Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα που ειπατε volte.. εχουμε κανα νεο γι αυτο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο VoWiFi δίνει ακόμα. Όσοι είχαν ενεργό το δεύτερο, όταν γίνει διαθέσιμο θα έχουν και το πρώτο
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια πλατφόρμα δεν είναι ιδιώτες και εταιρικοι;

 

Όχι. Οι εταιρικοί περνούν από Ισπανία.

 

Έχω την αίσθηση ότι ενεργοποιηται σταδιακά το VoLTE.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι ενεργοποιηται σταδιακά το VoLTE.

Από που προκύπτει φίλε αυτό; Ρωτάω γιατί το περιμένω πως και πως αφού τώρα με ενεργοποιημένο το Wifi Calling δεν μπορώ ούτε να στείλω ούτε να λάβω SMS.

Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει φίλε αυτό; Ρωτάω γιατί το περιμένω πως και πως αφού τώρα με ενεργοποιημένο το Wifi Calling δεν μπορώ ούτε να στείλω ούτε να λάβω SMS.

 

Ο απεναντι μου εχει VoLTE και εγω οχι.

Οπότε ρώτησα τι παίζει και μου ειπαν οτι δινεται σταδιακα σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις.

Επειδή πρόσφατα διέκοψα το 4G (γύρισα σε 3G) μου αφαίρεσαν και το WiFi Calling.

Πάνε μαζί αποκλειστικά αυτά?

Και η δεύτερη έχει να κάνει με το ίδιο, εάν το VoLTE πάει χεράκι χεράκι με το WiFi Calling? (ότι το VoLTE θέλει 4g το γνωρίζω).

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις.

Επειδή πρόσφατα διέκοψα το 4G (γύρισα σε 3G) μου αφαίρεσαν και το WiFi Calling.

Πάνε μαζί αποκλειστικά αυτά?

Και η δεύτερη έχει να κάνει με το ίδιο, εάν το VoLTE πάει χεράκι χεράκι με το WiFi Calling? (ότι το VoLTE θέλει 4g το γνωρίζω).

 

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/arthra/oroi-chrisis-vodafone-wifi-calling/

 

Η απενεργοποίηση των υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου Vodafone 4G συνεπάγεται την αυτόματη απενεργοποίηση της Yπηρεσίας. Αντιθέτως, η απενεργοποίηση της Υπηρεσίας δεν συνεπάγεται την αυτόματη απενεργοποίηση των υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου Vodafone 4G.

 

 

Από που προκύπτει φίλε αυτό; Ρωτάω γιατί το περιμένω πως και πως αφού τώρα με ενεργοποιημένο το Wifi Calling δεν μπορώ ούτε να στείλω ούτε να λάβω SMS.

 

Στο Mate 10 PRO οπου το εχω native το wificall (χωρις εφαρμογες) οι κλησεις ειναι μεσω wifi και τα sms μεσω δικτυου κινητης.

Μονο αν βαλω λειτουργια πτησης οπου κλεινει το δικτυο κινητης δεν εχω sms.

Τωρα αν θελεις και τα sms να ειναι μεσω wifi τοτε θα πρεπει να περιμενεις γιατι δεν το υποστηριζει ακομα.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν κάνω λάθος έχει ξεκινήσει αυτή η ιστορία από τα τέλη μαρτίου .... Φτάσαμε τέλος Σεπτεμβρίου ..... Πόσο καιρό δηλαδή θέλουν για να ετοιμάσουν μια υπηρεσία ????

 

Μια φορά κάθε μήνα μπαίνω να δω την πρόοδο της Vodafone.

 

Καμιά πρόοδος, προχωράμε....

