Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελειο Σημα λεγεται στην cosmote. Το πως δουλευει και τι απαιτησεις εχει, δεν ξερω.

 

Παίρνει σήμα από το ρουτερ σου. Το συνδέεις σε μία θύρα δικτύου του ρούτερ.

 

Εχω αλλον παροχο στο σπιτι, δεν ξερω εαν μπορω να ζητησω την συσκευη σηματος απο κοσμοτε, διαβασα σε σχολια στις αξιολογησεις στο Σκτρουτζ οτι υποστηριζει e sim και σκεφτηκα μηπως και το wifi calling.

 

Άλλο το e-sim και άλλο το wifi calling. e-sim είναι απλώς δυνατότητα να βάλεις την sim σου μέσω λειτουργικού και προγράμματος και όχι σαν υλικό.

Για την συσκευή "Τέλειο σήμα", Full σήμα ή όπως το λέει η κοσμοτε, το λέει και η ίδια στο site της.

 

Διαθέσιμη ενεργή σταθερή ευρυζωνική σύνδεση σε οποιοδήποτε δίκτυο, η οποία να παρέχει πρόσβαση στο διαδίκτυο (Internet)
Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, πηρα ενα pixel 2 xl απο Αμερικη με ελαχιστο burn in, σε τελεια εξωτερικη κατασταση.Με το κινητο ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος ειδικα με την καμερα που ειναι σε αλλο επιπεδο.Εχω κανει ολα τα update και μετα reset οπου περασα τις εφαρμογες μου και το εχω σεταρει(dark mode,motification led,σταθερη φωτεινοτητα ) και γενικα οτι χρειαζεται για την μπαταρια.Ειμαι χρηστης που εχει ανοιχτο μονο το wifi και τα data και αυτα οχι συνεχεια αλλα οταν ειμαι εξω.Θα ηθελα να ρωτησω διοτι εχω διαβασει οτι με το pie ειχε θεματα.Ποσες ωρες οθονη πρεπει να βγαζω περιπου;Εγω υπολογιζω οτι βγαζω 4-4.30.Αλλα θελω να το κοιταξω 2-3 μερες ακομα.Ποια ειναι η αποψη σας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, πηρα ενα pixel 2 xl απο Αμερικη με ελαχιστο burn in, σε τελεια εξωτερικη κατασταση.Με το κινητο ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος ειδικα με την καμερα που ειναι σε αλλο επιπεδο.Εχω κανει ολα τα update και μετα reset οπου περασα τις εφαρμογες μου και το εχω σεταρει(dark mode,motification led,σταθερη φωτεινοτητα ) και γενικα οτι χρειαζεται για την μπαταρια.Ειμαι χρηστης που εχει ανοιχτο μονο το wifi και τα data και αυτα οχι συνεχεια αλλα οταν ειμαι εξω.Θα ηθελα να ρωτησω διοτι εχω διαβασει οτι με το pie ειχε θεματα.Ποσες ωρες οθονη πρεπει να βγαζω περιπου;Εγω υπολογιζω οτι βγαζω 4-4.30.Αλλα θελω να το κοιταξω 2-3 μερες ακομα.Ποια ειναι η αποψη σας;

 

Εκεί θα είσαι πάνω κάτω. Έχει να κάνει και τι χρήση, άλλο chat και άλλο YouTube κλπ. Την μέρα θα στην βγάλει αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις που μόνο κινητά με 4000+ μπαταρία θα μπορούσαν να σου δώσουν.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποσες ωρες οθονη πρεπει να βγαζω περιπου;Εγω υπολογιζω οτι βγαζω 4-4.30.Αλλα θελω να το κοιταξω 2-3 μερες ακομα.Ποια ειναι η αποψη σας;

 

