριστείς μ' αυτόν τον τρόπο. Επεξεργαστής Α53 Χ 8, τεχνολογίας 2015 και κόστος 370 Ε (νιώθω λίγο κορόιδο).

ΔΕΝ ΘΕΛΩ να σε ξεγελάσω και να στο φορτώσω και επιπλέον θέλω χρήματα και όχι άλλη πατάτα.

Υ.Γ. θα επανέλθω για άλλα στραβά που θα συναντήσω.

Προς τους υπόλοιπους που με τα σχόλια νομίζουν πως είναι καλύτερο και από IPHONE ας ξυπνήσουν.

Link to comment
Share on other sites

χτύπησα και γω ένα μαζί με το δωράκι που δίνει ο Κωτσόβολος αλλά θα το έχω δευτέρα καθώς ήθελε να μου ξανά συσκευάσει το εκθεσιακό κομμάτι.αντε να γινόμαστε πολλοί!! :)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ γω από κωτσόβολο με το δώρο. Πρώτες εντυπώσεις καλές. Γρήγορο η μπαταρία με χρήση δεδομένα WiFi και τηλέφωνα 2 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγώ ένας κάτοχος Huawei Mate 10 Lite εδώ και 3 ημέρες. Το μόνο μειονέκτημα για μένα είναι η διάρκεια της μπαταρίας (θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 4.000mAh) και η έλλειψη NFC. Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Μιας που το ανέφερα, υπάρχει κάποιος εξωτερικός adaptor ή κάποιο case, για να κάνει το κινητό να έχει NFC;

Link to comment
Share on other sites

χτύπησα και γω ένα μαζί με το δωράκι που δίνει ο Κωτσόβολος αλλά θα το έχω δευτέρα καθώς ήθελε να μου ξανά συσκευάσει το εκθεσιακό κομμάτι.αντε να γινόμαστε πολλοί!! :)

 

Αυτη την πρακτική την κάνει συχνά ο Κωτσόβολος. Μάλιστα μια φορά δεν αγόρασα εσπρεσιερα γιατί δεν είχε ούτε μια κλειστή και ήταν για δώρο....

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι καλύτερη από του mate 9 παιδιά; Έχει κανείς άποψη;
Αυτό θα πρέπει να στο απαντήσει κάποιος που είχε mate 9 και τώρα έχει mate 10 lite

 

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα κι εγώ εκμεταλλευόμενος την προσφορά του Κωτσόβολου. Αντικατέστησε ένα Lenovo Vibe Z2 5.5' (όχι το pro). Μέχρι τώρα είναι ίσο ή καλύτερο σε όλα. Η μπαταρία, που την φοβόμουνα, δεν είναι χειρότερη.

Σημαντική βελτίωση: πολύ καλύτερη λήψη του σήματος κινητής τηλεφωνίας. Στο σπίτι μου έχω πρόβλημα κάλυψης από την Cosmote και εκεί που με το Lenovo δεν μπορούσα να μιλήσω από τις διακοπές ή τις παύσεις, με αυτό μιλώ αρκετά άνετα και καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να εχετε υποψιν οσοι προχωρατε σε root οτι μετα δεν υπαρχει επιστροφη,πηρα το κινητο ξεκλειδωσα τον bootloader και το εκανα ροοτ,μετα βγηκε αναβαθμιση και εγω ξανακλειδωσα τον bl και απο εκεινη την στιγμη το κινητο ενω δουλευει κανονικα,σου αφηνει ξεκλειδωτο τon bl σου απενεργοπειει το fastboot και το erecovery,επισης πλεον η huawei δεν σου δινει προσβαση στο αρχικο λογισμικο,με αποτελεσμα να μεινεις με ενα κινητο που θα εχει παλιο firmware,δεν θα εχει root,δεν θα περνει updates και το service ζηταει 210 για αλλαγη πλακετας.ακομα και στο funkyhuavei δεν υπαρχει λογισμικο για το συγκεκριμενο κινητο.το θεωρω απαραδεκτο να μην μου δινει προσβαση στο λογισμικο που ειχε η συσκευη μιας και οταν το αγορασα δεν αγορασα μονο το hw αλλα και το sw.δυστηχως ακομα και backup να τραβηξεις με twrp μετα δεν μπορεις να το κανεις επαναφορα γιατι εχει κρυπτογραφηση και ακουσον ακουσον δεν μπορεις να το ξαναπερασεις στην ιδια την συσκευη απο οπου πηρες το img.ηταν η πρωτη επαφη με την huawei και η τελευταια
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το review του gsmarena δεν έχει υποστήριξη για 5ghz wifi, είναι δυνατό, εν έτει 2017... Μπορεί κάποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το review του gsmarena δεν έχει υποστήριξη για 5ghz wifi, είναι δυνατό, εν έτει 2017... Μπορεί κάποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει; Ευχαριστώ.

