Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βράδυ άφησα ανοιχτό το κινητό, με 100%(εκτος φορτιστή) και το πρωί είχε 93%.. Τσέκαρα χρήση μπαταρίας και είδα πρωτο σε κατανάλωση την ετοιμότητα κυψέλης.. Τί να έγινε;
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ άφησα ανοιχτό το κινητό, με 100%(εκτος φορτιστή) και το πρωί είχε 93%.. Τσέκαρα χρήση μπαταρίας και είδα πρωτο σε κατανάλωση την ετοιμότητα κυψέλης.. Τί να έγινε;

 

Η ετοιμότητα κυψέλης είναι και σε μένα πολύ ψηλά. Και από όσο θυμάμαι πάντα ήταν. Αυτό που έχει βελτιωθεί με την 9άρα είναι το τηλέφωνο σε αδράνεια.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος ποτε θα παρουν update η 158;

 

Ίσως να το πάρουμε όταν βγει η 9 με security Φεβρουαρίου. Αλλιώς ίσως με Μαρτίου. Και ελπίζω να μην πηγαίνει από μήνα σε μήνα και όντως να το πάρουμε κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Ανέκδοτο κατάντησε αυτό με την 158 σε μας, πραγματικά ανεπίτρεπτο να μιλάμε για τόσο μεγάλη χρονική διαφορά προώθησης της αναβάθμισης σε ίδια μοντέλα κινητών. Να ήταν ένας μήνας max, να το καταλάβω, αλλά να καθόμαστε τώρα να συζητάμε για Μάρτιο και .... αν, τότε θα έπρεπε εμείς οι ίδιοι σαν καταναλωτές ν' αντιδράσουμε για εξαπάτηση. Τέλος πάντων, άδικα κουράζουμε/ζαλίζουμε και όλους εσάς τους υπόλοιπους που μπαίνετε να δείτε κάτι καινούργιο και βλέπετε μίρλα. Αν ήσασταν στην θέση μας, σίγουρα θα το καταλαβαίνατε πως ήδη έχουμε χάσει την εμπιστοσύνη μας για την εταιρεία. Εγώ πλέον καλοβλέπω το s9 plus που με τιμολόγιο πάει στα 440 ευρώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο. Το κινητό μόλις έκλεισε ένα χρόνο από τη στιγμή που το αγόρασα. Εντυπώσεις άριστες μέχρι στιγμής εκτός κάμερας θα έλεγα. Μόλις γύρισα από το εξωτερικό που είχα πάει για επαγγελματικό ταξίδι στο Βερολίνο. Εκεί διαπίστωσα λοιπόν ότι στην AOD παρουσιάζει και τις δύο τοποθεσίες και τη Γερμανία Βερολίνο συγκεκριμένα και την Ελλάδα. Πολύ μου άρεσε αυτό διότι δεν είχα την ευκαιρία να το διαπιστώσω προηγουμένως. Συνδεσιμότητα εκεί που πήγα άριστη. Με το που κατέβηκα από το αεροπλάνο συνδέθηκε αμέσως και με τα δύο τοπικά δίκτυα διότι έχω δύο κάρτες μέσα στο κινητό. Μέχρι ώρας το κινητό δεν μου έχει κολλήσει ποτέ μα ποτέ ότι και να έχω κάνει. Δεν παίζω παιχνίδια και δεν μπορώ να ξέρω πώς τα πάει εκεί. Είμαι με την 158 και αν περιμένω αναβάθμιση περιμένω μόνο και μόνο εάν βελτιωθεί λίγο η κάμερα θεωρώ ότι μόνο εκεί το κινητό υστερεί και πουθενά αλλού. Και αυτό συγκριτικά μόνο με τις ναυαρχίδες των άλλων εταιρειών. Η μπαταρία τελευταία έχει βελτιωθεί πάρα πολύ. Οι δε εφαρμογές ανοίγουν πλέον αστραπιαία. Ειδοποιήσεις έρχονται πάντα στην ώρα τους. Τι να πω ρε παιδια εγω όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ ευχαριστημένος μένω από το κινητό. Εκεί που τα πάει χάλια είναι μόνο στις selfie τις φωτογραφίες πολύ χάλια.
Link to comment
Share on other sites