Στο δικό μου Pixel 2 XL πάντως με όλα ανοιχτά είχα μέσο όρο 8 ώρες SOT.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, πηρα ενα pixel 2 xl απο Αμερικη με ελαχιστο burn in, σε τελεια εξωτερικη κατασταση.Με το κινητο ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος ειδικα με την καμερα που ειναι σε αλλο επιπεδο.Εχω κανει ολα τα update και μετα reset οπου περασα τις εφαρμογες μου και το εχω σεταρει(dark mode,motification led,σταθερη φωτεινοτητα ) και γενικα οτι χρειαζεται για την μπαταρια.Ειμαι χρηστης που εχει ανοιχτο μονο το wifi και τα data και αυτα οχι συνεχεια αλλα οταν ειμαι εξω.Θα ηθελα να ρωτησω διοτι εχω διαβασει οτι με το pie ειχε θεματα.Ποσες ωρες οθονη πρεπει να βγαζω περιπου;Εγω υπολογιζω οτι βγαζω 4-4.30.Αλλα θελω να το κοιταξω 2-3 μερες ακομα.Ποια ειναι η αποψη σας;

 

Καλημέρα!

Εγώ με την χρήση που κάνω, 70/30 - 60/40 wifi data.

1 μισή ώρα ομιλία μέσω ωρο.

Φωτεινότητα στο αυτόματο.

Στο pixel xl 2 κάτω από 6 ώρες sot δεν είδα ποτέ στο 15-17ωρο όσο το κράτησα.

 

Την ίδια πολύ καλή μπαταρία βλέπω και τώρα στο 3xl.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τι τελευταίες 2 εβδομάδες κινούμενα και εγώ στις 2,5 με 3 μέρες με την στάνταρ χρήση που κάνω σε όλα τα κινητά μου. WiFi data μόνιμα ανοιχτά εκτός από το βράδυ, gps κλειστό και απενεργοποιημένες κάποιες εφαρμογές. Στις 3 μέρες είχα δει 4 ώρες sot

 

Sent from my Pixel 2 XL

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την χρήση του καθενός καθώς και πάρα πολλές άλλες συνθήκες. Δεν είναι μόνο το Wifi, data, gps, sync. Είναι η ποιότητα σήματος, οι θερμοκρασία περιβάλλοντος και τέλος και σημαντικότερο. Ποια είναι η χρήση? Ποιες εφαρμογές δουλέυει περισσότερο. Οπότε και οι συγκρίσεις πολλές φορές δεν έχουν νόημα.

Εγώ προσωπικά δεν έχω δει πάνω από 2-2,5 ώρες στο 20ωρο αλλά στο 50%. Οπότε με αναγωγή θα μπορούσαμε να πούμε ότι θα είχα ~4,5 ώρες στις 2 ημέρες. Ή ίσως να έφτανα 5+ την ίδια μέρα. Ο μέσος όρος μου όμως είναι 1.45-2 ώρες στο 50% και στις 20 ώρες. Δεν το τεστάρω να δω που θα φτάσει. Μου αρκεί ότι μου φτάνει να βγάλει πολύ άνετα την μέρα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σκέφτομαι να το πάρω για να αντικαταστήσω ένα Xiaomi Mi Max 1, το οποίο θα αντικαταστήσω μόνο γιατί το βαρέθηκα σαν μέγεθος και γιατί έχει άθλια κάμερα (είχε από τότε αλλά πλέον είναι τραγική). Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε 3 πραγματάκια:

 

1. Εσείς που το έχετε αρκετό καιρό, παρατηρείτε αυτό που διαβάσω, ότι όσο περναέι ο καιρός γίνεται όλο και πιο αργό, σε σημείο που να γίνεται δυσχρηστό?

2. Σήμερα, ένα χρόνο μετά από την παρουσίαση του, εκτός κάμερας στέκεται καλά? Κοιτάει στα ίσα πιο καινούργιες συσκευές? Δεδεομένου ότι έχει πλέον μικρή διαφορά απο One plus 6 ή Samsung Galaxy S9

3. Και τέλος, δεν έχω ξαναγοράσει Google κινητό, έχετε να προτείνετε κάποιο site? Κάτι που πρέπει να προσέξω σε προέλευση ή οτιδήποτε άλλο?

