Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι αυτα εδω ;;

επειδη μερικες φορες στο κινητο για να κανω χρηση mobile internet μoυ δινει οτι ειμαι σε ενα τετοιο σημειο ...

 

σαν να λέμε , PSTN, ADSL, VDSL ένα πράμα

 

το πόσο "γρήγορο internet έχεις" όπως απλά λέγαμε :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα nokia 3510i το οποιο πρεπει να ειναι απο το 2004 αν θυμαμαι καλα.δουλευει πολυ καλα και ειναι καινουργιο (1 μηνα χρηση). ειχε κλειδωμενη σιμ αλλα το ξεκλειδωσα πολυ ευκολα βαζοντας κατι νουμερα που βρηκα στο ιντερνετ βαζοντας το ιμει της συσκευης,και ξεκλειδωσε.
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο κινητα. Μεχρι στιγμης μονο στο ενα εχω καρτα σιμ ( κανονικη ). Το αλλο παιρνει micro sim και θελω να του βαλω τον ιδιο αριθμο. Ξερω οτι δε γινεται να λειτουργουν ταυτοχρονα, αλλα δε καταλαβαινω εαν δε γινεται να λειτουργουν ακομη και ανοικτα ή απλα το ενα δε θα μπορει να λαμβανει κλησεις.

 

Και πως ακριβως θα κανω αυτη τη διαδικασια; Ποσο θα μου κοστισει; Ακουσα για 50-60 ευρω. Ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Ζητάς από τον πάροχό σου διπλή sim.

H Vodafone μπορεί να σου δώσει και microsim.

Μετά χρεώνεσαι ένα μηνιαίο πάγιο περίπου 4 ευρώ.

Εγώ έχω Wind και μπορούν να είναι ανοικτά και τα δύο.

Μόνο το ένα όμως είναι λειτουργικό και μπορεί η κλήση να πάει στη συσκευή που δεν έχεις μαζί σου

(σπάνιο αλλά μου έχει συμβεί)

Link to comment
Share on other sites

Ζητάς από τον πάροχό σου διπλή sim.

H Vodafone μπορεί να σου δώσει και microsim.

Μετά χρεώνεσαι ένα μηνιαίο πάγιο περίπου 4 ευρώ.

Εγώ έχω Wind και μπορούν να είναι ανοικτά και τα δύο.

Μόνο το ένα όμως είναι λειτουργικό και μπορεί η κλήση να πάει στη συσκευή που δεν έχεις μαζί σου

(σπάνιο αλλά μου έχει συμβεί)

 

Εάν έχεις καρτοκινητό βόνταφον και όχι συμβόλαιο, πληρώνεις ένα εφάπαξ τέλος 10 ευρώ +5 ευρώ για τις σιμ και τελειώνεις. Θεωρητικά δεν μπορούν να είναι ανοικτά και τα δύο από όσα γράφει στο σάιτ. Από την εμπειρία μου μπορούν να είναι και δουλεύει η σιμ που χρησιμοποιήσες τελευταία. Δηλαδή που πχ. έλαβες/έστειλες ένα σμς/κλήση... ΑΛΛΑ δεν ξέρω αν είναι καλό, μην μπερδευτεί το σύστημα. Για αυτό εγώ το κλείνω το ένα κινητό πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote καρτοκινητη. Τι ακριβως θα κανω; Ποσο θα παει η χρεωση; Ρωταω για να ξερω, μη με κοροϊδεψουν στο καταστημα.

