Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλώς δεν υπήρχε. Με γεια να το χαρείς.:)

 

Χτυπησα το ΙΜΕΙ και δεν υπαρχει πουθενα...

Τι κανω τωρα ;

 

Το βρηκα αλλιως...με αλλη σελιδα

 

 

Type Allocation Holder Samsung

Mobile Equipment Type Samsung I9506 Galaxy S4

GSM Implementation Phase 2/2+

IMEI Validity Assessment

>|<

Very likely

Information on range assignment

Est. Date of Range Issuance Around Q2 2013

Reporting Body British Approvals Board of Telecommunications (BABT)

Primary Market Europe

Legal Basis for Allocation EU R&TTE Directive

Information on number format

Full IMEI Presentation 353224-06-303807-8

Reporting Body Identifier 35

Type Allocation Code 35322406

Serial Number 303807

Check Digit 8

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το KIES στον υπολογιστή σου και σύνδεσε το κινητό σου.Θα συνδεθει και θα σου βγάλει το μοντελο .Αν δεν ....... τοτε τάισε το με μπανάνες :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο το βγάζει και cpuz δεν είναι το πρόβλημα αυτό. Παραπάνω έδωσα πληροφορίες του imei. Δεν σε βοηθάνε;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο το βγάζει και cpuz δεν είναι το πρόβλημα αυτό. Παραπάνω έδωσα πληροφορίες του imei. Δεν σε βοηθάνε;

 

Tότε τι πρόβλημα έχεις;Ξεκόλλα και κοίτα να χαρείς το κινητό σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Tότε τι πρόβλημα έχεις;Ξεκόλλα και κοίτα να χαρείς το κινητό σου. :)

 

Δεν εχω προβλημα απλα θελω καποιος που γνωριζει να μου μεταφρασει ( οχι την γλωσσα) τι σημαινουν αυτα που εβγαλε το ΙΜΕΙ του κινητου.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πουλάκι μου το i9506 είναι από τις πιο δυνατές εκδόσεις του S4

Μην ανησυχείς γνησιότατο είναι

Link to comment
Share on other sites

Πουλάκι μου το i9506 είναι από τις πιο δυνατές εκδόσεις του S4

Μην ανησυχείς γνησιότατο είναι

 

ΤΟ ξερω οτι ειναι δυνατο ...Επισης απο μπαταρια σκιζει παιδια. Ανετα 8ωρο με ολα στο φουλ,για full HD οθονη ειναι μια χαρα.

Γνησιο τελικα οκ ; Σε ευχαριστω φιλε !

Για να μην ανοιξω θεμα...μηπως ξερεις που μπορω να βρω για σιγουρα μπαταρια για το 9506 ; Εχω παρει σε πολλα μαγαζια και μου λενε δεν ειναι σιγουροι οτι κανει του 9505 . Στον Γερμανο ειχαν για το 9505 και δεν μπανει καν .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ξερω οτι ειναι δυνατο ...Επισης απο μπαταρια σκιζει παιδια. Ανετα 8ωρο με ολα στο φουλ,για full HD οθονη ειναι μια χαρα.

Γνησιο τελικα οκ ; Σε ευχαριστω φιλε !

Για να μην ανοιξω θεμα...μηπως ξερεις που μπορω να βρω για σιγουρα μπαταρια για το 9506 ; Εχω παρει σε πολλα μαγαζια και μου λενε δεν ειναι σιγουροι οτι κανει του 9505 . Στον Γερμανο ειχαν για το 9505 και δεν μπανει καν .

 

Eγώ στο ιντερνετ τις βλέπω ίδιες.Β600BC 2600mAh

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Έχω εχα samsung core duos το οποίο μέχρι και σήμερα λειτουργόυσε απροβληματιστα.

Σήμερα το πρωί, για λόγο που μου διαφεύγει, δεν δέχεται εισερχομενες κλήσεις δηλαδή το τηλέφωνο κάνει αποριπτει τις κλήσεις σαν να είναι busy.

Σημείωνω ότι έχω γεμίσει την μνήμη του με φωτογραφίες και μου έχει βγάλει μήνυμα system is running out of space. Υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτό και εάν όχι πως διορθώνεται?

Σας ευχαριστώ!