 

Thanx

:)

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Εσείς που το έχετε αρκετό καιρό, παρατηρείτε αυτό που διαβάσω, ότι όσο περναέι ο καιρός γίνεται όλο και πιο αργό, σε σημείο που να γίνεται δυσχρηστό?

2. Σήμερα, ένα χρόνο μετά από την παρουσίαση του, εκτός κάμερας στέκεται καλά? Κοιτάει στα ίσα πιο καινούργιες συσκευές? Δεδεομένου ότι έχει πλέον μικρή διαφορά απο One plus 6 ή Samsung Galaxy S9

3. Και τέλος, δεν έχω ξαναγοράσει Google κινητό, έχετε να προτείνετε κάποιο site? Κάτι που πρέπει να προσέξω σε προέλευση ή οτιδήποτε άλλο?

 

1. Δεν ισχύει αυτό. Το Pixel "ρολάρει" καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη android συσκευή.

2. Η κάμερα του εξακολουθεί να είναι από τις καλύτερες της αγοράς.

3. Προτίμησε κάποιο ελληνικό κατάστημα (skroutz / bestprice) ή Amazon για να έχεις εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σκέφτομαι να το πάρω για να αντικαταστήσω ένα Xiaomi Mi Max 1, το οποίο θα αντικαταστήσω μόνο γιατί το βαρέθηκα σαν μέγεθος και γιατί έχει άθλια κάμερα (είχε από τότε αλλά πλέον είναι τραγική). Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε 3 πραγματάκια:

 

1. Εσείς που το έχετε αρκετό καιρό, παρατηρείτε αυτό που διαβάσω, ότι όσο περναέι ο καιρός γίνεται όλο και πιο αργό, σε σημείο που να γίνεται δυσχρηστό?

2. Σήμερα, ένα χρόνο μετά από την παρουσίαση του, εκτός κάμερας στέκεται καλά? Κοιτάει στα ίσα πιο καινούργιες συσκευές? Δεδεομένου ότι έχει πλέον μικρή διαφορά απο One plus 6 ή Samsung Galaxy S9

3. Και τέλος, δεν έχω ξαναγοράσει Google κινητό, έχετε να προτείνετε κάποιο site? Κάτι που πρέπει να προσέξω σε προέλευση ή οτιδήποτε άλλο?

 

Thanx

:)

Φίλε μου το έχω ένα χρόνο και είναι άψογο σαν να είναι η πρώτη του μέρα.

 

Παραμένει από τις καλύτερες κάμερες της αγοράς, και ίσως το καλύτερο στο point and shoot. Εάν έχεις μέτρο σύγκρισης το 1+6 στην φωτογραφική θα εκπλαγείς με το αποτέλεσμα.

Αρκετά κοντά με s9.

 

Και τέλος όσο αφορά την αγορά του μπορείς να το βρεις σε σκρουτζομαγαζο σε καλή τιμή ή από εξωτερικό από Amazon εάν βέβαια υπάρχει διαθεσιμότητα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρκετά κοντά με s9.

 

Τα έχω συγκρίνει δίπλα - δίπλα και μπορώ να πω ότι το Pixel 2 XL είναι ανώτερο και από το S9 Plus στο τομέα της φωτογραφίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους. Τα ίδια έχω δει για την καμερα στα reviews που βλέπω.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το Google Fi λειτουργεί στο pixel 2 xl στην Ελλάδα?

 

Μόνο Αμερική παίζει από όσο γνωρίζω. Ούτε καν Ευρώπη. Τώρα αν εννοείς συνεργασία με κάποιον πάροχο είναι άλλο αλλά έχει τεράστιες χρεώσεις από όσο θυμάμαι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το Google Fi λειτουργεί στο pixel 2 xl στην Ελλάδα?
Μόνο Αμερική, σωστά. Πριν από κάνα 2μηνο που είχα πάει, το χρησιμοποίησα στο Pixel 3 και είχα LTE ΠΑΝΤΟΥ... Ήταν εξωπραγματικό :p

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω;;

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση και ακούω τον ήχο κοιτάω την οθόνη και είναι μαύρη και μετά από μισό δεύτερο ανάβει και βλέπω τον καλούντα. Συμβαίνει σε κάποιον άλλον;;;

Δλδ δεν συνάδει μαζί ήχος και οθόνη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω;;

 

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση και ακούω τον ήχο κοιτάω την οθόνη και είναι μαύρη και μετά από μισό δεύτερο ανάβει και βλέπω τον καλούντα. Συμβαίνει σε κάποιον άλλον;;;

 

Δλδ δεν συνάδει μαζί ήχος και οθόνη!!!!!!!

