Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κανέναν από τους παραπάνω λόγους ...

Γιατί λόγω δουλειάς πρέπει ανα πάσα στιγμή να μπαίνω στο ιντερνετ,

γιατί θέλω να ακούω mp3 ,

γιατί θέλω ποικίλες εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κανέναν από τους παραπάνω λόγους ...

Γιατί λόγω δουλειάς πρέπει ανα πάσα στιγμή να μπαίνω στο ιντερνετ,

γιατί θέλω να ακούω mp3 ,

γιατί θέλω ποικίλες εφαρμογές...

 

Γιατί κανέναν?Φαίνεται ξεκάθαρα ότι σου ταιριάζει το 2.Το πήρες λόγω των δυνατοτήτων του επειδή είναι smartphone.Προσπάθησα να είμαι σύντομος, η δέυτερη επιλογή περιλαμβάνει οτιδήποτε μπορεί να κάνει ένα smartphone και mp3,και internet και παιχνίδια και και και... :O

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

ειστε υπερ η κατα?τη θεωρειτε χρησιμη στις συσκευες?αποψεις γενικοτερα και για την επεκταση του φωνητικου χειρισμου και το μελλον του :!:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Για το 2 φυσικά. Το 3 το θεωρώ λίγο άσχετο στην δημοσκόπιση γιατι αυτό το κάνει οποιοδήποτε κινητό με bluetooth.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Eγώ από άσχημη εμπειρία είμαι κατά..Είχα hands free στο κινητό και δεν ξέρω πως, "έπιασε" μια άσχετη φράση μου σε άσχετη στιγμή και κάλεσε ένα νούμερο που χα σε φωνητική πληκτρολόγηση.. Ευτυχώς αυτό το νούμερο ήταν το σταθερό μου και δεν χρεώθηκα :D

(επειδή μάλλον δεν κατάλαβα σωστά το θέμα της δημοσκόπησης, εννούσα τις φράσεις που αποθηκεύουμε σε έναν αριθμό και το καλούμε μετά με το όνομα που χουμε αποθηκεύεσει..)

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι διαξιφισμός με την κλασσική έννοια, οπότε μεταφέρεται στους Τεχνολογικούς Προβληματισμούς, όπου και ταιριάζει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Για το 2 φυσικά. Το 3 το θεωρώ λίγο άσχετο στην δημοσκόπιση γιατι αυτό το κάνει οποιοδήποτε κινητό με bluetooth.

 

Μπα, μη το λες...όπως υπάρχουν συσκευές με κλειδωμένη υπέρυθρη έτσι ώστε να χρησιμοποιείται μόνο με κινητό και υπολογιστή εξοπλισμένο με το ανάλογο λογισμικό, έτσι υπάρχουν και συσκευές με κλειδωμένο bluetooth. Δεν είναι πολλές βέβαια, αλλά αγοράζοντας ένα smartphone είσαι σίγουρος πως δεν θα έχεις προβλήματα και περιορισμούς σε αυτό τον τομέα :)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Υπέρ αλλά μόνο για τα SMS και υπο προυποθέσεις. Να αναγνωρίζει και να δέχεται μόνο τη δική μου φωνή (για να αποφεύγεται η χρέωση απο άλλους. :X
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Για όλες τις λειτουργίες του και τις κάρτες μνήμης που ενσωματώνει... :)
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=68724

 

η συνέχεια εκεί λοιπόν, για όσους θελήσουν να σχολιάσουν τα του υπερκαταναλωτισμού.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου φαίνεται πολύ ακριβό επειδή μπορεί να πάρει και φωτο. βέβαια το κείμενο που μπορείς να στείλεις είναι τεράστιο αλλα ποιός θα ΄κάτσει να γράψει και δεν θα βαρεθεί μετά απο λίγο;
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Fisika gia ti dinatotites tou kai opos einai logiko to kinito mou apla to kseskizo stin efarmogi... (kai kamera na min eixe de tha me xalouse...) Pantos (i prosopiki mou toulaxiston gnomi) de theoro logiko na paei na "akoumpisei" kapoios tosa lefta gia ena smartphone an de to xrisimopoiei, apla giati tou arese san design... Kai edo pou ta leme iparxoun poli pio omorfa kinita kai se poio "simazemenes" diastaseis

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Φυσικά για το 2.Οι δυνατότητες που σου παρέχει ένα smartphone είναι τέτοιες που αν πάρεις μία φορά μετά (αν είσαι tech maniac) δεν ξαναγυρνάς σε non smartphone με τίποτα! :p
Link to comment
Share on other sites

Giati kanei ta panta...ara kaneis ta panta!!!