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι φταίει αλλά αν ήμουν στην θέση σου τα πρώτα που θα σκεφτόμουν να κάνω είναι τα εξής: μια επανεκκίνηση της συσκευής, θα έβγαζα την σιμ Και την μπαταρία αν βγαίνει για λίγη ώρα και θα τα τοποθετούσαν πάλι, μετά θα έριχνα μια ματιά στις ρυθμίσεις κλήσεων μιπος Έχει καποιο κόλλημα και έκανε φραγή εισερχομένων κλησεων. Αν δεις και δεν γίνετε τίποτα και εξακολουθεί να στο κάνει, επικοινωνισε με τον πάροχο σου και πες το πρόβλημα σου. Μπορεί να στο λύσουν, να είναι κόλλημα της γραμμής σου. Δεν νομίζω να φταίει η μνήμη για το πρόβλημα! Το αποκλείω.... Νομίζω ότι ο πάροχος σου θα στο λύσει αυτό! Πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών του δικτύου σου. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα ελπιζω να το εβαλα στη σωστη κατηγορια :lol:

 

λοιπον μεσω του LG pc suite εκανα back up τις επαφες μου και μου τις εσωσε ετσι Contact.ecbk

 

γνωριζει κανεις πως μπορω να τις διαβασω και να τις μεταφερω σε αλλο τηλ ?? οχι lg

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ξερω οτι ειναι δυνατο ...Επισης απο μπαταρια σκιζει παιδια. Ανετα 8ωρο με ολα στο φουλ,για full HD οθονη ειναι μια χαρα.

Γνησιο τελικα οκ ; Σε ευχαριστω φιλε !

Για να μην ανοιξω θεμα...μηπως ξερεις που μπορω να βρω για σιγουρα μπαταρια για το 9506 ; Εχω παρει σε πολλα μαγαζια και μου λενε δεν ειναι σιγουροι οτι κανει του 9505 . Στον Γερμανο ειχαν για το 9505 και δεν μπανει καν .

 

εισαι σιγουρος οτι σου βγαζει 8ωρο ανοιχτη οθονη?μιλας σιγουρα για το 9506?

γιατι για μενα ηταν μακραν το πιο αχρηστο τηλεφωνο σε αυτονομια.κι οχι και κατι τρελο.3:20 λεπτα με ζορι εβγαζε και μπορει να λεω και πολλα,ειχα γραψει και στο θεμα του και φυσικα ειχαν παραπονεθει και αλλοι.κατα τα αλλα ηταν πολυ καλο,αλλα μεχρι εκει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι σου βγαζει 8ωρο ανοιχτη οθονη?μιλας σιγουρα για το 9506?

γιατι για μενα ηταν μακραν το πιο αχρηστο τηλεφωνο σε αυτονομια.κι οχι και κατι τρελο.3:20 λεπτα με ζορι εβγαζε και μπορει να λεω και πολλα,ειχα γραψει και στο θεμα του και φυσικα ειχαν παραπονεθει και αλλοι.κατα τα αλλα ηταν πολυ καλο,αλλα μεχρι εκει.

 

Ελα ; Δεν ειπα φιλε μου 8 ωρες οθονη....8-10 ωρες το πολυ λειτουργιας...οθονη βγαζει αναλογα ποσο της % εχω την φωτεινοτητα..

Το ρεκορ οθονης που μου εβγαλε ειναι 3,5 ωρες. Δεν ειναι αχρηστο σε αυτονομια κανεις λαθος,εχει καλυτερη αυτονομια απο το S 3 και απο το S 2 . Επισης κοντραρει ανετα το moto G dual 2014 το οποιο το ειχα πριν λιγες ημερες..ιδιες ωρες εβγαζε το moto G στην οθονη και μερικες φορες λιγοτερο . Το χειροτερο κινητο για εμενα σε αυτονομια ειναι το S4 με τον 9505,εκεινο εσβηνε στο 3ωρο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

αλλη αποψη εχω και πιστεψε με τα εχω αλλαξει ολα....

απο τα χειροτερα ever....

και s3,s2 μην τα λεμε καθολου,παλιες συσκευες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αλλη αποψη εχω και πιστεψε με τα εχω αλλαξει ολα....

απο τα χειροτερα ever....

και s3,s2 μην τα λεμε καθολου,παλιες συσκευες.

 

Συμφωνώ πως το 9506 δεν έχει καθόλου καλή αυτονομία. Το 9505 έχει σίγουρα καλύτερη.

Δυνατό το 06 στην λειτουργία αλλά από μπαταρία μαύρα χάλια

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως το 9506 δεν έχει καθόλου καλή αυτονομία. Το 9505 έχει σίγουρα καλύτερη.

Δυνατό το 06 στην λειτουργία αλλά από μπαταρία μαύρα χάλια

 

ετσι ακριβως,το 05 τουλαχιστον εκλεινε ενα τετραωρο,το αλλο ειναι βαψτο μπλε και βουρ για θαλασσα.απο θεμα αυτονομιας μιλαω.