Νομίζω το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα. Κάπου μισό δευτερόλεπτο κάνει, όπως λες και εσύ. Αλλά δεν είμαι και σίγουρος...

Αν μου κάτσει ξανά θα σου πω

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κανει και στο δικο μου .

ενα παραξενο που παρατηρησα ,οταν το φορτιζω με τον δικο του φορτιστη (αγγλικος αλλα βαζω ανταπτορα) κανει σχεδον 3+ ωρες απο 20% - 100% ,ενω οταν το φορτιζω με τον φορτιστη του honor 10 της συζυγου ,κανει σχεδον 2 ωρες ! :O

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στο forum.

Είμαι σε αναζήτηση κινητού τον τελευταίο καιρό. Στην αρχή ήμουν ανάμεσα σε P20 και S8.

Σιγά σιγά άφησα την ιδέα του P20 αλλά και του S8 το οποίο είναι ήδη 2 ετών και δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση και σκέφτηκα να δώσω κάτι παραπάνω (μιας και κρατάω τα κινητά τουλάχιστον 3 - 4 χρόνια) και να πάω προς S9. Tώρα έχει μπει στο παιχνίδι και το Pixel 2XL.

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας και την εμπειρία σας με το Pixel 2XL.

1) Οθόνη, ανάλυση, χρώματα και το πρόβλημα που λένε πολλοί με το blue tint (Το ξέρω ότι δεν είναι S9 αλλά με ενδιαφέρει να είναι πολύ καλή η οθόνη)

2) Ήχος και ποιότητα κλήσεων;

3) Για λειτουργικότητα δεν χρειάζεται να ρωτήσω αφού έχει stock Android.

4) Κάμερα και ποιότητα φωτογραφιών και video. Είναι τόσο καλές όσο λένε; Σε σχέση με το S9;

5) Η αγορά θα γίνει μέσω κάποιου skroutzoμάγαζου αλλά εγγύηση και service στην Ελλάδα;

6) Αν τελικά αποφασίσω να το πάρω δεν είμαι σίγουρος αν θα βόλευε το XL ή το απλό. Σαν μέγεθος πως είναι στο χέρι; Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει και σε κάποιο κατάστημα να μπορέσω να το δω από κοντά. Έχει ίδια διάσταση με κάποιο άλλο κινητό όπως πχ το s9+;

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στο forum.

Είμαι σε αναζήτηση κινητού τον τελευταίο καιρό. Στην αρχή ήμουν ανάμεσα σε P20 και S8.

Σιγά σιγά άφησα την ιδέα του P20 αλλά και του S8 το οποίο είναι ήδη 2 ετών και δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση και σκέφτηκα να δώσω κάτι παραπάνω (μιας και κρατάω τα κινητά τουλάχιστον 3 - 4 χρόνια) και να πάω προς S9. Tώρα έχει μπει στο παιχνίδι και το Pixel 2XL.

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας και την εμπειρία σας με το Pixel 2XL.

1) Οθόνη, ανάλυση, χρώματα και το πρόβλημα που λένε πολλοί με το blue tint (Το ξέρω ότι δεν είναι S9 αλλά με ενδιαφέρει να είναι πολύ καλή η οθόνη)

2) Ήχος και ποιότητα κλήσεων;

3) Για λειτουργικότητα δεν χρειάζεται να ρωτήσω αφού έχει stock Android.