Ανέκδοτο κατάντησε αυτό με την 158 σε μας, πραγματικά ανεπίτρεπτο να μιλάμε για τόσο μεγάλη χρονική διαφορά προώθησης της αναβάθμισης σε ίδια μοντέλα κινητών. Να ήταν ένας μήνας max, να το καταλάβω, αλλά να καθόμαστε τώρα να συζητάμε για Μάρτιο και .... αν, τότε θα έπρεπε εμείς οι ίδιοι σαν καταναλωτές ν' αντιδράσουμε για εξαπάτηση. Τέλος πάντων, άδικα κουράζουμε/ζαλίζουμε και όλους εσάς τους υπόλοιπους που μπαίνετε να δείτε κάτι καινούργιο και βλέπετε μίρλα. Αν ήσασταν στην θέση μας, σίγουρα θα το καταλαβαίνατε πως ήδη έχουμε χάσει την εμπιστοσύνη μας για την εταιρεία. Εγώ πλέον καλοβλέπω το s9 plus που με τιμολόγιο πάει στα 440 ευρώ!

 

Ακριβώς.. Εγώ έχω πει ότι πλέον δεν ξαναπαίρνω τίποτα από την εταιρία.. Κ με samsung το ίδιο, καθώς είχα φάει τεράστια πατάτα με το σέρβις τους, πιο μεγάλη δε γίνεται νομίζω. Θα μείνω με αυτό μέχρι να πεθάνει βέβαια. Μετά βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ανέκδοτο κατάντησε αυτό με την 158 σε μας, πραγματικά ανεπίτρεπτο να μιλάμε για τόσο μεγάλη χρονική διαφορά προώθησης της αναβάθμισης σε ίδια μοντέλα κινητών. Να ήταν ένας μήνας max, να το καταλάβω, αλλά να καθόμαστε τώρα να συζητάμε για Μάρτιο και .... αν, τότε θα έπρεπε εμείς οι ίδιοι σαν καταναλωτές ν' αντιδράσουμε για εξαπάτηση. Τέλος πάντων, άδικα κουράζουμε/ζαλίζουμε και όλους εσάς τους υπόλοιπους που μπαίνετε να δείτε κάτι καινούργιο και βλέπετε μίρλα. Αν ήσασταν στην θέση μας, σίγουρα θα το καταλαβαίνατε πως ήδη έχουμε χάσει την εμπιστοσύνη μας για την εταιρεία. Εγώ πλέον καλοβλέπω το s9 plus που με τιμολόγιο πάει στα 440 ευρώ!

 

Πάντως αν φεύγεις από το Mate ώντας απογοητευμένος από τις αναβαθμίσεις (που καθυστερούν) και πας στη Samsung, μάλλον λάθος επιλογή κάνεις.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν φεύγεις από το Mate ώντας απογοητευμένος από τις αναβαθμίσεις (που καθυστερούν) και πας στη Samsung, μάλλον λάθος επιλογή κάνεις.

Άρχισε κ η Samsung να δίνει την αναβάθμιση, κ ακόμα η huawei δεν έχει δώσει σε όλους...κ κακά τα ψέματα, τα samsung δικαιολογούν καλύτερα την τιμή τους τώρα που κ η huawei ζητάει τα ίδια χρήματα.. Κ τουλάχιστον ανακοινώνουν τοπικά αναβαθμίσεις κ τις παίρνεις σε μια βδομάδα, όχι 2 μήνες μετά, να αναρωτιέσαι αν θα τη πάρεις κ πότε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο. Το κινητό μόλις έκλεισε ένα χρόνο από τη στιγμή που το αγόρασα. Εντυπώσεις άριστες μέχρι στιγμής εκτός κάμερας θα έλεγα. Μόλις γύρισα από το εξωτερικό που είχα πάει για επαγγελματικό ταξίδι στο Βερολίνο. Εκεί διαπίστωσα λοιπόν ότι στην AOD παρουσιάζει και τις δύο τοποθεσίες και τη Γερμανία Βερολίνο συγκεκριμένα και την Ελλάδα. Πολύ μου άρεσε αυτό διότι δεν είχα την ευκαιρία να το διαπιστώσω προηγουμένως. Συνδεσιμότητα εκεί που πήγα άριστη. Με το που κατέβηκα από το αεροπλάνο συνδέθηκε αμέσως και με τα δύο τοπικά δίκτυα διότι έχω δύο κάρτες μέσα στο κινητό. Μέχρι ώρας το κινητό δεν μου έχει κολλήσει ποτέ μα ποτέ ότι και να έχω κάνει. Δεν παίζω παιχνίδια και δεν μπορώ να ξέρω πώς τα πάει εκεί. Είμαι με την 158 και αν περιμένω αναβάθμιση περιμένω μόνο και μόνο εάν βελτιωθεί λίγο η κάμερα θεωρώ ότι μόνο εκεί το κινητό υστερεί και πουθενά αλλού. Και αυτό συγκριτικά μόνο με τις ναυαρχίδες των άλλων εταιρειών. Η μπαταρία τελευταία έχει βελτιωθεί πάρα πολύ. Οι δε εφαρμογές ανοίγουν πλέον αστραπιαία. Ειδοποιήσεις έρχονται πάντα στην ώρα τους. Τι να πω ρε παιδια εγω όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ ευχαριστημένος μένω από το κινητό. Εκεί που τα πάει χάλια είναι μόνο στις selfie τις φωτογραφίες πολύ χάλια.
Όπως τα λες φίλε μου, ακριβώς! Συμφωνώ απολύτως!