 

 

 

Δυστυχώς ισχύει! Έχω modem/router της linksys, που δουλεύει 2.4 και 5, και το 5αρι δεν το βλέπει η συσκευή...κι εγώ το θεωρώ απαράδεκτο! Ούτε του 2010 κινητό να ήτανε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να εχετε υποψιν οσοι προχωρατε σε root οτι μετα δεν υπαρχει επιστροφη,πηρα το κινητο ξεκλειδωσα τον bootloader και το εκανα ροοτ,μετα βγηκε αναβαθμιση και εγω ξανακλειδωσα τον bl και απο εκεινη την στιγμη το κινητο ενω δουλευει κανονικα,σου αφηνει ξεκλειδωτο τon bl σου απενεργοπειει το fastboot και το erecovery,επισης πλεον η huawei δεν σου δινει προσβαση στο αρχικο λογισμικο,με αποτελεσμα να μεινεις με ενα κινητο που θα εχει παλιο firmware,δεν θα εχει root,δεν θα περνει updates και το service ζηταει 210 για αλλαγη πλακετας.ακομα και στο funkyhuavei δεν υπαρχει λογισμικο για το συγκεκριμενο κινητο.το θεωρω απαραδεκτο να μην μου δινει προσβαση στο λογισμικο που ειχε η συσκευη μιας και οταν το αγορασα δεν αγορασα μονο το hw αλλα και το sw.δυστηχως ακομα και backup να τραβηξεις με twrp μετα δεν μπορεις να το κανεις επαναφορα γιατι εχει κρυπτογραφηση και ακουσον ακουσον δεν μπορεις να το ξαναπερασεις στην ιδια την συσκευη απο οπου πηρες το img.ηταν η πρωτη επαφη με την huawei και η τελευταια

 

Με το firmware finder από το play store κατέβασε το firmware που θέλεις και κάνε εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Με το firmware finder από το play store κατέβασε το firmware που θέλεις και κάνε εγκατάσταση

το αρχικο δεν υπαρχει μονο τα updates

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από αγγελία, 5 ημερών, με την αρχική ζελατίνα πάνω ακόμα, όλα κομπλέ το κινητό πετάει, αλλά δεν μου βγάζει ήχο από τα ακουστικά. Ούτε από τα δικά του, ούτε από κάτι δικά μου πάλι της Huawei. Τι κουλο είναι αυτό, μπορεί να βοηθήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από αγγελία, 5 ημερών, με την αρχική ζελατίνα πάνω ακόμα, όλα κομπλέ το κινητό πετάει, αλλά δεν μου βγάζει ήχο από τα ακουστικά. Ούτε από τα δικά του, ούτε από κάτι δικά μου πάλι της Huawei. Τι κουλο είναι αυτό, μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Κάνε μια επανεκκίνηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το αρχικο δεν υπαρχει μονο τα updates

 

Γράψε τι firmware έχεις μήπως βρω λύση

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση

 

Έκανα αλλά τα ίδια... Έχει παρουσιαστεί γενικά τέτοιο θέμα?

Λύνεται η πάω για doa??

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα κανει να φορτισει το κινητο απο 10-20% εως φουλ? εχει γρηγορη φορτιση ? με ενδιαφερει το κινητο και θελω να δω αν υποστηριζει
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...