4) Κάμερα και ποιότητα φωτογραφιών και video. Είναι τόσο καλές όσο λένε; Σε σχέση με το S9;

5) Η αγορά θα γίνει μέσω κάποιου skroutzoμάγαζου αλλά εγγύηση και service στην Ελλάδα;

6) Αν τελικά αποφασίσω να το πάρω δεν είμαι σίγουρος αν θα βόλευε το XL ή το απλό. Σαν μέγεθος πως είναι στο χέρι; Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει και σε κάποιο κατάστημα να μπορέσω να το δω από κοντά. Έχει ίδια διάσταση με κάποιο άλλο κινητό όπως πχ το s9+;

 

Για αγορα, θα σου προτεινα να το αγορασεις απο το e-shop.gr που το εριξαν στα 499€, παρα απο καποιο καταστημα απο σκρουτζ που δεν ειναι γνωστο κλπ. Στα υπολοιπα που ρωτας, ας σου απαντησουν τα παιδια εδω που το εχουν ηδη. Εγω στο επομενο διαστημα θα κανω την αγορα του...

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στο forum.

 

Είμαι σε αναζήτηση κινητού τον τελευταίο καιρό. Στην αρχή ήμουν ανάμεσα σε P20 και S8.

 

Σιγά σιγά άφησα την ιδέα του P20 αλλά και του S8 το οποίο είναι ήδη 2 ετών και δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση και σκέφτηκα να δώσω κάτι παραπάνω (μιας και κρατάω τα κινητά τουλάχιστον 3 - 4 χρόνια) και να πάω προς S9. Tώρα έχει μπει στο παιχνίδι και το Pixel 2XL.

 

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας και την εμπειρία σας με το Pixel 2XL.

 

1) Οθόνη, ανάλυση, χρώματα και το πρόβλημα που λένε πολλοί με το blue tint (Το ξέρω ότι δεν είναι S9 αλλά με ενδιαφέρει να είναι πολύ καλή η οθόνη)

 

2) Ήχος και ποιότητα κλήσεων;

 

3) Για λειτουργικότητα δεν χρειάζεται να ρωτήσω αφού έχει stock Android.

 

4) Κάμερα και ποιότητα φωτογραφιών και video. Είναι τόσο καλές όσο λένε; Σε σχέση με το S9;

 

5) Η αγορά θα γίνει μέσω κάποιου skroutzoμάγαζου αλλά εγγύηση και service στην Ελλάδα;

 

6) Αν τελικά αποφασίσω να το πάρω δεν είμαι σίγουρος αν θα βόλευε το XL ή το απλό. Σαν μέγεθος πως είναι στο χέρι; Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει και σε κάποιο κατάστημα να μπορέσω να το δω από κοντά. Έχει ίδια διάσταση με κάποιο άλλο κινητό όπως πχ το s9+;

 

1) Οθόνη S9 δεν είναι αλλά είναι πάρα πολύ καλή. Το blue tint δεν το καταλαβαίνεις αν δεν καθίσεις να συγκεντρωθεις σε αυτό.

 

2) Ήχος και ποιότητα τέλεια. Καλά για βιντεάκια, μόνο και μόνο που τα ηχεία είναι front face, αλλάζει την εμπειρία.

 

3) Λειτουργικότητα όπως τα λες. Ότι καλύτερο για εμένα σε Android.

 

4) Κάμερα ίση και σε περιπτώσεις ανώτερη από S9+. Το έχουν 3 φίλοι από την παρέα. Αλλά όταν είναι να βγάλουμε, ζητάνε το δικό μου. Ειδικά για selfies και νυχτερινές. To night sight κάνει παπάδες.

 

5) Σέρβις Ελλάδα δεν υπάρχει. Εγγύηση θα έχεις αλλά θα πρέπει να σταλεί εκτός. Με την τιμή να είναι ίδια στο amazon.de δεν βρίσκω το λόγο να το πάρεις από e-shop ή σκρουτζομαγαζο. Και αν το κόψεις τιμολόγιο γλιτώνεις και εκεί το ΦΠΑ.