Giati exei ta panta...ara exeis ta panta!!!

Giati mporeis na to ananewneis(me apps,themes..)...ara ananewnese!!!

----------------------------------------

----------------------------------------

----------------------------------------

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Eγώ από άσχημη εμπειρία είμαι κατά..Είχα hands free στο κινητό και δεν ξέρω πως, "έπιασε" μια άσχετη φράση μου σε άσχετη στιγμή και κάλεσε ένα νούμερο που χα σε φωνητική πληκτρολόγηση.. Ευτυχώς αυτό το νούμερο ήταν το σταθερό μου και δεν χρεώθηκα :D

(επειδή μάλλον δεν κατάλαβα σωστά το θέμα της δημοσκόπησης, εννούσα τις φράσεις που αποθηκεύουμε σε έναν αριθμό και το καλούμε μετά με το όνομα που χουμε αποθηκεύεσει..)

τα καινουρια chip εχουν καλυτερη αναγνωριση και πολυ δυσκολα μπερδευονται :!:και τα μονα τηλεφωνα που μπορουν να κανουν αυτο που περιγραφεις ειναι μονο sonyericsson με τη [μαγικη λεξη :!: ]και η δημοσκοπηση ειναι γενικοτερα για τον ελεγχο μεσω φωνης :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Διότι είναι... smartphone!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι τις εποχές που το MMS είχε πρωτοεφαρμοστεί δοκιμαστικά και η Telestet το παρείχε δωρεάν. Κάθε 5 λεπτά λοιπόν κάναμε ηχογράφηση με φίλους με τα T68i και τα στέλναμε με MMS μεταξύ μας. Τρελό γέλιο αν και φυσικά ήταν αναξιόπιστο αφού φτάνανε τα μισά μόνο μηνύματα. :D

Σήμερα πιστεύω ότι ένα video ΜΜS αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Δεν στέλνω συχνά πλέον αλλά δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερο πρόβλημα για να είμαι ειλικρινής. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Τα mms δεν έπιασαν επειδή είναι άχρηστα...

Γιατί δηλαδή να κάτσεις να χρυσοπληρώσεις ένα μήνυμα ενώ έχεις τη δυνατότητα να το/τα στείλεις με bluetooth με τη μία από κοντά!;!Αν θες να στείλεις οπωσδήποτε photo σε κάποιον που είναι πολύ μακρυά με e-mail θα το στείλεις...

Link to comment
Share on other sites

mms-katara...

opws k oi videokliseis..

oxi oti eimai opisthodromikos (isa isa) alla exoun terastia mionektimata...kostos,simvatotita...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

καταρα τα MMS? Παντως εμενα μου ελυσαν τα χερια... SMS ποτε δεν μπηκα στον κοπο να στειλω, ποιος καθεται ννα γραφει... με τα ΜΜΣ απλα λεω οτι θελω, πεταω και καμια φωτογραφια αν χρειαζεται και απλα το στελνω.

 

Περι προβληματων συμβατοτητας... οποιος ξερει απο κινητη τηλεφωνια, ξερει να επιλεξει και τις εταιριες που τηρουν τις προδιαγραφες των διαφορων προτυπων. Γι αυτο αλλωστε με SE δεν ειχα ποτε προβλημα... απλα τα παιζουν ολα.

 

Βεβαια ειναι γεγονος πως τσιμπανε λιγακι οι τιμες τους... αλλα απο το να πληκτρολογεις... δεν το συζηταμε.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...