επισης αν ενεργοποιησει ο χρηστης την λειτουργια της εξοικονομισης τοτε αρχιζουν τρελα lags..

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μπες gsmarena και ψαχνε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως,το 05 τουλαχιστον εκλεινε ενα τετραωρο,το αλλο ειναι βαψτο μπλε και βουρ για θαλασσα.απο θεμα αυτονομιας μιλαω.

επισης αν ενεργοποιησει ο χρηστης την λειτουργια της εξοικονομισης τοτε αρχιζουν τρελα lags..

 

Ενταξει υπαρχει ενα θεματακι με την αυτονομια αλλα δεν εχει lag ποτε ;)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει υπαρχει ενα θεματακι με την αυτονομια αλλα δεν εχει lag ποτε ;)

 

Τι δεν έχει????χαχαχαχαχαχα....

Εννοείται πως έχει lag κι εννοείται πως αν μπει σε εξοικονόμηση ενέργειας πού ρίχνει και τον επεξεργαστή το lag υπάρχει παντού απλά...

Σαφώς κι έχει λιγότερο από το 05 όμως υπάρχει κι εδώ.τα πράγματά θα ήταν καλύτερα μόνο αν δεν είχε λογισμικό samsung μέσα!αυτό το touchwiz πάντα μία αποτυχία θα ναι.

Το τηλέφωνο πάντως το είχα συμπαθήσει αν εξαιρεσω την τραγική του αυτονομία.και φυσικά μόνο σε black edition...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε κάτι χαζά Lag μου τα κάνει και το note 4. Samsung είναι αυτή,να λέμε πως έχουν τα πράγματα. Βέβαια δεν είναι τόσο τραγικά ώστε να σε ενοχλούν αλλά και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που αναρτώ εδώ αλλά δεν βρήκα κάποιο σχετικό νήμα...αν είμαι σε λάθος μέρος μετακινείστε την ερώτηση μου.

 

Η ερώτηση είναι η εξής έχω ένα tablet κινέζικο με μία μόνο θύρα usb που είναι και για φόρτιση και για otg.

Θέλω στο tablet αυτό να το έχω μόνιμα συνδεδεμένο στο ρεύμα και να μπορώ να έχω επάνω του και ποντίκι, πληκτρολογιο κλπ...λίγο πολύ σαν λάπτοπ μιας και δεν θα μετακινείται καθόλου.

 

Το θέμα είναι πως μπορώ να το έχω με τη μία θύρα είτε μόνο στην φόρτιση, είτε μόνο στο otg.. (σημειωτέον δεν έχει bluetooth)...

H απορία μου είναι η εξής: Μπορώ να συνδέσω ένα μετασχηματιστή απευθείας στο σημείο που δίνει η μπαταρία ρεύμα (δλδ στα καλωδιάκια της μπαταρίας) και να την βγάλω εντελώς ?!!? Εννοείται πως ο μετασχηματιστής θα παρέχει volt kai ampere ίδια με της μπαταρίας !

Έχω διαβάσει όλο το ιντερνετ και καποιοι λένε ναι κάποιοι όχι κάποιοι οτι θα ανατιναχτει κλπ!!! Ποια είναι η γνώμη σας?!1

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν έχει????χαχαχαχαχαχα....

Εννοείται πως έχει lag κι εννοείται πως αν μπει σε εξοικονόμηση ενέργειας πού ρίχνει και τον επεξεργαστή το lag υπάρχει παντού απλά...

Σαφώς κι έχει λιγότερο από το 05 όμως υπάρχει κι εδώ.τα πράγματά θα ήταν καλύτερα μόνο αν δεν είχε λογισμικό samsung μέσα!αυτό το touchwiz πάντα μία αποτυχία θα ναι.

Το τηλέφωνο πάντως το είχα συμπαθήσει αν εξαιρεσω την τραγική του αυτονομία.και φυσικά μόνο σε black edition...

 

 

Εμενα παντως μου φαινεται οτι δεν εχει lag...το 9505 ειχε παρα πολυ laggggg

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και μπορείς, αρκεί να δείνει ο μετασχηματιστής τα volt της μπαταρίας (3,7 πχ) και όχι του φορτιστή (5,0 πχ).

Ψάξε και ebay για κανένα διακλαδωτήρα (αν υπάρχει) ώστε να μην χάσεις την φορητότητα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει περισσότερο lag το 05 αλλά το σώνει έστω η καλύτερή αυτονομία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...