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε κ η Samsung να δίνει την αναβάθμιση, κ ακόμα η huawei δεν έχει δώσει σε όλους...κ κακά τα ψέματα, τα samsung δικαιολογούν καλύτερα την τιμή τους τώρα που κ η huawei ζητάει τα ίδια χρήματα.. Κ τουλάχιστον ανακοινώνουν τοπικά αναβαθμίσεις κ τις παίρνεις σε μια βδομάδα, όχι 2 μήνες μετά, να αναρωτιέσαι αν θα τη πάρεις κ πότε..

 

Δεν θα το παίξω ότι έχω αλλάξει τα άπειρα κινητά και ότι έχω γνώμη για τα πάντα. Ένα θα πω όμως. Η συσκευή μας είναι από τα λίγα πλήρη all around smartphone που κυκλοφορούν. Δεν τα κάνει όλα τέλεια, αλλά τουλάχιστον πολύ καλά. Και εν δυνάμει μπορεί να βελτιωθεί ακόμη περισσότερο με κάποιες μελλοντικές προσθήκες.

Έμενα (όπως και πολλούς άλλους) μας καλύπτει απόλυτα. Ορισμένους όχι.

Στις αναβαθμίσεις θα μπορούσε να είναι και καλύτερη.

Αλλά έχει χιλιοειπωθεί.Όποιος θέλει γρήγορη αναβάθμιση πηγαίνει Pixel ή OnePlus. Άντε και Nokia.

Στη Samsung πας για 100 άλλα θετικά που έχει, αλλά όχι για τις γρήγορες αναβαθμίσεις.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο. Το κινητό μόλις έκλεισε ένα χρόνο από τη στιγμή που το αγόρασα. Εντυπώσεις άριστες μέχρι στιγμής εκτός κάμερας θα έλεγα. Μόλις γύρισα από το εξωτερικό που είχα πάει για επαγγελματικό ταξίδι στο Βερολίνο. Εκεί διαπίστωσα λοιπόν ότι στην AOD παρουσιάζει και τις δύο τοποθεσίες και τη Γερμανία Βερολίνο συγκεκριμένα και την Ελλάδα. Πολύ μου άρεσε αυτό διότι δεν είχα την ευκαιρία να το διαπιστώσω προηγουμένως. Συνδεσιμότητα εκεί που πήγα άριστη. Με το που κατέβηκα από το αεροπλάνο συνδέθηκε αμέσως και με τα δύο τοπικά δίκτυα διότι έχω δύο κάρτες μέσα στο κινητό. Μέχρι ώρας το κινητό δεν μου έχει κολλήσει ποτέ μα ποτέ ότι και να έχω κάνει. Δεν παίζω παιχνίδια και δεν μπορώ να ξέρω πώς τα πάει εκεί. Είμαι με την 158 και αν περιμένω αναβάθμιση περιμένω μόνο και μόνο εάν βελτιωθεί λίγο η κάμερα θεωρώ ότι μόνο εκεί το κινητό υστερεί και πουθενά αλλού. Και αυτό συγκριτικά μόνο με τις ναυαρχίδες των άλλων εταιρειών. Η μπαταρία τελευταία έχει βελτιωθεί πάρα πολύ. Οι δε εφαρμογές ανοίγουν πλέον αστραπιαία. Ειδοποιήσεις έρχονται πάντα στην ώρα τους. Τι να πω ρε παιδια εγω όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ ευχαριστημένος μένω από το κινητό. Εκεί που τα πάει χάλια είναι μόνο στις selfie τις φωτογραφίες πολύ χάλια.