 

Μα ΤΙ κάνει τόσο καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Ποσο τραγικο για μια τετοια εταιρια να αδιαφορει για μια δυνατοτητα - εφαρμογη του δικτυου της. 3 μηνες να βγαλει ενημερωση...και ουτε προκειται, μαλλον!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχει πέσει τελείως η κεραία στην περιοχή μου με αποτέλεσμα να μην έχω ούτε ίντερνετ, ούτε κλήσεις χωρίς διακοπές στο σήμα αφού πιάνει οριακά από μακρινή κεραία. Το WiFi calling αποδείχτηκε σωτήριο αφού παρόλο που πιάνω μόνο 2G μια μπάρα σήμα μες το σπίτι, έχω κανονικά κλήσεις μέσω WiFi χωρίς πρόβλημα. Καλό βέβαια θα ήταν να δώσουν την δυνατότητα να δουλεύει η εφαρμογή ακόμα και χωρίς καθόλου σήμα κινητής για κάποιες ελάχιστες περιοχές που δεν έχει σήμα η εταιρεία (ή σε υπόγεια κλπ.) ενώ μπορείς να συνδεθείς σε σταθερό δίκτυο. Ελπίζω επίσης σύντομα να δώσει και το VoLTE για ακόμη καλύτερη επικοινωνία.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε σήμερα και σε εμένα η εφαρμογή ( mi9t pro) και σε εταιρικό νούμερο αλλά δεν ενεργοποιείται

 

sent from Mi9T pro

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε σήμερα και σε εμένα η εφαρμογή ( mi9t pro) και σε εταιρικό νούμερο αλλά δεν ενεργοποιείται

 

sent from Mi9T pro

 

Τα ίδια και εδώ (εταιρική σύνδεση επίσης).

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα και τους μιλησα στο chat...και με ενημερωσαν πως μεσα στον μηνα, θα βγει update της εφαρμογης, διορθωνοντας bugs και συμβατοτητας με android 10.

 

Αντε, να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς άλλος VoLTE?

Έχει ενεργοποιηθεί σε αρκετούς γνωστούς μου.

Λογικά είναι θέμα ημερών για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς άλλος VoLTE?

 

Έχει ενεργοποιηθεί σε αρκετούς γνωστούς μου.

 

Λογικά είναι θέμα ημερών για όλους.

Θα ενεργοποιηθεί και σε σένα κοίτα και τις ρυθμίσεις σου.

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενεργοποιηθεί σε κανέναν. Μην κοιτάτε το μενού. Εκεί μπορεί να δείχνει σε μερικούς ενεργοποιημένο αλλά όταν πας να κάνεις κλήση με κλειστό wifi και με σήμα 4G στο κινητό σε πετάει κατευθείαν σε 3G η Edge και τότε μόνο πραγματοποιείται η κλήση. Ενώ στην Cosmote κάνει κλήση με 4G κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενεργοποιηθεί σε κανέναν. Μην κοιτάτε το μενού. Εκεί μπορεί να δείχνει σε μερικούς ενεργοποιημένο αλλά όταν πας να κάνεις κλήση με κλειστό wifi και με σήμα 4G στο κινητό σε πετάει κατευθείαν σε 3G η Edge και τότε μόνο πραγματοποιείται η κλήση. Ενώ στην Cosmote κάνει κλήση με 4G κανονικά.

 

Σε εμένα και σε 2-3 ακόμα έχει ενεργοποιηθεί.

Κάνω κλήση και γίνεται από 4G.

Link to comment
Share on other sites

Μπα εμένα δεν. Το ρίχνει σε H+.

Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό βέβαια από τη στιγμή που δεν έχει βγει ένδειξη για VoLTE.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Και που το χω στο on, σε 3G με γυρναει οταν καλω..51d031d42261e9d97856da0d54abf7e5.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί ο διακόπτης. Αυτός σου δείχνει ότι από την πλευρά σου είσαι οκ. Το τηλέφωνό σου το υποστηρίζει κανονικά. Πρέπει η Vodafone να στο δώσει. Τώρα απλά το έχει απενεργοποιήσει.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Σε mi max 3 ενεργοποιηθηκε κι εμένα.

 

κι εμεις που εχουμε καλυτερη συσκευη, ακομα, τιποτα...ουτε wifi calling λογω μη συμβατης εφαρμογης ακομα με την 10αρα, και volte ακομα επισης τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...