 

Εχω απλη cosmote sim και θελω ακομα μια micro-sim με τον ιδιο αριθμο. Η λειτουργια που κλεινει το ενα κινητο αυτοματα οταν ανοιγει το αλλο ισχυει ή οχι; Κοστιζει; Λεγεται καπως;

 

 

EDIT

 

Βασικα τωρα ειδα το site της cosmote. Οποτε απλα παω σε ενα καταστημα και ζηταω μια micro-sim με τον ιδιο αριθμο και μου την δινουν δωρεαν; Ετσι απλα; Θα μου δωσουν και καινουρια sim για το παλιο το κινητο;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Το αναγνωρίζει κανείς;

 

http://kourdistoportocali.com/storage/photos/w_800px/201401/44psihariskokkalis.jpg

 

Η φωτό υποτίθεται ότι είναι (??) από το λανσάρισμα κινητής τηλεφωνίας από την τότε Panafon το 1992. Άρα λογικά μιλάμε για single band 900 mHz, 2G κινητό. Πιθανολογώ ότι είναι κάποιο πρώιμο Siemens, αλλά μέχρι το S6 μπόρεσα να βρω, όπου δεν ταιριάζει η κεραία.

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Λοιπον αγορασα πριν 3 ημερες απο τα Media Market Θεσσαλονικης ενα Galaxy S 4 9506 Black Edition.

Ηθελα να παρω και δευτερη μπαταρια,πηγα στο Γερμανο αλλα ΔΕΝ ταιριαζει !!

ΠΡοβληματιστικα πολυ! Ετρεξα την εφαρμογη phone INFO και μου εβγαλε τρελο αποτελεσμα!

 

country of origin : MADE IN VIETNAM. Τα ιδια γραφει και η μπαταρια.

CSC country : Slovakia .

 

Τι ακριβως παιζει με την συσκευη μπορει καποιος να μου εξηγησει ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ των Huawei Honor 3X G750 KAI Huawei Honor Play 4X ??? ΔΕΝ βλεπω κατι ....εσεις οι πιο εμπειροι μπορειτε να βοηθησετε?? Ποιο να επιλεξω?
Link to comment
Share on other sites

γεις σας, θα ηθελα να με βοηθησει καποιοσ πως να κανω το κινητο μου ZTE BLADE G ρουτερ!!!!

πηγα στις ρυθμισεις μετα εκει π λεει ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ πατησα 'περισσοτερα΄ μετα πατησα 'προσβαση και φορητο σημειο προσβασης μα μετα δεν ξερω τι πρεπει να πατησω!!!!!!! ασ με βοηθησει καποιοσ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετρεξα την εφαρμογη phone INFO και μου εβγαλε τρελο αποτελεσμα!

 

country of origin : MADE IN VIETNAM. Τα ιδια γραφει και η μπαταρια.

CSC country : Slovakia .

 

Tι το τρελό έχει το απο πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μπαταρία του. Δεν είναι τρελό ότι είναι made in Vietnam, μην ανησυχείς.

Στο Γερμανό μάλλον δε σου έδιναν την ίδια μπαταρία για αυτό δεν έκανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρώτα από όλα περίπτωση από επώνυμο μαγαζί να αγοράσεις μαϊμού.

Και όπως λένε και τα παιδιά, η Σάμμυ έχει εργοστάσιο στο Βιετνάμ.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτό θα διαλέξεις!!!!

 

 

 

ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΑΛΕΞΑ ΚΑΙ Μ ΒΓΑΖΕΙ 'Προσδεση ή συνδεση σημειου' 'αγγιξτε γγια ρυθμιση' ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΗΣΑ ΚΑΙ Μ ΕΒΓΑΛΕ 'Πληροφοριες εφαρμογησ' ΤΟ ΠΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕ Μ ΒΓΑΖΕΙΙΙ ΚΑΤΙΙΙΙ.... Μ ΛΛΕΙ ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.....

ΞΕΡΕΙΙΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩΩΩ

Link to comment
Share on other sites

πάρε το imei που είναι γραμμένο στο αυτοκόλλητο και τσέκαρε το με το imei.info να δεις τι θα σου βγάλει

 

τσέκαρε τα specs της συσκευής με το cpu-z (δωρεάν στο google play)

 

κάνε ένα antutu, αν το σκορ είναι κάπως τότε κάποιο λάκκο έχει η φάβα

Link to comment
Share on other sites

Όλα κανονικά στα προγράμματα. Στο antuttu βγάζει 42000. Στο quadrant 24000

 

Απλώς δεν υπήρχε. Με γεια να το χαρείς.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...