 

Αν είσαι στην 8 ακόμα βάλε google camera για selfies. Αλλιώς μόνο με διόρθωση σώζεται η κατάσταση αφού τραβήξεις με την κανονική κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έβαλα τις φωτογραφίες στην τηλεόραση και τα αποτελέσματα δεν ήταν τα αναμενόμενα. Στο κινητό φαίνονται λίγο καλύτερα. Μου άρεσαν περισσότερο αυτές της στοκ εφαρμογής. Κα εχα κάνει όλες τις σχετικές ρυθμίσεις για ευκρίνεια χρώματα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάποιος να προτείνει κάποια θήκη heavy duty...

 

Δεν νομίζω να αντέξει άλλο στα χέρια του μικρού.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάποιος να προτείνει κάποια θήκη heavy duty...

 

Δεν νομίζω να αντέξει άλλο στα χέρια του μικρού.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

UAG Pathfinder και ξέγνοιασες!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και λίγο καιρό ευτυχής κάτοχος του τηλεφώνου. Παρατηρώ ελάχιστη καθυστέρηση στο σκρολαρισμα ιστοσελίδων. Φταίει ο Chrome ή είναι κάποια ρύθμιση που δεν γνωρίζω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως φταίει ο Chrome, βάλε τον Xbrowser να δεις το φως το αληθινό!

Αν παίξεις με τις ρυθμίσεις του, έχει και πλήρης οθόνη, dark skin και ΠΟΛΛΑ άλλα καλούδια.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xbrowser.play&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα και εγώ τον xbrowser... Αλλά για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί με τις χειρονομίες.. Δοκίμασα τα πάντα αλλά δεν... Οπότε τον βγάζω.. Opera..ειναι τέλειος.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθηστε τον οδηγο μεχρι το βημα 13

 

Αντι για την εντολη [pm uninstall -k --user 0 com.xxxxx.xxxxx] η οποια κανει απεγκατασταση της εφαρμογης απο τον χρηστη και η επαναφορα της γινεται με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (εκτος απο οσες δεν ειναι συστηματος τις οποιες μπορουμε απλα να κανουμε εγκατασταση ξανα ειτε με το apk ειτε μεσα απο το PlayStore) εμεις θα τρεξουμε την εντολη [pm disable-user --user 0 com.xxxxx.xxxxx] η οποια κανει απενεργοποιηση της εφαρμογης για τον χρηστη και σε περιπτωση λαθους ή απλα θελησουμε να την ξαναενεργοποιησουμε τρεχουμε την εντολη [pm enable com.xxxxx.xxxxx] ή [pm enable --user 0 com.xxxxx.xxxxx].

com.xxxxx.xxxxx ειναι η ονομασια του πακετου της εφαρμογης π.χ com.huawei.wallet για το Πορτοφολι HUAWEI

 

Αφου απενεργοποιησουμε αυτες που θελουμε παμε στην λιστα με τις εφαρμογες (Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες) κι επιλεγουμε να εμφανιζει τις απενεργοποιημενες, ακομα πατωντας στις 3 τελιτσες να εμφανιζει τις διεργασιες συστηματος

 

Παμε σε ολες μια-μια και κανουμε αναγκαστικη διακοπη

 

Κανουμε μια επανεκκινηση της συσκευης

 

 

Οδηγος:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=468349

 

Λιστα:

https://docs.google.com/document/d/1HCyK0PTd_4FRyklEnhj96FSgXsjzNpQNCclARAm8FPU

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και μολις ηρθε και σε μενα η 9ρα η .197 εκδοση! Ειμαι με την .158 κι εγω. Αγορασμενο περυσι απο μεγαλη αλυσιδα καταστηματων εδω Ελλαδα.. Αντε καλη αρχη και σε μας!!
Link to comment
Share on other sites

Ρίγη συγκίνησης για όλους εμάς τους "158"...

Ήρθε μετά από κοντά δύο μήνες η Pie...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αντε επιτέλους, εγώ βέβαια από χτες τελικά επέστρεψα στην 8, έκανα απενεργοποίηση και τα updates και θα περιμένω να ωριμάσει το EMUI 9. Καλή απόλαυση στους πρώην 158.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...