Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κανω μια ερωτηση. εχω το S8 plus και θελω να κανω την μεταβαση και να παω σε oneplus για πρωτη φορα αλλα δεν εχω επαφη με oxygen os . απο themes και τετοια εχει τιποτα ?
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση. εχω το S8 plus και θελω να κανω την μεταβαση και να παω σε oneplus για πρωτη φορα αλλα δεν εχω επαφη με oxygen os . απο themes και τετοια εχει τιποτα ?

 

Έχει ανοικτό και σκούρο θέμα και μπορείς να αλλάξεις το χρώμα των κουμπιών - επιλογών (δεν ξέρω πως να το πω) καθώς και πακέτο εικονιδίων.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

το adaptive mode τι ακριβως ειναι στης ρυθμισεις της οθονης ? ειναι καλο να ειναι ενεργοποιημενο η κανει μεγαλη καταναλωση στην μπαταρια ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Περίπου τόσο θέλει για να έρθει από την στιγμή που φύγει με απλό... 5 εργάσιμες...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Περίπου τόσο θέλει για να έρθει από την στιγμή που φύγει με απλό... 5 εργάσιμες...

 

Και συνήθως με πια εταιρια συνεργάζονται? ACS SPEEDEX?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και εγώ το τηλέφωνο. Πολύ καλές οι πρώτες μου εντυπώσεις. Έρχομαι από ios και μέχρι πριν από λίγες μέρες ήμουν με το iPhone X.

Γρήγορα-γρήγορα, δύο πάρα πολύ σημαντικά πλεονεκτήματα για έμενα.

1. Πρώτη φορά είπα, με ακρίβεια λεπτών του ευρώ, την πραγματική τιμή του τηλεφώνου στην γυναίκα μου.

2. Η φόρτιση είναι απλά εντυπωσιακή.

Λίγο το λειτουργικό πρέπει να συνηθίσω μόνο, αλλά θα το ρυθμίσω στα μετρα μου σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εδωσε trαcking number και μου λεει estimated delivery την αλλη τεταρτη θελει τοσο πολυ ρε παιδια? Το παρήγγειλα την προηγουμενη παρασκευη.

Παραγγελια την Δευτερα 04/11/17

Estimated Dispatch 07/12/17

Estimated Delivery 14/12/17

 

Και ναι...ακομα δεν εχω Tracking :D :D :D

Με το απλο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε σκοπό να το δώσετε απλά για να ξέρετε με factory reset

ΔΕΝ ΣΒΉΝΟΝΤΑΙ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΊΕΣ!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΌΝ

 

Μάλλον bug θα είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να κανω μια ερωτηση. εχω το S8 plus και θελω να κανω την μεταβαση και να παω σε oneplus για πρωτη φορα αλλα δεν εχω επαφη με oxygen os . απο themes και τετοια εχει τιποτα ?

 

Θες μέρες για να το συνηθίσεις από S8 plus

Αλλά θα σε κερδίσει στάνταρ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε σκοπό να το δώσετε απλά για να ξέρετε με factory reset

ΔΕΝ ΣΒΉΝΟΝΤΑΙ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΊΕΣ!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΌΝ

 

Μάλλον bug θα είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θες μέρες για να το συνηθίσεις από S8 plus

Αλλά θα σε κερδίσει στάνταρ

Σβήνονται πρέπει να τικαρεις την επιλογή που έχει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι και γω υποψήφιος αγοραστής του Oneplus 5T αλλά τελευταία με έχετε μπερδέψει,

σχετικά με το λειτουργικό διαβάζω κάτι για oxygen os, δηλαδή

1) Το τηλέφωνο δεν έχει καθαρό Android ?

2) Υπάρχει περίπτωση κάποιες εφαρμογές που έχω στο nexus 5X να μην είναι διαθέσιμες στο player store για το Oneplus 5T ?

3) Τι λέτε αξίζει η μετάβαση απο nexus 5X σε Oneplus 5T . με φωτογραφίες δεν ασχολούμαι και τόσο πολύ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι και γω υποψήφιος αγοραστής του Oneplus 5T αλλά τελευταία με έχετε μπερδέψει,

σχετικά με το λειτουργικό διαβάζω κάτι για oxygen os, δηλαδή

1) Το τηλέφωνο δεν έχει καθαρό Android ?