 

6) Μέγεθος είναι μια χαρά αν σου κάνει τύπου S8-9+. Σε αυτή την κατηγορία είναι. Με τη μεγάλη διαφορά στα μπεζελς που για εμένα το κάνουν πολύ πιο εύκολο και ξεκούραστο στην χρήση από τα S8-9+. Έχει ιδανικά σε μέγεθος μπεζελς το XL. Το μικρό έχει μεγάλα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

 

 

Καλησπέρα. Να ρωτήσω;;

 

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση και ακούω τον ήχο κοιτάω την οθόνη και είναι μαύρη και μετά από μισό δεύτερο ανάβει και βλέπω τον καλούντα. Συμβαίνει σε κάποιον άλλον;;;

 

Δλδ δεν συνάδει μαζί ήχος και οθόνη!!!!!!!

 

Εμένα όλα καλά. Αμέσως ανάβει η οθόνη και κανονικά πάει με τον ήχο. Στις ειδοποιήσεις έχω μία διαφορά μεταξύ ειδοποίησης σαν εικονίδιο και τον ήχος της σε σχέση την δόνηση. Η δόνηση για την ειδοποίηση προηγείται 1-3 δευτερόλεπτα.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

5) Σέρβις Ελλάδα δεν υπάρχει. Εγγύηση θα έχεις αλλά θα πρέπει να σταλεί εκτός. Με την τιμή να είναι ίδια στο amazon.de δεν βρίσκω το λόγο να το πάρεις από e-shop ή σκρουτζομαγαζο. Και αν το κόψεις τιμολόγιο γλιτώνεις και εκεί το ΦΠΑ.

 

Καλυτερα να εχεις να κανεις με Ελληνικο γνωστο μαγαζι, παρα, με εμαιλς, ξενα κλπ με αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα από γνωστή αλυσίδα και έπιασα στα χέρια μου κάποια κινητά για να δω πως κάθονται στο χέρι.

Το S9 "κάθησε" πολύ καλά. Ακόμα και το Ρ20, που το είχα αποκλείσει, μου "κάθησε" πολύ καλά στο χέρι. Τόσο καλά και άρχησα να το ξανασκέφτομαι.

Από την άλλη το S9+ δεν μπορώ να πω ότι με βόλεψε και τόσο πολύ και αυτό με προβλημάτησε λίγο στο κατά πόσο θα με βολέψει το XL. Από την άλλη το απλό Pixel μου φαίνεται πολύ μικρό στις 5" και τα bezels του υπερβολικά μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να εχεις να κανεις με Ελληνικο γνωστο μαγαζι, παρα, με εμαιλς, ξενα κλπ με αμαζον.

 

Θα διαφωνήσω κάθετα σε αυτό αλλά θα ξεφύγουμε από το θέμα αν το κάνω αναλυτικά. Συνοπτικά τώρα όσο μπορώ. Εκτός της εγγύησης το άμαζον συμφέρει για έναν και μόνο λόγο που έχει να κάνει με την αρχική αγορά. Αν είναι έστω fulfilled από Άμαζον έχεις 30 ημέρες επιστροφής χωρίς καν δικαιολογία. Οπότε αν έχει discoloration η οθόνη, ή πολύ έντονο blue tint απλά επιστρέφει. Εδώ άντε μπλέξε με DOA και αν το δεχτούν. Καλά για εγγύηση παίζει να έχεις πιο γρήγορη επικοινωνία με Google ή Amazon από ένα ελληνικό κατάστημα. Και ότι παίζει σε γενικές γραμμές να διαχειριστεί και πιο γρήγορα το θέμα εγγύησης από ότι εν τέλει το κατάστημα το ελληνικό. (Δεδομένο για μένα ότι το 2019 ξέρεις να μιλάς αγγλικά, ή έστω να γράφεις κατανοητά). Τέσπα θα πλατιάσουμε πάρα πολύ σε αυτό. Ο καθένας έχει την άποψη του. Για μένα στην ίδια τιμή, δεν βρίσκω ούτε 1 λόγο να το πάρεις από Ελλάδα.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...