2) Υπάρχει περίπτωση κάποιες εφαρμογές που έχω στο nexus 5X να μην είναι διαθέσιμες στο player store για το Oneplus 5T ?

3) Τι λέτε αξίζει η μετάβαση απο nexus 5X σε Oneplus 5T . με φωτογραφίες δεν ασχολούμαι και τόσο πολύ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

1) Έχει θαρρώ το ΠΙΟ κοντινό σε καθαρό Android από τις υπόλοιπες εταιρείες πλην φυσικά της Google. Όλες φοράνε το δικό τους λειτουργικό, το Oxygen λοιπόν είναι απλώς το όνομα για αυτό της 1+ αλλά δεν υπάρχει καμία "κινεζιά" εξ αρχής, είναι καθαρότατο και ταχύτατο.

2) Καμία τέτοια περίπτωση, το play store είναι ένα για όλους (και όλοι για έναν:lol:).

3) Αν δε σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα η κάμερα από όποιο κινητό και αν προέρχεσαι θαρρώ το 5Τ θα σου φανεί υπερπλήρες και αποτελεσματικότατο. Προέρχομαι από iOS και δε μου φαίνεται ότι μετανιώνω παρά το ότι πάντα τα "έχωνα" στις Android ναυαρχίδες.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλω το κινητό, σκεφτόμουν από αξεσουάρ μια θήκη carbon Bumper Case. Ή τη Bumper θήκη μαζί με ακουστικά.

Αν πάρω μόνο τη θήκη μου γράφει σχεδόν 571€ (με το 20αρικο της έκπτωσης) και αν βάλω Bundle, θήκη και ακουστικά μου βγάζει 577€!! Δηλαδή τα ακουστικά κάθονται 6€ σχεδόν!

Τελικά περνάει και στα Bundle η έκπτωση των 20€.

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλω το κινητό, σκεφτόμουν από αξεσουάρ μια θήκη carbon Bumper Case. Ή τη Bumper θήκη μαζί με ακουστικά.

Αν πάρω μόνο τη θήκη μου γράφει σχεδόν 571€ (με το 20αρικο της έκπτωσης) και αν βάλω Bundle, θήκη και ακουστικά μου βγάζει 577€!! Δηλαδή τα ακουστικά κάθονται 6€ σχεδόν!

Τελικά περνάει και στα Bundle η έκπτωση των 20€.

 

Btw κάθεται εξαιρετικά και ΠΑΡΑ πολύ όμορφη η Karbon Bumper αυτή πήρα κι εγώ, την πρώτη μέρα που το είδε άνθρωπος η πρώτη κουβέντα ήταν "τι ωραία θήκη είναι αυτή". Φαίνεται εξαιρετικά premium. Για όσους ενδιαφέρονται.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Btw κάθεται εξαιρετικά και ΠΑΡΑ πολύ όμορφη η Karbon Bumper αυτή πήρα κι εγώ, την πρώτη μέρα που το είδε άνθρωπος η πρώτη κουβέντα ήταν "τι ωραία θήκη είναι αυτή". Φαίνεται εξαιρετικά premium. Για όσους ενδιαφέρονται.

 

Βάλε καμιά φώτο. Φαίνεται διαφορετικά από τις στημένες του σαιτ. Και πιο αντικειμενική. Βάλε την στο νήμα με τα αξεσουάρ.

Όντως περνάει η έκπτωση στα bundles παρότι μου είχαν πει όχι. Και εγώ όταν παραγγελία νόμιζα ότι είχε γίνει λάθος γιατί μου βγήκε η sandstone, το τζάμι και το καλώδιο για otg, όλα μαζί 10€....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το κινητό (παραγγελία 27/11) και είμαι απογοητεύμενος. Καθώς προέρχομαι από μία συσκευής 3ετίας (galaxy alpha) πίστευα ότι θα είναι τουλάχιστον αντάξια. Η οθόνη είναι σκέτη απογοήτευση κιτρινίζει και τα δείχνει όλα ξεθωριασμένα, δεν έχω βγάλει τη ζελατίνα αλλά δεν νομίζω ότι αυτό θα αλλάξει και πολλά. Μοιάζει σαν να μην είναι amoled. Η κάμερα είναι χειρότερη από την μέτρια κάμερα του alpha.

Νοιώθω σαν να πήρα κάποιο xiaomi note 4 σε πολύ κακή τιμή. Μήπως με root μπορώ να βελτιώσω την οθόνη; Αλλιώς σκέφτομαι να επικοινωνήσω για επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το κινητό (παραγγελία 27/11) και είμαι απογοητεύμενος. Καθώς προέρχομαι από μία συσκευής 3ετίας (galaxy alpha) πίστευα ότι θα είναι τουλάχιστον αντάξια. Η οθόνη είναι σκέτη απογοήτευση κιτρινίζει και τα δείχνει όλα ξεθωριασμένα, δεν έχω βγάλει τη ζελατίνα αλλά δεν νομίζω ότι αυτό θα αλλάξει και πολλά. Μοιάζει σαν να μην είναι amoled. Η κάμερα είναι χειρότερη από την μέτρια κάμερα του alpha.

Νοιώθω σαν να πήρα κάποιο xiaomi note 4 σε πολύ κακή τιμή. Μήπως με root μπορώ να βελτιώσω την οθόνη; Αλλιώς σκέφτομαι να επικοινωνήσω για επιστροφή.

 

Πειραξες καθολου τα color profiles απο τις ρυθμισεις? Μου φαινονται υπερβολικα τα σχολια σου και ισως δεν εισαι σε καποιο "κανονικο" preset... Αλλιως, μηπως σου ηρθε ελαττωματικη συσκευη, γιατι τοσο μεγαλη διαφορα μια "Optic AMOLED" απο μια Super AMOLED δεν γινεται να εχει...

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες πριν γίνει dispatch η συσκευή, τους ζήτησα να προσθέσω μια θήκη στην παραγγελία μου (η οποία ήταν ακόμα pending σύμφωνα με το live chat), και δεν δέχονται με τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Θέλω να τους δώσω τα λεφτά μου και δεν τα παίρνουν. Δυστυχώς δεν έχει βγει και καποια άλλη θήκη, και είναι μονόδρομος οι δικές τους. Και πανάκριβες.
Link to comment
Share on other sites

Το OxygenOS 4.7.4 που αναφέρει στο βίντεο είναι το update που περιμέναμε ;

Λογικά το επόμενο update από ότι είπανε. Απλά ακόμα δεν έχει βγει.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το κινητό (παραγγελία 27/11) και είμαι απογοητεύμενος. Καθώς προέρχομαι από μία συσκευής 3ετίας (galaxy alpha) πίστευα ότι θα είναι τουλάχιστον αντάξια. Η οθόνη είναι σκέτη απογοήτευση κιτρινίζει και τα δείχνει όλα ξεθωριασμένα, δεν έχω βγάλει τη ζελατίνα αλλά δεν νομίζω ότι αυτό θα αλλάξει και πολλά. Μοιάζει σαν να μην είναι amoled. Η κάμερα είναι χειρότερη από την μέτρια κάμερα του alpha.

Νοιώθω σαν να πήρα κάποιο xiaomi note 4 σε πολύ κακή τιμή. Μήπως με root μπορώ να βελτιώσω την οθόνη; Αλλιώς σκέφτομαι να επικοινωνήσω για επιστροφή.

Παράξενο , είχα galaxy s8/s8 plus πρίν τό 5T αλλά τόση μεγάλη διαφορά πού περιγράφεις δεν είδα τόσο στην οθόνη όσο και στην κάμερα,...υπάρχει αλλα οχι τόσο έντονη.

Κάτι παίζει με την συσκευή σού δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

 

Sent from my Oneplus 5T

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτό το mod https://drive.google.com/open?id=149yvCKyk2F75z_snuSjbivKF5PiWtkT9 για κάμερα με αυτές τις ρυθμίσεις https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74417844&postcount=1215, σε σύγκριση με την stock camera αν και έχει τα προβληματάκια της έχω την εντύπωση ότι έχει πολύ καλύτερη λεπτομέρεια ειδικά σε χαμηλό φωτισμό.

Την έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα-γρήγορα, δύο πάρα πολύ σημαντικά πλεονεκτήματα για έμενα.

1. Πρώτη φορά είπα, με ακρίβεια λεπτών του ευρώ, την πραγματική τιμή του τηλεφώνου στην γυναίκα μου.

 

Έκλαψα φίλε πρωί πρωί να' σαι καλά :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...